صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
Like Tree155تشکر

موضوع: Canon EOS R5

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پیش فرض Canon EOS R5

کانن یصورت رسمی ازغول صنعت عکاسی رونمایی کرد.
    Canon-EOS-R5-lead-03b.jpeg

این دوربین حداقل روی کاغذبااختلاف ازتمام صعنت عکاسی جلوتراست.
    R5 با یک سنسور ۴۵ مگاپیکسلی فول‌فریم همراه است که نرخ طبیعی ISO آن، از ۱۰۰ تا ۵۱۲۰۰ است. مهم‌ترین ویژگی این دوربین اما نه سنسور آن، بلکه امکان فیلم‌برداری با رزولوشن ۸K با فرمت RAW و سرعت ۲۹.۹۷ فریم در ثانیه و به صورت ۴:۲:۲ و رنگ‌های ۱۰ بیتی است. این قابلیت فیلم‌برداری در حال حاضر در هیچ دوربین عکاسی دیگری وجود ندارد که اهمیت این محصول کانن را نشان می‌دهد.
    فیلم‌برداری ۴K DCI تا حداکثر سرعت ۱۱۹.۹ فریم در ثانیه هم با این دوربین امکان‌پذیر است و با این تفاسیر، کانن EOS R5 یک بروزرسانی واقعا بزرگ نسبت به EOS R و قابلیت‌های محدود فیلم‌برداری آن به حساب می‌آید. کانن می‌گوید که R5 می‌تواند در دمای اتاق، تا بیست دقیقه فیلم‌برداری پیاپی در رزولوشن ۸K داشته باشد.

در زمینه عکاسی، کانن EOS R5 می‌تواند تا ۱۲ فریم در ثانیه، عکاسی پیاپی با شاتر مکانیکی خود داشته باشد. عکاسی پیاپی با شاتر الکترونیکی هم به ۲۰ فریم در ثانیه می‌رسد که فوق العاده است. این دوربین از لرزشگیر داخلی سنسور هم استفاده می‌کند که کانن می‌گوید این لرزشگیر با ترکیب با لرزشگیر برخی لنز‌های کانن، می‌تواند تا ۸ استاپ جلوی لرزش‌ها را بگیرد.

کانن از سیستم فوکوس خودکار این دوربین هم حسابی تعریف کرده و می‌گوید ویژگی Dual-Pixel که نام این سیستم فوکوس خودکار است، حالا تقریبا تمام سطح سنسور رو پوشش می‌دهد و ۱۰۵۳ منطقه فوکوس کردن روی سنسور آن تعریف شده است. همچنین ویژگی Eye-Tracking برای دنبال کردن چشم سوژه در حین فوکوس خودکار نیز روی سگ‌ها، گربه‌ها، پرنده‌ها و البته انسان‌ها کار می‌کند تا همیشه فوکوس روی چشم آن‌ها باشد.
    یک نکته مثبت کانن EOS R5 این است که در ظاهر، فرق خاصی با دیگر دوربین‌های DSLR کانن ندارد. این شرکت در اولین دوربین فول فریم و بدون آینه خود، با ویژگی‌هایی مثل تاچ پد در پشت دوربین، نشان داد که ترسی از آوردن ویژگی‌های جدید به بدنه دوربین‌های آینده خود ندارد. حالا اما همان تاچ پد جای خود را به جوی استیک کوچک‌تری داده تا کانن این بار نشان دهد که می‌خواهد عکاسان و فیلم‌برداران حرفه‌ای که به دکمه‌ها و ارگونومی دوربین‌هایی مثل سری کانن ۵D عادت دارند را به سمت دوربین جدید خود بیاورد.
    دوربین EOS R5 از آخر ماه جولای به بازار عرضه می‌شود. این دوربین با لنز کیت ۲۴-۱۰۵ میلی‌متری f/4، پنج هزار دلار قیمت‌گذاری شده است. کانن EOS R6 نیز قرار است اواخر ماه اوت به بازار عرضه شود که دو لنز کیت هم برای آن در نظر گرفته شده است. با همان لنز ۲۴-۱۰۵ میلی‌متری f/4، این دوربین ۳۵۹۹ دار قیمت دارد و با لنز ضعیف‌تر ۲۴-۱۰۵ میلی‌متری f/4-7.1 نیز ۲۸۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است.

Key specifications:

• 45MP full-frame Dual Pixel CMOS sensor
    • 8K video, with option for Raw or 10-bit 4:2:2 C-log or HDR PQ
    • Up to 4K/120p, or oversampled 4K up to 30p
    • 100% coverage Dual Pixel II AF system with human and animal detection trained by machine learning
    • 12 fps / 20 fps bursts (mech. / elec. shutter)
    • 5.76M-dot OLED EVF with 120fps max refresh rate
    • 3.2" 2.1M-dot fully articulating touchscreen
    • 10-bit HDR photos in HEIF format
    • 1x CFExpress slot, 1x UHS-II SD slot
    • Claimed weather-sealing to EOS 5D Mark IV levels
    • 2.4/5Ghz Wi-FI with Bluetooth and FTP connectivity
    • CIPA rated to around 320 shots (using EVF)

https://www.dpreview.com/reviews/can...initial-review

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

میزان تاثیر لرزشگیر با لنزهای مختلف:

8 stops
    24-70mm F2.8L

24-105mm F4L

24-105mm F4-7.1

28-70mm F2L

85mm F1.2L

85mm F2 Macro
    7.5 stops
    70-200mm F2.8L
    7 stops
    15-35mm F2.8L

35mm F1.8 IS

50mm F1.2L
    6.5 stops
    24-240mm F4-6.3
    6 stops
    100-500mm F4.5-7.1L
    yaghoobi، kindlinessangel، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

واقعا کانن بااین دو تادوربین گل کاشت. به این میگن پیشرفت. کاری که دوربین39هزاردلاری سونی انجام میده رو این دوربین3900دلاری انجام میده.
    لرزشگیربالنزهای RFتا8استاپ هست.
    این درکنار لنزهای 800م م و 600 مم حتی با اف11 فوق العادست. اونم باقیمتهای زیر1000دلاری برای لنز800مم!!! فک کنم دوباره بریم کوه گردی اینبار با مهندس کنون.
    واقعا کنون عکاسی رو با سیستم بدون اینه ش یک بار دیگه متحول کرده

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

در چند روزی که شایعات این بدنه را می دیدم حس میکردم با اژدهایی روبرو میشوم اما هر چه که جلو تر رفتم واقعیت ماجرا نقاشی یک اژدها روی دیوار بود نه اژدهای واقعی ، بیشترین تبلیغات در شایعات روی 8K این دوربین بود که یک قابلیت تبلیغاتی هست و نه کاربردی ، تنها محدود به یک کلیپ 20 دقیقه ای است و از کلیپ دوم خبری نیست بدتر انکه در همان کلیپ اول دوربین دچار overheating شدید میشود ، و پس از آن حتی نمیتوانیم عکاسی کنیم یعنی باید خاموش شود ، در تصاویر زیر آماری هست که خود کنون در رونمایی این بدنه نشان داده بسیار ناامید کنند هستند.

2020-07-10_175118.jpg

2020-07-10_175029.jpg

پس از خاموش کردن دوربین بمدت 10 دقیقه دوباره میتوانیم 3 دقیقه 8K داشته باشیم و پس از 20 دقیقه میتوانیم 8 دقیقه فیلمبرداری کنیم ، اما خبر بد آنجاست که کنون در دو خط پایانی توضیح داده این اعداد و آمار مربوط به شرایط تست آزمایشگاهی است که معمولا از دمای 25 استفاده میشود.

یعنی در هوای فعلی تهران نمی توانیم 20 دقیقه 8K بگیریم و زمان ریکاروی هم احتمالا 50 تا 60 دقیقه خواهد بود آنهایی که در محیط بیرون کار کرده اند میدانند در این زمان نور محیط کاملا تغییر میکند ، یعنی بازیگر یا ورزشکار کلیپ ما باید در همان برداشت اول کار را تمام کند و اگر نشود روز باید تکرار شود - اما چیزی که بیشتر باعث تعجبم شد این بود که در 4K هم این محدودیت پا برجاست تنها با این تفاوت که زمان کلیپ 30 دقیقه است.

*این نوع 8K و 4K داشتن مانند یک شوخی بی مزه است و مشخص است که سنسور این بدنه اصلا برای این کار طراحی نشده است. دوربین های دارای 4K که در 2018 تولید شده اند میتوانند دو کلیپ 30 دقیقه ای و یک کلیپ 10 دقیقه ای پشت سر هم و بدون توقف داشته باشند اگر آنها را بدون هیچ تغییری در سخت افزار مجهز به 8K با چنین محدودیتی کنیم که پس از کلیپ اول حتی نمیتواند در حالت بیکار فقط روشن بماند، فکر میکنم به راحتی از پس یک کلیپ 8K با مدت 30min بر می آیند.

ظرفیت پایین باتری هم از نکات عجیب است این یک مورد دیگر واقعا هیچ ربطی به برتری در تکنولوژی ندارد و فقط یک کم فروشی است ما همیشه میگوییم استفاده از باتری دوم حل مشکل خواهد بود اینجا باید بگوییم با باتری پنجم مشکل حل میشود ، چهره و لحن گفتار Chris Niccolls هنگامی از ظرفیت باتری دوربین حرف میزد واقعا جالب بود.

احتمالا اگر از اعضای انجمن ما بود به فحش و توهین متهم میشد.

2020-07-09_163849.jpg

https://www.dpreview.com/videos/0535...anon-r5-and-r6

نکته بعدی بالا بودن قیمت است هزینه خرید یک 200-70 با این بدنه میشود 6600 دلار و بدنه با یک 85mm میشود 7000 دلار شاید پرداخت این مبالغ برای یوزهای لایکا و پاناسونیک سخت نباشد اما گرفتن این مبالغ از یوزر کنون که همیشه به قیمت های مناسب معروف بوده نباید کار راحتی باشد یا حتی ممکن است آنها را وسوسه کند 1DX جدید را بخرند، البته برای R6 گزینه های ارزان تر وجود دارد اما R5 با توجه به سنسور 45MP مجبور به استفاده از گزینه های شارپ تر است. قبلا آماتور ها با یک دوربین و یک 55-18 کار میکردند کار بجایی رسیده که کاربران حرفه ای هم فقط باید به یک لنز فکر کنند.

در نهایت با آمدن 8K فکر میکنم راه عکاسی از فیلمبرداری باید جدا شود افرادی که فقط عکس میگیرند هزینه های زیادی برای کیفیت فیلم هایی که هرگز نمیخواهند بگیرند می پردازند.
    Nima Sadigh، saber.pix، saeed2vfx و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

در نهایت با آمدن 8K فکر میکنم راه عکاسی از فیلمبرداری باید جدا شود افرادی که فقط عکس میگیرند هزینه های زیادی برای کیفیت فیلم هایی که هرگز نمیخواهند بگیرند می پردازند.

خیلی موافق این حرف تون هستم. بنظرم واقعا باید دیگه مسیرها جدا بشه بعنوان کسیکه فقط عکاسی می کنم هیچ علاقه ای به پرداخت هزینه اضافی برای امکاناتی که هرگز بدردم نمیخورن رو ندارم.
    GM710، Nima Sadigh، KHAKSAR و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط saber.pix نمایش پست ها

خیلی موافق این حرف تون هستم. بنظرم واقعا باید دیگه مسیرها جدا بشه بعنوان کسیکه فقط عکاسی می کنم هیچ علاقه ای به پرداخت هزینه اضافی برای امکاناتی که هرگز بدردم نمیخورن رو ندارم.
    مشکل من دقیقا همین مورد هست یادم نمیاد آخرین بار کی کلید فیلمبرداری رو فشار دادم ، و این هزینه ها بنوعی تحمیلی هستند البته ظاهرا سر سونی به سنگ خورده و خوشبختانه قرار نیست 8K داشته باشد حتی در A7s ، نظر سنجی های انجام شده نشون میده یوز های سونی بدلیل لنز و سیستم فکوس جذب این برند شدند و حتی یک نفر نگفته بدلیل 4K سونی خریده بنابراین این برند قراره پرچم فیلمبرداری رو رها کنه و با قیمت پایین تر یوزر های عکاسی رو جذب کنه البته در حد شایعات هست فعلا.

در مورد R5 این دوربین قابلیت جذاب عکاسی فراوانی داره که بزودی اونهارو منتشر میکنم اما چون هنوز تست ها کامل نیست باید منتظر بود ، به همین دلیل فعلا به معایب اشاره کردم که البته کنون همه محدودیت ها را طبق معمول صادقانه اعلام کرد.
    Nima Sadigh، saber.pix، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Captan نمایش پست ها
    مشکل من دقیقا همین مورد هست یادم نمیاد آخرین بار کی کلید فیلمبرداری رو فشار دادم ، و این هزینه ها بنوعی تحمیلی هستند البته ظاهرا سر سونی به سنگ خورده و خوشبختانه قرار نیست 8K داشته باشد حتی در A7s ، نظر سنجی های انجام شده نشون میده یوز های سونی بدلیل لنز و سیستم فکوس جذب این برند شدند و حتی یک نفر نگفته بدلیل 4K سونی خریده بنابراین این برند قراره پرچم فیلمبرداری رو رها کنه و با قیمت پایین تر یوزر های عکاسی رو جذب کنه البته در حد شایعات هست فعلا.

در مورد R5 این دوربین قابلیت جذاب عکاسی فراوانی داره که بزودی اونهارو منتشر میکنم اما چون هنوز تست ها کامل نیست باید منتظر بود ، به همین دلیل فعلا به معایب اشاره کردم که البته کنون همه محدودیت ها را طبق معمول صادقانه اعلام کرد.
    درود
    کاملا درسته ، من به شخصه چیزی به نام فیلمبرداری هنوز با دوربین dslr انجام ندادم ،و عمده کاربران بیشتر برای قابلیت های عکاسیست که این دوربین ها رو تهیه می کنند و داشتند 4k و 8k بیشتر حربه تبلیغاتیست ، مگر کاربران خاص که کارشون ساخت تیزر و کلیپ هست که اگر مسیر این دو از هم جدا شود هم ما هزینه اضافی بابت فیلمبرداری پرداخت نمی کنیم هم قاعدتا فیلمبردار ها امکانات حرفه ای تری نصیبشان می شود

دوربین r5 قطعا دوربین جذابیست و یک پیشرفت بسیار عالی برای کنون به حساب می آید و احتمالا بازار میرورلس ها را دچار تحول خواهد کرد ، و باعث میشه سونی و نیکون و دیگر برندها هم یک تمکانی به خود بدهند
    در مورد طراحی این دوربین هم به نظرم طراحی مدرن و دلنشینی دارد که نکته مهمیست به عقیده من برای جذب مشتری
    kiavash، obsidiyan، sahneh32 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود
    کاملا درسته ، من به شخصه چیزی به نام فیلمبرداری هنوز با دوربین dslr انجام ندادم ،و عمده کاربران بیشتر برای قابلیت های عکاسیست که این دوربین ها رو تهیه می کنند و داشتند 4k و 8k بیشتر حربه تبلیغاتیست ، مگر کاربران خاص که کارشون ساخت تیزر و کلیپ هست که اگر مسیر این دو از هم جدا شود هم ما هزینه اضافی بابت فیلمبرداری پرداخت نمی کنیم هم قاعدتا فیلمبردار ها امکانات حرفه ای تری نصیبشان می شود

دوربین r5 قطعا دوربین جذابیست و یک پیشرفت بسیار عالی برای کنون به حساب می آید و احتمالا بازار میرورلس ها را دچار تحول خواهد کرد ، و باعث میشه سونی و نیکون و دیگر برندها هم یک تمکانی به خود بدهند
    در مورد طراحی این دوربین هم به نظرم طراحی مدرن و دلنشینی دارد که نکته مهمیست به عقیده من برای جذب مشتری

از سمتی با حرفهای شما موافقم چون من هم تا به حال با دوربین هایم فیلم نگرفته ام. و شخصا اگر قرار باشد فیلمی هم بگیرم با گوشی می گیرم. در مورد گوشی ام یه نکته جالب یگم که برای 4-5 سال پیش است. با اینکه 4k فیلم می گیرد برای فیلمبرداری آنرا روی 720 یا 640 می گذارم چون با حجم بالای آن و پروسسش مشکل دارم. در آن زمان همه می گفتند 4k به چه دردی می خورد و 4k تا حدی شبیه شوخی بود.

در نهایت با این گفته که 4k و 8k تبلیغاتی هستند مخالف هستم. همین الان نگاهی به یوتیوب بیندازید ببینید چه حجمی از ویدیو ها 4k هستند. در مورد موجود بودن ویدیو های 8k روی یوتیوب اطلاعی ندارم. ولی روند صعودی آنها را در آینده خواهیم دید.

یک موردی که ماها در ایران درگیرش هستیم قیمتهای بالای تجهیزات است از سیستم کامپیتور و مانیتور تا لنز و دوربین و .... فکر می کنم این مورد کمی ما را از تکنولوژی عقب انداخته است و تاثیر زیادی روی دیدمان نسبت به تکنولوژی دارد. تا حدی که منِ نوعی برایم به صرفه نیست کیسم را بعد از 6-7 سال به روز کنم. قدیم تر ها انجام یک به روز رسانی کوچک خیلی خرج بزرگی نبود!

کنون برای مخاطبی که دوربین با این امکانات نمی خواهد گزینهای خیلی ارزانتر هم فراهم کرده: eos r و eos rp. مخصوصا rp با قیمت دلاری خیلی مناسب.
    yaghoobi، usef، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    از سمتی با حرفهای شما موافقم چون من هم تا به حال با دوربین هایم فیلم نگرفته ام. و شخصا اگر قرار باشد فیلمی هم بگیرم با گوشی می گیرم. در مورد گوشی ام یه نکته جالب یگم که برای 4-5 سال پیش است. با اینکه 4k فیلم می گیرد برای فیلمبرداری آنرا روی 720 یا 640 می گذارم چون با حجم بالای آن و پروسسش مشکل دارم. در آن زمان همه می گفتند 4k به چه دردی می خورد و 4k تا حدی شبیه شوخی بود.

در نهایت با این گفته که 4k و 8k تبلیغاتی هستند مخالف هستم. همین الان نگاهی به یوتیوب بیندازید ببینید چه حجمی از ویدیو ها 4k هستند. در مورد موجود بودن ویدیو های 8k روی یوتیوب اطلاعی ندارم. ولی روند صعودی آنها را در آینده خواهیم دید.

یک موردی که ماها در ایران درگیرش هستیم قیمتهای بالای تجهیزات است از سیستم کامپیتور و مانیتور تا لنز و دوربین و .... فکر می کنم این مورد کمی ما را از تکنولوژی عقب انداخته است و تاثیر زیادی روی دیدمان نسبت به تکنولوژی دارد. تا حدی که منِ نوعی برایم به صرفه نیست کیسم را بعد از 6-7 سال به روز کنم. قدیم تر ها انجام یک به روز رسانی کوچک خیلی خرج بزرگی نبود!

کنون برای مخاطبی که دوربین با این امکانات نمی خواهد گزینهای خیلی ارزانتر هم فراهم کرده: eos r و eos rp. مخصوصا rp با قیمت دلاری خیلی مناسب.
    درود
    با حرف شما موافقم ،
    حربه تبلیغاتی دلیل بر بی استفاده بودن تکنولوژی نیست ، بیشتر بازار گرمی است برای جذب مشتری و وادار کردن مشتری برای خرید ، در واقع ایجاد نیاز کردن برای مشتری
    اینکه چند درصد بازار رو گوشی های با صفحه نمایش 4k به بالا یا تلویزیون های 4k به بالاست تصویر درستی از تکنولوژی موجود و در دسترس عموم به ما می دهد
    در آینه مممکن است خیلی اتفاقات بی افتد بحث جداییست ، که به نظر من نتیجه این دو مبحث می شود ایجاد نیاز کردن در مخاطب و حربه تبلیغاتی برای فروش
    در مورد عکاسی هنوز هم با تکنولوژِی چند سال پیش هم کاملا جواب گوی نیاز هست ، ولی دو مورد فیلمبرداری هنوز راه برای بهتر شدن وجود دارد به نظر من

البته از این به بعد باید دید کمپانی ها چه تصمیماتی اتخاذ می کنند با توجه به شرایط کنونی تصمیمات می تونه تعیین کننده باشه در سالهای اینده برای رشد و یا شکست یک برند
    هرچند معتقدم دوربین r6 برای کنون مانند یک ققنوس عملکرد
    Nima Sadigh، obsidiyan و Captan تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط Captan نمایش پست ها

سلام کاملا با شما موافقم . ای کاش کلا دوربینی تولید میشد که حتی اون کلید فیلمبرداری را هم نداشت. دوربین عکاسی میگیری 3900 دلار ولی هیچوقت از امکانات فیلمبرداریش استفاده نمی کنی خب این هزینه بسیار زیادی هست که بیخودی انجام شده . البته در خصوص اینکه کنون گزینه های ارزانتری برای عکاسی داره هم با دوستان موافقم ولی کاش R6 با همین سنسور و فقط و فقط برای عکاسی تولید میشد .
    yaghoobi، mreza1001، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین