صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
Like Tree1تشکر

موضوع: دوربین A620

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: دوربین A620

نقل قول نوشته اصلی توسط hameddam
    با سلام

دوست عزیز من در موزد عکس اول مشخصات عکس شما رو دیدم همون طور که دوست خوبمان آقای حیرتی اشاره کردن مشکل از سرعت شاتر شماست سرعت شاتر شما روی 1/800 بود که خب احتمالا نارضایتی شما از همین جا موجب میشه اگه از مدت زمان نوردهی بیشتری استفاده کنید مثلا 1/50 یا همین حدودا نتیجه بهتری میگیرید هر چند ممکنه تا حدی لرزش محسوس بشه ولی خب به مرور میتویند بر طرفش کنید و کیفیت رنگی بهتری خواهید داشت من به شخصه توی شرایطی مثل حالت برفی که انعکاس نور خیلی زیاده یا سرعت سوژه زیاد میباشد از سرعت شاتری مثل سرعت شاتر دوربین در عکس شما استفاده می کنم

ودر مورد عکس دوم هم میتونید از یا از افکتهای خود دوربین استفاده کنید یا در فوتوشاپ باهاش یکمی ور برید
    جناب دماوندی فکر نمیکنم سرعت شاتر تاثیری در کیفیت رنگی عکس داشته باشه (بجز اینکه اکسپوز درستی نداشته باشین که باعث واش اوت شدن رنگها بشه). اون شات فضای باز رو با هر دوربینی با این نورسنجی بگیرین تقریبا همینطور در میاد. با یک کامپکت شما حداکثر میتونین دیاف رو تا 8 ببندید و در نتیجه در هوای آفتابی یا خیلی روشن همیشه سرعت شاتر بالایی خواهید داشت. دوست دارم بدونم توی نور آفتاب چطور از سرعت 50/1 استفاده میکنین!!! مگه اینکه کلی فیلتر nd ببندین روی لنز.
    ویرایش توسط morytab : Friday 23 June 2006 در ساعت 18:33
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

در مورد عكس اول، اعكسي است كه در هواي آفتابي گرفته شده و بخاطر اشعه UV در چنين شرايطي هميشه عكسها
    همينطور مي شوند و طبيعي است. فقط كافي است level و curve عكسها را در فتوشاب اندكي تغيير دهيد تا به نتيجه مطلوب برسيد. عكس دوم به نظر من مشكل خاصي ندارد. احتمالا مانيتوري هم كه در آن عكسها را مي بينيد اندكي روشنتر از معمول يا با گاماي اضافي باشد كه عكسها را اينقدر بي حال مي بينيد.
    در مورد رنگها نيز همانطور كه دوستان گفتند در صورت علاقه به رنگهاي گرمتر دوربين را در مد رنگي vivid بگذاريد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: دوربین A620

با سلام
    خیلی ممنون از اینکه راهنمایی کردید.سعی می کنم راهنمایی دوستان را به کار بسته و با دقت عکاسی کنم تا ببینم مشکلات رفع می شود یا نه؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

خوب با پيشرفت تكنولوژي ديجيتال ميشه گفت فيلم جاي خودش رو به سنسور و تاريك خونه هم جاي خودش رو به فتوشاپ و نرم افزار هاي ديگه داده. اما به ياد داشته باشيد كه لزوما عكس خامي كه از دوربين به كامپيوتر انتقال داده ميشه، عكس نهايي نيست و در بيشتر مواقع شما نياز به ويرايش هاي مربوطه داريد.

با اجازه تون من عكس شما رو خيلي جزئي در فتوشاپ به اين صورت ويرايش كردم: اصلاح توناليته رنگ ها با Level و اصلاح رنگ ها با گزينه Colors. و كمي هم افزايش نور و كنتراست كه خود به خود موقع انجام اين ويرايش ها به وجود مياد. عكس ويرايش شده رو در مقايسه با عكس اصلي خودتون ببينيد:

[IMG]http://i3.*******.com/15hg22v.jpg[/IMG]

[IMG]http://i4.*******.com/15hfzas.jpg[/IMG]
    صادق طاهری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دوربین A620

من هم همین دوربین رو دارم و مود عکاسی زیر آب هم داره ولی نمبدونم چجوری مطمئن بشم که واقعاً میتونم ببرش زیر آب جایی درین مورد توضیح نداده اگه مشخصه ای از دوربین ارائه میکنید لطف بفرمائید بگید دقیقاً کجا میتونم پیداش کنم متشکرم

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

واي اينكارا نكني سيد مهدي!!! مد زير آب براي حالتي هست كه از case ضد آب مخصوص دوربين استفاده بشه! يك پوشش ضد آبه كه شفافه و دوربين كاملا ميره داخلش و از طريق دكمه هاي روي آن ميشه دوربين را كنترل كرد. اگر بدون اين پوشش دوربين را داخل يك استكان آب هم بكني دخلش اومده و بايد بديش نمكي بجايش نمك بگيري!!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    75

آقا يا خانم مامالا ، با سلام
    به احتمال زياد؛ همانطور که دوستان اشاره کردند؛ اشکال از تنظيمات دوربين است. به Menu برويد و گزينه Reset All را انتخاب کنيد تا اگر ناخواسته تنظيمات خاصي را Save کرده ايد، مشکل برطرف گردد. بخاطر بسپاريد که اکثر قريب به اتفاق عکاسان، عکسهاي خود را ويرايش مي کنند(تنظيم رنگ ، کادربندي و غيره) حتي اگر آنها را با حرفه اي ترين تجهيزات عکاسي گرفته باشند.هرگز عکسهاي خام خود را مورد قضاوت قرار ندهيد. مطمئن باشيد، در ميان دوربينهاي کامپکت، A620 يکي ازبهترينهاست.موفق باشيد.
    (من هم با اجازه شما، عکستان را کمي اصلاح رنگ کردم.)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile پاسخ: دوربین A620

با تشکر از همه دوستان و من همیشه فکر می کردم عکسی خوبه که ویرایش نشده باشه و ویرایش عکس یه نقص عکاس است.هر وقت عکسامو با عکسای توی سایتهای مختلف مقایسه می کردم خیلی عصبانی می شدم چون می دیدم کیفیت رنگهاش خیلی پایینه.خیلی ممنون از اینکه راهنمایی کردید.دیگه دوربینمو تو حوض آب نمیندازم.;)

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

سلام
    من هم البته چون خيلي اديت دوستان رو نپسنديدم خودم دست به كار شدم !!!
    به هر حال همين كه اين دوربين نگون بخت به كف حوض منزل سرازير نشده و خوشبخت شده جاي خوشحالي دارد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    258

با عرض سلام

اميدوارم كه سوالم رو در جاي مناسبي مطرح كرده باشم

اين عكس رو روي حالت auto گرفتم ( دوربين : a620) و عكس دوم هم با auto level كردن به دست اومده . سوالم اينه كه اختلاف موجود بين دو عكس ناشي از عدم تنظيم مناسبه دوربينه يا كيفيت دوربين در همين حده ؟

با سپاس

كامياب باشيد

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین