صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
Like Tree1تشکر

موضوع: دوربین A620

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Unhappy دوربین A620

با سلام یک ماه پیش یه دوربین ا620 گرفتم.البته از عکاسی زیاد سر رشته ندارم ولی خیلی عکس هایش را دوست ندارم.به نظرم خیلی کم رنگ می باشند.همچنین در بیشتر حالات عکاسی حتی در نور آفتاب هم علامت قرمز چشمک زن لرزش دست یا کمی نور روشن می باشد . نمی دانم از عدم آشنایی من می باشد یا نقص دوربین است
    به هر حال به شدت تو ذوق ام خورده بعضی از وقتها هم می خوام پرتش کنم تو حوض وسط باغچه . لطفا خواهشا راهنمایی بفرمایید.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: دوربین A620

بايد ديد عكسهايتان را در شرايطي مي گيريد و در چه شرايطي نگاه مي كنيد. ممكن است مانيتور شما كاليبره نباشد و رنگ عكسها را بصورت واقعي نبينيد. به هر حال براي اينكه واقعا ببينيم مشكل چيست اگر ممكن است يكي دو نمونه از عكس هايي را كه فكر ميكنيد كم رنگ است اينجا بگذاريد يا براي من ايميل كنيد digicam at akkasee dot com تا اببينم مشكل واقعا چيست.
    تا جايي كه من مي دانم و ديده ام عكسهاي دوربينهاي كانن (و بيشتر دوربينهاي جديد) در حالت اتوماتيك داراي كيفيت قابل قبولي است و از لحاظ رنگ و نور مشكل ندارد.

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

اگر ممکنه یکی از اون عکسهارو با حالت فول آتو ( یعنی روی آتوی گذاشته و بقیه چیزها هم خودکار باشند) در نور روز مناسب بگیرید و بذارید اینجا قبل از این که توی حوض بیفته.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب mamala! با سلام،
    اخطار اثر لرزش دست كه نوشته‌ايد، در كدام مود عكاسي ظاهر مي‌شود؟
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من بیشتر در حالت C که میشه ایزو را تغییر داد عکاسی می کنم.در سایر حالات دقت نکرده ام.دو نمونه از این عکسها را گذاشتم.در یکی به نظرم نویز زیادی وجود دارد و در دیگری رنگها طبیعی نیستند.چه کار کنم که رنگ عکس ها warm شود.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

مد C مد costum است. در اين مد تنظيمات دوربين تابع تنظيمات كاربر است. بهتر است اغلب اوقات در مد P عكس بگيريد. در مد P ايزو نيز قابل تنظيم است، و نيز مي توان تركيبات مختلفي از شاتر و ديافراگم را داشت و اگر مي خواهيد شاتر يا ديافراگم را مطابق ميلتان تنظيم كنيد از مدهاي AV و TV كه به ترتيب اولويت ديافراگم و اولويت شاتر است استفاده نماييد. مد C براي حالتي است كه براي يك موقعيت خاص تنظيمات خاصي را انتخاب مي كنيد و دراين مد ذخيره مي كنيد تا در مواقع مورد نياز سريع استفاده نماييد.
    ضمنا نمونه عكسهايتان را نمي بينم؟!
    ضمنا يك پيشنهاد. از يك منظره ثابت با مدهاي A، p,C عكس بگيريد و مقايسه كنيد تا تفاوت هاي آنها و تاثيرشان را متوجه شويد. ضمنا توصيه مي كنم مقالات سايت عكاسي درمورد شاتر ديافراگم، مدهاي مختلف دوربين و نورسنجي را بخوانيد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

این هم عکسها
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

من كه مشكل خاصي در عكس ها نمي بينم. همونطور كه آقاي شهبازي فرمودند مد C فقط براي مواقعي هست كه شما مي خوايد تنظيمات خاصي رو داشته باشيد. معمولا مد P و بعد از اون Av و Tv پيشنهاد ميشه. توي اين مدها هم به اكثر تنظيمات دوربين دسترسي داريد.

A620 دوربين در نوع خودش بين دوربينهاي كامپكت دوربين خوبيه و 7.1 مگاپيكسل هم هست. اگه مي خوايد عكسهاتون پررنگ تر شاداب تر باشند از افكت Vivid استفاده كنيد. يا اينكه عكس ها رو در فتوشاپ كمي دستكاري كنيد.

در ضمن، شما عكسهاتون رو با چه عكسي و از چه دوربيني مقايسه كرديد كه فكر مي كنيد دوربينتون به درد نمي خوره و بايد توي حوض انداخته بشه؟ منظورم اينه كه از يه دوربين كامپكت مثل A620 چه انتظاري داريد؟ من كه از دوربين 5 مگاپيكسلي خودم خيلي راضي هستم.
    صادق طاهری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط mamala
    من بیشتر در حالت C که میشه ایزو را تغییر داد عکاسی می کنم.در دیگری رنگها طبیعی نیستند.چه کار کنم که رنگ عکس ها warm شود.
    جناب mamala! با سلام،
    1- احتمالاً در حالت C يكي از تنظيمات ديگر را Save كرده‌ايد و سرعت شاتر پايين بوده كه اخطار يادشده را مي‌داده‌است.
    2- رنگهاي Canon غالباً در شرايط متعارف و بدون تنظيمات خاص طبيعي هستند (و نه لزوماً گرم و تند). براي اشباع كردن رنگها (پررنگتر نمودن) كليد .Func را زده و به سطر چهارم (Photo Effect) رفته و Vivid را انتخاب كنيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    9

با سلام

دوست عزیز من در موزد عکس اول مشخصات عکس شما رو دیدم همون طور که دوست خوبمان آقای حیرتی اشاره کردن مشکل از سرعت شاتر شماست سرعت شاتر شما روی 1/800 بود که خب احتمالا نارضایتی شما از همین جا موجب میشه اگه از مدت زمان نوردهی بیشتری استفاده کنید مثلا 1/50 یا همین حدودا نتیجه بهتری میگیرید هر چند ممکنه تا حدی لرزش محسوس بشه ولی خب به مرور میتویند بر طرفش کنید و کیفیت رنگی بهتری خواهید داشت من به شخصه توی شرایطی مثل حالت برفی که انعکاس نور خیلی زیاده یا سرعت سوژه زیاد میباشد از سرعت شاتری مثل سرعت شاتر دوربین در عکس شما استفاده می کنم

ودر مورد عکس دوم هم میتونید از یا از افکتهای خود دوربین استفاده کنید یا در فوتوشاپ باهاش یکمی ور برید
    حامد دماوندی

CANON 550D, 18-55IS , 17-85 usm is Canon Speedlight 430 EX

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین