صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree3تشکر

موضوع: S3is از بین رفتن سیستم عامل دوربین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation S3is از بین رفتن سیستم عامل دوربین

سلام به همه .
    من یک هفته پیش یک دوربین s3is با گارانتی پارس الرمس خریدم . هیچ مشکلی هم نداشت . تمام منو ها و فانکشن ها درست کار می کردند . البته یکم با فوکوسش مورد داشتم که رفتم نشون یه عکاس دادم ، گفت اینا همینجورین و دوربینت درسته و زیادتر از این نباید ازش انتظار داشته باشی .

دیروز داشتم در مود دستی و با فوکوس در حالت سوپر ماکرو ، از یک انبردست عکی می گرفتم ، دوربین رو وصل کردم به کامپیوتر و عکس ها رو کپی کردم . بدون مشکل انجام شد ، اما وقتی از کامپیوتر جدا کردم ، مشکلات زیر بوجود آمد :

الف ) سلکتور حالت عکاسی قاطی کرده یعنی ، وقتی در حالت Av می گذارم ، میره رو مود manual ، وقتی رو حالت ، Tv میذارم ، میره رو مود عکاسی پانورامایی . وقتی رو مود M می گذارم ، میره رو مود اتوماتیک ، و وقتی روی حالت C میذارم ، دوربین میره رو عکاسی برفی و مود P هم اصلا از بین رفته

ب ) وقتی دوربین رو روشن می کنم ، بمحض استفاده از دکمه های زوم ، دوربین خاموش می کنه ، اما لنز بیرون میمنه و تصویر روی lcd ، کم کم fade میشه و بعد از چند دقیقه دیگه دوربین کلا میمیره

ج ) وقتی دوربین رو برای نشون دادن عکس ها روشن می کنم ، آخرین عکس نشون داده میشه ، اما وقتی میخوام روش زوم کنم ، دوربین خاموش می کنه

د ) دوربین هنوز عکس می گیره ، اما بدون زوم و بدون تنظیمات منظورم اینه که از نظر سخت افزاری سالمه

ز ) دکمه های جهت نما ، درست عمل نمی کنند ، یعنی ی وقتی وارد منو میشم ، دکمه ی بالا ، عمل نمی کنه ، دکمه ی راست رو که می زنم ، میره پایین ، دکمه ی پایین رو که می زنم میره چپ و دکمه ی چپ رو که می زنم ، کار دکمه ی set رو انجام می ده .

حالا من چه کردم ؟

الف ) باتری ها رو در آوردم
    ب ) کارت رو با کارت خوان فرمت کردم
    ج ) باتری مربوط به بایوس دوربین رو که اندازه ی باتری ساعت مچی هست رو در آوردم . و دوبازه جا زدم
    د ) دوربین رو بدون کازت در حالت play روشن کردم و با بدبختی reset all کردم
    ز ) دوباره کارت رو جا زدم
    ز ) در حالت عکاسی بالا اومدم و واسه هر مود ، جداگانه تنظیمات رو reset کردم
    س) هک جدیدش رو هم نصب کردم ( از نمایش باتریش هم خوشم آمد )

چه اتفاقی افتاد ؟

هیچی ، هنوز همونطوریه

حالا ، من حوصله ندارم دوربین رو یه ماه بفرستم گارانتی . واسه همین ، میخوام بدونم بنظر اساتید ایراد از چی میتونه باشه ؟
    کسی بوت رام این دوربین رو داره ؟ منظورم لودرشه . می دونم که فرمور این دوربین هک شده . اون رو هم نصب کردم اما فایده نداشت . من لودرش رو میخوام ، یعنی سیستم عامل اصلیش
    آیا این دوربین ، مثل رسیورها ، جایی ، یا دکمه ای داره که بزنم و سیستم عاملش از روی لچ بک آپش دوباره برگرده روی بایوس ؟

ممنون میشم اگه بهم کمک کنید .
    Canon PowerShot S3IS

كاربر جديد salman آواتار ها
    تشکر کرده
    47

پیش فرض پاسخ: S3is از بین رفتن سیستم عامل دوربین

خدا بهت رحم کنه!!! با نصب فریم ور هک شده دوربین از گارانتی ساقط میشه ...

بهتر بود بدون دستکاری صاف میبردی گارانتی... ایشالا که با راهنمایی دوستان آشنا مشکل بی دردسر حل بشه

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

البته بار ها گفتم که هک ارائه شده هرگز روی نرم افزار دوربین نصب نمیشه . این هک روی بستر نرم افزاری خود دوربین کار میکنه و دوستانی که ازش استفاده کردند میدونند که کاملا بی ضرره

تو فروم کنون در ابتدا میگفتند که استفاده از این هک ممکنه گارانتی رو باطل کنه ولی از اونجا که اگر کارت رو فرمت کنید هرگز وجودش ثابت نمیشه پس در این باره نگرانی وجود نداره

خدا رو شکر که دوربین گارانتی داره . اما من حتی در اینکه بگم مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاریه مرددم
    پس بهترین راه مراجعه به گارانتی مربوطه است

اما حتی الامکان نامی از هک نبرید مخصوصا اینکه شما هک رو بعد از خراب شدن دوربین نصب کردید و ارتباطی با خرابی دوربین نداشته و خلاصه آش نخورده و دهن سوخته نشید
    در مورد ارتباط مستقیم دوربین به اتصال Usb هم حرفی نزنید چون ممکنه بگن نوسانات برق Usb موجب این مشکل بوده و شامل گارانتی نمیشه
    partow تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نه برادر ، فکر
    این چیزی که اینجا بهش میگن فرم ور . فقط یه پچ اضافست که فرم اصلی کانن رو آپگیرد می کنه .
    کلا برای آپگرید کردن این وسیله ها شما باید بورد دوربین رو بیاری بیرون ، پایه های j-tag یا stk200 رو روی برد لحیم کنی ، و بعد اپگیرد کنی . چنین کاری گارانتی رو از بین می بره .
    Canon PowerShot S3IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    البته بار ها گفتم که هک ارائه شده هرگز روی نرم افزار دوربین نصب نمیشه . این هک روی بستر نرم افزاری خود دوربین کار میکنه و دوستانی که ازش استفاده کردند میدونند که کاملا بی ضرره

تو فروم کنون در ابتدا میگفتند که استفاده از این هک ممکنه گارانتی رو باطل کنه ولی از اونجا که اگر کارت رو فرمت کنید هرگز وجودش ثابت نمیشه پس در این باره نگرانی وجود نداره

خدا رو شکر که دوربین گارانتی داره . اما من حتی در اینکه بگم مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاریه مرددم
    پس بهترین راه مراجعه به گارانتی مربوطه است

اما حتی الامکان نامی از هک نبرید مخصوصا اینکه شما هک رو بعد از خراب شدن دوربین نصب کردید و ارتباطی با خرابی دوربین نداشته و خلاصه آش نخورده و دهن سوخته نشید
    در مورد ارتباط مستقیم دوربین به اتصال Usb هم حرفی نزنید چون ممکنه بگن نوسانات برق Usb موجب این مشکل بوده و شامل گارانتی نمیشه
    خودم هم در مورد ایراد سخت افزاری به شک افتادم .
    با یکی از دوستان تیم dsp دانشگاه صحبت کردم ، می گفت ممکنه میکروپروسسور دوربینت کرش کرده باشه .
    واییییییییییییییییییییییی یی اعصابم خورده هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااا
    Canon PowerShot S3IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

این هم آخرین عکس دوربین مرحومم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Canon PowerShot S3IS

كاربر همراه saeedglx آواتار ها
    تشکر کرده
    26

ج ) باتری مربوط به بایوس دوربین رو که اندازه ی باتری ساعت مچی هست رو در آوردم . و دوبازه جا زدم
    ميشه بگيد اين باطري كجاست؟
    سعيد

CANON A620
    CANON PowertShot S3 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedglx نمایش پست ها
    ميشه بگيد اين باطري كجاست؟
    بله برادر

درپوش باتری ها رو باز کنید

چهار تا باتری رو بیرون بیارید

وسط محفظه ، یک تیکه ی پلاستیکی هست که روش نوشته : CR1220 . اصلا هم معلوم نیست که اون تیکه جداست . اما شما اگه ناخون زیرش بندازید ، می بینید خیلی راحت بیرون میاد و البته باتری بایوس هم داخلشه . یه باتری کوچیک

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Canon PowerShot S3IS

كاربر آشنا utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    0

از یک انبردست عکس می گرفتم
    مطمئن هستيد فقط عكس گرفتين مثلا شايد عكس خيلي خوب شده و از ذوقتون با انبردست زديد تو سردوربين بدبخت

اما وقتی از کامپیوتر جدا کردم ، مشکلات زیر بوجود آمد
    شايد هم رو كامپيوتر چيزهايي بوده كه دوربين دوست نداشته از اونا جدا بشه مثلا ......................

ببخشيد ، ديدم خيلي ناراحتي گفتم يه شوخي كوچولو كنم به اين اميد كه لبخند به لبت بياد و مخت ( ببخشيد عقلتان )بهتر كار كنه. با شرمندگي فعلا نمي تونم كمكت كنم ولي قول ميدم حسابي بگردم.

انشاالله كه مشكل همه جوونا حل ميشه;)
    سعيد شاه علي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اتفاقا از روزی که گرفتمش ، دلم می خواست بازش کنم ببینم توش چه خبره . نه که سر در بیارم ها ، همینطوری ... ، فوضولی کنم ببینم چی جوریاست
    باز شانس آوردم قبل از باز کردن خراب شد .
    با نمایندگی الرمس صحبت کردم امروز ، گفت چیزی نیست ، بفرست ، بایوسش رو آپدیت می کنیم درست میشه /

اما من هنوز ترجیح می دم خودم راه حلش رو پیدا کنم
    Canon PowerShot S3IS

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین