صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree34تشکر

موضوع: Canon PowerShot TX1 بخرم يا Canon PowerShot S5 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Canon PowerShot TX1 بخرم يا Canon PowerShot S5 IS

ولی پیشنهاد میکنم به h9 فکر نکنید.
    چرا؟

به دلیل نویز کمتر؟
    زوم بیشتر؟
    لوازم جانبی ارازن تر؟
    باطری لیتیوم؟
    مد عکاسی در شب؟
    لرزه گیر موثر تر؟
    مونیتور شفاف تر؟
    ......؟
    ؟؟؟

و اما در مورد جانشین احتمالی S5 باید عرض کنم که یقینا تا قبل از سال 2009 میلادی عرضه خواهد شد.

اما اگر هم عرضه شود اشکالی برای شما ایجاد نمی کند.

اول اینکه تا آن زمان آنقد ر شات های زیبا و موثر زده اید که احتمالا به فکر یک دوربین بهتر و حرفه ای خواهید بود.

لحظات زیبایی را ثبت کرده اید که اگر منتظر می ماندید آنها را از دست می دادید.

حالا که S5 آمده مگر S3 به فروش نمی رسد و بازار ندارد؟
    yousefmon، Mashhadi Vahid، faryadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    241

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    چرا؟

به دلیل نویز کمتر؟
    زوم بیشتر؟
    لوازم جانبی ارازن تر؟
    باطری لیتیوم؟
    مد عکاسی در شب؟
    لرزه گیر موثر تر؟
    مونیتور شفاف تر؟
    ......؟
    ؟؟؟

کاوه جان ببخشید چرامیزنی؟:(من چون اینh9 رو خریدم و ازش راضی نبودم اینو گفتم که کاملا شخصی بود.
    فقط در رابطه با نویز عرض کنم چند تایی عکس هم با s5 گرفتم که در مقایسه با h9 نویز کمتری داشت(عکسها بدلیل اینکه خانوادگی هستند نمیشه اینجا گذاشت)البته این نتیجه تستهای خودم بود که بدلیل آماتوری ممکنه 100%اشتباه باشه.در مورد lcd هم عرض کنم بنده lcd چرخان s5 رو ترجیح میدم.
    باز هم ببخشید
    Kaveh Ghobadi و DR.shahin تشکر می‌کنند.
    مهدی طاهری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

چرا؟

به دلیل نویز کمتر؟
    زوم بیشتر؟
    لوازم جانبی ارازن تر؟
    باطری لیتیوم؟
    مد عکاسی در شب؟
    لرزه گیر موثر تر؟
    مونیتور شفاف تر؟
    ......؟
    ؟؟؟
    سلام
    جناب قبادي در پستهاي قبلي توضيح دادم در كنار عكسبرداري خوب دوربيني ميخواهم كه فيلمبرداري خوبي هم داشته باشد.

وقتي مشخصات H9 را خواندم از هر نظر بر S5 برتري داشت بجز چرخان بودن LCD آن و نميدانم كه آيا فيلمهايش با صداي استريو ضبط ميشود يا مونو

اما با هر كسي مشورت كردم بجز يكي از دوستان مابقي همگي گفتند H9 نخر ، يكي گفت برند سوني در دوربينهاي عكاسي ضعيف كار كرده ، ديگري گفت عكسهاي سوني آبرنگي ميشود ، يكي ديگر از دوستان از فيلمهاي اين دوربين ايراد ميگرفت و ميگفت كيفيت مناسبي در قياس با S5 ندارد و ....

شما بين ايندو دوربين ( H9 سوني و S5 كنون ) ، H9 سوني را پيشنهاد ميكنيد؟؟؟

اينو هم اضافه كنم كه بنده دوربين را فقط براي مصارف خانگي ميخواهم فوق اماتور هستم و اصلا وقت ندارم كه بخواهم براي يادگيري صنعت عكاسي وقت بگذارم
    و كيفيت فيلمهاي دوربين هم بسيار برايم مهم ميباشد.

با G9 و S5 براي مدت زمان كوتاهي كار كردم و دلايلي كه باعث شد S5 را انتخاب كنم LCD چرخان آن بود ، صداي استريو فيلمها و زوم بالاتر

اما اصلا با H9 كار نكردم حتي اين دوربين را از نزديك هم نديدم

اگر با هر دو اين دوربينها كار كرديد ، خواهش ميكنم راهنمايي كنيد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط DR.shahin
    فقط اميدوارم زمانيكه S5 را خريداري كردم يكماه بعدش S7 احتمالي وارد بازار نشه كه اگر چنين اتفاقي بيفته كلي دپرس ميشم
    جناب شاهين! با سلام،
    ضمن تأييد نظر جناب قبادي در خصوص استفاده از فرصتها براي عكاسي بيشتر، چنانچه به دلايلي چون اميد به ارايه زوم بالاتر چشم به راه جانشين S5IS هستيد، با توجه به قراين احتمال مي‌دهم S6IS (يا مشابه آن) را تيرماه امسال در تهران ببينيد. اگر چندان عجله‌اي نداريد، بد نيست صبر كنيد. تا آن زمان شايد به اطلاعات بيشتري در مقايسه دو دوربين يا حتي دوربينهاي ديگر رسيديد و با اطمينان بيشتري هم انتخاب خواهيد كرد. (البته شايد هم دودل‌تر شديد!)
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

تشکر کرده
    14101

اول اینکه مهدی جان....

بنده تنها به طور غیر مستقیم تذکر دادم که هیچ گاه مطلق فکر نکنیم و نظر ندهیم.

در مورد نویز که بنده بار ها تست های مختلفی قرار داده ام و در تاپیک H9 اثبات کردم که نویز این دوربنی از تمامی رقبایش کمتر است.چه کانن چه پاناسونیک و چه الیمپوس!

در مورد فیلبردای نظر خاصی ندارم و تا آنجا که می دانم کیفیت فیلم های کانن بهتر است اما چون هیچگاه از دوربین عکاسی ام توقع فیلمبردای نداشته ام زیاد نمی توانم اطلاعات دقیقی به شما بدهم.

اگر فیلمبردای برایتان در اولویت است بهتر است به سراغ Tx1 بروید.کیفیت فوق العاده ای دارد.

اگر مونیتور چرخان خیلی مهم است به سراغ H7 برادر کوچک H9 بروید...

اما کیفیت فیلمبرداری آن را تایید نمیکنم.
    Delbaz، Behnam_703 و DR.shahin تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

دوباره شد روز از نو روزي از نو
    كاشكي ميشد يكي پيدا ميشد جاي من تصميم ميگرفت و ميرفت يك دوربين براي من خريداري ميكرد
    واقعا موندم چي بخرم
    همسرم از زمانيكه G9 و S5 را كنار هم ديد از S5 خوشش امده و ميگه همينو بگير.

از اينور ميبينم دوستان ميگن كيفيت فيلمبرداري TX1 بسيار عاليه البته در ابتداي اين تاپيك دوست عزيزم
    farhad44 متذكر شده كه خودش هيچوقت حاضر نيست TX1 را بخره آنهم بدليل شكل فيزيكي دوربين و در ادامه نوشته كه
    TX1 يك دوربين عكاسي خوب نيست

آقاي قبادي ميتونم نظر شخصي خود شما رو بپرسم كه براي من آماتور كه نميخواهم عكسهاي حرفه اي بگيرم و فقط ميخواهم در يك جشن تولدي ، عروسي يا مسافرتي چندتا عكس و فيلم با كيفيت بگيرم كدام دوربين كارايي بهتري خواهد داشت؟

اينكه سوالات ابتدايي بنده را پاسخ ميدهيد بسيار متشكرم و يكي از دلايلي كه براحتي سوالات خود را بيان ميكنم اظهار نظر آقاي قبادي در يكي از تاپيكهاي اين فروم بوده كه بدوستان توصيه كردند حتي براي خريد دستمال تميز كننده لنز هم با دوستان قديميتر و با سابقه مشورت كنند.
    قصد ندارم از اين اظهار نظر سواستفاده كنم اما باور بفرماييد كه برايم خيلي مهم است كه با هزينه اي كه براي اينكار كنار گذاشتم بهترين انتخاب را داشته باشم تا بعدا حسرت نخورم.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

منظور آقای قبادی اینه که ابتدا مشورت کنید
    و بعد خودتان تصمیم بگیرید
    اگر منتظرید دیگران به جای شما تصمیم بگیرند , فکر نمیکنم هر گز راضی بشید
    Kaveh Ghobadi، DR.shahin، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    14101

بله یاسر عزیز کل مطلب را فرمودند.

شما باید خودتان به جمع بندی برسید.

مثلا فرهاد عزیز قیافه آن مدل را نمی پسندند.ممکن است شما و یا بنده بپسندیم ( هرچند بنده هم با آن قیافه و ظاهر قدری مشکل دارم ) اما فرهاد عزیز هم تایید کردند که هنوز دوربین عکاسی تولید نشده است که کیفیت فیلمبردای اش با این مدل برابر باشد.شما با داشتن TX1 از نظر فیلمبردای بسیار جلو تر از سایر دوربین ها هستید.

آیا از ظاهر آن خوشتان می آید؟

اگر به فکر عکاسی هستید و بیشتر عکاسی را هدف قرار داده اید به فکر Sony H7 و یا Panasonic Fz18 و Canon S5IS باشید.

اگر یک چیزی ما بین اینها می خواهید Canon S5IS شما را راضی می کند.

نهایت اینکه شما باید تصمیم بگیرید...

اصلا یک سوال؟

چرا یک دوربین فیلمبردای با قابلیت عکاسی نمی خرید؟
    Delbaz و DR.shahin تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    منظور آقای قبادی اینه که ابتدا مشورت کنید
    و بعد خودتان تصمیم بگیرید
    اگر منتظرید دیگران به جای شما تصمیم بگیرند , فکر نمیکنم هر گز راضی بشید
    دلباز جان اكثر ايرانيها عادت بدي كه دارند اين است كه وقتي يك محصول را خريداري ميكنند حتي اگر ايرادهاي بزرگي داشته باشد از ان يك بت ميسازند و حاضر نيستند حتي معايب دستگاه خود را بشنوند و چشم بسته درباره ان چيزي كه دارند تبليغ ميكنند.
    بطور مثال ديدم كه يك عده طرفدار پرو پاقرص تلويزيون سوني هستند و عده ديگري عاشق سينه چاك پاناسونيك
    اگر سوني تلويزيوني توليد كند كه بهترين تلويزينو جهان باشد ان طرفدار پاناسونيك حاضر نيست بگويد كه اين تلويزيون از نظر تكنولوژي قابل قياس با ديگر رقبايش نيست و بالعكس اين داستان هم وجود دارد
    و وقتي خودشان ميخواهند يك تلويزيون بخرند امكان ندارد كه طرفدار سوني پاناسونيك بخرد يا بالعكس حتي اگر ته دلش هم بداند كه تلويزيوني كه ميخرد از مارك رقيب ضعيفتر است اما فكر ميكند كه اگر مارك رقيب را خريداري كند خفت بزرگي به وي وارد شده. بنوعي اين افراد همه چيز را بمانند طرفداري از دو تيم قرمز و ابي ميبينند كه بدون هيچ منطقي تو سروكله همديگر ميزنند.

در سايتها و تاپيكهاي مختلف ديدم كه عده اي بدون دليل و فقط بخاطر اينكه طرفدار برند خاصي هستند انچنان از H9 طرفداري ميكنيد كه گويا S5 بدترين دوربين عكاسي ميباشد
    در سايت و تاپيكي ديگر خلاف اين داستان ديده ميشود و آنچنان از S5 تعريف ميشود كه باز فكر ميكنيد H9 بدترين دوربين روي زمين است.
    فروشنده ها هم بسته به اينكه چه ماركي را ميفروشند آنچنان زبان ميريزند كه اگر سوني داشته باشند طوري با شما صحبت ميكنند كه تصور ميكنيد لنز كنون در كوره پس كوره هاي شركتهاي استكان سازي تهران توليد ميشود و اگر پيش فروشنده كنون بروي باز با داستاني مشابه مواجه خواهي شد.

همين مسائل است كه باعث شده بعد از دوماه نتوانم به يك جمع بندي قاطع برسم

متاسفانه خودم هم هيچ تجربه اي در زمينه دوربينهاي ديجيتال ندارم و اين اولين دوربين ديجيتالي است كه ميخواهم بخرم به همين دليل ناچارم دست بدامن كساني شوم كه اولا سواد اينكار را دارند ثانيا با چشم باز و بدون تعصب ماركها و مدلهاي مختلف را نقد ميكنند.
    متاسفانه اين سايت تخصصي عكاسي را خيلي دير پيدا كردم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

چرا یک دوربین فیلمبردای با قابلیت عکاسی نمی خرید؟
    همان ابتدا كه قصد داشتم يك دوربين بخرم بر روي اين موضوع بسيار تحقيق كردم و ديدم اكثر كارشناسان اهل فن ميگويند كه كيفيت عكسهاي هندي كم بسيار ضعيف ميباشد ( در حد عكسهايي كه با دوربين يك موبايل گرفته ميشود)

از طرف ديگر همسرم بيشتر دوست دارد از يك سوژه عكس تهيه كند ( البته او هم آماتور ميباشد) و بالعكس من دوست دارم فيلم بگيرم.

تصميم گرفتم دوربينهاي فيلمبرداري و عكاسي را بطور مجزا تهيه كنم.
    با بودجه اي كه دارم دوربينهاي فيلمبرداري ارزان قيمت سوني را ميتوانستم خريداري كنم بمانند SR42 يا SR38 به همراه يك دوربين ارزان قيمت عكاسي بمانند دوربينهاي سري A كنون

دوستان گفتند كيفيت عكس دوربينهاي سري A كنون اصلا قابل قياس با كيفيت عكسهاي دوربيني مثل S5 نيست
    از آنطرف دوستان اهل فن توصيه كردند به سمت دوربينهاي فيلمبرداري ارزان قيمت سوني نروم چراكه كيفيت بالايي ندارند و در خيلي موارد كيفيت فيلمي كه با S5 گرفته ميشود از انها بهتر است.

ضمن اينكه خودم هم به اين نتيجه رسيدم كه اگر بخواهم دو دوربين مجزا بخرم اخرش فقط ازدوربين عكاسي كه كيفيت عكسش بالاتر است و فيلم هم در حد كفايت خواهد گرفت ، استفاده خواهد شد و دوربين فيلمبرداري فقط خاك خواهد خورد.

با جمع تمامي موارد بالا تصميم بر ان شد كه با بودجه اي كه دارم بهترين دوربين عكاسي را كه كيفيت فيلم ان در حد قابل قبولي ميباشد ابتياع كنم

كه متاسفانه نظرات خيلي باهم تفاوت دارند و هروقت خواستم دل و دينم رو يكي كنم و به سمت S5 بروم نظر ديگري را در نت ديدم كه دودلم كرده است و هنوز كه هنوزه بعد از دو ماه هيچ دوربيني تهيه نكردم.

دوربينهايي كه تا يكي دو روز پيش به انها فكر ميكردم S5 ، G9 كنون و H9 سوني بود از يكي دو روز پيش TX1 هم به جمع انها اضافه شد

دو دوربين G9 و S5 را از نزديك در دست گرفتم و با انها تستهاي كوچكي هم انجام دادم و بين اين دو دوربين به عللي كه در پستهاي قبلي توضيح دادم ( زوم بالاتر ، LCD چرخان و صداي استريو فيلم ) S5 را انتخاب كردم

اما TX1 و H9 سوني را از نزديك حتي نديدم چه برسه با انها كار كنم

هر چند دلايلي كه براي انتخاب دوربين دارم اصلا كارشناسانه نيست و ممكن است ان دلايل در انتخابهاي شما اصلا مهم نباشد ،اما همينكه نظر شما دوستان كه سالهاست در اين وادي هستيد ، را بدانم ميتواند كمك بسيار بزرگي براي انتخاب نهايي بنده باشد

خواهش ميكنم اگر قبول زحمت كرديد كه بنده را راهنمايي كنيد شرايطي را كه ذكر كردم (حداكثر بودجه اي كه براي اينكار كنار گذاشتم و آماتور بودن بنده و همسرم ) را مدنظر قرار دهيد، سپس بهترين انتخاب يا گزينه را معرفي نماييد.
    متشكرم
    شاهين

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین