صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree34تشکر

موضوع: Canon PowerShot TX1 بخرم يا Canon PowerShot S5 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پیش فرض Canon PowerShot TX1 بخرم يا Canon PowerShot S5 IS

سلام

دنبال دوربين عكاسي هستم كه فيلمبرداري خوبي هم داشته باشه
    اصلا حرفه اي نيستم و دوربين را فقط براي مصارف آماتور ميخوام.

تا الان تصميم داشتم canon S5 IS بخرم
    كه تاپيك

Canon Tx1 تاپيك جامع
    را در اين سايت ديدم و كمي دودل شدم

لطفا راهنمايي كنيد كه كداميك از اين دو دوربين كارايي بهتري خواهند داشت

فكر ميكنم كيفيت فيلم TX1 بايد خيلي بهتر از S5 باشه
    و بالعكس كيفيت عكسش پايينتر از S5

حالا براي شخصي كه حرفه اي نيست و نميخواهد هم حرفه اي عكاسي و فيلمبرداري كند با توجه به نقايص و مزاياي ايندو دوربين نسبت به همديگر كداميك را به بنده پيشنهاد ميكنيد.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Canon PowerShot TX1 بخرم يا Canon PowerShot S5 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط DR.shahin نمایش پست ها
    سلام

دنبال دوربين عكاسي هستم كه فيلمبرداري خوبي هم داشته باشه
    اصلا حرفه اي نيستم و دوربين را فقط براي مصارف آماتور ميخوام.

تا الان تصميم داشتم canon S5 IS بخرم
    كه تاپيك

Canon Tx1 تاپيك جامع
    را در اين سايت ديدم و كمي دودل شدم

لطفا راهنمايي كنيد كه كداميك از اين دو دوربين كارايي بهتري خواهند داشت

فكر ميكنم كيفيت فيلم TX1 بايد خيلي بهتر از S5 باشه
    و بالعكس كيفيت عكسش پايينتر از S5

حالا براي شخصي كه حرفه اي نيست و نميخواهد هم حرفه اي عكاسي و فيلمبرداري كند با توجه به نقايص و مزاياي ايندو دوربين نسبت به همديگر كداميك را به بنده پيشنهاد ميكنيد.
    درسته كه TX1 فيلمبردار خيلي خوبيه ولي من باشم هيچ وقت طرف چنين دوربيني ( شكل فيزيكي) نمي رم. S5is به تاييد اكثر دارندگانش به اندازه ي كافي خوب فيلم مي گيره ولي TX1 دوربين عكاسي خوبي نيست.
    Super Oli و DR.shahin تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

درمورد canon G9 و sony H9 در مقايسه با كنون S5 چه نظري داريد؟

با دو دوربين G9 و S5 بسيار اندك كار كردم و انتخاب بين اين دو دوربين برايم خيلي سخت بود و فقط بدليل اينكه احساس كردم S5 در دستانم راحتتر ميباشد ، آنرا انتخاب كردم.

همانطور كه در پست قبلي نوشتم فيلمبرداري برايم خيلي اهميت دارد و ميخواهم دوربين عكاسي بخرم كه بهترين فيلمبرداري را داشته باشد.

با سوني H9 اصلا كار نكردم اما يكي از دوستان ميگفت عكسهاي سوني آبرنگي ميباشد كه البته درست حسابي متوجه منظورش نشدم (خيلي آماتور هستم)
    در مشخصاتش ديدم زوم اپتيكال بيشتري نسبت به S5 دارد ، ريموت كنترل دارد ، شارژر و باطري دارد و سايه بان لنز دارد كه هيچكدام اينها در پك S5 وجود ندارد.
    آيا شما هم فكر ميكنيد كه براي من كه ميخواهم در كنار عكس ، فيلمهايي با كيفيت خوب داشته باشم ، S5 گزينه بهتري نسبت به H9 سوني و G9 كنون ميباشد؟

تشکر کرده
    13937

سليقه است.

يكي مثل من از Sony H9 بيزار است يكي به آن عشق مي ورزد. ولي G9 زيادي كوچك و ظريف و H9 زيادي يغير و گنده است.

من بارها به دوستان گفته ام تفاوت Slr Like هاي مختلف از برند هاي مختلف يبيش از 10 درصد نيست. هر كدام را با آن راحت تريد انتخاب كنيد.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: Canon PowerShot TX1 بخرم يا Canon PowerShot S5 IS

با سلام
    به تدريج كه كيفيت عكس دوربين هاي فيلم برداري بهتر مي شود وبه دوربين هاي عكاسي نزديكتر و همينطور كيفيت فيلم دوربين هاي عكاسي بيشتر شده و به دوربين هاي فيلم برداري نزديك تر مي شود مشابه اين سوال بخصوص براي كار بر خانگي زياد تر خواهد شد اما بايد دانست كه از هر دو طرف هنوز اين فاصله كيفيتي زياد است و ما نبايد گول مگا پيكسل مربوط به عكس هاي دوربين فيلم برداري را بخوريم و نه ابعاد پيكسلي فيلم دوربين هاي عكاسي را. بهتر است اگر مي خواهيم عكاسي كنيم دوربين عكاسي بخريم و اگر مي خواهيم فيلم برداري كنيم دوربين فيلم برداري بخريم و اگر هر دو كار را مي خواهيم انجامك بدهيم هر دو را بخريم!
    اما در مورد سوال عنوان تاپيك بايد گفت هر دو دوربين هاي خوبي هستند شما مي توانيد اگر بيشتر اوقات فيلم برداري مي كنيد اولي و اگر بيشتر اوقات فيلم برداري مي كنيد دومي را انتخاب كنيد و از كاربرد دوم در بعضي اوقات استفاده كنيد و روي كيفيتش حساب نكنيد.
    با تشكر
    DR.shahin تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با سلام
    به تدريج كه كيفيت عكس دوربين هاي فيلم برداري بهتر مي شود وبه دوربين هاي عكاسي نزديكتر و همينطور كيفيت فيلم دوربين هاي عكاسي بيشتر شده و به دوربين هاي فيلم برداري نزديك تر مي شود مشابه اين سوال بخصوص براي كار بر خانگي زياد تر خواهد شد اما بايد دانست كه از هر دو طرف هنوز اين فاصله كيفيتي زياد است و ما نبايد گول مگا پيكسل مربوط به عكس هاي دوربين فيلم برداري را بخوريم و نه ابعاد پيكسلي فيلم دوربين هاي عكاسي را. بهتر است اگر مي خواهيم عكاسي كنيم دوربين عكاسي بخريم و اگر مي خواهيم فيلم برداري كنيم دوربين فيلم برداري بخريم و اگر هر دو كار را مي خواهيم انجامك بدهيم هر دو را بخريم!
    اما در مورد سوال عنوان تاپيك بايد گفت هر دو دوربين هاي خوبي هستند شما مي توانيد اگر بيشتر اوقات فيلم برداري مي كنيد اولي و اگر بيشتر اوقات فيلم برداري مي كنيد دومي را انتخاب كنيد و از كاربرد دوم در بعضي اوقات استفاده كنيد و روي كيفيتش حساب نكنيد.
    با تشكر
    قبل از هرچيز از راهنمايي شما بسيار متشكرم

وقتي كيفيت عكسهايي را كه با دوربين فيلمبرداري سوني DCR-HC96 گرفته شده بود را ديدم بنظرم آمد كه يك گوشي موبايل عكسهاي بهتري برداشت ميكند

اما بالعكس بنظر مياد كه كيفيت فيلم دوربينهاي عكسبرداري حتي در بعضي اوقات از هندي كمها بهتر ميباشد.

فيلمهايي كه با S5 يا G9 گرفته شده را وقتي با فيلمهاي Sony DCR-HC38 يا Sony DCR-SR42 مقايسه كردم ، اينطور بنظر مي آمد كه كيفيت فيلم ايندو دوربين عكسبرداري كنون از آن دو دوربين فيلمبرداري سوني بهتر ميباشد.

مساله ديگر كه بسيار مهم است اگر دو دوربين مجزا خريداري كنم يكي براي عكاسي و ديگري براي فيلمبرداري بمرور زمان يكي از آنها كمد نشين ميشود و فقط خاك ميخورد وقتي كاربر خانگي ببيند كه ميتواند در حد نياز خود با دوربين عكاسي فيلمبرداري هم كند يا بالعكس ترجيح ميدهد بجاي حمل دو دوربين يكي را جابجا كند و هر دو كار عكسبرداري و فيلمبرداري را با يكي از انها انجام دهد.

ضمنا اگر يك دوربين عكاسي خوب بخرم كه فيلمبرداري مناسبي هم داشته باشد چيزي را از دست ندادم چراكه اگر در اينده به اين نتيجه برسم كه كيفيت فيلم ان در حد مناسبي نميباشد ميتوانم يك دوربين فيلمبرداري هم اضافه كنم درصورتيكه اگر براي خريد دوربين عكاسي فقط بخواهم روي كيفيت فيلم ان وسواس بخرج دهم چنانچه عكسهاي خوبي نگيرد ناچار خواهم بود كه در آينده يك دوربين عكسبرداري ديگر بخرم.

اما در حال حاضر كه نه دوربين عكاسي دارم نه فيلمبرداري ترجيح ميدم بهترين دوربين عكاسي را خريداري كنم كه كيفيت فيلم ان از رقبايش بهتر باشد
    بين سه دوربين كنون G9 ، كنون S5 و سوني H9 تحقيق كردم و در اخر به اين نتيجه رسيدم كه بهترين گزينه براي من S5 ميباشد
    وقتي در اين سايت تاپيك TX1 را ديدم دودل شدم

اساتيد سايت اگر فكر ميكنند كه دارم اشتباه ميكنم و خريد S5 نميتواند جوابگوي نياز يك كاربر اماتور چه از نظر عكاسي و چه از نظر فيلمبرداري باشد خواهش ميكنم تجربه خود را در اختيار بنده بگذارند و انتخابهاي بهتر را معرفي كنند.

يكبار ديگر شرايط خود را ذكر ميكنم
    حداكثر تا 500 هزار تومان ميتوانم هزينه كنم
    آماتور هستم و دوربين را فقط براي مصارف يك كاربر اماتور احتياج دارم
    با هزينه اي كه ذكر كردم بدنيال بهترين دوربين عكاسي هستم كه فيلمبرداري آن در مقايسه با رقبايش در وضعيت مناسبتري باشد

و دو سوال هم دارم :
    1) آيا دوربينهاي عكاسي در مود فيلمبرداري يك محيط كاملا تاريك ، بمانند هندي كمها منوي nightshot دارند يا خير؟
    2) ايا در هنگام فيلمبرداري با دوربينهاي عكسبرداري اين امكان وجود دارد كه فلاش روشن بماند تا نور مورد نياز سوژه را تامين كند؟

موفق باشيد
    شاهين

كاربر جديد 4ng3l آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    روی SP560Uz و 570 المپوس هم بد نیست فکر کنی
    هم فیلم برداریش خوبه هم عکسش ( من داشتم ) واقعا نسبت به محصولات کنون یه سرو گردن بالاتره تو این رده
    DR.shahin تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 4ng3l نمایش پست ها
    سلام
    روی SP560Uz و 570 المپوس هم بد نیست فکر کنی
    هم فیلم برداریش خوبه هم عکسش ( من داشتم ) واقعا نسبت به محصولات کنون یه سرو گردن بالاتره تو این رده
    سلام

البته بايد قبلش در تعريف سر و گردن و ... كمي تجديد نظر بفرماييد. مثلا بايد از خير صداي استريو بگذريد و .... :biggrin:
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    241

نقل قول نوشته اصلی توسط DR.shahin نمایش پست ها

و دو سوال هم دارم :
    1) آيا دوربينهاي عكاسي در مود فيلمبرداري يك محيط كاملا تاريك ، بمانند هندي كمها منوي nightshot دارند يا خير؟
    2) ايا در هنگام فيلمبرداري با دوربينهاي عكسبرداري اين امكان وجود دارد كه فلاش روشن بماند تا نور مورد نياز سوژه را تامين كند؟

سلام.با اجازه آقا فرهاد.
    بین دوربینهایی که گفتید فقط sony h9 مود nightshot داره.موقع فیلم برداری هم تا جایی که من میدونم فلاش هیچ کدوم روشن نمیمونه.
    ولی پیشنهاد میکنم به h9 فکر نکنید.
    DR.shahin تشکر می‌کند.
    مهدی طاهری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

پس نتيجه تاپيك ميتواند همان S5 باشد.

فقط اميدوارم زمانيكه S5 را خريداري كردم يكماه بعدش S7 احتمالي وارد بازار نشه كه اگر چنين اتفاقي بيفته كلي دپرس ميشم

اين چند وقته هر چي تو سايت كنون پايين بالا كردم چيزي نديدم مبني بر اينكه ايا قصد دارند مدل ارتقا يافته اي از S5 توليد كنند يا خير.

ايشالا كه حالا حالها چنين قصدي ندارند.
    :::big grin:::

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین