صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 109
Like Tree22تشکر

موضوع: Canon EOS 300D / Digital Rebel

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: با 300 دی نمیتوانم هزمان Jpeg و Raw بگیرم.

من هم همون نرم افزار رو ریختم اما به نظرم این مورد روی دوربینهای ما کار نمیکنه حتما میدونید که از کل اون امکاناتی که میده این نرم افزار تعداد خیلی محدودیش کار میکنه.
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

http://nima.fotopages.com/

نیما معصومی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

دوستان فکر کنم دارین اشتباه میکنین!!

دقت کنید! دوربین 300D برخلاف دوربین 350D فایلهای JPEG و RAW شما در دو فایل جداگانه ذخیره نمیکند. بلکه JPEG شما در فایل RAWی که دوربین ذخیره کرده به صورت embedded ذخیره شده است!
    یعنی شما وقتی که فایل CRW رو میبینید، این فایل RAW دارای JPEG همان عکس نیز هست که شما در صورت تمایل میتوانید آن JPEG را از درون آن بیرون بکشید ( Extract کنید!)

برای اینکار من از Exiftool استفاده میکنم که خیلی از دوستان با آن آشنایی دارند.. توسط این برنامه میتوانید Exif عکسها را بخوانید ، تغییر دهید و دوباره بنویسید.. من با این برنامه تحت لینوکس کار میکنم (از آنجا که با Perl نوشته شده است نیاز به تفسیرگر Perl دارد که در نسخه های مختلف لینوکس وجود دارد. برای اینکه آنرا تحت ویندوز اجرا کنید بایستی تفسیرگر Perl را روی ویندوز نصب کنید.. مشهورترین تفسیرگر perl تحت ویندوز ActivePerl نام دارد که میتوانید آنرا از این آدرس به طور مجانی بگیرید:
    http://www.activeperl.com/Products/ActivePerl/ )

برنامه ExifTool را نیز به طور مجانی از اینجا بگیرید: http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/

برای اینکه JPEG نهفته در داخل RAW را extract کنید، این برنامه را به این صورت اجرا کنید:

(فرض کنید که نام فایل RAW شما myraw.crw و نام فایل JPEGی که میخواهید بسازید myjpeg.jpg باشد)

exiftool -b -JpgFromRaw myraw.crw > myjpeg.jpg

نکته: درصورتیکه در محیط ویندوز کار میکنید ، پس از نصب ActivePerl جلوی Command Prompt ویندوز همین دستور بالا را به این صورت بزنید:

D:\>perl exiftool -b -JpgFromRaw myraw.crw > myjpeg.jpg

سوال از خانم نافذ: دوربین 10D شما نیز فایل JPEG را در درون RAW ی که میسازد Embed میکند؟
    سوال از دوستانی که 20D دارند: دوربین شما چطور؟؟

ویرایش و پس نوشت: به طوری که الان چک کردم 20دی دو فایل RAW و JPEG را جداگانه روی کارت حافظه دوربین ذخیره میکند.. حدس میزنم که 10D با توجه به شباهت بسیار زیاد سخت افزاری به 300D ، فایل JPEG را درون RAW به صورت Embedded ذخیره کند، حالا تست و خبر از خانم نافذ! :)
    ویرایش توسط Amin : Wednesday 11 January 2006 در ساعت 17:13
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من که فکر نمیکنم این درست باشه. اگر هم درست باشه فایده ای نداره.
    در این مورد نهایتا ما میخواهیم Jpeg و Raw را به صورت دو فایل جداگانه داشته باشیم. چرا نرم افزار داخلی را طوری طراحی نکرده ( هک شده اش) که این قابلیت را داشته باشیم؟
    در صورت درست بودن این مسئله هیچ فرقی با Raw تنها ندارد. برای هر دوی آنها باید سر کامپیوتر نشت و کار کرد.
    حتی من فکر می کنم بدون نیاز به این کارها دو فایل Jpeg و Raw را به روش ساده تری در کامپیوتر میتوان ساخت.
    که نیاز به طی کردن این مراحل هم ندارد. در واقع میتوان با برنامه های کانورتور که به سرعت فایلهای Crw را به Jpeg با همان مشخصات اصل تبدیل میکند همان کار را انجام داد. من یکی از این برنامه ها را دارم. و اگر بخواهم فایلهای Crw را جی پگشان هم داشته باشم همین کار را میکنم.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

جسارتا ميون صحبتتون . جدا از توضيحات کامل امين عزيز فکر ميکنم آريو هم درست ميگه ... در واقع چرا ما اصلا همراه RAW يک JPEG هم ميگيريم ؟؟ غير از اينه که بتونيم بعد از کار نتيجه کار رو به صورت Preview ببينيم و بتونيم با توجه به JPEG ها فايل های اصلی رو اديت کنيم ؟؟ ( در واقع برای من که اينطوريه حداقل . حالا ممکنه واسه دوستان ديگه استفاده های ديگه ای داشته باشه ) پس به اين ترتيب اين روش کار و اين روند کاری برای رسيدن به JPEG از فايل اصلی يه مقداری غير عاقلانه به نظر ميرسه ...! حتما منظور خاصی داشتن ... وگرنه به قول آريو تبديل کردن فايل RAW به مراتب سریع تر انجام ميشه ..
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

امين عزيز...ظاهرا 10D نيز همين مشكل رو داره، فقط تنها فرقش اينه كه شما ميتوني در كاستم فانكشن ها سايز رو مشخص كنيد.(كه البته با firmware آپديت شده، احتمالا اين امكان را در هر دو دوربين خواهيد داشت) و اصولا وقتي 10D همچين امكاني نداره، مسلما 300D هك شده هم نداره، چون كسي ننشسته براي اين 300D فرم ور طراحي كنه، بلكه اون قسمت از فرم ور رو كه كانون دودره كرده بود ، با تغيير اتي نسبتاًساده، اين پسره تخم و تركه روس، اسمش يادم نيست، قابل دسترس كرده (البته راويان اينترنتي گويند، راست و دروغش پاي خودشون).
    نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    .
    اما آريو جان كدوم قسمت از صحبت هاي امين درست نبود؟ من نفهميدم.

اما راجع به فايده نداشتنش، بودن Jpeg، حالا امبيد يا غير امبيد، اين امكان رو به شما ميده تا با توجه به تنظيمات دوربينت، مثل وايت بالانس و صد تا كوفت و زهرمار ديگه، يك پريويو داشته باشي..والا به چه كار آيدت زگل طبقي؟ ....يعني ميخواي ببيني پروسس و تنظيمات دوربينت چه بلايي سر فايل آورده جانم....فكر كنم منظورت اين بوده كه چون امبيده، زياد كار باهاش راحت نيست.

البته ميشه با برنامه هاي زيادي (از جمله در محيط لينوكس كه امين عزيز گفته بود)اكستركت كردن اين فايلا رو بچ پروسس كني!

و اصولا كانون هم صداي شما رو شنيده كه جدا كرده فايل رو صد ساله ديگه!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 12 January 2006 در ساعت 15:26
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

در این مورد نهایتا ما میخواهیم Jpeg و Raw را به صورت دو فایل جداگانه داشته باشیم. چرا نرم افزار داخلی را طوری طراحی نکرده ( هک شده اش) که این قابلیت را داشته باشیم؟
    جناب مینوسپهر، لطفا بفرمایید که منظورتان از درست بودن یا نبودن این موضوع چیست.
    اگر منظورتان اینست که حرف من درست نیست، بد نیست بدانید که حداقل یک سالی هست که من اینکار را با دوربینم انجام میدهم و اگر درست نبود بی دلیل وقتم را صرف پاسخ به این سوال نمی کردم!!!
    اگر هم منظورتان از درست نبودن، درست نبودن عملکرد کانن میباشد که اولا: از نظر کانن شما مجاز نیستید با دوربین 300دی اینکار را انجام دهید. ثانیا: این firmware همانطور که اسمش میگوید کرک شده است (از روی firmware دوربین 10دی)! و مال خود 300دی نیست!
    در صورت درست بودن این مسئله هیچ فرقی با Raw تنها ندارد. برای هر دوی آنها باید سر کامپیوتر نشت و کار کرد.
    حتی من فکر می کنم بدون نیاز به این کارها دو فایل Jpeg و Raw را به روش ساده تری در کامپیوتر میتوان ساخت.
    که نیاز به طی کردن این مراحل هم ندارد. در واقع میتوان با برنامه های کانورتور که به سرعت فایلهای Crw را به Jpeg با همان مشخصات اصل تبدیل میکند همان کار را انجام داد. من یکی از این برنامه ها را دارم. و اگر بخواهم فایلهای Crw را جی پگشان هم داشته باشم همین کار را میکنم.
    ببینید، شما مگر نمیخواستید که به همراه RAW، فایل JPEG را داشته باشید؟؟ الان هم دارید، اگر منظورتان اینست که کارتان سختتر شده است! فکر نمیکنم اجرا کردن آن خط دستور که میتوان آنرا به صورت یک بچ فایل درآورد و با یک دابل کلیک اجرایش کرد سختتر از اجرا کردن برنامه کانورتر و تبدیل به JPEG باشد!
    در ضمن چه مراحلی را میفرمایید؟؟؟ فکر میکنم که شما اصلا مطالب من را نخوانده اید یا اینکه من خیلی پیچیده توضیح داده ام!
    شما اگر بخواهید از فایل RAW یک فایل JPEG بسازید بایستی یک برنامه کانورتر نصب کنید، اینجا هم کار مشابهی انجام میدهید فقط اسم آن برنامه Exiftool است!!! سرعت اجرای آن هم بسیار بسیار بیشتر از برنامه کانورتر شماست!! باور ندارید؟ امتحان کنید!

در ضمن جناب مینوسپهر و جناب اخباری کانن بر اساس مدل ذهنی شما که نرم افزار و سخت افزار دوربینهای 10دی و 300دی را طراحی نکرده! مسلما آن زمان در این کار فوایدی را متصور بوده که آنرا به این صورت ساخته است! نخستین فایده ای که به ذهن من خطور میکند اینست که حجمی که فایل مربوطه به این روش اشغال میکند کمتر از حجمی است که دو فایل اشغال میکنند.. کما اینکه در سالهای 2001 و 2002 (سال طراحی و تولید 10دی) قیمت CF ها بسیار بیشتر از قیمت کنونی بود و این موضوع اهمیت بسیاری داشت.
    ویرایش توسط Amin : Thursday 12 January 2006 در ساعت 01:04
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

در ضمن جناب مینوسپهر و جناب اخباری کانن بر اساس مدل ذهنی شما که نرم افزار و سخت افزار دوربینهای 10دی و 300دی را طراحی نکرده! مسلما آن زمان در این کار فوایدی را متصور بوده که آنرا به این صورت ساخته است! نخستین فایده ای که به ذهن من خطور میکند اینست که حجمی که فایل مربوطه به این روش اشغال میکند کمتر از حجمی است که دو فایل اشغال میکنند.. کما اینکه در سالهای 2001 و 2002 (سال طراحی و تولید 10دی) قیمت Cf ها بسیار بیشتر از قیمت کنونی بود و این موضوع اهمیت بسیاری داشت.
    امين عزيز ... قبل از ادامه بحث يه نکته ای رو ميخواستم عرض کنم ... در استاد بودن شما و فني بودنتون مسلم شکی نيست .. ولی چرا انقدر سریع جبهه ميگری شما ؟؟ باور کن به اين طريق کلا ادامه بحث های دوستانه اينطوری توی فروم زير سوال ميره !! من بارها اين برخورد رو از جانب شما ديدم و شايد باقی دوستان هم چند بار اين رو متذکر شدن ... باز هم ميگن در اين که شما اطلاعاتی به مراتب بيشتر از ما داريد شکی نيست ! اما اين سبک جوابگويی شما و جبهه گرفتن شما زياد صحيح نيست جسارتا ... يه مقدار ملايم تر لطفا !
    --------------------
    در مورد بحث مذکور هم اگر شما خوب نوشته های من رو بخونيد ميبينيد که بنده هم صحبتهای شما رو تائيد کردم و با اينکه از کانن اطلاعات زيادی ندارم فقط به عنوان يه تجربه شخصی اين مطلب رو عرض کردم ! . گفتم که برای من اين خاصيت توی دوربين خودم چه مزيتی داره ... فکر ميکنم که منظور آريو عزيز هم همين صحبت های من بود وگر نه ايشون هم توضيحات خوب شما رو منکر نشدن ...
    -------------------
    بنده دوربين نيکون دارم و هيچ احتياجی نميبينم کنون با توجه به صحبت های من روند کاريش رو عوض کنه !!! اون چيزی که من ميخوام دارم ...
    ممنونم
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

من حق رو به آقای خسروشاهی میدم .اگر هم کسی می خواد بگه حرف من درست نیست بهتره به شکل دیگری مطرح کنه.مخصوصا وقتی که سوال هم می کنه.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

[QUOTE=a80300d]در صورت درست بودن این مسئله هیچ فرقی با Raw تنها ندارد. برای هر دوی آنها باید سر کامپیوتر نشت و کار کرد.
    QUOTE]

البته فکر نمیکنم که مظور شما این بوده که رونکاری RAW از JPEG سریعتر است؟

در ضمن خیلی مواقع به دلیل کالیبره نبودن نرم افزا ویرایش RAW وجود یک فیل JPEG کمک بسیار بزرگی به تبدیل فایل RAW می کند.
    ویرایش توسط maf.ir : Thursday 12 January 2006 در ساعت 02:17
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    امين عزيز ... قبل از ادامه بحث يه نکته ای رو ميخواستم عرض کنم ... در استاد بودن شما و فني بودنتون مسلم شکی نيست .. ولی چرا انقدر سریع جبهه ميگری شما ؟؟ باور کن به اين طريق کلا ادامه بحث های دوستانه اينطوری توی فروم زير سوال ميره !! من بارها اين برخورد رو از جانب شما ديدم و شايد باقی دوستان هم چند بار اين رو متذکر شدن ... باز هم ميگن در اين که شما اطلاعاتی به مراتب بيشتر از ما داريد شکی نيست ! اما اين سبک جوابگويی شما و جبهه گرفتن شما زياد صحيح نيست جسارتا ... يه مقدار ملايم تر لطفا !
    نکته ی اول همونطور که جناب محبی عرض کردند،دوربین ده دی دقیقا همین خصوصیت رو داره، من خودم زیاد با raw کار نمی کنم چون با ویرایش عکس در فوتوشاپ و.. دچار مشکل می شم. اما می شه در کاستم فانکشن سایز رو مشخص کرد.
    و خواهش دیگه ای از دوستان عزیز دارم، وقتی یک نفر زمان می گذاره و به طور دقیق و علمی شما رو راهنمایی می کنه لطفا برخورد منطقی و درستی داشته باشید. فکر نمی کنم جناب خسروشاهی قصدی به جز راهنمایی و کمک به دوستان داشته باشن و با شناختی که من از ایشون دارم ممکن نیست که بخوان فنی بودن یا استاد بودنشون رو به رخ کسی بکشند! من تناقض و جبهه گیری در حرفهای ایشون نمی بینم، جناب مینوسپهر سوالی کردن و آقای خسروشاهی هم با توجه به اطلاعاتشون و هم تجربیاتی که در کار با این دوربین دارند پاسخ دادن و اصلا جبهه گیری در کار نیست... ( بقیه دوستان بیشتر شلوغ می کنن فکر می کنم!) ولی فکر نمی کنم این صحبتها و برخوردها در مورد شخصی که زمان و تجربیاتش رو در اختیار کسی قرار می ده اصلا درست باشه ( اگر به همین منوال ادامه داشته باشه نه تنها مشکلی از فروم حل نمی شه بلکه همین دوستان رو هم از دست خواهیم داد!)
    جناب مینوسپهر اگر شما جواب رو می دونستید که چرا سوال فرمودید، اگر هم به اشتباه بودن جواب امین مطمئن هستید پس شما یک پاسخ قانع کننده به ما بدید!اگر شما فرمت raw و jpeg رو همزمان از یک دوربین انتظار دارید،و می خواید پریویو هم داشته باشید. و این خصوصیت در این دوربین گذاشته نشده، خوب باید نحوه ی کار رو قبول کنید، و بتونید تا حداکثر امکان خودتون درستش کنید یا اینکه باید سفارش بدید کانون دوربین شما رو اختصاصی کنه!
    ساناز نافذ
    ---------------

صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین