صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 109
Like Tree22تشکر

موضوع: Canon EOS 300D / Digital Rebel

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: با 300 دی نمیتوانم هزمان Jpeg و Raw بگیرم.

فكر كنم يك موضوع مهم فراموش شده است و آنهم فرق بين convert كردن يك فايل RAW با پروسس كردن يك فايل RAW است.
    كانورت كردن فايل RAW سريع انجام مي شود. اما اگر قرار بود ما فقط فايل RAW را كانورت كنيم، اصلا چرا RAW‌ بگيريم؟ RAW ميگيريم تا بتوانيم پروسسهاي مورد نياز خودمان را بر روي ان انجام دهيم. پس فايده JPEG+RAW‌چيست؟ خب، JPEG مشخص ميكند كه تنظيماتي كه در پروسس دوربين مشخص كرده ايم، چطور عمل كرده است. اين دانستن به چه دردي ميخورد؟ اول آنكه، بدانيم دوربين پروسسهاي مختلفش را با چه كيفيتي انجام ميدهد ( كه اين كيفيت در شرائط مختلف متفاوت است و نميتوانيم بگوييم كه يكبار كه فهميديم، كافيست) دوم آنكه، اگر فايل JPEG‌ را ديديم و مشخص شد كه پروسس دوربين خوب است، از همان پروسس اما به صورت دقيقتر در كانورتور استفاده كنيم و سرعت كارمان را زياد كنيم، سوما، اگر ديديم پروسس خوب است، از همان فايل JPEG هم استفاده كنيم.
    پس مشخص مي شود كه JPEG+RAW اهميت دارد و حتي به صورت embed در داخل RAW ارزشهاي خاص خود را دارد. و نميتوانيم بگوييم كه ما بجاي استفاده از اين JPEG ، ميرويم و خود RAW را كانورت ميكنيم. چون اولا انجام پروسسها به صورت كامل وقت گير است( كانورت به تنهايي كه اصلا نتيجه الزاما مشابه با jpeg نخواهد داشت)، و در ثاني فوايد خاصي كه در فوق بررسي شد، را از دست خواهيم داد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

آقای روشن لطفا اگر میتوانید بیشتر توضیح دهید. یعنی چی که با چه پراسسی انجام شده مگر با save کردن فایل Raw با
    فرمت JPEG مشخصات و پراسس عکس را از دست میدهیم و با بیرون کشیدن عکس JPEG از RAW از دست نمیدهیم.
    اصلا مراحل پراسس چیست و چگونه میتواند به ما کمک کند.
    به زبان ساده تر بگم. از شما میخواهم با بیانی ساده تر فرق بین RAW+JPEG و RAW را بگویید چون
    من وقتی RAW را با فرمت JPEG در کامپیوترم save میکنم همان مشخصات را دارد و EXIF آن هم همان است.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    11580

آقاي مينوسپهر، اجازه دهيد قبل از اين موضوع، من هم در مورد سوء تفاهمهاي پيش آمده، نظرم را بگويم.

دوستان، آقايان، خانمها، اساتيد محترم، اعضاي محترم فروم، عزيزان... كمي سعه صدر، كمي خوش بيني، كمي گذشت و كمي مهرباني انتظار زيادي نيست. باور بفرماييد، دور هم جمع كردن اين همه دوست كاريست مشكل كه در اين عصر حاضر با گذشت تقريبا دو سال از عمر اين فروم ميسر شده است. فراهم كردن محيطي كه بنشينيم و دور از هياهوها و مشكلات روزمره زندگي، با دوستان در مورد مطالبي كه دوست داريم، صحبت كنيم، نعمت بزرگي است. بارها شده است كه به همسرم گفته ام، چقدر مشكل ميتوان كسي را پيدا كرد كه بتوان چند كلمه اي با او صحبت كرد و لذت برد. اين روزها هر جا بنشيني، صحبت از چك و وام و خريد زمين و خانه و .... است كسي ديگر حرفهاي غير از اينها را نميفهمد و اصلا گوش نميدهد. كجا ميتوانيد برويد و بگوييد كه از ديدن فلان عكس چقدر لذت برده ايد . و حتما شماها نيز خوب فهميده ايد كه چقدر به اين جمع وابسته شده ايد.
    پس خواهش ميكنم قدر اين جمع را بدانيد. بخشش و گذشت، خصوصا در اين فرومهاي اينترنتي كه به سختي ميتوان احساسات را در آن منتقل كرد، بشدت لازم است.

آقاي مينوسپهر، نگاه كنيد. شما ميتوانيد فايل RAW را كانورت كنيد به يك خروجي مثل JPEG . ولي اين خروجي الزاما مشابه خروجي JPEG دوربين شما نيست. حتي اگر هيچ پروسسي رويش انجام نشود. بستگي به تنظيمات كانورتور شما دارد. در حقيقت گاهي براي اينكه مطمئن شويد اين خروجي مشابه خروجي اصلي دوربينتان است، بايد از خيلي فاكتورها مطمئن شويد. اگر حتي تمام تنظيمات را نيز مشابه تنظيمات دوربين انجام دهيد، بازهم الزاما نتيجه مشابه نخواهد داشت. چرا؟ چون پردازنده دوربين و شرائط كاري اصلا مشابه پردازنده قوي كامپيوتر شما نيست. هر چند ممكن است اين تفاوتها همواره قابل ديد نباشند. استفاده از فايل RAW براي اين منظور ( تعيين نوع و كيفيت پردازش دوربين) مناسب نيست چرا كه اصلا كاربردي ديگر دارد. اما بيرون كشيدن فايل JPEG امبد شده در RAW+JPEG دقيقا خروجي اصلي دوربين شما است.
    شما هر پروسسي كه روي RAW انجام دهيد، در حقيقت پروسس دوربين را تغيير داده ايد. نتيجه اين پروسس را ميتوانيد به صورت يك XMP Side car مجزا همراه فايل اصلي RAW ذخيره نماييد تا فايل اصليتان دست نخورده بماند. حتي ميتوان اين تنظيمات را براي پروسس فايلهاي مشابه استفاده كرد.
    و نكته ديگر، امبد كردن يك فايل در فايل ديگر هم چندان چيز كم استفاده اي نيست. نمونه اش، امبد كردن فايل اصلي RAW در فايل DNG است كه براي اطمينان بيشتر تبديل DNG استفاده ميشود.
    ویرایش توسط nmroshan : Friday 13 January 2006 در ساعت 09:48
    نعما م. روشن

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

باز هم سوال داشتم.
    لطفا اگر فرق میکند بفرمایید کدامشان بالاتر است.
    1- آیا کیفیت عکس JPEG بیرون کشیده شده با فایل RAW که JPEG در کامپیوتر save شود متفاوت است؟
    2- آیا سرعت در آوردن هر دوی آنها به صورت JPEG در کامپیوتر متفاوت است؟
    3- آیا exif هایشان متفاوت است؟
    مراحل پراسس و خروجی زمانی مهم است که بر روی کیفیت عکس تاثیر گذارد. درست میگویم؟
    چون در نهایت فکر میکنم برای عکاس این 3 چیز در فایل JPEG مهم باشد.( البته شاید جا انداخته باشم.)
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    11580

سوال اول: جواب اين سوال دقيقا مشابه جواب به سوال " آيا كيفيت Raw و Jpeg‌متفاوت است؟" است.
    سوال دوم: اگر فقط كانورشن Raw باشه ( كه اصلا پسنديده نيست)، چندان تفاوتي ندارد.
    سوال سوم: نه. كانورشن و پورسسينگ روي Exif تاثيري ندارد. فكر كنم بايد بيشتر در مورد Raw‌و كاربردهايش مطالعه كنيد.
    نعما م. روشن

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Exclamation درخواست کمک فوری

باسلام خدمت دوستان عزیز
    در ابتدا از بابت اینکه این پست رو توی این قسمت زدم معذرت میخوام و علت این بود که دیدم آخرین پست مربوط به کنون 300D مربوط به سال 2005 بود !!!! :( واسه همین اینجا این پست رو زدم که امیدوارم شما دوستان لطف کنید و منو راهنمای کنید !!
    من یک دوربین کنون EOS kiss (مشابه کنون 300D ) خریدم ولی متاسفانه دفترچه راهنمای اون کلا ژاپنی هستش و من سر در نمیارم . حالا از شما دوستان میپرسم لینک و یا آدرس سایتی که بشه از اونجا این دفترچه راهنما رو download کرد سراغ دارید؟؟؟ یا اینکه جایی که بشه توی ایران خرید ؟؟؟؟
    من به سایت کنون خاورمیانه و کنون آمریکا سر زدم ولی چیزی دستگیرم نشد !!!!
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: درخواست کمک فوری

به نمایندگی های کانن (آفومار) در ایران مراجعه کنید. دفترچه فارسی این دوربین چاپ شده و برای فروش دراین مکان ها موجود می باشد.

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من یک دوربین کنون EOS kiss (مشابه کنون 300D ) خریدم
    چقدر جالب ... این مدل رو تا به حال نشنیده بودم .. میشه یه خورده در مورد تفاوت هاش با ۳۰۰ معمولی توضیح بدین ؟ ممنون میشم
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر آشنا amingol آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط kamikam
    چقدر جالب ... این مدل رو تا به حال نشنیده بودم .. میشه یه خورده در مورد تفاوت هاش با ۳۰۰ معمولی توضیح بدین ؟ ممنون میشم

واقعیتش من اون رو از نظر فنی مقایسه نکردم ولی به نقل قول سایتهایی که خوندم این مدل (EOS Kiss) همون EOS 300D هستش که برای مصرف داخلی ژاپن ساخته شده و همون امکانات و طراحی رو داره فقط اسمش فرق میکنه . در ضمن تمام دفترچه راهنما و کتابچه هایی که همراهش هست به زبان ژاپنی نوشته شده که من سر در نیاوردم !!!

http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_300d

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

ممنون از توضیحاتت ... جالب بود واسم ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

صفحه 9 از 11 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین