صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree2تشکر

موضوع: مشکل پرش تصویر lcd در canon powershot a1000is

كاربر آشنا Faratel آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض مشکل پرش تصویر lcd در canon powershot a1000is

سلام
    اخیرا یکی از دوستان یکی از این دوربین ها رو خریده و مشکل موج یا پرش رو در ال سی دیش دیده من هم تست کردم دیدم درسته - در حالت های خاصی تصویر روی ال سی دی شروع به دل دل کردن (یا به عبارت دیگه پر پر کردن) میکنه یعنی رنگ بعضی از ناحیه های تصویر مرتب تاریک و روشن میشه - ببخشید که اسم فنی این مشکل رو نمیدونم

در چند حالت این مشکل دیده میشه
    - وقتی اونو بسمت مانیتور ال سی دی میگیرم تصویر خود مانیتور روی ال سی دی دوربین ثابت هست ولی فضاهای اطراف اون این حالت رو پیدا میکنن
    - وقتی دوربین رو بسمت دیوار برنگ روشن میگیرم طوری که انعکاس نور مهتابی از دیوار توی کادر میفته باز هم این مشکل پیش میاد و نواحی بالا و پایین نقطه انعکاس این مشکل رو پیدا میکنن

- وقتی خود مهتابی هم توی کادر باشه - حالا هر جای کادر - باز هم این مشکل رو داره

بنظرتون مشکل از کجاست؟ و اصلا این قضیه تو دوربین های کنون مشکل حساب میشه یا عادیه؟ ضمنا همین تست ها رو با دوربین Sony DSC-w130 هم کردم ولی این مشکل رو نداشت

راستی موضوعی که خودم متوجه شدم ولی دوستم از اون بی خبر بود اینه که چند تا از دکمه های پشت دوربین کاملا بی صدا هستن ولی چند تا از اونا با کوچکترین تماس دست حتی بدون فشرده شدن کامل هم یک صدای تیک ضعیف میدن

از این که سریع پاسخ میدین ممنونم

تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: مشکل پرش تصویر lcd در canon powershot a1000is

کسی به این مشکل بر نخورده؟ کسی میتونه کمکی بکنه؟

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

دوست عزیز علت اون پر پر کردن مهتابی به خاطر کار کردن با 50Hz برق شهر و برای مونیتور ( کلا نمایشگر ! ) هم به علت اسکن صفحه هست و یه امر عادی قلمداد میشه
    بنده هم با دوربین ها ی شما کار نکردم و اطلاعی در عکس العمل دوربین های دیگه دراین موارد ندارم . اما برای عکاسی از مونیتور زمانی شما تصویر رو ثابت میبینید که سرعت شاتر با سرعت اسکن صفحه برابر باشه ، برای مهتابی هم به همین صورت.
    وقتی اونو بسمت مانیتور ال سی دی میگیرم تصویر خود مانیتور روی ال سی دی دوربین ثابت هست ولی فضاهای اطراف اون این حالت رو پیدا میکنن
    فکر میکنم خود دوربین در حالت اتوماتیک و در زمانی که شرایط نوری مناسب باشه این مشکل رو رفع میکنه
    به همین علت برای پیش نمایش تصویر سعی میکنه خودشو تطبیق بده و شما تصویر روی مونیتور رو ثابت میبینین
    به نظر من که همه چیز عادی هست و جای نگرانی وجود نداره.

اگر هم مطلبی رو جا انداختم دوستان لطف کنند تکمیلش کنند.

موفق باشید.
    Faratel تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    دوست عزیز علت اون پر پر کردن مهتابی به خاطر کار کردن با 50Hz برق شهر و برای مونیتور ( کلا نمایشگر ! ) هم به علت اسکن صفحه هست و یه امر عادی قلمداد میشه
    بنده هم با دوربین ها ی شما کار نکردم و اطلاعی در عکس العمل دوربین های دیگه دراین موارد ندارم . اما برای عکاسی از مونیتور زمانی شما تصویر رو ثابت میبینید که سرعت شاتر با سرعت اسکن صفحه برابر باشه ، برای مهتابی هم به همین صورت.

فکر میکنم خود دوربین در حالت اتوماتیک و در زمانی که شرایط نوری مناسب باشه این مشکل رو رفع میکنه
    به همین علت برای پیش نمایش تصویر سعی میکنه خودشو تطبیق بده و شما تصویر روی مونیتور رو ثابت میبینین
    به نظر من که همه چیز عادی هست و جای نگرانی وجود نداره.

اگر هم مطلبی رو جا انداختم دوستان لطف کنند تکمیلش کنند.

موفق باشید.
    دوست عزیز ممنون از اینکه پاسخ دادید

با یک مدل دیگه کنون هم تست کردم اون هم همین حالت رو داشت ولی خیلی کمتر - بطور کل میخواستم ببینم همه مدل های کنون این مشکل رو دارند یا این که فقط این دوربین مشکل رو داره و باید به گارانتی مراجعه بشه

تشکر کرده
    14

ضمنا با نرم افزار DeadPixels چک کردم و دیدم که نشانی 11 نقطه رو میده که 4 پیکسل کنار هم هستند و قطعا در این نقطه پیکسل سوخته وجود داره عکس ها رو اینجا آپ کردم - بنظر شما ارزش تعویض دوربین (دوستم با گارانتی تعویض 48 ساعته گرفته) رو داره یا نه؟

سه ناحیه از عکس که بیشترین مشکل رو دارندرو پیوست میکنم
    1.JPG

1-1.JPG

2.JPG

2-1.JPG

3-1.JPG
    ویرایش توسط Faratel : Wednesday 22 April 2009 در ساعت 14:19

تشکر کرده
    14

دوتا عکس اول مربوط به یک پیکسل و دوتای دومی مربوط به یک ناحیه شامل چهار پیکسل سوخته هستند و عکس سوم مربوط به یک پیکسل دیگه ست

اون قسمت چهار پیکسلی کاملا توی عکسها مشخصه

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

دوستان و اساتید زیادی در این انجمن هستند که خیلی بهتر از من میتونن روی این مساله نظر بدن
    اما اگه دوربین نو خریداری شده معیوب هست خب باید تعویض بشه . سوختن پیکسل هم موردی نیست که عمومیت داشته باشه !
    بنظر شما ارزش تعویض دوربین (دوستم با گارانتی تعویض 48 ساعته گرفته) رو داره یا نه؟
    48 ساعته ؟ بهتر بود که خرید مطمئن تری میکردن ایشون و یا دوربین رو به چند تا حرفه ای نشون میدادند.

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    دوستان و اساتید زیادی در این انجمن هستند که خیلی بهتر از من میتونن روی این مساله نظر بدن
    اما اگه دوربین نو خریداری شده معیوب هست خب باید تعویض بشه . سوختن پیکسل هم موردی نیست که عمومیت داشته باشه !
    اتفاقا سوال من هم همین بود - آیا در یک دوربین 10 مگا پیکسلی وجود یک یا چند پیکسل سوخته عیب محسوب میشه یا طبیعیه؟

سه تا دوربین کنون دیگه رو هم تست کردم (همگی نو!) اونها هم پیکسل سوخته داشتند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط Faratel نمایش پست ها
    سلام
    اخیرا یکی از دوستان یکی از این دوربین ها رو خریده و مشکل موج یا پرش رو در ال سی دیش دیده من هم تست کردم دیدم درسته - در حالت های خاصی تصویر روی ال سی دی شروع به دل دل کردن (یا به عبارت دیگه پر پر کردن) میکنه یعنی رنگ بعضی از ناحیه های تصویر مرتب تاریک و روشن میشه - ببخشید که اسم فنی این مشکل رو نمیدونم

در چند حالت این مشکل دیده میشه
    - وقتی اونو بسمت مانیتور ال سی دی میگیرم تصویر خود مانیتور روی ال سی دی دوربین ثابت هست ولی فضاهای اطراف اون این حالت رو پیدا میکنن
    - وقتی دوربین رو بسمت دیوار برنگ روشن میگیرم طوری که انعکاس نور مهتابی از دیوار توی کادر میفته باز هم این مشکل پیش میاد و نواحی بالا و پایین نقطه انعکاس این مشکل رو پیدا میکنن

- وقتی خود مهتابی هم توی کادر باشه - حالا هر جای کادر - باز هم این مشکل رو داره

بنظرتون مشکل از کجاست؟ و اصلا این قضیه تو دوربین های کنون مشکل حساب میشه یا عادیه؟ ضمنا همین تست ها رو با دوربین Sony DSC-w130 هم کردم ولی این مشکل رو نداشت

راستی موضوعی که خودم متوجه شدم ولی دوستم از اون بی خبر بود اینه که چند تا از دکمه های پشت دوربین کاملا بی صدا هستن ولی چند تا از اونا با کوچکترین تماس دست حتی بدون فشرده شدن کامل هم یک صدای تیک ضعیف میدن

از این که سریع پاسخ میدین ممنونم

به نظر من مشکل پرش تصویر یک مشکل عامیانه هست در این حالتهایی که گفتین. ولی اگه در غیر از این حالتها باشه مشل به حساب میاد. دلیلش هم میتونه نا هماهنگی در فرمهای تصویر باشه، مثلا مانیتور داره 60 فریم در ثانیه تصویر رو پردازش میکنه ولی دوربین شما 15 تا 30 فریم در ثانیه تصویر میگیره، این وسط فریمهایی با هم تداخل پیدا میکنن و این مشکل به وجود میاد.
    در مورد دکمه هم باید بگم که کارخانه سازنده بستگی به استفاده اون دکمه، دکمه مورد نظر رو قویتر یا ضعیفتر از بقیه میسازه مثل صفحه کلید موبایل.
    اگر دکمه کاربرد زیادی داشته باشه حتما قویتر ساخته میشه و ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط Faratel نمایش پست ها
    اتفاقا سوال من هم همین بود - آیا در یک دوربین 10 مگا پیکسلی وجود یک یا چند پیکسل سوخته عیب محسوب میشه یا طبیعیه؟

سه تا دوربین کنون دیگه رو هم تست کردم (همگی نو!) اونها هم پیکسل سوخته داشتند
    برای دوربین نو حتما عیب محسوب میشه و شما میتونین پس بدین دوربین رو.
    اما اینم بگم که ممکن هست برای گارانتی مثلا بگن که اگه بیشتر از 10 پیکسل باشه ما تعمیر یا تعویض میکنیم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین