صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree2تشکر

موضوع: Fujifilm HS10 Vs Canon G9

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

پیش فرض پاسخ : Fujifilm HS10 Vs Canon G9

نقل قول نوشته اصلی توسط lOOP نمایش پست ها
    من الان بین این دوربین ها موندم کدوم رو بگیرم , شما چی پیشنهاد میدین :
    Nikon d3000 : این دوربین لنزش خودش آپرچرش 3.5 هست , من شنیدم 2.8 خوبه , فرقش چقدره ؟
    Fujifilm s200 EXR
    Fujifilm HS10
    Cannon Sx20
    Sony HX1
    Nikon p100
    Canon g11

دوستان عزیز من فقط با g9 کار کردم کیفیت عکسش هم برای من قابل قبول هست , میخوام بدونم کدوم یکی از این ها در حد سری g کانن هست و کدوم بهتره و کدوم کیفیتش پایین تره . اگه کمک کنید ممنون میشم
    کیفیت دوربین ها سری g به هم خیلی نزدیک هستند و حتی در هر سری جدیدتر کیفیت و عملکرد بهتری هم پیدا کرده اند پس بهترین این گزینه ها g11 است.

اما در مورد D3000 که شما لنز کیت اون رو تهیه می کنید تا حدود زیادی از خروجی اون راضی نخواهید بود مگر اینکه هزینه خودتون رو افزایش بدین و یک لنز خوب تهیه کنید.
    رنج کم و کیفیت پایین لنز های کیت شما رو نا امید می کنه.چاره کار هم هزینه بیشتر و تهیه لنز بهتر است.

اگر برای سفر توریستی می خواهید بهترین انتخاب سری slr-like هست
    1- چون تا زمانی که شما به قلق دوربین slr بخواهید آشنا بشید 1-2 ماه طول میکشه.
    2- با توجه به اینکه سفر توریستی هست و طبیعت شما نیاز به واید و زوم پیدا می کنید پس بهترین انتخاب سری دوربین های سوپر زوم هست
    3- سعی کنید دوربینی را انتخاب کنید که سبک باشه و کوچک زیرا حمل ونقل دوربین بزرگ در سفر دردسر زیاد داره
    4- قبل از خرید یک سر به مغازه های دوربین فروشی برین و از نزدیک خود دوربین های مورد نظرتون رو ببینید و در دست بگیرید.

در ضمن پاناسونیک هم یک سوپرزوم خوب داره به نام Fz38 یک نگاهی هم به اون بندازین ، البته من هنوز نظرم Sx20 هستش
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

دوست عزیز شما اول مشخص کن که چه نیازی داری.این لیستی که شما تهیه کردید نشان میدهد که نمی دانید چه نیازی دارید.
    (برای مثال:شما در مسافرتی که پیش رو دارید عکاسی حیات وحش هم میکنید؟)
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط boyman354 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اول مشخص کن که چه نیازی داری.این لیستی که شما تهیه کردید نشان میدهد که نمی دانید چه نیازی دارید.
    (برای مثال:شما در مسافرتی که پیش رو دارید عکاسی حیات وحش هم میکنید؟)
    یه دوربین که تصویری گرم و شفاف و زنده از طبیعت بتونه بگیره , دوستان کانن sx20 رو پیشنهاد کردن , من چون فقط g9 دیدم همه چیز رو با اون مقایسه میکنم هر چیز که از اون بهتر باشه مد نظر من هست. sx20 قیمتش از g11 کمتره ولی سوال اینجاست که کیفیت عکسش به پای سری g میرسه یا نه ؟

شما اگه تا 500 بودجه داشتین چی انتخاب میکردین ؟ ( البته از نظرات دوستان تا این جا هم خیلی استفاده کردم ولی هر چقدر بشتر نظرات رو بدونم بیشتر کمک میکنه )

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

اگه کیفیت مد نظرتون هست و وزن وسایز و زومهای آنچنانی براتون مهم نیست فعلا یه entry level از کنون یا نیکون بخرید(که لنز کیت 55-18 را دارند) مثل همین D3000 نیکون یا 450D کنون.در هر دو برند هم لنز f1.8 50 با قیمت مناسب موجود است که همین ترکیب برای شروع کار کفایت میکنه تا زمانیکه متوجه نیازهاتون بشید و ...
    اگه با حجم و وزن این دوربینها کنار نمی آیید میتوانید یکعدد g11 بخرید که واقعا دوربین خوبی است. عکس های خوبی میتوانید با آن بگیرید، و تنظیمات دستی این دوربین کمک خوبی برای یادگیری مقدماتی است.(ضمنا این دوربین زوم 5X دارد)

اگر زوم بالا برای شما اهمیت دارد (مثلا علاقه دارید ،گاهی اوقات پرنده گرافی کنید)(با توجه به قیمت بالای لنزهای تله برای مثلا همون D3000 )
    یکی از این دوربینها را تهیه کنید:
    panasonic fz35
    canon sx20
    fuji hs10
    من با sx20 خیلی کم کار کردم .به گفته دوستان دوربین بسیار خوبیست (فکر کنم فرمت raw ندارد).fz35 هم امکانات خوب و قیمت مناسبی دارد.

البته تمام این چیزهایی که گفتم به زبان ساده بود و اگر می خواهید تخصصی تر خرید کنید بروید به سراغ ریویوها....
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

1. اگه کیفیت بالاتری می خوای:
    G11
    2. اگه کیفیت رو در کنار زوم خوب می خوای:
    Panasonic Fz35
    3. اگه برای یادگیری عکاسی می کنی و می خوای توی تمام زمینه ها عکاسی کنی:
    Fujifilm S20EXR
    4. اگه فیلمبرداری Full HD می خوای:
    Fuji HS10
    5. اگه می خوای از عکاسی لذت ببری و کیفیت بهتر از بقیه می خوای و در آینده هم حاضر به هزینه هستی:
    DSLR
    ویرایش توسط yas.0917 : Tuesday 14 September 2010 در ساعت 01:58
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

من فکر میکنم از میون گزینه ها و البته جدا از سری SLR دوربین فوجی اس 200 بهترین گزینه باشه. زوم مناسب، اندازه سنسور خوب، تنظیمات کامل و لنز با زوم دستی، فرمت خام عکس، فلاش بسیار کارآمد و هوشمند که هیچ کجای عکس رو سفید نمیکنه(بر اثر نور زیاد) امکان استفاده از فیلتر و هود روی لنز، استال درست شبیه SLR ها که میتونه کمک زیادی به آماتورها بکنه جهت یادگیری عکاسی، امکان نصب فلاش خارجی، کیفیت خروجی عکسها به نظر من عالیه، از نظر فیلمبرداری VGA میگیره و ال سی دی اش هم ثابته و البته وزنش هم بالاست که اینا میتونه برای بعضی از دوستان نقص به حساب بیاد. البته باید بگم که در نهایت هر دوربینی که دوستان بخرن مجموعه ای از خوبی ها و بدی ها رو داره و نمیشه گفت یک دوربین از تمام دوربینهای دیگه از هر لحاظ بهتره.
    Back for Good

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2