صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 50
Like Tree12تشکر

موضوع: Fuji S6500fd

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: fuji s6500fd

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم, بنده با همین عقل ناقصم در خدمتم:

نمونه عکسهای دیپرویو که اغلب در نور کافی و نور روز گرفته شدند و اصولا" طرف عکاس حرفه ایه ها!!! و حتما" کلی تجهیزات و رفللکتور و ... هم در اونجا بودند.!!!!

در مورد مسایل آموزشی هم بنده فقط میتوانم لیست کامل مقالات سایت را که بسیار مفید است ارایه کنم, برای کتاب و .. هم بهتر است نظرات مدیران محترم سایت (دکتر روشن , جناب هژیر آزاد, جناب آقای شهبازی و ...) را جویا شوید.

در مورد فوتو شاپ هم چه کسی بهتر از جناب دلباز عزیز که در تاپیک عکسهای ویرایش شده و مسابقه ویرایش, پیرایش .... در دسترس شما اند.

معذرت میخواهم که نتوانستم کمک درستی بکنم.
    خیلی ممنون از کمکتون.
    الان دارم آموزشهای آقای دلباز رو میخونم.
    http:/www.akkasee.com/forum/showthread.php=3ft=3d3345&page=3d8
    اما بیشتر دوست دارم یه کتاب جامع در زمینه عکاسی دیجیتال و ویرایش تصویر داشته باشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

جناب دکتر روشن عزیز

سلام

لطفا اگه پست منو دیدید راهنمائی کنید.

قبلا" از راهنمائی شما ممنونم.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مهران عزيز
    يكسري مطالب در مورد ويرايش عكس تاكنون در سايت عكاسي منتشر شده است كه توضيحات كامل در مورد آنها و آدرسشان را ميتواني در لينك زير ببيني:
    http://www.akkasee.com/darkroom/archives/010539.php

اما اين مطالب اصولا Object- Oriented هستند. يعني يكسري موضوعات مختلف و مهم براي ويرايش عكس را توضيح داده است. شايد براي كسي كه ميخواهد بر اساس يك ترتيب خاص با فتوشاپ در عكاسي آشنا گردد، كمي دنبال كردن انها مشكل باشد.
    اما كتاب...
    كتاب مفيد فراوان است. اگر كمي انگليسي بدانيد كتابهاي جالب و مفيد فراواني وجود دارد كه تمام مراحل لازمه را به شما اموزش ميدهند. نمونه انها :
    Muska.Lipman.Adobe.Photoshop.CS.Photographers.Guid e
    The.Photoshop.CS2.Book.for.Digital.Photographers

لينك دانلود اين كتابها در فروم هست اما چون لينكها قديمي بوده ، ديگر فعال نيست. شايد بتوانيد از بقيه دوستان تهيه نماييد. اگر هم كسي لينك جديد از انها داشت و گذاشت كه چه بهتر.

اما كتاب ترجمه شده فارسي ايده الي در اين زمينه تاكنون نديده ام.
    mehran34 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    اما كتاب ترجمه شده فارسي ايده الي در اين زمينه تاكنون نديده ام.
    سلام جناب دکتر روشن.
    ممنون از راهنمائی شما.

سه تا سئوال دارم.

1- آیا برای من که آماتور هستم و صرفا عکسای خانوادگی و تفریحی میگیرم، احتیاجی به یادگیری فتوشاپ هست؟
    2- آیا کتاب "عکاسي ديجيتال و ويرايش تصوير" نوشته: تام انگ، ترجمه: سيامک زماني، مناسب من هست؟
    3- آیا light room نیازهای من رو بر طرف میکنه؟ اگه جواب مثبته، لطفا یه کتاب برای یادگیری معرفی کنید.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

1- دوربينهاي Compact نتيجه حاضر و آماده تري برايتان آماده ميكنند و به همين دليل هم ممكن است نياز چنداني براي اصلاح آن عكسها، نداشته باشيد. اما گاهي هم بعلل مختلف ( شرايط عكاسي/ اشكال در تنظيمات زمان عكاسي و ...) ممكن است نياز به ويرايشهايي داشته باشيد. خيلي از برنامه هاي ساده تر از فتوشاپ نيز با سهولت بيشتر اينكارها را براي تان انجام ميدهند. مثل AcdSee كه اصلاحات خودكار فراواني دارد. شايد در اينجا لازم نباشد براي يك سيب، يك باغ سيب بخريد.
    اما اگر دوست داريد فتوشاپ در حد اصلاحات معمول را ياد بگيريد هم ميتوانيد از مقالات موضوعي سايت استفاده كنيد( كه آدرسش در پست قبلي امده است) و هم آن كتاب تام انگ كه نسبت به بقيه آبرومندتر است.
    2- پاسخ اين سوال هم كه داده شد.
    3- لايت روم نيازهاي حرفه اي ها را نيز براورده ميكند. كتاب فارسي كه از آن منتشر نشده است. يكسري مطالب آموزشي در تاريكخانه درباره آن نوشته ام ( http://www.akkasee.com/darkroom/archives/tutorial/ (
    يك كتاب انگليسي نيز در فروم لينك داده شده است
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=305
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    1- دوربينهاي Compact نتيجه حاضر و آماده تري برايتان آماده ميكنند و به همين دليل هم ممكن است نياز چنداني براي اصلاح آن عكسها، نداشته باشيد. اما گاهي هم بعلل مختلف ( شرايط عكاسي/ اشكال در تنظيمات زمان عكاسي و ...) ممكن است نياز به ويرايشهايي داشته باشيد. خيلي از برنامه هاي ساده تر از فتوشاپ نيز با سهولت بيشتر اينكارها را براي تان انجام ميدهند. مثل AcdSee كه اصلاحات خودكار فراواني دارد. شايد در اينجا لازم نباشد براي يك سيب، يك باغ سيب بخريد.
    اما اگر دوست داريد فتوشاپ در حد اصلاحات معمول را ياد بگيريد هم ميتوانيد از مقالات موضوعي سايت استفاده كنيد( كه آدرسش در پست قبلي امده است) و هم آن كتاب تام انگ كه نسبت به بقيه آبرومندتر است.
    2- پاسخ اين سوال هم كه داده شد.
    3- لايت روم نيازهاي حرفه اي ها را نيز براورده ميكند. كتاب فارسي كه از آن منتشر نشده است. يكسري مطالب آموزشي در تاريكخانه درباره آن نوشته ام ( http://www.akkasee.com/darkroom/archives/tutorial/ (
    يك كتاب انگليسي نيز در فروم لينك داده شده است
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=305

جناب دکتر روشن مرسی از راهنمائیتون.
    با مطالعه بخشهای "انجمن نرم افزارهای ویرایش دیجیتالی" به این نتیجه رسیدم که فتوشاپ بسیار قوی و کامله.
    اما لایت روم میتونه خیلی از خواسته های منو برآورده کنه.
    البته از یادگیری فتوشاپ غافل نمیشم و از قابلیت RAW دوربینم استفاده میکنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: Fuji S6500fd

آیا برای این دوربین هنوز Frimware جدید نیامده؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

سلامی دوباره به دوستان عزیز این فروم:
    همونطور که مشهدی جان فرمودند مدت 1 ماهست که به دلیل فوت یکی از آشنایان نزدیک و امتحانات فرصت نکرده ام به فروم بیایم:(.ولی از چند روز دیگر امیدوارم دوباره بتونم اینجا پست بزنم.
    در مورد شارپنس من مشکل شما را ندارم.لطفا در یک روز آفتابی و با ایزو صد از یک نفر یک پرتره با سرعت شاتر زیاد بگیرید و بدون انجام ویرایش و فقط با کراپ یک قسمت عکس(ریسایز نکنید) این عکس را در یک جا آپلود کنید تا من با عکس های خودم مقایسه کنم ببینم مشکلیه یا نه.

امید وارم بتوانم در هفته آینده یک مقایسه بین s3is و فوجی S6500 انجام بدم و در این فروم قرار بدهم.

پ.ن : از مدیریت فروم برای قرار دادن این اسمایلی جدید "چشم ور قلمبیده" تشکر می کنم !!!!
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
    منم 3-4 ماه میشه که S6500fd خریدم
    تازه کارم و آماتور. بیشتر عکس خانوادگی میگیرم و البته از طبیعت.
    اما عکسام شارپ نمیشه. فکر کنم خوب بلد نیستم باهاش کار کنم.
    آقای صمیمی، اگه تجربیاتتون رو در اختیار ما بگذارید ممنون میشم.
    سلام...
    مي شه چند نمونه از بهترين عكسهات رو اينجا بزاري ... البته عكسهايي كه با كامپيوتر ويرايش نشده... شايد با كمي مقايسه بتونيم به يه فرمول خوب برسيم.

درضمن.. در كنار هر عكسي كه ميزاري حتما EXIF اون رو هم بزار تا بشه از نظر تكنيكي اون رو مورد بررسي قرار داد.
    محسن کریمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    سلامی دوباره به دوستان عزیز این فروم:
    همونطور که مشهدی جان فرمودند مدت 1 ماهست که به دلیل فوت یکی از آشنایان نزدیک و امتحانات فرصت نکرده ام به فروم بیایم:(.ولی از چند روز دیگر امیدوارم دوباره بتونم اینجا پست بزنم.
    در مورد شارپنس من مشکل شما را ندارم.لطفا در یک روز آفتابی و با ایزو صد از یک نفر یک پرتره با سرعت شاتر زیاد بگیرید و بدون انجام ویرایش و فقط با کراپ یک قسمت عکس(ریسایز نکنید) این عکس را در یک جا آپلود کنید تا من با عکس های خودم مقایسه کنم ببینم مشکلیه یا نه.

امید وارم بتوانم در هفته آینده یک مقایسه بین s3is و فوجی S6500 انجام بدم و در این فروم قرار بدهم.

پ.ن : از مدیریت فروم برای قرار دادن این اسمایلی جدید "چشم ور قلمبیده" تشکر می کنم !!!!
    با تشکر از توجه شما.

خیلی سعی کردم یک نمونه عکس attach کنم. اما موفق نشدم.
    فکر میکنم reply کردن رو به خوبی بلد نیستم. دکمهء insert image کار نمیکنه.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین