صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50
Like Tree12تشکر

موضوع: Fuji S6500fd

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: Fuji S6500fd

القابی را که ردیف کردی، هر جنبنده‌ای را از این تاپیک فراری خواهد داد :(

فقط یک نکته بگویم و منهم زود بروم :cool:

چه اصراری دارید که همه عکسهایتان را در حالت manual بگیرید؟؟
    با استفاده از مد P ، توجه به هیستوگرام و در صورت لزوم Exposure compensation دقیقترین نورسنجی را خواهید داشت.
    Amir Mohebi، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

جناب دكتر روشن عزیز.

دوربین S6500fd در مد P اجازه استفاده از F-number: f/2.8 ~ f/8 را بیشتر نمیده. من اگه بخوام از F-number: f/11 استفاده كنم مجبورم برم رو حالت Manual .

در حالت Manual هم (تا جائی كه من بلدم ، اگه اشتباه میكنم دوستان بگن) دوربین اجازه تغییر دستی Exposure compensation رو نمیده.

تشکر کرده
    11580

1- در حالات A و P هم این محدودیت وجود دارد؟
    2- بله. در حالت M چنین امکانی وجود ندارد.
    3- حتی اگر تا f8 هم در P ‌داشته باشید بازهم ارزش دارد. f8 و f11 چندان فرق قابل ملاحظه ای ندارند. حتی شاید علت نبود F11 در مد P ، وجود Diffraction و کاهش شارپنس تصویر در این دیافراگم باشد.
    Amir Mohebi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    1- در حالات A و P هم این محدودیت وجود دارد؟
    2- بله. در حالت M چنین امکانی وجود ندارد.
    3- حتی اگر تا f8 هم در P ‌داشته باشید بازهم ارزش دارد. f8 و f11 چندان فرق قابل ملاحظه ای ندارند. حتی شاید علت نبود F11 در مد P ، وجود Diffraction و کاهش شارپنس تصویر در این دیافراگم باشد.
    جناب دكتر روشن: (از كلمه "استاد" استفاده نمیكنم چون نمیخام شما رو فراری بدم و از تجربیات و مهارتهای ارزنده شما بی بهره بشم. هر چند كه كلمه "استاد" اتوماتیك بعد از نام شما در ذهن میاد):biggrin:

1- در حالات A و P این محدودیت وجود دارد.
    2- چه بد.
    3- f8 و f11 در چه شرایطی فرقاشون زیاد میشه؟

تشکر کرده
    11580

منظور بنده این بود که این تفاوت دیافراگم، در مقایسه با موهبتهای مد P ، قابل چشم پوشی است.

مهران خان، شما که اینقدر خوبی، اون لقب دیگر را هم حذف کن که آشتی کنیم دیگه
    Kaveh Ghobadi و mehran34 تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
    دوربین S6500fd در مد P اجازه استفاده از F-number: f/2.8 ~ f/8 را بیشتر نمیده. من اگه بخوام از F-number: f/11 استفاده كنم مجبورم برم رو حالت Manual .

در حالت Manual هم (تا جائی كه من بلدم ، اگه اشتباه میكنم دوستان بگن) دوربین اجازه تغییر دستی Exposure compensation رو نمیده.
    سلام..

1) حق با شماست.. من واسه چنين مواقعي با RAF مي گيرم بعدش توسط نرم افزار همراه دوربين دستكاري مي كنم.. البته شايد كيفيت زمان عكاسي رو نداشته باشه ولي 90 درصد مواقع ارضا كننده است..

2) من كه حرفه اي نيستم... با توجه به اينكه نورسنج دوربين عموما خطا داره ولي سعي مي كنم از حالتهاي غير M بنا به موردم حتي از تغيير ISO براي دستيابي به سرعت شاتر مورد نظرم استفاده كنم... عموما هم براي عكسهام (كه البته جنبه تفريحي دارند و نه حرفه اي) كافي بوده.. اگه فكر مي كنيد واقعا به مد M و اون f11 نياز داريد... مي تونيد يه نورسنج دست دوم گير بياريد... (فكر كنم بچه ها مي گفتند سالم و خوبش حدود 40 - 50 باشه) .. همه چي رو بهتون مي گه... سرعت شاتر .. ديافراگم و ....

3) اگر هم مي خواييد تو خرج نيفتيد بايد خيلي با اين دوربين عكس بندازيد تا قلقش دستتون بياد... البته فكر نكنم بد قلق باشه... (دوربيناي ديگه رو نمي دونم) ... من هر دفعه كه دوربين رو دستم مي گيرم و به خاطر كلاس عكاسي (معرفي شده توسط همين جا) مي رم تمرين.. بالاي دويست عكس مي گيرم.. واسه همين حدودا مي تونم الان شات و ديافراگم رو با توجه به وضعيت لنزم حدث بزنم (البته واسه شرايط مشابه به شرايط قبل).. همانطور كه مي گن .. عكاسي همش تجربه است البته بر پايه اصول و قواعدش

اگر فكر مي كنيد بازم كاري از دست من برمياد خوشحال مي شم كمكتون كنم
    موفق باشيد
    محسن کریمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mkdotnet نمایش پست ها
    سلام..

1) حق با شماست.. من واسه چنين مواقعي با RAF مي گيرم بعدش توسط نرم افزار همراه دوربين دستكاري مي كنم.. البته شايد كيفيت زمان عكاسي رو نداشته باشه ولي 90 درصد مواقع ارضا كننده است..

2) من كه حرفه اي نيستم... با توجه به اينكه نورسنج دوربين عموما خطا داره ولي سعي مي كنم از حالتهاي غير M بنا به موردم حتي از تغيير ISO براي دستيابي به سرعت شاتر مورد نظرم استفاده كنم... عموما هم براي عكسهام (كه البته جنبه تفريحي دارند و نه حرفه اي) كافي بوده.. اگه فكر مي كنيد واقعا به مد M و اون f11 نياز داريد... مي تونيد يه نورسنج دست دوم گير بياريد... (فكر كنم بچه ها مي گفتند سالم و خوبش حدود 40 - 50 باشه) .. همه چي رو بهتون مي گه... سرعت شاتر .. ديافراگم و ....

3) اگر هم مي خواييد تو خرج نيفتيد بايد خيلي با اين دوربين عكس بندازيد تا قلقش دستتون بياد... البته فكر نكنم بد قلق باشه... (دوربيناي ديگه رو نمي دونم) ... من هر دفعه كه دوربين رو دستم مي گيرم و به خاطر كلاس عكاسي (معرفي شده توسط همين جا) مي رم تمرين.. بالاي دويست عكس مي گيرم.. واسه همين حدودا مي تونم الان شات و ديافراگم رو با توجه به وضعيت لنزم حدث بزنم (البته واسه شرايط مشابه به شرايط قبل).. همانطور كه مي گن .. عكاسي همش تجربه است البته بر پايه اصول و قواعدش

اگر فكر مي كنيد بازم كاري از دست من برمياد خوشحال مي شم كمكتون كنم
    موفق باشيد
    ممنونم آقای كریمی.

منم سعی میكنم با تمرین و با استفاده از تجربیات دوستان مشكلم رو حل كنم.

كاربر همراه mse1445 آواتار ها
    تشکر کرده
    149

دوستان من میخوام این دوربین و بگیرم منتها یه آماتور صد در صدم بنظرتون جدای مشخصات فنی که دقیقا بررسی کردم از لحاظ مود هایی که این دوربین داره میشه باش عکسای شارپ و بی نقصی هم خانوادگی و هم از منظره گرفت یا نه ؟

دوربین های همرده کنون چطور ؟ تنظیمات اتوماتیک و مد هاش بهتر عمل میکنه یا این فوجی ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    79

سلام
    منم این دوربین رو تازه خریدم
    در مورد برنامه هایی که همراه دوربین بوده می خوام بدونم، Finpix Studio هم توشون هست؟ از اونجا که دوستان فرمودند عکس های Raf رو با برنامه های همراه ادیت می کنند و بنده این برنامه رو پیدا نکردم این سوال رو مطرح کردم.

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

سلام
    من یک آماتور هستم که این دوربین رو با تحقیقاتی که تو این سایت انجام دادم خریدم ولی الان از یک موضوع این دوربین خیلی شاکی هستم اونم اینکه انگار یک لایه غبار روی تمام رنگهای عکس را گرفته است.عکس 1 بدون ادیت و دو با ادیت همون عکس است. f :8 iso:100 shutter1/280 اگر امکان داره منو راهنمایی کنید تا ایراد کارمو بفهمم.!!! ضمنا نمی دونستم مشخصات کامل عکس رو چطور براتون بزارم تو سایت!!
    چندتا عکس با حالت cromize گرفتم که خیلی رنگارو بهتر کرده نظرتون با اون چطوره!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (106.2 کیلو بایت, 22 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (124.8 کیلو بایت, 20 بازدید)

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5