صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 115
Like Tree5تشکر

موضوع: Nikon D50

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: Nikon D50

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital
    این که سرعت فوکوس دوربین من با دی70 یکی خیلی خوب ترسیدم دیده باشید که دی50 کندتره.اون غبار بگو که حال من بدجوری گرفته.
    جناب عبداللهی من متوجه جمله تون نمیشم؟

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

ای وای از همونی که میترسیدم سرم اومد توی کارگاه حواسم نبود لنز رو وقتی دوربین روشن بود باز کردم سنسورش غبار گرفت بدبخت شدم حالا چه کار کنم.اینم عکسش توی f22 .
    بابا یکی کمک کنه حالمون رفت تو قوطی
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

راجع به غبار روي سنسور اصلا فراموشش كن من هم اوناولا كه اين لكه هارو تو عكسها پيدا كردم كلي عصباني شدم ولي الان اصلا يادم رفته و فقطكمي وقتموتو فتوشاپ ميگيره

براي تميز كردنش هم تويمباحث گذشته كلي صحبت شده و براي تميز كردن سنسور يك وسيله تخصصي وجود داره كه ميتوني تهيه كني
    محمد امدادی

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

آیا D50 برای تمیز کردن سنسور در منوها دستوری دارد که شاتر را باز نگه دارد و بتوان سنسور را دید؟
    معمولا با یک باد ساده (البته باید در محیطی کاملا تمیز و شرایط بدون گرد و غبار باشد، وگرنه خوداین کار می تواند تعداد غبارهای سنسور را زیادتر هم بکند) ذره ناقلا از روی سنسور بلند می شود. ولی این قضیه پدیده بسیار معمولی در دوربین دیجیتال است و بهتر است مثل جناب امدادی راه کنار آمدن با آن را تمرین کنید، وگرنه باید دائم در حال مبارزه با غبار باشید. معمولا حتی پاک نکردن این ذره مشکلی برای عکس نیست (چون در عکسهای نگاتیو بخاطر خشهای نگاتیو و کثیفی آن پر چنین لکه هایی بود و کسی حساسیت هم نداشت) مگر اینکه ذره خیلی بزرگ و یا در جای بدی باشد که آنوقت باید اقدام به پاک کردنش نمود.

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

جناب عبدالهی عزیز سعی کنید کاملا با این قضیه کنار بیایید، من خودم با غبار روی سنسور مشکل نداشتم ولی وقتی متوجه میشوید دوربینی را که از روز اول خریدید روی سنسور خاک داشته حسابی حرصتان در می آید!!
    مثل من! برای همین هم سوال مطرح کردم که ببینم دوربین میتواند هنگام خرید هم خاک داشته باشد که جواب قانع کننده ای داده نشد. عکسهایی که در این تاپیک قرار دادم را میتوانید ببینید. هنوز این ذرات بر روی سنسور من قرار دارند .
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2103
    خاک روی سنسور فقط در دیافراگم های بالا و عکسهایی مانند شات های آسمان نمایان میشود. من از روزی که متوجه شدم تا به حال نزدیک 800 شات گرفتم که در هیچ کدام ذرات مشخص نیست. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که دوربین و وسایل الکترونیکی و .. همگی ابزاری هستند در خدمت ما نه ما در خدمت آنها. پس ارزش این همه فکر و ناراحتی را واقعا ندارند.
    مجتبی ناظمی

تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    آیا D50 برای تمیز کردن سنسور در منوها دستوری دارد که شاتر را باز نگه دارد و بتوان سنسور را دید؟
    توی منوهاش یه گزینه mirror lock-up داره که وقتی فعالش می کنی میگه که شاتر رو فشار بدید وقتی شاتر رو فشار میدی ظاهرا که شاتر قفل میشه
    راستی یه گزینه هم بغلش داره که نوشته dust Ref photo ای الان چیه؟؟
    ویرایش توسط roovigital : Sunday 19 February 2006 در ساعت 21:44
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط me
    راجع به غبار روي سنسور اصلا فراموشش كن من هم اوناولا كه اين لكه هارو تو عكسها پيدا كردم كلي عصباني شدم ولي الان اصلا يادم رفته و فقطكمي وقتموتو فتوشاپ ميگيره

براي تميز كردنش هم تويمباحث گذشته كلي صحبت شده و براي تميز كردن سنسور يك وسيله تخصصي وجود داره كه ميتوني تهيه كني
    آقای امدادی شما برای من قوت قلبی از توصیه شما و دوستان دیگه ممنونم بابا ما تازه کاریم فقط یه سوال دیگه کی وقت تمیز کردنش میرسه یعنی باید چجوری بشه که بدی برات تمیز کنند
    روح الله عبدالهی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

توی منوهاش یه گزینه mirror lock-up داره که وقتی فعالش می کنی میگه که شاتر رو فشار بدید وقتی شاتر رو فشار میدی ظاهرا که شاتر قفل میشه
    راستی یه گزینه هم بغلش داره که نوشته dust Ref photo ای الان چیه؟؟
    'گزينه Dust ref photo‌يك عكس رفرنس براي نرم افزار نيكون كپچر ميگيرد، تا در نرم افزار با تفاضل آن عكس رفرنس از ساير عكسهايي كه مشكل غبار دارند، غبارها در عكس به طور خودكار حذف شوند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    'گزينه Dust ref photo‌يك عكس رفرنس براي نرم افزار نيكون كپچر ميگيرد، تا در نرم افزار با تفاضل آن عكس رفرنس از ساير عكسهايي كه مشكل غبار دارند، غبارها در عكس به طور خودكار حذف شوند.
    میشه بیشتر توضیح بدید تازه نرم افزار من ژاپنی و عملا غیر قابل استفاده است.
    روح الله عبدالهی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با فعال كردن اين گزينه بايد از يك جسم سفيد در فاصله 10 سانتيمتري عكس بگيريد . اين عكس در واقع به منزله يك عكس رفرنس است كه محل گرد و غبارهاي روي آن مشخص است. بعد اين عكس را بايد در نرم افزار نيكون كپچر وارد كنيد و در مورد عكسهايي كه مشكل غبار دارند، نرم افزار با استفاده از اين عكس رفرنس ميتواند غبارهاي روي عكس شمارا حذف نمايد.

نرم افزار نيكون كپچر جزو پكيج دوربين شما نيست. بلكه بايد جداگانه خريده شود ( و يا در اينجا جداگانه از اينترنت گرفته شود و بعد محترمانه كرك! شود) در همين فروم يكي از دوستان لينكهاي مربوطه و روش محترمانه كرك! كردن آنرا توضيح داده اند. زحمت پيدا كردنش با خودتان.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین