صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 315
Like Tree733تشکر

موضوع: Nikon D3200

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

همه لنز های پرایم ، همه لنز های زوم با کیفیت

هر چقدر پول لنز ها بدیم همانقدر خروجی میگیریم!

از اینها گذشته اون عکس پست 104 در تست منصوراف هم که با همان 18-55 بوده...

این موضوع مرتبط به تاپیک نیست
    ممنون از راهنمایتون
    من نمیخواهم تا پیک را منحرف کنم ولی فکر می کنم نمیشه اثر کیفت لنز رو از دوربین جدا کرد
    من همین دوربین رو با لنز های 18-55 کیتش و 55-200 دارم
    با توجه به عکس هایی که از این دوربین دیدم فکر می کنم بشه با خرید لنز بهتر عکس های شارپ تری هم از این دوربین به دست آورد
    p2.jpg
    این عکس رو با لنز 55-200 با اف استاپ ۱۰ و ایزو ۸۰۰ و یک پنجاهم ثانیه و وی آر روشن گرفتم ٬ عکس نسبتا خوبه ولی وقتی کراپ ۱۰۰٪ رو نگاه می کنم :
    p1.jpg
    در حد رزولوشن دوربین نیست و عکس به اندازه کافی شارپ نیست

حالا سوال اینجاست
    مثلا لنز پرام ۳۵ میلی متر اف ۱.۸ دی ایکس میتونه کیفیت بهتری ارايه بده ؟
    مثلا همین لنز ۵۵-۲۰۰ به نظر میمود لنز با کیفیتی است ولی خیلی نیست(البته لنز نسبتا ارزونی هم هست)
    باید بشه لنز بهتری هم برای این دوربین پیدا کرد ولی باید دنبال چه مشخصاتی بود ؟
    مثلا لنز ۱۸ - ۱۰5 کیت بهتر از 18-55 و 55-200 و 35 پرایم است؟ برای اینکه دهانش بزرگتر از این لنز ها است می پرسم
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط jadogar نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون
    من نمیخواهم تا پیک را منحرف کنم ولی فکر می کنم نمیشه اثر کیفت لنز رو از دوربین جدا کرد
    من همین دوربین رو با لنز های 18-55 کیتش و 55-200 دارم
    با توجه به عکس هایی که از این دوربین دیدم فکر می کنم بشه با خرید لنز بهتر عکس های شارپ تری هم از این دوربین به دست آورد
    p2.jpg
    این عکس رو با لنز 55-200 با اف استاپ ۱۰ و ایزو ۸۰۰ و یک پنجاهم ثانیه و وی آر روشن گرفتم ٬ عکس نسبتا خوبه ولی وقتی کراپ ۱۰۰٪ رو نگاه می کنم :
    p1.jpg
    در حد رزولوشن دوربین نیست و عکس به اندازه کافی شارپ نیست

حالا سوال اینجاست
    مثلا لنز پرام ۳۵ میلی متر اف ۱.۸ دی ایکس میتونه کیفیت بهتری ارايه بده ؟
    مثلا همین لنز ۵۵-۲۰۰ به نظر میمود لنز با کیفیتی است ولی خیلی نیست(البته لنز نسبتا ارزونی هم هست)
    باید بشه لنز بهتری هم برای این دوربین پیدا کرد ولی باید دنبال چه مشخصاتی بود ؟
    مثلا لنز ۱۸ - ۱۰5 کیت بهتر از 18-55 و 55-200 و 35 پرایم است؟ برای اینکه دهانش بزرگتر از این لنز ها است می پرسم
    سلام

انوش عزیز درست میفرمایند
    اصولا لنز های واید به خصوص ویژه ی کراپدار ها از یک مقدار خاص شارپنس بیشتری ندارند و بیشتر کارایی شون هست (مثل نوع فوکوس ، وزن ، برخورد با فلر و ...)
    مثلاش هم 20-10 سیگما هست که با مدل 24-12 در شارپنس تفاوت چندانی از 12 میلیمتر تا 20 میلیمتر ندارد!

لنز هایی که من روی D5100 استفاده میکنم اعم از 55-18 , 200-55 , 50 1.8 , 20-10
    به غیر از 55-18 بقیه شارپنس بسیار خوبی در کراپ 100 درصد دارند!
    یکی از دلایلش هم که مرتبط با تاپیک هست میزان حجم پیکسلی هست!(جدا از شارپنس)

در مورد سوالات شما:

-بله مسلما لنز 35 میلیمتر G شارپنس به مراتب بهتری نسبت به 200-55 و 55-18 دارد (به خصوص در F5.6 که دو استاپ بالاتر از 1.8 هست و میشود شارپترین نقطه ی هر لنز (تقریبا) )
    -55-200 لنز بسیار خوبی هست و در دید کامل در یک مانیتور 23 اینچ تفاوت چندانی با 200-70 نیکون در شارپنس ندارد الی موقعی که زوم میکنید روی عکس!
    -مشخصات خیلی دخیل نیستند چون بحث شارپنس برمیگرده به نوع شیشه ای که به کار میره و چیزی در این مورد ذکر نمیشه و فقط باید ببینید که گرانتر هست یا نه (با بررسی نمودار های MTF میشه به نتایج خوبی رسید)
    -شارپنس 105-18 چندان تفاوتی با 35 میلیمتر ندارد ولی برتریش نسبت به دیگر لنز ها شارپنس بسیار خوب در کل فوکال رنج هست!

نکته:دهانه ی بزرگتر لنز رو هیچوقت جز ملاک های کیفیت بالاتر قرار ندید ، دهنه ی بزرگتر یعنی شیشه بزرگتر! جهت رفع آبوراسیون رنگی ، بهبود شارپنس و کاهش اعوجاج در لنز هایی با فاصله ی کانونی بلند استفاده میشود!
    در لنز هایی با فوکال رنج اینچنینی باید دهانه بزرگتر باشد تا این موارد بهبود پیدا کنند!

یا حق...
    Hassan.K، Kane، jadogar و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط jadogar نمایش پست ها

درود

شما بهتر است اول مطمئن بشوید که این بهترین خروجی هست که میشود با همان لنز روی این دوربین داشت

چون با هیچ دوربین دیگری (حتی 10 مگایپکسلی ) نمی توانید روی دست با سرعت 1/50 عکس بگیرید و در کراپ 100% توقعی بهتر از این داشته باشید.

اصلا چرا باید دیافراگم را اینقدر ببنیدید ؟! که مجبور باشید با چنین سرعتی رو دست عکاسی کنید ، روی لرزش گیر اون لنز هم خیلی حسابی باز نکنید. حداقل سرعت برای عکاسی روی دست قبلا ( با مگایپکسل های پایین) فاصله کانونی ضرب در 2 بود (حداقل سرعتی که مجازیم روی دست عکاسی کنیم) یعنی وقتی دارید روی 200mm عکاسی میکنید سرعت شما نباید کمتر از 1/400 ام باشد ، یا روی 55mm نباید سرعت شما کمتر از 1/100 ام باشد. حالا برای مگایپسکل های بیشتر این حداقل سرعت مطمئنه برای عکاسی روی دست بیشتر هم میشود. این اولین مشکل عکس شماست

- برای فهمیدن آن ، یک عکس با Iso 100
    - و دیافراگمی که دو استاپ بسته تر از ، باز ترین اندازه دیافراگم لنزتان باشد ،
    - روی سه پایه
    - در حالی که لرزش گیر رو هم خاموش کردید
    - و Focus دستی هست ( حتی موتور Focus لنز هم روشن نباشد )
    - در Live View عکسی برای تست بگیرید ( میتوانید در لایو ویو با + و - زوم کنید که مطمئن شوید Focus صحیح است )
    - و روشن هست که یا از ریموت استفاده بشه یا از سلف تایمر ( که موقع عکاسی با فشار داردن دکمه شاتر دوربین حرکت نکنه)

دلیلی که گفتم منوال Focus ، چون برای کسی که میخواهد در کراپ 100% پیکسل ها رو بشمرد ! حتی لرزش خفیف موتور focus لنز هم میتواند تاثیر گذار باشه دلیل استفاده از لایو ویو هم بخاطر حذف اثر لرزش حرکت آینه است

هر موقع اینها رو مراعات کردید میتوانید به صورت نسبی ادعا کنید که خطای انسانی رو به حداقل رسوندید و چیزی که می بینید موثر از خروجی لنز روی دوربین شماست و میتوانید انرا به پای لنز تان بگذارید.

و این رو هم به یاد داشته باشید نمیتوان یک لنز ارزون غالب رو روی دوربین بست و با زیر پا گذاشتن موارد توصیه شده عکسی گرفت و اون رو به پای خروجی دوربین گذاشت

پس قبل از اینکه به فکر تهیه لنز دیگری باشید ، بخش اشتباهات انسانی رو که در عکس شما دخیل نیز بوده اند رفع کنید.

و این مهم رو بخاطر داشته باشید ، عکاسی یعنی نور و باز هم نور ، باید نور مناسبی
    برای رسیدن به سنسور وجود داشته باشد عکسهای خوبی که اینطرف و انطرف می بینید
    نتیجه عکاسی در زمان مناسب نیز هستند

ضمنا خواندن این مقاله هم برای شما خالی از لطف نخواهد بود

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 30 March 2013 در ساعت 15:23
    Mehrdad-PL، bijan2021، h.noori و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

سلام.
    شاید برای اینکه در تمامی نقد ها به این اشاره شده که یه لنز 18-55 به اندازه کافی شارپ نیست برای یک سنسور با این چالی پیکسل همه ی کسانی که این دوربین رو میخرند این پیش زمینه در ذهنشون هست که عکس ها به اندازه کافی شارپ نیستند. من هم درست بعد از خریدم همینطور فکر میکردم. ولی با گذشت زمان دیدم که اکثر مشکلات تقصیر من هستش! و حالا عکسهایی که میگیرم در نظرم به اندازه کافی شارپ هستند. کلا اونجوری که خوندم در نظرات و آرای کلی همه ی افراد درست بعد از خرید دوربینشون کمی ازش ناراضی هستند که به مرور زمان رفع میشه.

دو تا مشکل صفحه پیش گفته بودم. یکی نبود امکاناتی مثل HDR و براکتینگ، دیگری هم نداشتن تراز الکترونیکی. فکری که به حال اولی کردم یه ریموت خوب بود، برنامه DSLR Remote برای اندورید هست که با اون حتی میتونید تایم لپس هم عکس بگیرید، البته چون هنوز خودم کابلش رو درست نکردم مطمئن نیستم از کارکردش ولی گویا خوب جواب میده. براکتینگ هم میشه باهاش عکس گرفت.

دومی هم به صورت تحقیر آمیزی یه تراز ( از این کوچیک ها که اب توشه یه حباب هم هست توش :D ) روش میزارم! یا روی پلاستیک کاور روی جای فلاش یا هم روی کاور کارت حافظه، دو تا خط هست روش که میشه روی اونا گذاشت لیز نخوره :D
    Anoosh-Em و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    در نظرات و آرای کلی همه ی افراد درست بعد از خرید دوربینشون کمی ازش ناراضی هستند که به مرور زمان رفع میشه.
    درود

در تایید حرفهای شما عرض کنم اون دسته از افراد ، با خرید حرفه ای ترین دوربینهای رده High End هم همین حس رو خواهند داشت ،
    چرا که این دوربین نیست که عکس میگیره ، عکاس هست که عکس میگیره در نتیجه به محض فشردن دکمه شاتر دوربین یک عکس پروسس شده مثل همون عکسهایی که در اینترنت میبینیم و می پسندیم تحویلمون نمیده ،

50% دیگر در عکاسی دیجیتال ، پست پروسسینگ ( یا ویرایش فایلهای خام در کامپیوتر ) هست. خروجی خام هیچ دوربینی ، پایان کار نیست.

در اینکه لنزهای فوق حرفه ای و گران قیمت تر از 18-55 هم وجود دارند شکی نیست اما با آنها هم همچنان 50% پروسس یا ادیت فایل خام لازم است.
    اون بخش از کاستی ها را نباید بپای عدم دسترسی به لنز گرانتر گذاشت. اگر نه 18-55 هم در حد قیمتش لنز خوبی میتواند باشد.
    RF_53، Mehrdad-PL، Alireza_Lv و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان نظرشون راجع به کیفیت فیلم این دوربین نظر بدن. من شنیدم دوربین های کنون تو فیلم برداری یه سرو گردن از نیکون بهترن درسته؟
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط manilarina نمایش پست ها
    دوستان نظرشون راجع به کیفیت فیلم این دوربین نظر بدن. من شنیدم دوربین های کنون تو فیلم برداری یه سرو گردن از نیکون بهترن درسته؟
    نمیشه به طور مطلق این مطلب رو گفت ، قبلا دوربین های نیکون قابلیت تنظیمات در زمان فیلم برداری رو نداشت و اتومات تنظیمات ایزو و دیافراگم انجام میشد اما ظاهرا دوربین های جدید نیکون یعنی d3200 و d5200 و D7100 این امکان رو به کاربر داده ،اما باید گفت که در بحث فوکوس دوربین های 650D و 700D کنون به دلیل استفاده ترکیبی از فاز و کنتراست برای فوکوس و همچنین داشتن لنز STM فوکوس روان تر ،سریع تر و کم صدا تری دارند که فاکتور مهمی در فیلم برداری هست ،برای همین چنانچه قصد شما فیلم برداری هست توصیه میکنم 650D رو بخرید....

اگر در مورد خرید دوربین مشکلی داشتید در تاپیک مربوطه یعنی مثلا تاپیک "d5200 یا 650D " و یا تاپیک های مشابه بپرسید....

کد:
    http://forum.akkasee.com/f54/t18420.html

ّ
    ویرایش توسط MahBaz : Friday 26 April 2013 در ساعت 23:46 دلیل: ایجاد فاصله بین 3 کلمه
    Dariush Chegini و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

دکمه Fn استفاده اش چیه ؟ دکمه کوچک سفید ماله چیه؟

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرکرد نمایش پست ها
    آقای احمد نجاری زبونم قاصره موندم چجوری ازت تشکر کنم
    دوستان همه کمکم کنید از ش تشکر کنم
    دوست عزیز ...

برای استفاده از هر وسیله جدیدی شما نیاز دارید که حداقل یک بار دفترچه راهنمایش را بخوانید. انتظار بی جایی است که اهمال و کم کاری خودتان را با سرزنش و تیکه انداختن به دیگران جبران کنید. وقتی شما برای موردی که خودتان می خواهید بدانید حاضر نیستید که 5 دقیقه از وقتتان را صرف کنید، چرا انتظار دارید دیگران از وقت و انرژی خودشان بزنند؟!

Press the Fn button and rotate the command dial to select shooting mode.
    Press the Fn button and rotate the command dial to select image quality and size.
    Press the Fn button and rotate the command dial to select ISO sensitivity.
    Press the Fn button and rotate the command dial to select white balance (P,S,A, and M modes only

Mehrdad-PL، masoudrejae، M.Mobin و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

سلام دوستان

اول در مورد کنترل از راه دور (ریموت) سوکت مولتی که وجود داره برای کابل MC-DC2 طراحی شده (مثل D3100.d5100.d5200....) خوب حالا این ریموت ها که به وسیله جک دو نیم میلی متری وصل میشن به دوربین رو نمیشه هیچ رقمه به این وصل کرد؟ جک هدفون همه این دوربین ها سه و نیم میلی متریه خب.

دوما مگه تو حالت شات quiet نباید AF assist light و صدای بیپ فوکوس کردن خاموش بشه؟ برا من این اتفاق رخ نمیده، جایی تو منو ها هست که بشه این کارو انجام داد؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

صفحه 12 از 32 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین