صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44
Like Tree302تشکر

موضوع: Nikon DL18-50

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    دوستان به نکات خیلی خوبی اشاره میکنند و این تاپیک این روزها صحبتهای خوبی در خودش داره...این دوربین برای من دوربین جذابی است.یک دوربین همراه و مسافرتی همانطور که در پستهای قبلی گفتم...
    زمانی که نکس 5ان خریدم اینقدر به نظرم کوچک و کم حجم بود که با همان کیف کوچک و دو لنزش همیشه و همه جا همراهم بود.تازه اون ترکیب اولترا واید نداشت.الان با ترکیب بدون آینه ای که دارم اکثر اوقات که پا از خونه بیرون بگذارم اگر به قصد محل کار نباشه این ترکیب رو با خودم حمل میکنم.با اینکه کیفش هم خیلی کوچک نیست و همه خرت پرتهاش رو توش جا دادم...این دوربین برای منی که مشکل حمل و نقل ندارم بسیار عالی است.من همیشه یک کیف روی دوشی با خودم حمل میکنم و با داشتن این دوربین فقط کافیه یک کیف اندازه خودش بخرم و همیشه همیشه اون رو همراهم داشته باشم.هم کوچکه هم برای رسیدن از اولترا واید به نرمال نیازی به تعویض لنز ندارم.طبیعتا به خاطر به دست آوردن اینها یک چیزهای مثل کیفیت بیشتر فدا میشن.اما دیگه چیزی رو از دست نمیدی و همیشه بهانه عکاسی داری.

پ.ن:در نهایت عکس کم کیفیتی که ثبت شده،چون دوربین همراهت بوده بهتر از عکس خوش کیفیتی است که ثبت نشده چون دوربین یا دوربین خوب همراهت نبوده
    جالبه بحث داخل بحث پيش مي آيد... كم كم دارد خنده ام مي گيرد.... ديگر از تاپيك خارج شديم.... حالا بهتر است ادامه بحثهاي مرتبط هم همين جا ادامه پيدا كند. از تجربيات دوستان بهره مند مي شويم. خيلي خوب هست.

دقيقا در ادامه مطلب عقيل دوست دارم بنويسم: ... و اينجا هست كه يك گوشي دوربين دار عالي مي تواند يك همراه خوب براي آدم باشد كه هيچ موقعيتي را از دست ندهد و از گرفتن اسنپ شات لذت ببريم.
    در چند وقت اخير دوربين اصلي ام بيشتر از هميشه در خانه مانده است. سرعت آماده به كار شدن بسيار بالاي دوربين گوشي، ضد ضربه بودن، خوش دستي و نداشتن مشكلاتي همچون نياز به كيف براي حمل و نقل، كمبود باتري و ... از مزيت هاي آن هست. و هر جا هم به لنز وايد تر نياز داشتم از گرفتن پانوراما لذت بردم.
    ايشالا به زودي يك بررسي كوچك از گوشي s6 خودم در تاپيك مربوطه اش بنويسم.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Thursday 25 February 2016 در ساعت 01:10
    lamagra، a.g g.a و 47amir تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خب عالی ترین گوشی دوربین دار که شاید نزدیکترین کیفیت تصویر رو به این دوربین داشته باشه همان گوشی پاناسونیکه.منتها این گوشی جذاب هم گرانتر از این دوربینه هم یک ضعف داره و اون نداشتن زوم اپتیکاله که برای ثبت بعضی تصاویر لازمه.نه صرفا برای زوم کردن و رسیدن به سوژه برای ثبت صحیح از نظر پرسپکتیو...زوم اپتیکال این دوربین با دیافراگم بسیار گشوده ای که داره برتری خیلی بزرگی است.
    yaghoobi، Amir Tavakoli، MahBaz و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

استفاده از سیستم جدید لرزشگیر Dual Detect Optical VR در این دوربین

و سیستم فوکوس هم از سری 1 به ارث برده شده که ترکیبی از 105 phase-detection و 171 contrast-detection هست و به شکل هایبرید عمل میکنه و سرعت و دقت بسیار بالایی در فوکوس داره که حاصل اون شده عکاسی با سرعت 60FPS با فوکوس ثابت و 20FPS فوکوس متغیر

هرچه میگذره اطلاعات جدیدتری ازین دوربین میبینم

واقعا دوربین ارزشمندی دیده میشه
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

اسمش رو ریوو نمیشه گذاشت!
    یک بررسی ابتدایی و چند عکس ریسایز شده از این دوربین:

ldi584ox.jpg

yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2159

توی توضیحات این دوربین در سایت نیکون آمریکا اومده :
    دوربین فاقد فیلتر پایین گذر هست که قطعا در شارپنس تصاویر کمک زیادی میکنه:

And without an optical low-pass filter, it can take full advantage of the lens' exceptional rendering performance for stunningly detailed images. Never compromise image quality again
    .

امکان کنترل زوم ،فوکوس ،سرعت شاتر، دیافراگم و تراز سفیدی توسط حلقه روی لنز:
    دیدن دوربین ازین زاویه واقعه جالبه ، پهنای لنز به اندازه ی ارتفاع دوربین هست

Focal length can be set in steps or adjusted fluidly across the zoom range with the lens' precision zoom ring, while the control ring allows precise adjustments of aperture, shutter speed, manual focus or even white balance

همچنین تکنولوژی جدید انتقال اطلاعات بین گوشی و دوربین با مصرف کم باتری توسط بلوتوث علاوه بر وای فای و NFC هم در این دوربین استفاده شده (لازمه بگم این تکنولوژی قبلتر در D500 و D5 رونمایی شده بود)

New SnapBridge Bluetooth® low energy connectivity
    SnapBridge eliminates the barrier between your camera and a compatible smart device, through a combination of Bluetooth Low Energy (BLE) technology and a dedicated app

ترکیب عدسی های استفاده شده در این دوربین هم خیلی جالبه:

One HRI [High Refractive Index] lens element
    one ED lens element
    four aspherical lens elements
    one aspherical ED element
    Nano Crystal Coat
    fluorine coat

*در لرزشگیر دوربین که از تکنولوژی جدید Dual Detect Optical VR استفاده شده و بسیار پرقدرت هست امکان دو حالت Active , Normal هست ، همچنین امکان لرزشگیر الکترونیکی هم برای فیلم بردای فراهم شده.

*دوربین دارای فوکوس هایبرید بسیار پیشرفته ای هست که قابلیت قفل فوکوس هم در دوربین گنجانده شده.

*یکی از موارد دیگه ای که شاید عده دنبالش بودن پشتیبانی از زبان فارسی هست که در این دوربین هم داریم.
    yaghoobi، Amir Tavakoli، Nima Sadigh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

تشکر کرده
    2159

سلام

همانطور که میدانید:
    1- در این دوربین از لنز 18-50 F/1.8 (معادل فول فریم) استفاده شده است
    2-و میدانیم که سنسور فول فریم نسبت به این سنسور نور بیشتری جذب میکند و تا ایزوی بالاتری کیفیت خود را حفظ میکند(مثلا فول فریم تا حدود ایزو 3000 و این سنسور فرضا تا ایزو600)
    3-حال با توجه به سنسور "1 میدانیم عمق میدان این دوربین به نسبت 2.7 برابر بیشتر از دوربین فول فریم هست .....

اما سوال اینجاست جدای از بحث اندازه سنسور آیا میزان نوری که این دوربین در 20mm و دیافراگم 1.8 از طریق لنز سرخود جذب میکند به اندازه میزان نوری است که یک دوربین فول فریم مثل D610 و با لنز 20mm و دیافراگم 1.8 جذب میکند؟؟؟؟(تاکید میکنم جدای از بحث توانایی هر سنسور )
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.
    مهدی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    سلام

همانطور که میدانید:
    1- در این دوربین از لنز 18-50 F/1.8 (معادل فول فریم) استفاده شده است
    2-و میدانیم که سنسور فول فریم نسبت به این سنسور نور بیشتری جذب میکند و تا ایزوی بالاتری کیفیت خود را حفظ میکند(مثلا فول فریم تا حدود ایزو 3000 و این سنسور فرضا تا ایزو600)
    3-حال با توجه به سنسور "1 میدانیم عمق میدان این دوربین به نسبت 2.7 برابر بیشتر از دوربین فول فریم هست .....

اما سوال اینجاست جدای از بحث اندازه سنسور آیا میزان نوری که این دوربین در 20mm و دیافراگم 1.8 از طریق لنز سرخود جذب میکند به اندازه میزان نوری است که یک دوربین فول فریم مثل D610 و با لنز 20mm و دیافراگم 1.8 جذب میکند؟؟؟؟(تاکید میکنم جدای از بحث توانایی هر سنسور )
    تا جائی که می دانم از نظر نورگیری f/1.8 روی کراپدار و فول فریم یکی است هر چند از نظر تاثیر بر عمق میدان متفاوت است.
    MahBaz، M.Nouri، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    تا جائی که می دانم از نظر نورگیری f/1.8 روی کراپدار و فول فریم یکی است هر چند از نظر تاثیر بر عمق میدان متفاوت است.
    ممنون ، پس باید گفت میشه حساب ویژه ای روی 18mm این دوربین با آپرچر 1.8 و ایزو 200 برای عکاسی از رد ستاره ها باز کنیم.(چون 18mm معادل فول فریم واید خوبی رو میده و آپرچر 1.8 هم که هم اندازه لنز 1.8 فول فریم نور جذب میکنه و ایزو هم همون حدود 100 و 200 هم کافیه)
    Dariush Chegini و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

آقای چگینی درست گفتند ولی شما برداشت اشتباهی کردید.
    شدت نور برابر است ولی حجم نور خیر.
    با توجه به کراپ این سنسور سطح سنسور فول فریم حدود ۸ برابر این سنسور است پس باید ۸ برابر نور بیشتری در اف نامبر مشابه دریافت کند و ۸ برابر سطح سیگنال بالاتری تولید خواهد کرد. این ۸ برابر یعنی یعنی حدود ۳ استاپ! پس خروجی یک فول فریم در ایزپی ۶۴۰۰ باید معادل خروجی این بدنه در ایزوی ۸۰۰ باشد. میتوانید خروجی بدنهای موجود با سنسور مشابه را با فول فریمها مقایسه کنید. با دقت خوبی باید ایزوهای بالا مشابه باشد.
    درضمن شارپنس هم باید حساب شود. خطای اپتیک روی پیکسلهای بزرگ فول فریم کمتر دیده میشود هرچند از نظر فنی لنزهای کوچکتر را با شارپنس بالاتری میتوان ساخت.
    vahidshah، MahBaz، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من هنوزم این دوربینو دوربین منظره نمیبینم. اصولا هیچ ترکیبی از این بدنه و سه پایه نمیتونم تصور کنم.
    برای من میتونه یه دوربین تو جیبی برای مهمونی، عکاسی از مناظر شهری و مردم باشه.
    Amin Zarif، 47amir و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین