صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 78
Like Tree348تشکر

موضوع: Nikon z7

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ماشاله چه قدر این جملات از تعصب دوهستند.همه ی شرکتها درپیشرفت صنعت عکاسی دخیل هستن بجز نیکون چون بخش تحقیق وتوسعه ندارد؟ نیکون ندارد؟
    سونی یک ماه ازنیکون عقب ترهست درتولید dslr؟ پس چرا اینقدرفروشش کمتره؟ چون کسانی که میخرندش مشکل ذهنی دارند؟ نه اقا به خاطرهمان100سال هست.
    انچنان درباره ی Z7 سخنرانی میکنید ومیگید نتیجه اش میشه این , که انگار نبکون اسباب بازی تولید کرده.
    این جملات پاسخ ندارند.معلومه عیارشون چقدره.جملات نادرست ومتعصبانه ای مثل مشتریان نیکون که رها شدندو نداشتن تحقیق وتوسعه و مقایسه سونی با نیکون و... پاسخ ندارند.
    فقط برای دوستانی که ممکن ست دراینده به اینجا سری بزنند واحتمالا این جملات را بخوانندوبه اشتباه بیوفتندچون پاسخی داده نشده,یک قسمت از عرایض شمارو درباره ی نداشتن بخش تحقیق وتوسعه نیکون توضیح میدم:

https://www.imaging-resource.com/new...sor-design-lab

"دیود اتچلز، سردبیر وب‌سایت ایمیجینگ ریسورس (imaging-resource.com) موفق شده از آزمایشگاه‌های طراحی سنسور نیکون بازدید و گزارشی جامع از فرآیندهای توسعه و ساخت سنسور در این شرکت تهیه کند. آنچه در ادامه می‌خوانید مقاله‌ای است که اتچلز در همین‌باره در وب‌سایتش منتشر کرده است"

لطفا کامل وتااخر بخوانید.به خصوص قسمتهای پایانی را. واین را بدانید هیچ شرکتی هییییچ شرکتی درسطح جهانی بدون بخش تحقیق وتوسعه زنده نمیماند.ایران خودرو که نیست. کمی درباره انچه مینویسیم فکر کنیم . همه چیز را فدای تعصبات کورکورانه نکنید. دقت کردید دیگه کمتر پاسختون رو هم میدن !
    واگه ترجمه ی مقاله را میخواهید اینجارا بخوانید.

جملات خودتان را به من نسبت ندهید!((یک ماه؟؟ DSLR??)) به دیگران توصیه میکنید عصبانی نشوند خودتان انقدر متعصب و عصبی هستید که ماه و سال را از هم تشخیص نمی دهید خودتان سونی خریده اید به دیگران پیشنهاد نیکون میدهید حتما میخواهید چند گام جلوتر باشید برای دیدن فاصله محصولات تولید شده میتوانید به جدول سایت DP مراجعه کنید پاسختان آنجا هست این حرف های کودکانه کی تمام میشود معلوم نیست ، اینکه در دوران انالوگ یا تجهیزات آزمایشگاهی این شرکت چه میکرده اهمیتی ندارد در دیجیتال دیگر آن فاکتور ها حاکم نیست اگر آن 100 سال کاری میتوانست بکند نیکون 40 در صد از سهامش را مثل آب خوردن از دست نمی داد.

Nikon sensor design lab تولید را با طراحی یکی میدانید ؟؟؟ آن هم فقط طراحی پیکسلی! طراحی سنسور به این صورت را Yi هم میتواند انجام دهد

اگر میتوانستید روی قابلیت ها بحث میکردید نه این بچه بازی ها دور زدن بحث وصل کردن موارد بی ربط به یکدیگر و حمایت از دوربینی که در تست های DP فوکوس روی حرکت یک نوزاد بصورت چهار دست و پا را به راحتی از دست میدهد.

زمان پاسختان را بخوبی داده است باز هم خواهد داد.
    ویرایش توسط sahneh32 : Monday 22 October 2018 در ساعت 16:57
    Captan تشکر می‌کند.

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    جملات خودتان را به من نسبت ندهید!((یک ماه؟؟ DSLR??)) به دیگران توصیه میکنید عصبانی نشوند خودتان انقدر متعصب و عصبی هستید که ماه و سال را از هم تشخیص نمی دهید خودتان سونی خریده اید به دیگران پیشنهاد نیکون میدهید حتما میخواهید چند گام جلوتر باشید برای دیدن فاصله محصولات تولید شده میتوانید به جدول سایت DP مراجعه کنید پاسختان آنجا هست این حرف های کودکانه کی تمام میشود معلوم نیست ، اینکه در دوران انالوگ یا تجهیزات آزمایشگاهی این شرکت چه میکرده اهمیتی ندارد در دیجیتال دیگر آن فاکتور ها حاکم نیست اگر آن 100 سال کاری میتوانست بکند نیکون 40 در صد از سهامش را مثل آب خوردن از دست نمی داد.

Nikon sensor design lab تولید را با طراحی یکی میدانید ؟؟؟ آن هم فقط طراحی پیکسلی! طراحی سنسور به این صورت را Yi هم میتواند انجام دهد

اگر میتوانستید روی قابلیت ها بحث میکردید نه این بچه بازی ها دور زدن بحث وصل کردن موارد بی ربط به یکدیگر و حمایت از دوربینی که در تست های DP فوکوس روی حرکت یک نوزاد بصورت چهار دست و پا را به راحتی از دست میدهد.

زمان پاسختان را بخوبی داده است باز هم خواهد داد.

مدتیه بدون لاگین و بصورت مهمان بحث هارو نگاه میکنم خودت رو خسته نکن دوست من این دوستان هنوز فرق طراحی و تولید رو نمی دونن طراحی پیکسل های سنسورو کار بزرگی می بینن میخوان بگن باندیگ نیست در حالی همه جا دیده شده میخوان بگن فوکوس عالیه در حالی که بقول شما حرکت یک بچه رو نتونسته بگیره میخوان بگن لرزشگیر خوبه ولی در عمل جوری کار میکنه که انگاری موقع فیلم گرفتن پشت وانت نشسته بودیم اون کسی که باید بدونه و بخونه میفهمه درست و غلط کدومه فکر نمی کنم نیازی به این بحث ها باشه نمیخوام وارد این بحث بشم چون به همین دلایل انجمن ترک کردم چون انتظار داشتند بشینم و به این حرفای توو خالی گوش بدم وقتی کم میارند بحث هارو به مسایل شخصی و بی ربط میکشونند تشکرارم نگاه کنی خودشان از خودشانه .
    sahneh32 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط Captan نمایش پست ها
    مدتیه بدون لاگین و بصورت مهمان بحث هارو نگاه میکنم خودت رو خسته نکن دوست من این دوستان هنوز فرق طراحی و تولید رو نمی دونن طراحی پیکسل های سنسورو کار بزرگی می بینن میخوان بگن باندیگ نیست در حالی همه جا دیده شده میخوان بگن فوکوس عالیه در حالی که بقول شما حرکت یک بچه رو نتونسته بگیره میخوان بگن لرزشگیر خوبه ولی در عمل جوری کار میکنه که انگاری موقع فیلم گرفتن پشت وانت نشسته بودیم اون کسی که باید بدونه و بخونه میفهمه درست و غلط کدومه فکر نمی کنم نیازی به این بحث ها باشه نمیخوام وارد این بحث بشم چون به همین دلایل انجمن ترک کردم چون انتظار داشتند بشینم و به این حرفای توو خالی گوش بدم وقتی کم میارند بحث هارو به مسایل شخصی و بی ربط میکشونند تشکرارم نگاه کنی خودشان از خودشانه .

متاسفانه همینطوره جالبه که برای همه پست ها لینک و منبع قرار دادم و هیچکدام حرف های شخصی نبود اما در عوض فقط مشتی حرف تحویل گرفتم در داستان آن D600 نگذاشتن اطلاع رسانی شود و عده زیادی از هموطنان گرفتار شدند و ضرر دادند ، شخصا در هر مارکی از این موارد ببینم اطلاع رسانی میکنم ، جملاتی از خودشان اضافه می کنند و به من نسبت میدن ،بالاتر گفتم اولین فول فریم نیکون D3 سال 2007 تولید شد و اولین فول فریم سونی A900 سال 2008 ، فول فریم رو به dslr تغییر دادند و سال رو به ماه. آن طراحی فقط طرحی رو کاغذ است که سرآخر متخصصین سونی باید آنرا تایید یا رد کنند و ربطی به ساخت سنسور ندارد.

2018.09.10_16h17m53s_001_.jpg 2018.09.10_16h23m17s_002_.jpg

آمار های فروش محصولات اینروزها حقیقت را بدرستی نشان میدهند و به اندازه هزارن کامنت حرف برای گفتن دارند.

market-share.jpg
    ویرایش توسط sahneh32 : Tuesday 23 October 2018 در ساعت 09:07
    obsidiyan، 47amir و Captan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

متاسفانه همینطوره جالبه که برای همه پست ها لینک و منبع قرار دادم و هیچکدام حرف های شخصی نبود اما در عوض فقط مشتی حرف تحویل گرفتم در داستان آن D600 نگذاشتن اطلاع رسانی شود و عده زیادی از هموطنان گرفتار شدند و ضرر دادند ، شخصا در هر مارکی از این موارد ببینم اطلاع رسانی میکنم ، جملاتی از خودشان اضافه می کنند و به من نسبت میدن ،بالاتر گفتم اولین فول فریم نیکون D3 سال 2007 تولید شد و اولین فول فریم سونی A900 سال 2008 ، فول فریم رو به dslr تغییر دادند و سال رو به ماه. آن طراحی فقط طرحی رو کاغذ است که سرآخر متخصصین سونی باید آنرا تایید یا رد کنند و ربطی به ساخت سنسور ندارد.

آمار های فروش محصولات اینروزها حقیقت را بدرستی نشان میدهند و به اندازه هزارن کامنت حرف برای گفتن دارند.

market-share.jpg
    میدونید چرا با شما مخالفت میشه و کسی شما رو تأیید نمیکنه؟!
    فقط به خاطر لحنتونه نه به خاطر نوشته هاتون.

دوست من، کمی با حوصله تر و آروم تر. قرار نیست اینجا همدیگرو ناراحت کنیم. لازم نیست شما حتماً ناسزا بگید که بی ادبی محسوب شه. لحن بد بدتر از ناسزا گفنه بعضی وقت‌ها.
    من خودم هم همین طور بودم ولی واقعاً ارزشش رو کسی رو از خودمون برنجونیم. من هم آدم رکی هستم و حرفمو می‌زنم نظرمو میگم بعضی وقت‌ها روش پا فشاری هم می‌کنم! ولی با خوبی و خوشی با روی باز با لب خندون با آرامش. اگر هم کسی مخالفم نظری رو می‌ده با روی باز میپزیرم و لزومی نمی‌بینم متقاعدش کنم.
    mOhSeN.Gh، kiavash و davood تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

با تشکر از شما ، نمی دانم آن 100 سال چه بوده از نظر من بیشتر یک شعار تبلیغاتی بی ارزش است ،

با وجود اینکه همه فکر میکنند بدون آینه همان Dslr است که فقط آینه حذف شده اما تفاوت های بزرگی در تولید این دو وجود دارد ، در DSLR خیلی مهم نیست شما سازنده سنسور باشید یا خریدار آن ، شرکت ها سنسور را میخریدند و نهایتا روی خروجی کار میکردند...

اگر پیشرفتی در کار باشد در شرکت هایی مثل کنون ، سونی ، فوجی و پاناسونیک خواهد بود این شرکت ها بخش تحقیق و توسعه سنسور دارند ، اما شرکت های خریدار رشد نمی کنند و همچنین اجازه ندارند در سخت افزار و ساختار سنسورهای خریداری شده دست ببرند و نتیجه اش میشود...
    درود..

صد سال یاد شده به معنای پشتوانه و تجربه غنی یک شرکت در تولید و ارائه کیفیت در محصولات تولیدی است.حتما نیک می دانید که تولید و عرضه بدنه دوربین های عکاسی یکی از مجموعه چندین کار شرکت نیکون است..فراهم کردن اپتیک جهت رصد آسمان و همچنین تجهیزات پزشکی از عمده کارهای مهم ارائه شده این شرکت است.

چون شما به مقالات DPreview علاقه مند هستید،بنظرم دیدن این مقاله که شاید قبلا آن را دیده اید،خالی از لطف نباشد:

https://www.dpreview.com/news/123410...d-as-sony-made

همانگونه که در این مقاله مشاهده می کنید،بندی از مقاله تفسیر جالب تری ارائه می دهد:

What's interesting, though, is that this news confirms what Sony told us about the way its semiconductor company deals with external clients: other companies can commission Sony Semiconductor to make them a sensor and can include their own intellectual property in the design, without that information (or the rights to use it) being available to Sony's camera division. Hence the D850 features the BSI and dual gain designs that Sony uses in many of its own cameras but is also able to provide an ISO 64 mode that allows the Nikon to rival some of the latest medium format cameras, but that Sony cameras don't offer.

به عبارت ساده تر:

اختلاف یک سوم استاپ نوری و فراهم شدن ایزوی 64 در سنسور نیکون که نمونه آن در سنسور های سونی دیده نمی شود،در نتیجه طراحی سنسور بصورت اختصاصی توسط شرکت نیکون است که توسط واحد ساخت سنسور سونی ساخته شده است.صد البته شرکت سونی هم سنسورهای خاص خود را برای ارائه محصولات خود بصورت اختصاصی فراهم می کند و این گونه نیست که مثلا سنسوری که در بدنه دوربین خوش دست سونی A7RIII بکار گرفته شده است،در محصولات شرکت های رقیب دیده خواهد شد.

کنون شرکتی است که خودش سنسورهای بدنه های تولیدی خود را می سازد.نیکون شرکتی است که بتازگی طراحی سنسورهای خود را به شرکت سازنده می دهد تا برایش بسازند و قبلا از سنسورهای شرکت هایی چون توشیبا و سونی استفاده می کرد.واحد توسعه و تحقیق سنسور نیکون کار ساخت را بر عهده ندارد،چراکه اصالت شرکت نیکون به اپتیک تولیدی است که در تولید لنزهای آن بکار می رود.این لنزها هم کاربرد رصد آسمان دارند و هم پزشکی.بنابراین مفروض داشتن این مطلب که شرکت تولیدی اجازه رشد به خریدار نمی دهد،کمی نیاز به تَعَمُّق و تامل بیشتری دارد.

بله در دوربین بدون آینه،سنسور بسیار مهم است،ولی این اهمیت در همان DSLR هم کم نیست..اشکال کار در اینجاست که سنسور تولیدی در بدنه D850 در بدنه Z7 بکار گرفته شده است.یعنی به گمان بنده سنسور طراحی شده و مخصوص یک بدنه DSLR پیشرفته و بالغی چون D850 را در Z7 بدون آینه جای دادن کمی دور از انتظار بود.احتمالا این کار بخاطر کاهش هزینه ها صورت گرفته است.

دیدن لینک های زیرین نیز برای درک بهتر پیشنهاد می شود:
    Photon Transfer Curve
    Photon Transfer Curve
    Read Noise in DNs versus ISO Setting

اگر از بنده بپرسید که کدام بدنه ها اکنون مناسب عکاسی حرفه ای است،می گویم:
    میدیوم فرمت:فوجی بدون آینه
    فول فریم بدون آینه:سونی A7RIII
    فول فریم DSLR: بدون شک D850

بدرود تا درودی دیگربار
    mOhSeN.Gh، kiavash، 47amir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

market-share.jpg
    سلام. بنده اصلا علاقه ای به این بحث های تخصصی ندارم. اما اگر این بحث ها به خاطر اینه که یک علاقمندی از یک خرید شبهه دار با این قیمت های عجیب و غریب جان سالم به در ببره، باید قدردانی کرد.

هر چند بنده بعید میدونم که آگاهان به دنیای عکاسی با چشم بسته و تعصب خرید کنند. بیشتر افرادی که دنبال مسایل غیر فنی هستند به این دردسر می افتند. خصوصا در دلال بازار ما.

اما یک نکته رو هم باید بدونیم که جداول رنکینگ فروش فقط میزان فروش رو مشخص میکنند و دلیل بر کیفیت قطعی نیستند.در دنیای فروش، میشه گفت تبلیغات حرف اول رو میزنه.دوربین های سونی به دلیل کاربری راحتی که براشون برنامه ریزی میشه، کار عکاسی اتوماتیک رو بسیار راحت کردند.مردم عادی هم همینو میخوان. اون مطالبی که اینجا د موردش بحث میشه براشون اهمیت زیادی نداره.

خودم نیکون دارم. اما هر کی باهام مشورت میکنه خرید کنون رو توصیه میکنم. نه به این دلیل که فکر کنم کیفیت عکسهای کنون بهتره و از خریدم ناراضی ام. هرگز.

به این دلیل که میبینم کار کردن روزمره که بیشترین مخاطب رو داره با کنون راحت تره.لنزهاش ارزونتره.

نسبت به دوربین های سونی هم خیلی ارزونتره.

مطمینا اگر دوربینم عیبی هم داشته باشه، به لحاظ کاربری به همه میگم. به لحاظ فنی هم عیب آشکار و لطمه زننده ای نداره.

اینجا هم اگر نیت به راهنمایی دیگران هست، باید از اطلاع رسانی تشکر کرد.هیچ کدوم از این حقایق برای مدت طولانی پوشیده نخواهد موند. شرکتها هم اگر ریگی به کفششون باشه خودشون ضرر میکنند.

به دوربین بنده که لطمه ای نمی خوره.............. دارم از عکساش و ثبت خاطره ها لذت می برم.
    yaghoobi، DELL، mOhSeN.Gh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام. بنده اصلا علاقه ای به این بحث های تخصصی ندارم. اما اگر این بحث ها به خاطر اینه که یک علاقمندی از یک خرید شبهه دار با این قیمت های عجیب و غریب جان سالم به در ببره، باید قدردانی کرد.

هر چند بنده بعید میدونم که آگاهان به دنیای عکاسی با چشم بسته و تعصب خرید کنند. بیشتر افرادی که دنبال مسایل غیر فنی هستند به این دردسر می افتند. خصوصا در دلال بازار ما.

اما یک نکته رو هم باید بدونیم که جداول رنکینگ فروش فقط میزان فروش رو مشخص میکنند و دلیل بر کیفیت قطعی نیستند.در دنیای فروش، میشه گفت تبلیغات حرف اول رو میزنه.دوربین های سونی به دلیل کاربری راحتی که براشون برنامه ریزی میشه، کار عکاسی اتوماتیک رو بسیار راحت کردند.مردم عادی هم همینو میخوان. اون مطالبی که اینجا د موردش بحث میشه براشون اهمیت زیادی نداره.

خودم نیکون دارم. اما هر کی باهام مشورت میکنه خرید کنون رو توصیه میکنم. نه به این دلیل که فکر کنم کیفیت عکسهای کنون بهتره و از خریدم ناراضی ام. هرگز.

به این دلیل که میبینم کار کردن روزمره که بیشترین مخاطب رو داره با کنون راحت تره.لنزهاش ارزونتره.

نسبت به دوربین های سونی هم خیلی ارزونتره.

مطمینا اگر دوربینم عیبی هم داشته باشه، به لحاظ کاربری به همه میگم. به لحاظ فنی هم عیب آشکار و لطمه زننده ای نداره.

اینجا هم اگر نیت به راهنمایی دیگران هست، باید از اطلاع رسانی تشکر کرد.هیچ کدوم از این حقایق برای مدت طولانی پوشیده نخواهد موند. شرکتها هم اگر ریگی به کفششون باشه خودشون ضرر میکنند.

به دوربین بنده که لطمه ای نمی خوره.............. دارم از عکساش و ثبت خاطره ها لذت می برم.

زنده باد
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    nikon d750 + nikon 70-200 fl ed vr +godox v860 2 +sirui t-2004 xl

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

rps۲۰۱۸۱۱۰۲_۰۱۱۴۵۴.jpgmr.doorbin#Bpm3edBAhoK#1902451874838160628.jpgmr.doorbin#Bpm3edBAhoK#1902451874854970522.jpg
    دوستان این مطلب رو تو پیج مستر دوربین آورده بودند که جالب بود برام. گفتن اینجا به اشتراک بذارم تا دوستان نظر بدهند.
    (( اگر مثل من خوره‌ی دوربین و تکنولوژی های مربوطه باشید یکی از علائقتون دنبال کردن اخبار کالبدشکافی اون هاست.⠀
    تو این زمینه بهترین فرد ⠀Roger Cicala از سایت ⠀lens Rental هست که دوربین رو به قطعات سازنده اش تجزیه میکنه!⠀
    حالا تو آخرین کالبدشکافی دوربین نیکون ⠀Z7مورد بررسی قرار گرفته.
    .
    نظر راجر خیلی هیجان انگیزه:⠀
    مقاوم‌ترین دوربین بدون‌آینه ای که تا به حال شکافتدش....تمامی قسمت ها در برابر نفود آب مقاوم اند...تک تک دکمه‌ها....بدنه بسیار مقاومه.... و البته طراحی داخلی هم قابل تحسین...همه چی در جای خودش...تمامی سیم ها و لحیم کاری ها در بهترین حالته....باید گفت این یک سطح جدید از مهندسی در سال 2018 است!⠀
    .⠀
    پ.ن : ایشون زمانی که گفتند این دوربین مقاوم ترین بدون آینه‌ی بازاره تو پرانتز ذکر کردند هنوز دوربین مقاوم ⠀Leica SLرا بررسی نکردند.????
    DELL، KHAKSAR و havokh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

باید گفت این یک سطح جدید از مهندسی در سال 2018 است!⠀
    دست ما کوتاه و خرما بر نخیل...
    47amir و Ehsan.Askari تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    دست ما کوتاه و خرما بر نخیل...
    البته این خرما تلخ در اومد جناب توسلی و بهتره همون بالا بمونه ، در شرایطی که بررسی دوربین مدتها پیش تمام شده بود Dpreview منتظر ماند تا شاید آپدیتی منتشر بشه که نشد و نیکون باز هم سکوت رو انتخاب کرد و نتیجه اش شد اینکه اکثر نکات منفی مربوط به سیستم AF هستند ، همچنین دوربین با خطای بندیگ که روی Z6 هم مشاهده شده تقدیم مشتریان میشود. شما با این دوربین میتوانید در حد 6D داینامیک رنج داشته باشید اگر بالا تر بروید بندیگ در تمام کادر مشاهده میشود و هنگام ویرایش کلا باید قید تغییرات در نور را بزنید.

On-sensor AF causes banding, slightly limiting usable dynamic range

2018.11.12_13h46m2.jpg

بنظر من هر وسیله ای باید اول وظیفه اصلی خودش رو بدرستی انجام بده ، وظیفه یک دوربین عکس گرفتن هست، مقاومت در برابر آب و گردو غبار خیلی خوبه بشرطی که اول بتونه کارایی خوبی در عکاسی داشته باشه در غیر اینصورت داشتن یخ ساز ، آب سرد کن و حتی داشتن سیستم دفاع موشکی هیج نوع برتری برای یک دوربین ایجاد نمیکنه.
    DELL، mOhSeN.Gh، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین