صفحه 3 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 267
Like Tree444تشکر

موضوع: Nikon D3

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: Nikon D3.Full Frame

اگر رقيبش رو 1D markIII بدونيم
    با قيمت مشابه جذابتر به نظر ميرسه البته بايد كيفيت عكسش رو ديد اگر اونم خوب باشه رقابت ديدنيي خواهند داشت
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

New/upgraded features on the Nikon D3 compared to the D2Xs:

First Nikon DSLR to offer full-frame (36.0mm x 23.9mm) sensor
    12.1 megapixel FX-format CMOS sensor (compared to 12.4 megapixel DX-format CMOS sensor)
    9 fps continuous-mode speed at full resolution (up from 5.3 fps)
    Up to 11 fps in 5.1MP DX crop mode (up from 8fps in 6.9MP High-Speed crop mode)
    64 JPEG / 20 RAW (12-bit) buffer size (up from 22 JPEG / 17 RAW frames)
    ISO from 200 to 3,200 with extensions to 100 and up to 25,600 (up from 3,200)
    51-point AF with 3D Focus Tracking, utilizing 15 cross-type and 36 line-type sensors (up from 11-points, 9 cross-type)
    Fine-tune adjustment for front/back focus with memory for 20 lenses
    0.70x magnification viewfinder (down from 86%, but full-frame)
    3-inch, 920K pixel LCD with 170 degree viewing angle (up from 2.5-inch, 230K pixels)
    Two LCD "LiveView" modes:
    "Handheld" LV mode drops mirror to focus with TTL phase detection AF module
    "Tripod" LV mode uses contrast detection on sensor image, allowing any point on the image sensor to be focused on
    Selectable 14- or 12-bit digitization (up from 12-bit)
    Scene Recognition System links 1,005 pixel RGB metering sensor and AF sensor to enhance the accuracy of auto exposure, auto white balance detection and autofocus
    Picture Control System to fine-tune rendering options, with settings consistent and portable to other compatible models such as the D3
    Active D-Lighting providing real-time highlight and shadow correction
    Optional shooting info display on main LCD
    Expanded Retouch menu
    Automatic in-camera Lateral Chromatic Aberration correction
    Automatically switches to DX crop mode with viewfinder mask when DX lens mounted
    Parameters for up to 10 non-CPU lenses can be registered (up from one)
    World's first virtual horizon level indicator displayed in viewfinder and LCD
    Shutter tested to 300K actuations (up from ~150K)
    Self Diagnostic Shutter Monitor that ensures the accuracy and precision of the shutter at all times
    HDMI high definition video out (added to composite video out)
    Dual CompactFlash slots with UDMA support
    Compatible with new WT-4A Wireless Transmitter capable of LiveView transmission and continuous shooting
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

هر چی گشتم نفهمیدم سازنده سنسور كیه البته تو این سایت اساره كرده كه این سنسور توسط نیكون دولوپ شده
    كه فكر نكنم درست باشه
    کد:
    http://www.cameratown.com/news/news.cfm/hurl/id%7C4374
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

دیدن عكسهای هر دو دوربین از آدرس زیر هم خالی از لطف نیست

کد:
    http://gizmodo.com/gadgets/live-from-tokyo/hands-on-d3-and-d300-impressions-beefy-and-beautiful-292552.php
    towfigh و expose تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

بروشور دو صفحه ای این دوربین
    کد:
    http://chsv.nikonimaging.com/global/products/digitalcamera/slr/d3/pdf/d3_2p.pdf
    اینم یه اورویو از سایت نیكون
    احتمالا بهدا نمونه عكسهاشو اینجا بذارن

کد:
    http://nikonimaging.com/global/products/d3/index.htm
    towfigh تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نکته‌ای که من می‌بینم... و بسیار خوشحالم می‌کنه... اینه که نیکون با توپ بسیار پر به رده عکاسی خبری برگشته....
    d300 مثلا خیلی دوربین جالبی خواهد بود... اما d3 غیر از اینکه نوید میده... دوربینهای فول فریم دیگری در برند نیکون به بازار خواهد اومد(مثلا چیزی تو کلاس 5d کانن) و برای بسیاری از عکاسها دوربین جذابی خواهد بود... از لحاظ کم نویز بودن و کنترل عمق میدان و ....

اتفاق بسیار مهمی در عکاسی خبری است....
    اگر دقت کنید... نیکون رنج کامل و جدیدی از لنزهای فول فریم معرفی کرده... تنها لنزی که این وسط خالی مونده ۷۰-۲۰۰ 2.8 هست که قبلا در بازار بوده و هست...
    نیکون مدتها این رده از عکاسان رو فراموش کرده بود..(یا از ساخت دوربینی مناسب ناتوان بود)
    d2hs مگاپیکسل بسیار پاییینی داشت و d2xs نویز بسیار زیاد...
    گمان می‌کنم این دوربین هیچ کدام از این مشکلات رو نداشته باشه...

رقیب این دوربین رو در برند کانن کدوم دوربین میشه فرض کرد؟
    1ds III ؟
    به گمان من این دوربین خواستگاه متفاوتی داره و اولویت ساخت اون عکاسان آتلیه و صنعتی و احیانا عکاسان طبیعت باشه... وضعیت نویزی اون مشخص نیست(هرچند به گمانم خوب خواهد بود) مگاپیکسل بالای اون مد نظر عکاسان خبری نیست و وضعیت خروجی این دوربین با لنزهای زوم و شرایط مختلف هم هنوز معلوم نیست.

1d III
    دوربین شاهکاریست.... اما از نظر مشخصات اسمی به نظر من از d3 نیکون کم داره... البته بعد از اینکه خروجی نیکون رو دیدیم میتونیم روی این مورد قضاوت کنیم.... به هر صورت نزدیک ترین دوربین به d3 رو این دوربین می‌دونم....
    اما با رنج جدید لنزهایی که نیکون معرفی کرده... این دوربین با کراپ ۱.۳ عقب خواهد ماند(این دوربین انگار ساخته شده که زنج لنزها رو بهم بزنه! و کانن هیچ فکری به حال این دوربین نکرده)

5d
    این دوربین بخاطر اشکالاتی که 1d mark II داشت... مثل بهم خوردن رنج لنزها... مورد علاقه عکاسان خبری هم بود.. اضافه کنید نویز کم این دوربین رو + فول فریم بودن و امکان کنترل عمق میدان...
    یقینا! کانن با 6d جواب مناسبی به نیکون خواهد داد و ما بسیار خواهیم خندید!

اما نکته!
    به عنوان یه نظر شخصی...
    امروز کلی فکر کردم و گمان می‌کنم d3 نخواهم خرید!
    چون نمیشه d3 خرید و ۲۴-۷۰ 2.8 و ۱۴-۲۴ 2.8 نیکون رو همراهش نخرید! و این مثل خودکشی میمونه!
    همون d300 به عنوان اوستا و دی ۲۰۰ به عنوان بک آپ و یا بدنه دوم از سر ما زیاده!
    rezakh تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

تبریک . تبریک...
    چقدر زود و چقدر غافلگیرانه ...همین دیروز بود که توی تایپک جنگ سنسورها با ارش و کاوه در مورد سنت غافلگیری نیکون بحث بود ...ولی نه دیگه به این زودی ...حتی ازون سنسور هم استفاده نشده...بلاخره سنسورش سونیه؟؟
    قیمتش هم واسه یه فول فریم جذابه...در مورد D300 پیش بینی کردم که همه رو مبهوت خواهد کرد و شاهد کوچ بسیاری خواهیم بود...اما انگار این D3 هم همه رو غافلگیر کرده...
    بلاخره نیکون سیاستش رو در رده حرفه ای عوض کرد...رقابت خیلی نفس گیر شد...
    مسعود جان نظرت چیه؟؟؟
    البته تا معلوم نشه نویز این دوربین چه جوریه احتمالا" مسعود خان اظهار نظر نخواهند فرمود...
    بازم تبریک...
    ویرایش توسط masih-s : Thursday 23 August 2007 در ساعت 13:26

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در مورد کوچ کردن...
    اصولا دوربینها اونقدر اختلاف ندارن که کسی بخواد کوچ کنه.... به گمان من رنج لنزها و برخورد کمپانی با کاربرانش باعث میشه که بعضی از عکاسها کوچ کنن...
    مثلا کانن در رده ۱.۶ کاربراش رو بسیار اذیت می‌کنه...(از لحاظ لنز) و ۱.۳ کانن هم به گمان من لنزها رو گیج می‌کنه...

اما اختلاف دی ۳۰۰ و ۴۰ دی ؟ اندازه همون ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلار خواهد بود... و کسی ناراحت نخواهد بود... هرکی تو هر برندی هست لذت دوربینش رو می‌بره... خریدار تازه وارد هم که حق انتخاب خودش رو داره....
    ME و farhad44 تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

صحبتتون متین است جناب آرش خان...
    فقط یک توضیح کوچک ...
    کاربرانی رو میشناسم که به برند خاصی مثل نیکون علاقه مند بودن...کاملا" سلیقه ای ...مثل خود من که ارگونومی
    و جنس تصویر و رنگ و منوها و ...نیکون مخصوصا" D200 را بسیار دوست داشتم ...ولی بدلیل نیازی که داشتم در مورد نویز مجبور به انتخاب 30d شدم...مثل بسیاری که به عکاسی اسمان شب علاقه داشتن و مجبور به انتخاب کنون بودن...اما حالا که نیکون این مشکل رو فکر کنم حل کرده شاید امثال من روی این کوچ حساب کنن...
    از طرفی کاربر تازه واردی که تا دیروز بخاطر همین مشکلات انتخابش کنون( مثلا" برای عکاسی نجومی) بوده حالا راحتتر میتونه نیکون بخره و این رو من کوچ بحساب میارم ...
    و بازهم از طرفی کنون همونجوری که گفتی توی رده نیمه حرفه ای و کراپ 1.3 شدیدا" مشکل لنز داره ...
    و این با نگاهی به لنزای بچه های سایت از مسعود خان گرفته تا خود من کاملا" مشهوده...پس انتخاب 80,70-200 F2.8, حتی 18-200 Vr رو برای این کوچ دستکم نگیرید...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

مسیح جان به نظر من هم كوچ كردن بی معنیه.

برای منی كه هنوز دوربین ندارم ممكنه انتخاب سخت بشه و مثلن بین 40D و D300 برای انتخاب بمونم ( با توجه به لنز های مناسب تر از لحاظ رنج فاصله ی كانونی ، اگر پول داشته باشم حتمن D300 رو انتخاب خواهم كرد) ولی فروش كلیه ی تجهیزات ( بدنه و لنز و فلاش و ... ) و تعویض برند هیچ وقت معقول نبوده و نخواهد بود. من همین الان اگه یه 20D آكبند به قیمت 500 تومن گیر میومد حاضر بودم بخرم ( چه خوش اشتها ! ) چون برای بسیاری از ما بسیاری از امكانات خیلی از دوربین ها اضافه و بعضن بدون استفاده است و ما ایرانیا پولمونو در خرید تجهیزاتی كه مورد استفاده ی كاملمون نیست دور می ریزیم. بله دوربینای جدید هیجان انگیزه ولی به شرطها و شروطها

پی نوشت: پست من و مسیح عزیز همزمان شد !
    فرهاد حسيني

صفحه 3 از 27 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین