صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56
Like Tree131تشکر

موضوع: Nikon D3000

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: Nikon D3000

نقل قول نوشته اصلی توسط heyvunaki1 نمایش پست ها
    شما اگه دوست دارید مفا صلتون آسیب نبینه می تونید قید عکاسی را بزنید چون عکاسی مار پر خطری.بعضی وقت ها منجر به مرگ هم میشه.
    چه طور است قید جلیقه ضد گلوله را هم بزنیم، چون برای حرفه ای ها یک شوخی بیشتر نیست؟ در وهله اول لایو ویو کاربردهای جزیی دیگری هم مثل تنظیم دقیق دستی فکوس دارد. ثانیاً اینطور که شما میفرمایید هیچ امکانی برای راحتی بیشتر را نباید به دوربین ها اضافه کنیم.

منظورم از کوشی موبایل این بود شما که می خواین یه چیزی بخرید که همه چی داشته باشید برید یه موبایل بخرید که علاوه بر عکاسی کارایی های دیگه ای هم داره.
    من میخواهم عکاسی کنم، خب میروم و یک دوربین SLR میگیرم. اهل فیلمبرداری نیستم، اما دلم میخواهد حالا که خیلی از وسایلش فراهم است (لنز و سیستم ADC و سنسور تصویر و پردازنده و سنسور نورسنجی و interface ارتباط با مموری دیجیتالی و ...) اگر زمانی خواستم یک کلیپ کوتاه تهیه کنم تا خاطراتم را ثبت کنم، امکانش را داشته باشم. به خصوص که اضافه کردن امکان فیمبرداری خدشه ای به کل سیستم وارد نمیکند.

بنابراین از این لحاظ مثال گوشی موبایل و توجیه شما قابل قبول نیست. از سوی دیگر همانطور که گفتم، با منطق شما گوشی موبایل باید همان گوشی تلفن ساده میماند، در صورتی که امکانات اضافه شده به آن مثل پخش موسیقی و بازی و دوربین و ... برای بسیاری از افراد کافی است، همانطور که فیلم گرفتن ناقص و وصله پینه ای دوربینهای SLR هم برای بسیاری کافی خواهد بود.

در ضمن من اظهار نظر کردم نه القای نظر و ادعای مطالعه هم ندارم ولی به شما پیشنهاد می کنم تو گوگل یه سرچ مختصر در مورد تاثیر جنس مموری در کیفیت عکس داشته باشید
    موفق باشید دوست عزیز
    شما لطف بفرمایید جستجو کنید و هرجا چنین نتیجه ای را یافتید، لینکش را برای من و سایر دوستان قرار دهید تا اطلاعات اشتباهمان تصحیح شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    اگر شما از مموری های سرعت پایین استفاده کنید بافر دوربین زودتر پر می شود.( زمان بیشتری طول میکشد تا Data از روی بافر بر روی کارت حافظه نوشته شود )
    البته سرعت پر شدن بافر که با تغییر سرعت دسترسی به مموری عوض نمیشود اما همانطور که نوید جان گفت زمان بیشتری طول میکشد تا Data از روی بافر روی کارت حافظه کپی شود و سرعت عکسبرداری پیاپی بعد از پر شدن بافر هم نسبت مستقیم با سرعت دسترسی به کارت حافظه دارد.
    k00shaa تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    البته سرعت پر شدن بافر که با تغییر سرعت دسترسی به مموری عوض نمیشود اما همانطور که نوید جان گفت زمان بیشتری طول میکشد تا Data از روی بافر روی کارت حافظه کپی شود و سرعت عکسبرداری پیاپی بعد از پر شدن بافر هم نسبت مستقیم با سرعت دسترسی به کارت حافظه دارد.

منظور سرعت خالی شدن بافر بود همونطور که در پرانتز توضیح دادم.
    باید می نوشتم:
    "اگر شما از مموری های سرعت پایین استفاده کنید بافر دوربین دیرتر خالی می شود."
    arash1988 و k00shaa تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آره شما راست می گید.من اشتباه فکر می کردم.شرمنده اومدم نظر دادم.موفق باشید
    aidin594 تشکر می‌کند.

كاربر جديد k00shaa آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام به همگی...
    به نظر شما استفاده از مموری کم سرعت یا بی کیفیت میتونه به دوربین آسیب برسونه؟
    آیا برای مموری پر سرعت بسته به نوع دوربین ( مثلا D3000 ) سقفی هم وجود داره؟
    یکی از فروشنده ها میگفت اگه سرعت مموری زیاد باشه زودتر میسوزه؟ به نظر شما این حرف درسته؟ یا فروشنده میخواست مموری کم سرعت خودشو به من بفروشه؟
    سوال آخر بنظر شما برای این دوربین چه مموری با چه سرعت و ظرفیتی مناسبه؟
    ببخشید از این که این موضوع رو دوباره تو این تاپیک مطرح کردم... من سربازم زمان زیادی نمیتونم از نت استفاده کنم برای همین نمیتونم تو تاپیک مربوطه دنباله سوالم بگردم.
    ممنون از لطفطون...
    لطفا راهنمایم کنین؟

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط k00shaa نمایش پست ها
    سلام به همگی...
    به نظر شما استفاده از مموری کم سرعت یا بی کیفیت میتونه به دوربین آسیب برسونه؟
    آیا برای مموری پر سرعت بسته به نوع دوربین ( مثلا D3000 ) سقفی هم وجود داره؟
    یکی از فروشنده ها میگفت اگه سرعت مموری زیاد باشه زودتر میسوزه؟ به نظر شما این حرف درسته؟ یا فروشنده میخواست مموری کم سرعت خودشو به من بفروشه؟
    سوال آخر بنظر شما برای این دوربین چه مموری با چه سرعت و ظرفیتی مناسبه؟
    ببخشید از این که این موضوع رو دوباره تو این تاپیک مطرح کردم... من سربازم زمان زیادی نمیتونم از نت استفاده کنم برای همین نمیتونم تو تاپیک مربوطه دنباله سوالم بگردم.
    ممنون از لطفطون...
    لطفا راهنمایم کنین؟
    از آنجایی که مموری عنصر Active نیست نمیتواند بلایی سر Controller و Interface ارتباط دوربین با مموری بیاورد، اما مسلما خیلی بلاها میتواند سر عکاس و عکسهایش بیاورد :biggrin:

خیر، سقفی ندارد اما مسئله اینجاست که مموری بسیار سریع را برای چه کاری میخواهید؟ برای تعداد بسیار زیادی از افراد تفاوت Class4 و Class6 در مموری های SD ، خلاصه میشود در نزدیک 2 برابر قیمت به خاطر 2 دقیقه زمان کمتر هنگام خالی کردن تمام محتویات. اگر برای سرعت بیشتر Drive هنگام پر شدن بافر به سرعت بالا نیاز داشته باشید، بحث دیگری است.

در مورد سوختن مطمئن نیستم، اما فکر نمیکنم ربطی داشته باشد. شاید انواع تقلبی و بی کیفیت عمر کمی داشته باشند، اما اگر هم اینطور باشد مربوط به کیفیت طراحی و ساختشان است نه سرعتشان.

ظرفیت مناسب را خودتان تعیین میکنید. سرعت را هم خودتان، نیازتان و جیبتان!
    مثلا ببینید به طور متوسط حجم فایلهای خام دوربینتان چقدر است (با توجه به اینکه فیلم هم نمیگیرد) و حساب کنید آیا در یک زمان خاص نیاز است مثلا بیش از 500 عکس با فرمت خام در آن گنجانده شود یا خیر.

خیلی آف تاپیک شده ایم!
    k00shaa تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

تشکر کرده
    13

با سلام... قبل از هر چیز از همه دوستان بویژه جناب نوید حسینیان و آرش آقای گل که تا کنون منو خیلی راهنمایی کردن ممنونم...تو این مدت کوتاه چیزای زیادی یاد گرفتم
    وقتی میخوام با دوربینم عکس پی در پی بگیرم همش 4 فریم میگره. در حالی که وقتی شاتر D40 نگه میداشتم تا وقتی که مموری جا داشت عکس میگرفت.
    گفتم شاید بافرش زود پر میشه یا شایدم مموری کم سرعته. اما کیفیت عکس که رو Low گذاشتم بازم همین اتفاق افتاد. با کیفتها و تنظیمات مختلف اینکارو امتحان کردم.
    نظرتون چیه؟
    با تشکر

تشکر کرده
    7879

با سلام... قبل از هر چیز از همه دوستان بویژه جناب نوید حسینیان و آرش آقای گل که تا کنون منو خیلی راهنمایی کردن ممنونم...تو این مدت کوتاه چیزای زیادی یاد گرفتم
    وقتی میخوام با دوربینم عکس پی در پی بگیرم همش 4 فریم میگره. در حالی که وقتی شاتر D40 نگه میداشتم تا وقتی که مموری جا داشت عکس میگرفت.
    گفتم شاید بافرش زود پر میشه یا شایدم مموری کم سرعته. اما کیفیت عکس که رو Low گذاشتم بازم همین اتفاق افتاد. با کیفتها و تنظیمات مختلف اینکارو امتحان کردم.
    نظرتون چیه؟
    با تشکر

با سلام
    دوست عزیز
    حمید خان بنده نه نیکون D3000 دارم و نه D40
    اما آنچه از مقایسه این دو دوربین از Dpreview دستگیر بنده شد این است که
    نیکون D3000 توانایی ثبت 3 فریم بر ثانیه را دارد و
    نیکون D40 توانایی ثبت 2.5 فریم بر ثانیه را دارد
    و هر دو دوربین Unlimited Jpeg

حال شما RAW عکس می گیرید و یا JPEG ؟
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d40%2Cnikon_d3000&show=all
    k00shaa تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    13

با سلام
    دوست عزیز
    حمید خان بنده نه نیکون D3000 دارم و نه D40
    اما آنچه از مقایسه این دو دوربین از Dpreview دستگیر بنده شد این است که
    نیکون D3000 توانایی ثبت 3 فریم بر ثانیه را دارد و
    نیکون D40 توانایی ثبت 2.5 فریم بر ثانیه را دارد
    و هر دو دوربین Unlimited Jpeg

حال شما RAW عکس می گیرید و یا JPEG ؟
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d40%2Cnikon_d3000&show=all
    سلام.
    من هم jpeg گرفتم و هم raw. اونم تو کیفیت های مختلف. دوربین من (D3000) بعد از 4ثانیه متوقف میشه اما دوربین دوستم که D40 تا وقتی که شاتر نگه داریم عکس میگیره
    با تشکر

تشکر کرده
    7879

سلام.
    من هم jpeg گرفتم و هم raw. اونم تو کیفیت های مختلف. دوربین من (D3000) بعد از 4ثانیه متوقف میشه اما دوربین دوستم که D40 تا وقتی که شاتر نگه داریم عکس میگیره
    با تشکر
    ببخشید آیا با مموری دیگری امتحان کرده اید.؟
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    13

ببخشید آیا با مموری دیگری امتحان کرده اید.؟
    هنوز نه. ولی فردا همینکارو میکنم.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین