صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree53تشکر

موضوع: Sony SLT-A57

كاربر همراه OptiX آواتار ها
    تشکر کرده
    605

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmehri66 نمایش پست ها
    سلام
    این دوربین موتور فوکوس داخلی دارد ؟ همینطور a37 ؟ یا اصلا این ویژگی در مورد دوربین های سونی مطرح نیست ! من قصد خرید لنز مینولتا دارم برای همین سوال میکنم
    ممنون
    سلام

همه بدنه های سونی که تا بدین لحظه عرضه شده اند موتور فوکوس داخلی دارند و جای نگرانی نیست. در عکسهای پست اول همین تاپیک هم زبانه موتور فوکوس مشخص است.
    SONY A6000 + 18-55

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا81 نمایش پست ها
    با سلام

این قسمتی که گفتی چند تا عکس میگیره و... با سیستم مولتی فیرم متفاوته؟

واینکه در منو>> s.auto مود extract روی اتو هست ولی دوربین همه شاتهای متوالی رو ذخیره میکنه (مگر نباید یکی ذحیره کنه؟)
    سوال دیگه اینکه سیستم کاهش نویز در چه ایزویی فعال میشه؟

در کل عملکرد خوبی داره بخصوص که سیستم HDR و پانوراما داره...که توی برندهای دیگه نیست.

ترکیب عکس برای افزایش کیفیت تصویر و کاهش نویز به دو صورت در این دوربین صورت می گیره ، یکی در ایزو 100 که 5 فریم عکس رو با هم ادغام می کنه و کیفیت رو افزایش میده
    حالت دیگه به صورت اتوماتیک هستش و بیشتر برای محیطهای با نور کم و بدون سه پایه استفاده میشه و عکسهای تا ایزو 6400 رو با هم ادغام می کنه ، در این حالت کنترل خاصی روی تنظیمات دوربین از قبیل مقدار ایزو ، سرعت شاتر یا دیافراگم نداریم . البته در محیطهای با نور بیشتر دوربین به صورت خودکار از ایزوهای پایین حتی 100 هم در این حالت اتوماتیک استفاده می کنه ، ولی کاربری اصلی برای همون حالت شب هست که عملکرد و کیفیت خوبی هم داره و تاثیر کاهش نویز در این روش مشهوده

در مورد عکاسی پشت سر هم ، در بعضی از دوربین ها این انتخاب وجود داره که فقط یک عکس از بین چند عکس ذخیره بشه ، ولی در این دوربین تمام فریم ها در حالت عکاسی پیاپی ذخیره میشن

سیستم کاهش نویز در این دوربین با توجه به سرعت شاتر عمل می کنه و برای عکسهای طولانی تر از 1 ثانیه کاهش نویز به اندازه مدت نوردهی انجام می گیره ، تجربه شخصیه من این بوده که این سیستم تاثیر محسوسی روی کیفیت نداره ، حداقل برای ایزوهای تا 800 و نوردهی تا 30 ثانیه من تغییر خاصی رو احساس نکردم و ترجیه میدم سیستم کاهش نویز رو خاموش کنم تا دوربین زمان تاخیر بین 2 عکس در عکاسی طولانی مدت نداشته باشه

در مورد HDR و پانوراما هم عملکرد HDR خیلی خوبه ، ولی از پانوراما استفاده نمی کنم و نمی تونم نظری بدم ، چون ترجیه میدم پانوراماها رو داخل کامپیوتر درست کنم تا هم رزولوشن بیشتری بدست بیارم و هم دستم در برش ها و ادغام عکسها بازتر باشه
    EP-IBV و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliyekta نمایش پست ها
    سلام
    اين دوربين رو چند و از كجا خريديد
    قيمت بدنه حدودا چنده ؟
    با توجه به اينكه سيستم image stabilize - لرزشگير- اين دوربين روي سنسور هستش
    به نظرت با يه لنز سيگما ٢٨-٣٠٠ بدون لرزشگير كه قيمتي حدود ٤٠٠ ت داره ميشه جواب خوبي ازش گرفت؟
    ميشه چند تا عكس پرتره بگيري بذاري ؟

این دوربین رو سال گذشته ( تیر ماه 91 ) از دبی خریدم ، اون موقع 2.200.000 شد
    دوربین + مموری 4 گیگ + لنز 18-55 + لنز 75-300 + کیف
    الان نمی دونم چه قیمتی داره ، ولی احتمالا با این قیمت دلار باید حداقل 4 میلیون باشه

در مورد سیستم لرزشگیر ، من در حالتی که لرزشگیر هم خاموش بوده عکس گرفتم ، در شرایط مناسب تصاویر خوبی می گیره ، ولی در سرعت های خیلی کم مثلا 1/10 ثانیه بدون لرزشگیر عکس تار میشه . البته هم از لرزشگیر لنز استفاده می کنه و هم سنسور ، من دقیقا نمی دونم موقع غیر فعال بودن کدومش غیر فعال میشه ، هر 2 یا فقط سنسور
    ولی در هر صورت چون لرزشگیر روی سنسور هم موجوده باید باز هم بتونه با لنز ساده خوب عمل کنه ، ولی در عمل با لنز سیگما تست نکردم ، البته لنزهای کیت که ارائه میشه فکر نکنم لرزشگیر داخلی داشته باشن ، پس اگه اینطور باشه شرایطش با اون لنز سیگما که میگین یکیه و باید مثل لنزهای معمولی سونی عمل کنه

در مورد عکس برتره ، عکس با چه شرایطی می خوای ؟ از نظر میزان ایزو ، شرایط نوری با فلاش یا بدون فلاش و همچنین با چه فاصله کانونی مد نظرته . اینا رو بگی راحت تر می تونم برات عکس بگیرم
    EP-IBV و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

فکر نکنم لنزی برای آلفا باشه که لرزشگیر داشته باشه. مگر اینکه مال زمان مینولتا باشه. (منظورم آلفا برای nex نیست)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    فکر نکنم لنزی برای آلفا باشه که لرزشگیر داشته باشه. مگر اینکه مال زمان مینولتا باشه. (منظورم آلفا برای nex نیست)
    منم الان یه نگاهی بین لنزهای سونی ساخت خودش و زایس انداختم ، دیدم هیچ کدوم لرزشگیر نداره و همه هم گفتن چون لرزشگیر داخلی در دوربین هست روی لنز دیگه سوار نکردن
    به نظر منطقی هم میاد ، چون 2 تا لرزشگیر اگه همزمان فعال باشه می تونه اثر معکوس هم داشته باشه و لرزش رو تشدید کنه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

دوستان سلام. من حدود 10 روز پيش اين دوربينو اصفهان خريدم 2150000 كيف 24000 و مموري 16 اس دي كلاس 10 به 50000يكي از دلايلي كه اين دوربينو انتخاب كردم نرخ فريم بالاي فيلمبرداري بود كه بنا بر تبليغات سوني AVCHD 1080p 60fps هست. تو اين 10 روز تمام فیلم هامو با فریم ریت 60p گرفتم تا اینکه امروز متوجه شدم گزینه 60p از منوی دوربین حذف شده و بجاش گزینه 50p وجود داره. جالب اینجاست كه وقتی فیلمهایی که قبلا با فریم ریت 60 گرفته بودم تو کامپیوتر بررسی میکنم میبینم که اونا هم 50 بودن! تو دفترچه راهنما نوشته مدل دوربین که زیر بدنه نوشته مشخص میکنه که نرخ فریم چندتاست.
    اساتیدی که این دوربینو دارند، بیشترین فریم ریت دوربینشون چقدره؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_exme نمایش پست ها
    دوستان سلام. من حدود 10 روز پيش اين دوربينو اصفهان خريدم 2150000 كيف 24000 و مموري 16 اس دي كلاس 10 به 50000يكي از دلايلي كه اين دوربينو انتخاب كردم نرخ فريم بالاي فيلمبرداري بود كه بنا بر تبليغات سوني AVCHD 1080p 60fps هست. تو اين 10 روز تمام فیلم هامو با فریم ریت 60p گرفتم تا اینکه امروز متوجه شدم گزینه 60p از منوی دوربین حذف شده و بجاش گزینه 50p وجود داره. جالب اینجاست كه وقتی فیلمهایی که قبلا با فریم ریت 60 گرفته بودم تو کامپیوتر بررسی میکنم میبینم که اونا هم 50 بودن! تو دفترچه راهنما نوشته مدل دوربین که زیر بدنه نوشته مشخص میکنه که نرخ فریم چندتاست.
    مبارک باشه.با لنز 18-55 خریدید؟قیمتش به نظرم مناسب هست.
    2 نوع سیستم فیلمبرداری هست که سیستم pal دارای حداکثر 50 فریم و سیستم ntsc حداکثر 60 فریم هست.حتما شما از سیستم پال استفاده میکنید.
    ali_exme تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

ممنون. بله با لنز 18-55 هست. من که هرچی گشتم تنظیماتی که مربوط به انتخاب سیستم pal یا NTSC باشه پیدا نکردم. فکر کنم سونی خودش بر اساس منطقه جغرافیایی هدف، دوربین هاشو از کارخونه با تنظیمات خاصی میسازه. اما اینکه چرا دوربین من اول 60p بود بعدش شد 50p برام سواله

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_exme نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه میشه نظر کلی تون را درباره این دوربین بگید ؟من هم نیکون دارم هم کنون وقصد خرید سونی را دارم اگه یه مقایسه ای بکنید ممنون میشم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    2 نوع سیستم فیلمبرداری هست که سیستم pal دارای حداکثر 50 فریم و سیستم ntsc حداکثر 60 فریم هست.حتما شما از سیستم پال استفاده میکنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهرکرد نمایش پست ها
    سلام
    مبارک باشه میشه نظر کلی تون را درباره این دوربین بگید ؟من هم نیکون دارم هم کنون وقصد خرید سونی را دارم اگه یه مقایسه ای بکنید ممنون میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهرکرد نمایش پست ها
    سلام
    ممنون. من این دوربینو با کانن 600D مقایسه کردم که تقریبا تو یه رنج قیمت قرار دارند. در تجربه اول آلفا ۵۷ خوش دست تر، سبک تر و کوچک‌تره. در عکاسی jpg به نظرم کانن بهتر عمل میکنه و بخصوص از نظر رنگ عکس های جالب تری میگیره. علاوه بر این دسترسی به امکانات کانن بهتر بود و تقریبا همه چیز دم دست بود اما سونی کمی تو در تو طراحی شده. سونی از کارت حافظه وایرلس، اس دی و مموری استیک پشتیبانی میکنه. عکس های قابل قبول با ایزو بالا، سرعت فوقالعاده ۱۲ شات در ثانیه، پانورامای سه بعدی، فیلم برداری با کیفیت بسیار بسیار خوب بدون پرش در پن زدن اینا تقریبا تفاوتاش با 600D هست. علاوه بر این آلفا ۵۷ یه دوربین SLT هست [اینه ثابت نیمه شفاف] و یک مزیت نسبت به SLR داره که اتوفوکوس فول تایم به شما میده و حتی زمانی که فیلمبرداری میکنید میتونید راحت زوم کنید و اجازه بدید دوربین خودش فوکوس کنه
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین