صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26
Like Tree48تشکر

موضوع: Sony a7 III

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    سلام حدود 2 ماه این بادی را با لنز 50 م م داشتم. چند روز قبل در حین ادیت عکسهام متوجه دو لکه شبیه به لکه های روغنی روی سنسور د رعکسهام شدم. برای اطمینان از تمیز بودن لنز اونو از بادی جدا کردم تا قسمت انتهایی را تمیز کنم البته قسمت جلوی لنز قبلا تمیز شده بود و باز لکه ها در عکس بود . متاسفانه بعد از تمیز کردن لنز با دستمال مخصوص، انگار روی لنز دوده نشسته بود !! دستمال در چندین قسمت لکه های سیاهی به خودش گرفت نمیدونم این مورد طبیعی هست ؟ علت این قشر با اثر سیاه روی دستمال چی میتونه باشه ؟ انگار من نباید خواب راخت داشته باشم. اون از 5 دی مارک سه که بدنه نو پیچهاش اثر خوردگی داشت اون از 810 که هم زود داغ میکرد و هم لکه نورانی در روی عکسها ایجاد میشد که عکسش رو در تاپیک مربوطه گذاشتم اینم از سونی .
    از آسمان یا فضایی که لکه ها بهتر مشخص باشن عکس بگیرید و قرار بدید.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350
    ویرایش توسط obsidiyan : Thursday 13 June 2019 در ساعت 15:07
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    من مشکلی نمی بینم اینها گردو خاک هستند هیچ چیز غیر عادی وجود نداره بسیار هم ضعیف هستند حتی با یکبار تعویض لنز روی سنسور هر دوربینی قرار میگیرند ، حدس میزنم شما تا بحال دوربین بدون آینه نداشتید سنسور های اس ال آر لکه های به این ضعیفی را نشان نمی دهند اما این دوربین ها بدلیل شارپنس بالاتر نمایش میدهند در دوربین های که low pass filter ندارند حتی گردو خاک کوچکتر از این هم دیده میشه.

این لکه ها روی سنسور هستند نه لنز ، لکه روغن این شکلی نیست کاملا سیاه و پر رنگ دیده میشه ، تا زمانی که تعدادشون بیش از هفت یا هشت تا نشده بهشون اهمیت ندید و از فتوشاپ استفاده کنید زمانی که بیشتر شدند اقدام کنید اگر حساس باشید که هر روز باید بفکر پاک کردن سنسور باشید تقریبا روی همه دوربین هایی که داشتم این مورد وجود داشته چون بیشتر در محیط های بیرونی لنز عوض میکردم.

dusty-sensor.jpg

در قسمت دیگری سوال کردید از خطای پیکسلی A7 III اون بحث مربوط به دو پیکسل کنار هم در بالا بود که به رنگ صورتی دیده میشد و البته مربوط به زمانی بود که دوربین هنوز بصورت رسمی وارد بازار نشده بود. موفق باشید.
    obsidiyan و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

سلام
    جایی خوندم که مارک 111 , 7r111 یکی از تفاوتهاشون در فوکالهای بالا فلو شدن عکس در r111 .درسته؟ اگه هست بخاطر لرزش دسته یا چیز دیگه ؟

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق عکاسی نمایش پست ها
    سلام
    جایی خوندم که مارک 111 , 7r111 یکی از تفاوتهاشون در فوکالهای بالا فلو شدن عکس در r111 .درسته؟ اگه هست بخاطر لرزش دسته یا چیز دیگه ؟
    سلام احتمالا به خاطر رزولوشن بالا باشه به نظرم برای عکاسی روی دست تا همون 30 مگاپیکسل مناسب باشه .
    عشق عکاسی تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود
    سوال از a7iii دارها در مورد مودمناسب و دقیق فوکاس برای عکاسی پرتره، وقتی که لنزی با دیاف باز تر از f1.4 عکاسی میکنیم، و عمق میدان بسیار کم هست ، بعد از دیدن فیلمهای آموزشی در یوتیوب که انواع و اقسام setting شخصی خودشون رو برای پرتره دیدم تاکنون هیچ مد کاربردی در این دوربین که فوکاس رو دقیقا روی چشم بندازه ندیدم، مشکل اینجاست مربع نقطه فوکاس در کوچکترین حالت از سیاهی چشم سوژه بزرگتر. و فوکاس می‌تونه بین گونه تا ابرو متغیر باشه! و دقیقا روی گردی چشم نیفته (ناچارا از مود dmf که بنوعی منوال فوکاس هست استفاده میکنم و راه بهتری پیدا نکردم اگر وجود داشته باشه!
    با سپاس

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3