صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73
Like Tree91تشکر

موضوع: Sony DSLR-A700

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

پیش فرض پاسخ: Sony A700

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    دوست عزيز،

جسارتاً اين بحث ها و اين حرف ها در اين فروم شايسته نيست. خواهشمندم ادامه ندهيد. من رو ياد حرف هاي دوران بچگي كه اگه ماشين باباي تو فلانه، ماشين باباي من فلانه مي اندازه. بچسبيد به اصل مطلب كه عكاسي است. واقعاً چه اهميتي داره كه سنسور و بدنه دوربينتان را كي ساخته؟ مهم نتيجه است كه حتماً مورد قبولتان است كه آن را خريده ايد.

خواهشمندم مثال بنده را هم راجع به حرف هاي دوران كودكي توهين تلقي نكنيد. فقط يك مثال بود.

ببخشيد پريدم وسط بحث. موفق باشيد.
    دوست عزیز تر از عزیز
    چرا فكر میكنید این بحث ها شایسه این فروم نیست؟مگر خدای ناكرده اساعه ادبی به كسی شده است؟برای مقایسه فنی دو دوربین جایی بهتر از این فروم ودوستانی بهتر از آقای قبادی سراغ دارید؟مساله دوربین من،دوربین آقای قبادی نیست(نه من d300 دارم نه آقای قبادی alpha 700)،هدف از طرح این مباحث روشن شدن زوایای ناشناخته این وسایل برای نویسندگان و خوانندگان است.اگر قرار بود كه اینگونه صحبتها ناشایست تلقی شود كه 1001 سایت و وبلاگ و فروم و... از طرفداران مختلف ماركهای مختلف،باید تعطیل میشد!نگاهی به فروم d300 و d3 و.. بیندازید،چیزی جز این تبادل اطلاعات می بینید؟دلیل استقبال از این فوروم ها چیست؟
    هر كسی آزاد است در مبحث مربوط نظر خود را بیان كند،هر كسی هم كه مخالف بود با منطق مخالفت خود را بیان می كند و نباید انتظار داشته باشد دیگران به دلیل مخالفت او دم فرو بندند.
    اگر هم قرار بود همه فقط به عكاسی فكر كنند،همه یك جعبه اتاق تاریك دست می گرفتندو این همه ماركها و مدلهای وسایل عكاسی طرفداری نداشت!
    در ضمن ،اگر به چند پاسخ قبل هم مراجعه میكردید از جو شوخی حاكم بر صحبت ما مطلع می شدید.
    به هر حال از آشنایی با شما بسیار خوشوقتم،منتظر شنیدن نظرات شما(از نوعی دیگر) در اینجا و فروم های دیگر هستم.
    از آقای قبادی هم بسیار متشكرم كه نظر من را كاملا درك كردند،منظور من دقیقا همان بود.امیدوارم از اطلاعات و نظرات شما بیشتر بهره بگیرم.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

میدونید.

من زیاد به برند و یا یا مدل خاصی كاری ندارم ( علاقمند چند برند هستم ولی طرفدار نیستم )

مثلا در كانن.در بسیاری از SLR Like و كامپك های كانن از سنسور های سونی استفاده میشود.

در 95% دوربین های حال حاضر جهان از تكنولوژی كاهش قرمزی چشم FotoNation استفاده میكنند.

بسیاری از ابداعت عكاسی مدیون كداك بزرگ ( بنده كداك را پدر و مادر عكاسی جهان می دانم و هیچ برندی به اندازه ی كداك به عكاسی خدمت نكرده است ) است...

یا همین مینولتای مرحوم ابداعات بسیاری دارد كه یكی از آنها همین لرزه گیر سنسور می باشد و سونی و امثال آنها در حال استفاده و گسترش آن هستند.

منظور بابك جان این بود كه برند گرایی و اینكه فلان دوربنی با فلان امكانات از دیگران برتر است و یا اینكه فلانی مدیون فلانی است در این فورم زیاد خوب نیست.

چرا كه همان طو ركه شما فرمودید قصد در اینجا این است كه بحث ها علمی و اصولی و برای آگاهی بیشتر باشد و نه طرفداری از برند و سابقه و گذشته و آینده كمپانی ها كه كمترین سودی برای ما ندارند..

اما از یك منظر دیگر اینكه هرچه آتش رقابت این غول های صنایع عكاسی بیشتر و گرم تر باشد در نهایت به نفع مصرف كنند و عكاسان است....

قیمت ها تعدیل میشود

امكانات اضافه میشود

عیوب رفع میشود..

و بسیار موضوعات دیگر

و اما اینكه نیكون از سنسور های سونی استفاده میكند به نظمر بسیار عالی است.

به چند دلیل...

یك اینكه نیكون وقت بیشتر و هزینه ی كمتری انجام میدهد برای ارائه ی یك محصول جدید كه باعث میشود قیمت تمام شده پایین تر بیاید...

این راهكار را دكتر آئوكی اقتصاد دان ژاپنی در دهه ی 50 میلادی و بعد از جنگ جهانی ارائه كرد..

كه صنایع بزرگ از نقش عامل اصلی به یك مدیر تیدیل شوند.جایی كه باعث شناخته شنده این همه برند در ژاپن شد و دینای را تكان داد.چرا كه مثلا در زمانی كه جنرال موتور غول صنایع خودرو سازی مجبور بود 20 تا 30 شركت مختلف ریر مجموعه ی خود را اداره كند.تویوتا كار ها را به شركت های چند ملیتی و كوچك در سراسر جهان سپرده بود

و نتیجه در حال حاضر این شد كه از ابتدای سال 2007 میلادی تویوتا به سلطنت 50 ساله ی جنرال موتور خاتمه داد

در بسیاری از صنایع اینطور عمل میشود...

ایرباس تمامی هواپیما ها را در فرانسه و یا كانادا و یا امریكا و یا انگلستان و یا المان و اسپانیا و جمهوری چك و برزیل و افریقای جنوبی و ژاپن و چین و ایتالیا و سوئد و..... نمی سازد...

برای ساخت یك هواپیما بیش از 34 كشور جهان دخیل هستند.و در هر كشور چند كمپانی بزرگ و كوچك!

نیكون بدنه می سازد به ارگونومی توجه میكند و سنسور را به سونی سفارش میدهد.
    مونیتور را از سونی دریافت میكند .
    پردازنده را از كمپانی X
    آلیاژ های بدنه را از كمپانی Y
    شاتر را از فلان شركت و در نهایت محصول با نام و برند و كیفیت منخصر به فرد نیكون به بازار عرضه میشود

با قیمت بسیار معقول و عالی

مثلا كمپانی هایی كه هنوز محصولات سنتی دارند مثل Leica چرا اینقدر محصولاتشان گران قیمت است؟

یكی از دلایل این است كه اكثر كارها در همان شركت انجام میشود.
    از تحقیات و بازرا یابی تا طراحی و اجرا و خدمات و فروش...

و این باعث میشود قیمت تمام شده بالایی داشته باشیم.هرچند كه ممكن است كیفیت عالی تری داشته باشند

اما شاید تكنولوژی به روز تری نباشد...

خلاصه.....

به نظر بنده داشتن یك محصول چند ملیتی و چند جانبه به هیچ وجه ایارد و یا نقصی باری یك شركت نیست و برعكس نشان دهنده ی تفكر جدید و به روز مدیران آن كمپانی است...
    babakdin543 و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

كاوه جان در تكمیل حرفهات
    این قبیل شركتها یك وظیفه خطیر دیگه هم علاوه بر مدیریت دارند و آن هارمونایزیشن بین اجزاء كاره كه در نتیجه مثلا تویوتا محصول خوبی میده بیرون شاید كیفیت به پای بنتلی و بوگاتی نرسه اما این شركت ها خدای هارمونایزیشن هستن هم تو سیستمهای تولید شان و هم تو محصولاتشان واسه همینه كانبان و Jit تويوتا يا مثلا Tps آنها جهانگير ميشود

ببخشيد يه آف محض بود مديران با كمال رضايت حظفش كنن
    Kaveh Ghobadi و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بله بابك جان....

تنها مدیریت نیست.كلی كار انجام میدهند.اما كار با فایده.

مونتاژ ها همه در همان كمپانی ها انجام میشود.تست كیفیت و طراحی و خیلی موضوعات دیگر.

اما...بسیاری از كارهای جانبی رو خود این كمپانی ها انجام نمی دهند.

مثلا همین سونی.چند از چند سال پیش به این ور شروع به خرید كمپانی های بزرگ و كوچك كرد.

و مدیرت ها را باز به خود هیئت مدیره ها بازگرداند و در نهایت یك مدیرت منسجم و واحد را در راس امور قرار داد.

نیجه اینكه بسیاری از برند ها مرحوم شدند.

اما هنوز فعال هستند.

نمیدانم آیوا را بیاد دارید و یا خیر؟

یكی از اولین خرید های سونی بود.در زمانی كه هیچ جنجال و سر صدایی برپا نشد.

هنوز هم آیوا زنده است و تمامی TV های زیر 29 اینچ سونی توسط آنها ساخته میشود!

و هنوز هم محصولاتی با نام و برند آیوا در سراسر جهان تولید میشود.اما با قیمت تمام شده بسیار پایین تر از سونی و كیفیت بسیار مشابه!البته برای بازرا های خاص و ویژه كه ممكن است كشش محصولات سونی را نداشته باشند.

از این دست كمپانی های جالب زیاد داریم...

آیوا هنوز هم نام محبوبی است حداقل برای ایرانی ها...تلویزیون های آیوا هنوز هم خوب كار میكنند...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط AminZarif نمایش پست ها
    دوست عزیز تر از عزیز
    چرا فكر میكنید این بحث ها شایسه این فروم نیست؟مگر خدای ناكرده اساعه ادبی به كسی شده است؟برای مقایسه فنی دو دوربین جایی بهتر از این فروم ودوستانی بهتر از آقای قبادی سراغ دارید؟مساله دوربین من،دوربین آقای قبادی نیست(نه من d300 دارم نه آقای قبادی alpha 700)،هدف از طرح این مباحث روشن شدن زوایای ناشناخته این وسایل برای نویسندگان و خوانندگان است.اگر قرار بود كه اینگونه صحبتها ناشایست تلقی شود كه 1001 سایت و وبلاگ و فروم و... از طرفداران مختلف ماركهای مختلف،باید تعطیل میشد!نگاهی به فروم d300 و d3 و.. بیندازید،چیزی جز این تبادل اطلاعات می بینید؟دلیل استقبال از این فوروم ها چیست؟
    هر كسی آزاد است در مبحث مربوط نظر خود را بیان كند،هر كسی هم كه مخالف بود با منطق مخالفت خود را بیان می كند و نباید انتظار داشته باشد دیگران به دلیل مخالفت او دم فرو بندند.
    اگر هم قرار بود همه فقط به عكاسی فكر كنند،همه یك جعبه اتاق تاریك دست می گرفتندو این همه ماركها و مدلهای وسایل عكاسی طرفداری نداشت!
    در ضمن ،اگر به چند پاسخ قبل هم مراجعه میكردید از جو شوخی حاكم بر صحبت ما مطلع می شدید.
    به هر حال از آشنایی با شما بسیار خوشوقتم،منتظر شنیدن نظرات شما(از نوعی دیگر) در اینجا و فروم های دیگر هستم.
    از آقای قبادی هم بسیار متشكرم كه نظر من را كاملا درك كردند،منظور من دقیقا همان بود.امیدوارم از اطلاعات و نظرات شما بیشتر بهره بگیرم.
    جناب مهديزاده عزیز،

بنده منكر مفيد بودن بحث درباره امكانات دوربين ها نيستم. بنده دوربين و ديگر تجهيزات خودم را از لابلاي صحبت هاي دوستان در همين فروم انتخاب و خريد كرده ام. حتي اين روزها كه بحث درباره Nikon D300 و Nikon D3 و Canon 40D داغ است، به تك تك نوشته ها و لينك هايي كه دوستان مي دهند توجه مي كنم و آن را حتماً نگاه مي كنم در صورتي قصد خريد هم ندارم. ولي آشنايي با امكانات دوربين ها را خيلي هم مفيد مي دانم. ولي ...

اگه ساخت سونی بودن سنسور d300 واسه نیكون نقطه ضعف باشه(از نظرات دوستان طرفدار كانن و سونی اینطور بر میاد),پس%90-80 كل وجود آلفا 100 ,از شاسی بدنه بگیر تا سیستم اتو فوكوس و.... ,كه از مینولتاست ,چی می تونه باشه؟!
    اين جمله كدام يك از زواياي ناشناخته اين دوربين ها را بر ما آشكار مي كند؟ اين جور حرف ها باعث شروع يك سري جبهه گيري هاي بي محتوا در اين تاپيك مي شود (نمونه آن در تاپيك هاي ديگر فراوان است) و به نظر من فقط هدر رفتن وقت و انرژي نويسندگان و خوانندگان آن پست ها را به همراه دارد.

من سراغ ندارم كه هيچكدام از اعضاي فعال و تأثيرگذار اين فروم ساخت سنسور توسط يك شركت ديگر را نقطه قوت يا ضعف بدانند. اين سياست آن شركت است كه درست يا غلط بودنش در طول زمان به خودي خود مشخص خواهد شد. ما به عنوان كساني كه عكاسي مي كنيم و فقط از نتيجه اين سياست ها (يعني خود محصول) بهره منديم مهم كيفيت و نتيجه كاري سنسور است. حالا توليدكننده آن سوني باشد يا صاايران، ژاپن باشد يا چين، كنون باشد يا نيكون...

حتي اگر در اين ميان دوستاني به بحث درباره سياست هاي كاري و پيش بيني آينده شركت ها علاقه مند باشند هم حرفي نيست، لذت بخش است و استفاده مي بريم. بنده خودم هم به اين بحث ها به شدت علاقه مندم چون با رشته تحصيلي و شغل من هم بي ربط نيست. ولي بيان جمله به صورت اگر ... پس ... نه بار محتوايي دارد نه انگيزه اي براي ادامه بحث منطقي مي گذارد. جواب اين جمله فقط يك جمله است: اگر ... پس ... و اين داستان ادامه پيدا مي كند.

ببخشيد طولاني حرف زدم. بنده با شما و هيچ دوست ديگري دشمني ندارم. علاقه اي هم به درگير شدن با كسي ندارم و سريع با يك معذرت خواهي خودم را كنار مي كشم. پس از شما هم خواهش مي كنم بدون درگيري ببينيد منطقي عرض مي كنم يا نه.

موفق باشيد.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    6314

آقای كاوه قبادی عزیز بسیار خوشحالم ،به این نتیجه رسیدم كه دقیقا" منظور منو متوجه شدین،منو شما به دنبال بهترینها،جمع شده در یك محصول هستیم.شما و آقای دیناروند مثال خوبی از صنعت خودرو مطرح كردین،امروزه خودرو سازان بزرگ،برای تولید یك خودرو خاص، تمایل به استفاده از یك پلتفرم مشترك دارند،با اتاقها، تزئینات و... مختلف، به منظور ارضای سلیقه های مختلف، فوایدش رو هم كه شما كامل بیان كردین.
    با تشكر از شما دوستان فهیم.
    در مورد نقل قول ذكر شده توسط آقای بابك قبادی،اون مورد فقط یك جواب و (یك سوال)به چند پاسخ قبل تر بود،من و آقای كاوه قبادی هم به نتیجه مطلوب رسیدیم،فكر می كنم اگر شما صبر بیشتری داشتید،بحث خود به خود به نتیجه می رسید.موفق باشید.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

کد:
    http://photoclubalpha.com/2007/10/30/firmware-update-200-for-alpha-700/
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

با اجازه کاوه خان (سلطان هر چه سلطان سونی ) من کانونی هم بپرم وسط بحث
    اگه ساخت سونی بودن سنسور d300 واسه نیكون نقطه ضعف باشه(از نظرات دوستان طرفدار كانن و سونی اینطور بر میاد),پس%90-80 كل وجود آلفا 100 ,از شاسی بدنه بگیر تا سیستم اتو فوكوس و.... ,كه از مینولتاست ,چی می تونه باشه؟!
    من فکر نمیکنم یک ضعف باشد
    به هر حال یک قرار داد تجاریست و فکر نمیکنم برای من و شما مصرف کننده تفاوتی داشته باشد که سنسور فلان دوربین را فلان شرکت ساخته
    مثلاً در 5 سال پیش lcd دوربین های canon ساخت شرکت سونی بود مثلاً powershot A60/70 s50 اما واقعاً این امر مهم است؟
    مینولتا در حال حاضر مال شرکت سونی است.

=================

این IE ما قاطی کرده فکر کنم این صفحه جدید اصلاً load نشده بود و از صفحه دوم تاپیک را دیدم... بی توجهی من را ببخشید
    سام مقدم

تشکر کرده
    6314

تست كامل A700 توسط مجله popular photography :

http://www.popphoto.com/cameras/4724...alpha-700.html
    eksir و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

یه ریویو کامل با نمونه تست ایزو:

eksir، Kaveh Ghobadi و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین