صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree7تشکر

موضوع: آسیب CCD یا مشکل نرم افزاری Sony Alpha 100

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض پاسخ: آسیب CCD یا مشکل نرم افزاری Sony Alpha 100

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز...

شما خیلی زیاد حساس شده اید.اصلا موضوعغ مهمی نیست و نه تنها در دوربین شما بله در دوربین های گران قیمت تر هم این موضوع بسیار دیده می شود.نگران آن نباشید.

در مورد عکس گل بنده اشکالی ندیدم و بسیار خوب بود.
    از همه دوستان ممنونم، که بهم اطمینان خاطر دادین، حالا یه کمی دلواپسیم بر طرف شد، مخصوصا در مورد بلور بودن عکسام که آقا کاوه نظر خودشونو گفتن ! یک دنیا ممنون
    آخه آدم وقتی همش با دوربین های 200-300 تومنی کار می کنه و یهو یه دوربین 800 تومنی می گیره مثلا انتظار داره بلا نسبت :::big grin::: در حد خدا باشه ! ولی خوب اینطور که افراد با تجربه تر از من می گن، اینطور نیست ، خدا کنه همینطور باشه، من تازه می خواستم بفرستمش واسه گارانتی، خدا رو شکر !

فقط یه مشکل کوچولو، از آلفا دار ها در خواست دارم کمکم کنید ! یک ماه بعد از اینکه دوربین رو گرفتم دکمه Fn که وسط گردونه سمت چپ دوربین هست خیلی ازیت می کنه میره پایین دیگه بالا نمی یاد، هی گردونه رو تکون می دم می چرخونمش تا بالا بیاد ! فکر کنم توش خاک رفته باشه !!! کسی می تونه راهنماییم کنه چی کارش کنم !؟!
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

دوربینتان را مدتی در یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس با حساسیتهای مختلف و زمانهای نوردهی متفات چندین عکس در محیط کاملا تاریک بگیرید و سپس بعد از اینکه دوربین دوباره با محیط هم دما شد همان عکسهارا تکرار کنید.
    :confused:

اين چه راه حل عجيبي است كه صادر مي فرماييد؟ لطفاً دوربينتان را در يخچال قرار ندهيد چون سنسور دوربين اصطلاحاً عرق مي كند (رطوبت موجود در محيط داخلي دوربين به آب تبديل مي شود) و روي سنسور لك مي اندازد و نتيجه كارتان بدتر از پيش خواهد شد. براي خنك شدن سنسور كافي است چند دقيقه آن را خاموش كنيد. همين!
    Kaveh Ghobadi و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    :confused:

اين چه راه حل عجيبي است كه صادر مي فرماييد؟ لطفاً دوربينتان را در يخچال قرار ندهيد چون سنسور دوربين اصطلاحاً عرق مي كند (رطوبت موجود در محيط داخلي دوربين به آب تبديل مي شود) و روي سنسور لك مي اندازد و نتيجه كارتان بدتر از پيش خواهد شد. براي خنك شدن سنسور كافي است چند دقيقه آن را خاموش كنيد. همين!
    آقا بابک، سخنان شما متین !
    من که نمی خواستم این کارو بکنم، من در شمال ایران ساکن هستم (رامسر) میزان رطوبت فوق العاده بالاست و می دونم رطوبت چه بلایی سر قطعات دیجیتال میاره، اگه شرکت سونی هم بهم می گفت بزارش تو یخچال این کارو نمی کردم، می رفتم دوربینو می زدم تو سرش می گفتم این چه دوربینیه که هرجا دارم میرم یه یخچال امرسان هم باید همراش ببرم :::big grin:::
    حالا بچه ها یه چیزی فرمودند شما خودتو ناراحت نکن !
    درسته همه می گن چیز مهمی نیست ولی خوب وقتی آدم دلش خوشه یه DSLR داره وقتی عکس می گیرم و می بینم توی عکسام اون نقطه لعنتی هست یه کمی دپرس می شم.

آقا بابک ! من امسال زمستون در یه منطقه کوهستانی زندگی می کردم، دمای تقریبی 25 درجه سانتیگراد زیر صفر، دما در حدی بود که چرخش و فوکوس لنز خیلی کم شده، انگار بیچاره توی خواب زمستانی بود، آیا این دمای کم باعث اون آسیب (یا خطا) شده یا گرمای بیش از حد ؟ ولی تا اونجایی که من یادمه زیاد در گرما نبردمش !
    Babak25 تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

سلام
    یا من منظورم رو بد گفتم یا شما پست منو دقیق مطالعه نکردید.
    گفته بودم برای دیدن اثر دما بر روی نویز حرارتی اگر مایل بودید می توانید این ازمایش را برای یک بار انجام دهید.
    همچنین این ازمایش را من انجام و البته قبلا در اینترنت دیده بوده و هیچ مشکلی نداشتم
    ایا شما همچین تجربه داشته اید؟
    مزدک مطهری

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط 1358963 نمایش پست ها
    سلام
    یا من منظورم رو بد گفتم یا شما پست منو دقیق مطالعه نکردید.
    گفته بودم برای دیدن اثر دما بر روی نویز حرارتی اگر مایل بودید می توانید این ازمایش را برای یک بار انجام دهید.
    همچنین این ازمایش را من انجام و البته قبلا در اینترنت دیده بوده و هیچ مشکلی نداشتم
    ایا شما همچین تجربه داشته اید؟
    دوست من شما هم زیاد خودتونو ناراحت نکنین، ببخشید که از گفته های شما بد برداشت شد
    می دونم منظورتون چی بود، هدف از انجام این کار فقط پایین آوردن دمای CCD است برای انجام آزمایش
    اگر در نوشته های من دقت کنید، من نوشتم به خاطر رطوبت بالای منطقه ای که من در آنجا سکونت دارم قرار دادن دوربین در یخچال امکان پذیر نیست، ولی اینو می دونم در مناطق خشک همچین کاری ممکنه هیچ مشکلی هم پیش نیاره، همونطور که شما خودتون فرمودید !
    mazdak تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

تشکر کرده
    414

Exclamation خاک گرفتن CCD

سلام

از اساتید محترم و با تجربه در خواست راهنمایی داشتم

مشکلی که به تازگی برای من دوربین آلفا 100 پیش اومده، زمانی که دهانه ی دیافراگم رو تنگ می کنم (بالای 8-9...) نقطه های سیاه رنگی روی عکس ثبت شده دیده می شه، اول فکر کردم حتما لنز خاک گرفته، لنز رو عوض کردم، ولی باز هم اون نقطه ها رو مشاهده کردم، به نظر من به احتمال زیاد CCD کثیف شده !

چطوری باید تمیزش کنم ؟ تا از دست این نقطه های لعنتی خلاص شم ! در تاپیک های دیگه خوندم، بهتره به یه مرکز تعمیر ببرم، کسی آدرسی داره ؟ هزینه اش چقدر می شه ؟ می شه یه مرکز تعمیر معتبر بهم معرفی کنید !

ممنون می شم راهنماییم کنید،
    باتشکر
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

پیش فرض پاسخ: خاک گرفتن CCD

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    سلام

از اساتید محترم و با تجربه در خواست راهنمایی داشتم

مشکلی که به تازگی برای من دوربین آلفا 100 پیش اومده، زمانی که دهانه ی دیافراگم رو تنگ می کنم (بالای 8-9...) نقطه های سیاه رنگی روی عکس ثبت شده دیده می شه، اول فکر کردم حتما لنز خاک گرفته، لنز رو عوض کردم، ولی باز هم اون نقطه ها رو مشاهده کردم، به نظر من به احتمال زیاد CCD کثیف شده !

چطوری باید تمیزش کنم ؟ تا از دست این نقطه های لعنتی خلاص شم ! در تاپیک های دیگه خوندم، بهتره به یه مرکز تعمیر ببرم، کسی آدرسی داره ؟ هزینه اش چقدر می شه ؟ می شه یه مرکز تعمیر معتبر بهم معرفی کنید !

ممنون می شم راهنماییم کنید،
    باتشکر
    تعمیرگاه مرکزی دوربین مجانی سنسور را تمیز می کند. ولی بعید می دانم ظاهر شدن لکه ها به دلیل سنسور کثیف ربطی به دیاف بسته داشته باشد.
    [CENTER][/CENTER]

تشکر کرده
    414

Question پاسخ: خاک گرفتن CCD

نقل قول نوشته اصلی توسط nalibre نمایش پست ها
    تعمیرگاه مرکزی دوربین مجانی سنسور را تمیز می کند. ولی بعید می دانم ظاهر شدن لکه ها به دلیل سنسور کثیف ربطی به دیاف بسته داشته باشد.
    به نظر شما چی می تونه باشه !؟ وقتی دیاف رو میارم روی 5-6 نقطه خیلی ریز و نا چیز می شه، ولی وقتی دیاف رو بالا می برم همون نقطه ها بزرگ و تار نمایان می شه !
    من شهرستان هستم، اگر براتون امکان داره آدرس مرکز تعمیر رو واسم بنویسید، ممنون می شم !

دو نمونه از عکس های ثبت شده :

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    به نظر شما چی می تونه باشه !؟ وقتی دیاف رو میارم روی 5-6 نقطه خیلی ریز و نا چیز می شه، ولی وقتی دیاف رو بالا می برم همون نقطه ها بزرگ و تار نمایان می شه !
    من شهرستان هستم، اگر براتون امکان داره آدرس مرکز تعمیر رو واسم بنویسید، ممنون می شم !

دو نمونه از عکس های ثبت شده :

فكر كنم كار از گرد و غبار قدري بالاتر است!

اينها لك و چربي و گرد و غبار هاي انباشته شده هستند كه حتي در اين ديافراگم ديده مي شوند.

مثل اينكه تا به حال سنسور را تميز نكرده ايد.

اما براي رفع مشكل به همان تعميرگاه مركزي مراجعه كنيد.

www.tamir.ir
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    فكر كنم كار از گرد و غبار قدري بالاتر است!

اينها لك و چربي و گرد و غبار هاي انباشته شده هستند كه حتي در اين ديافراگم ديده مي شوند.

مثل اينكه تا به حال سنسور را تميز نكرده ايد.

اما براي رفع مشكل به همان تعميرگاه مركزي مراجعه كنيد.

www.tamir.ir
    جناب قبادی، حق با شماست این ذرات کارشون از یه گرد و خاک کوچک گذشته،

متاسفانه چند بار مجبور شدم در فضای باز لنز رو تعویض کنیم، سعی کردم خیلی دقت کنم ولی مثل اینکه نشد، و اینطوری گرفتار شدم !

از راهنماییتون ممنون و متشکرم.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2