نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree3تشکر
  • 1 Post By Navids
  • 1 Post By mehradhm
  • 1 Post By Navids

موضوع: دوستان سونی دار كمك كنند ! مشکل در سونی اچ هفت

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

Unhappy دوستان سونی دار كمك كنند ! مشکل در سونی اچ هفت

سلام به همه دوستان عزیز

راستش من یک دوربین سونی مدل اچ هفت دارم ... در سفری که به شمال داشتم به یه طوفان وحشتناک خوردم که باعث شد دوربین خیس خیس شود ... ولی بعد از خشک شدن کار می کرد و مشکلی در ظاهر نداشت تا ...

تا اینکه در زمان عکسبرداری با فلاش متوجه لکه های آب روی تصویر شدم که علیرغم پاک کردن رویه بیرونی لنز باز هم وجود دارند ... لازم به ذکر است که در شرایط عادی ( نور روز و حتی در شرایط نور دهی طولانی مدت ) مشکلی ندارد ...

خودم حدس می زنم مربوط به سنسور باشد ( البته سوادی که نداریم ... توکلمون به اطلاعات اینور اونوره ) و در صورتی که حدس من درست باشد آیا ارزش تعمیر کردن دارد و آیا در صورتیکه بخواهم آنرا تعمیر کنم احتمال بروز خرابی های احتمالی آینده وجود ندارد ؟؟؟

اوه چقدر سوال شد :) و سوال آخر اینکه برای تعمیر احتمالی بهترین و معتبر ترین جا کجاست ؟؟

پیشاپیش ممنون از همه دوستان

كاربر آشنا Navids آواتار ها
    تشکر کرده
    328

پیش فرض پاسخ: دوستان سونی دار كمك كنند ! مشکل در سونی اچ هفت

اگه نمونه عکس میگذاشتید بهتر میشد نظر داد. اما چیزی که به نظر من میرسه ممکنه این موردی که شما میفرمائید لکه آب نباشه . در هنگام عکسبرداری با فلاش چنانچه ذرات گرد و خاک در هوا در فاصله کم با دوربین وجود داشته باشند به صورت لکه هایی خودشون رو نشان میدهند. اگه نمونه عکس بگذارید بهتر میشه نتیجه گرفت
    2ch.blogfa تشکر می‌کند.
    نوید صفایی
    Sony DSC- H50 | Sony DSC - W5 | Sony TRV250E

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز

راستش من یک دوربین سونی مدل اچ هفت دارم ... در سفری که به شمال داشتم به یه طوفان وحشتناک خوردم که باعث شد دوربین خیس خیس شود ... ولی بعد از خشک شدن کار می کرد و مشکلی در ظاهر نداشت تا ...

تا اینکه در زمان عکسبرداری با فلاش متوجه لکه های آب روی تصویر شدم که علیرغم پاک کردن رویه بیرونی لنز باز هم وجود دارند ... لازم به ذکر است که در شرایط عادی ( نور روز و حتی در شرایط نور دهی طولانی مدت ) مشکلی ندارد ...

خودم حدس می زنم مربوط به سنسور باشد ( البته سوادی که نداریم ... توکلمون به اطلاعات اینور اونوره ) و در صورتی که حدس من درست باشد آیا ارزش تعمیر کردن دارد و آیا در صورتیکه بخواهم آنرا تعمیر کنم احتمال بروز خرابی های احتمالی آینده وجود ندارد ؟؟؟

اوه چقدر سوال شد :) و سوال آخر اینکه برای تعمیر احتمالی بهترین و معتبر ترین جا کجاست ؟؟

پیشاپیش ممنون از همه دوستان
    سلام دوست عزیز

من هم تقریبا مثل شما سونی اچ 9 داشتم

اولین نکته اینکه همونطور که در دفترچه راهنما سونی بیان شده، هنگام فلاش زدن اگر گرد و غبار یا قطرات آب نزدیک به دوربین باشند به شکل لکه در عکس نمایان می شوند
    اما حدس من :

از نظر من مشکل شما از سنسور نیست، متاسفانه لنز های این دوربین ها ایزوله نیستند، هنگامی که دوربینتون روشن هست نور پروژکتور یا یک منبع نور قوی رو به لنز بتابونید و داخل اونرو نگاه کنید، مطمئنا ذرات گرد و غبار رو بین عدسی های لنز خواهید دید، این ذرات هنگامی که نور با زاویه خاصی به لنز بتابه نمایان می شوند.

و اما در مورد خدمات پس از فروش
    خوشبختانه خدمات پس از فروش این دوربین برای من بسیار خوب بود، بدون هیچ هزینه ای پیک دوربین رو گرفت و 3-4 رروز بعد تحویل داد، اما چون من هم مشکل شما رو با تعمیرکار دوربین در میون گذاشتم به من پیشنهاد کردند به هیچ عنوان نگذارم لنز رو باز کنند و تمیزش کنند چون علاوه بر بستن نا مناسب لنز، دوباره این گرد و غبار وارد لنر خواهد شد

اگر بازهم مشکلی بود ممنون میشم اطلاع بدید
    2ch.blogfa تشکر می‌کند.

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

نقل قول نوشته اصلی توسط navids نمایش پست ها
    اگه نمونه عکس میگذاشتید بهتر میشد نظر داد. اما چیزی که به نظر من میرسه ممکنه این موردی که شما میفرمائید لکه آب نباشه . در هنگام عکسبرداری با فلاش چنانچه ذرات گرد و خاک در هوا در فاصله کم با دوربین وجود داشته باشند به صورت لکه هایی خودشون رو نشان میدهند. اگه نمونه عکس بگذارید بهتر میشه نتیجه گرفت
    ممنون از شما دوستان عزیز

راستش منم اولش مثل شما فکر می کردم این هم نمونه عکس :

البته حس می کنم تو نور دهی بالا یه خورده مقدار نویز تصویرام زیاد شده البته نسبت به قبل ( که خب شاید مال ضعیف شدن سنسور باشه )

ممنون از همه

كاربر آشنا Navids آواتار ها
    تشکر کرده
    328

این چیزی که من میبینم به نظر همون ذرات گرد و خاک هستند (با توجه به محل عکس برداری منطقی نیز هست) برای اینکه خیالتون راحت بشه در مواقعی که این لکه ها رو میبینید بدون استفاده از فلاش نیز عکس بگیریدو نتیجه رو مقایسه کنید.
    2ch.blogfa تشکر می‌کند.
    نوید صفایی
    Sony DSC- H50 | Sony DSC - W5 | Sony TRV250E