صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree8تشکر

موضوع: کنون 500 دی یا 1000 دی؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

پیش فرض کنون 500 دی یا 1000 دی؟

سلام

من قصد خرید اولین دوربین (دی)اس ال آرم را دارم و حالا با توجه به محدودیت بودجه بین دو مدل کنون یعنی 500 دی و 1000 دی دچار تردید هستم،تردید از اون جهت که با توجه به اختلاف قیمت آیا کارایی 500 دی ارزش هزینه این اختلاف قیمت را داره با توجه به خصوصیات فنیش.
    برای خودم من صفحه نمایش مهم هست که در 1000 دی این نکته ازار دهندست و همچنین وجود فیلمبرداری اچ دی 500 دی که پوئن مثبتی محسوب میشه ولی سوای اینها میخواستم بدونم در مشخصات فنی تفاوت زیادی از نظر حرفه ای بین این دو دوربین هست؟
    و در ضمن در این رده دی 3000 و دی 5000 نیکون در چه جایگاهی برای خرید در مقایسه با این دو دوربین کنون قرار میگیرند؟

متشکرم
    yaser60 تشکر می‌کند.

كاربر جديد Ali_Ahmadpour آواتار ها
    تشکر کرده
    55

پیش فرض پاسخ: کنون 500 دی یا 1000 دی؟

سلام رفیق .

1-اول در مورد سوال آخر شما اینکه d3000 با 1000d و d5000 با 500d هم رده هستند.

2- در مورد تفاوت های فنی 1000d و 500d خب مشخصه که از دید حرفه ای واقعا قابل مقایسه نیستند برای مثال ایزو خیلی بالاتر ، اندازه عکس بزرگتر ، پردازنده digic4 در مقابل digic3 ، قابلیت فیلمبرداری و ....

3-اتفاقا اندازه ال سی دی به نظر من از فاکتورهای دیگه کم اهمیت تره اما نظر شما هم محترمه .

ولی 1000d هم واقعا خیلی عالیه حتی من فکر میکنم با وجود مگاپیکسل کمتر یه ذره نتایچ شارپتری ارائه میده ، اگه تازه کاری و میخوای لنز تله هم بخری و بودجه بالا یی نداری 1000d بگیر من d3000 nikon رو توصیه نمیکنم با اینکه جدیدتره.

اما اگه میخوای بیشتر خرج کنی canon 500d و nikon d5000 هر دو عالی هستند کنون مگاپیکسل بالاتر داره و فیلمبرداری و ال سی دی با کیفیت تر و نیکون ال سی دی قابل چرخش و لنز های متنوع و ارزان تر.

امیدوارم این چیزا که نوشتم به دردت بخوره.
    Vahid و adonis تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Ahmadpour نمایش پست ها
    سلام رفیق .

1-اول در مورد سوال آخر شما اینکه d3000 با 1000d و d5000 با 500d هم رده هستند.

2- در مورد تفاوت های فنی 1000d و 500d خب مشخصه که از دید حرفه ای واقعا قابل مقایسه نیستند برای مثال ایزو خیلی بالاتر ، اندازه عکس بزرگتر ، پردازنده digic4 در مقابل digic3 ، قابلیت فیلمبرداری و ....

3-اتفاقا اندازه ال سی دی به نظر من از فاکتورهای دیگه کم اهمیت تره اما نظر شما هم محترمه .

ولی 1000d هم واقعا خیلی عالیه حتی من فکر میکنم با وجود مگاپیکسل کمتر یه ذره نتایچ شارپتری ارائه میده ، اگه تازه کاری و میخوای لنز تله هم بخری و بودجه بالا یی نداری 1000d بگیر من d3000 nikon رو توصیه نمیکنم با اینکه جدیدتره.

اما اگه میخوای بیشتر خرج کنی canon 500d و nikon d5000 هر دو عالی هستند کنون مگاپیکسل بالاتر داره و فیلمبرداری و ال سی دی با کیفیت تر و نیکون ال سی دی قابل چرخش و لنز های متنوع و ارزان تر.

امیدوارم این چیزا که نوشتم به دردت بخوره.
    بسیار ممنونم دوست عزیز،مطمئنا کمک بزرگی هست اطلاعاتی که فرمودید.
    سوال بعدیم در رابطه با مکان خرید مناسب و گارانتی هست:
    یکی اینکه گارانتی با توجه به اختلاف قیمت تا چه حدودی ضروری هست و دوم اینکه در مورد کنون من افومار را شنیدم ولی در رابطه با نیکون اطلاعاتی ندارم.
    دررابطه با 500 دی و دی 5000 هم تردید من بیشتر شد کمی،خودم از کاربری ال سی دی چرخان دی 5000 خیلی خوشم میاد ولی در صورت امکان به قولی یک کدی بدید تا من برای خرید یکی از این دو به جمع بندی برسم،اینطوری تا ابد من دچار تردید خواهم بود برای خرید یکی از این دو.

متشکرم

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

بهتره شما با توجه به نوع عکاسی خود، نگاهی به لنز مورد احتیاجتون هم بیاندازین!
    اینطوری تصمیم گیری راحت تر میشه
    adonis تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط adonis نمایش پست ها
    سوال بعدیم در رابطه با مکان خرید مناسب و گارانتی هست:
    یکی اینکه گارانتی با توجه به اختلاف قیمت تا چه حدودی ضروری هست
    گارانتی اساسا توی ایران چیز با ارزشی نیست!
    اما بیمه خیلی مفیده!
    توصیه من اینه که از شرکت هایی خرید کنید که دوربین رو به همراه بیمه عرضه میکنن برادر بنده همون ماه اول خرید طی یک حادثه دوربینش افتاد و لنزش شکست بدنه سالم بود ولی فلاش هم دیگه نمیزد
    چون بیمه داشت بدون دریافت هیچ هزینه ای تعمیر کردن و تحویل دادن

دوم اینکه در مورد کنون من افومار را شنیدم ولی در رابطه با نیکون اطلاعاتی ندارم.
    در مورد هر دو برند فروشگاه های بهتری وجود دارند

دررابطه با 500 دی و دی 5000 هم تردید من بیشتر شد کمی،خودم از کاربری ال سی دی چرخان دی 5000 خیلی خوشم میاد ولی در صورت امکان به قولی یک کدی بدید...
    در مورد ال سی چرخان:cool: یه مثال میزنم اکثر ماشین ها برای روشن کردن داخل اتاق شون یه دونه چراغ دارن بعضی ها هم دوتا این ال سی دی چرخان هم معادل همین میتونه باشه

اینطوری تا ابد من دچار تردید خواهم بود برای خرید یکی از این دو
    دوست عزیز چرا سرگردان؟
    برای اطلاعات بیشتر ین دوتا صفحه رو مطالعه بفرمایید حتما راه گشا خواهد بود اگر حوصله خواند زبان کفر رو ندارید حد اقل عکس ها یی که گذاشتن رو تماشا بفرمایید حتما به حل مشکل کمک میکنند

http://www.imaging-resource.com/PRODS/T1I/T1IA.HTM
    ء
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D5000/D5000A.HTM
    موفق باشید
    adonis تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_kh نمایش پست ها
    در مورد ال سی چرخان:cool: یه مثال میزنم اکثر ماشین ها برای روشن کردن داخل اتاق شون یه دونه چراغ دارن بعضی ها هم دوتا این ال سی دی چرخان هم معادل همین میتونه باشه
    یعنی D5000 دو تا LCD داره؟!

اتفاقا مثال اشتباهی زدید .LCD چرخان یعنی همان اتوموبیل دارای چراغ سقفی ای باشد که قابلیت تغییر جهت برای تنظیم تابش نور به سمت دلخواه داشته باشد نه اینکه دوتا چراغ داشته باشد.

LCD چرخان برای مواقعی است که به علت موقعیت عکاسی شما امکان نگاه کردن درون ویزور را ندارید و یا نور آفتاب مستقیم داخل LCD می افتد و یا ....
    adonis تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    یعنی D5000 دو تا LCD داره؟!

اتفاقا مثال اشتباهی زدید .LCD چرخان یعنی همان اتوموبیل دارای چراغ سقفی ای باشد که قابلیت تغییر جهت برای تنظیم تابش نور به سمت دلخواه داشته باشد نه اینکه دوتا چراغ داشته باشد.

LCD چرخان برای مواقعی است که به علت موقعیت عکاسی شما امکان نگاه کردن درون ویزور را ندارید و یا نور آفتاب مستقیم داخل LCD می افتد و یا ....
    برادر من مثال زدم در مثال که مناقشه نیست خواستم معادل سازی بکنم
    باید مثال رو از چیزی زد که خودش وجود خارجی داره وگرنه مثال های فرضی بهتر از این میشد زد مثلا تلویزیونی که نسبت به زاویه ای که شما نشستید به سمت شما میچرخه(عجب چیزی میشه ها)
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    34

سلام
    در مورد 1000d که فکر می کنم در یک رده پایین تر قرار می گیرد.در رده ی 4 رقمی ها و با 500d قابل مقایسه نیست.

ولی بین 500d و d5000 بنده 500d رو انتخاب می کنم به علت lcd و فيلمبرداري و منظره ياب بهتر.ولي شايد مهمترين دليلش فراواني قطعات و خدمات پس از فروش كانن در منطقه ي ما باشد.

مي توانيد در ذيل دوش به دوش مقايسه كنيد.

موفقيت.
    adonis تشکر می‌کند.
    علي زماني
    گالريـــ

(eos kiss X3 + kit(is

كاربر همراه Kheradmand آواتار ها
    تشکر کرده
    323

این دی 5000 چرا از زیر میچرخه ال سی دیش ؟!!!!!
    چه مسخره ست
    رو پایه که گیر میکنه اینطوری :biggrin:
    چطوری مهندسانش اینو طراحی کردن ؟

من کنون 500 دی را ترجیح میدهم.
    adonis تشکر می‌کند.
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

از همه دوستان ممنون هستم:
    یکی از دلایلی که من را به سمت یک گارانتی معتبر سوق میده نگرانی از بابت کالای استوک هست،من در خیابان جمهوری از فروشگاهها که سوال میکردم اکثرا دوربینهای کم کارکرده را هم عنوان میکردند که دارند و بهتره اون را بخرم و از این حرفها-که البته مسلم هست اقتضای شغلشون هست-و این موضوع که ممکنه نشه اطمینان کامل کرد به فروشنده در تحویل جنس نو یا حداقل جنسی که قبلا باز نشده و کار ولو کم نکرده باعث تردید میشه در انتخاب.
    حالا سوال اینجاست که این نگرانی تا چه حدی صحیح هست و اینکه تاپیکی قدیمی در رابطه با تشخیص یک دوربین نو و کارکرده در سایت بود که مطالعه کردم و آیا چیز تازه ای در این مورد دوستان دارند؟نکته ای یا راهنمایی ای؟
    و اگر دوستان فروشگاه مطمئنی میشناسند-برای کنون 500 دی- اگر خلاف مقررات سایت نیست محدوده یا اسم اون را اگر در صورت امکان در پیغام خصوصی عنوان کنند متشکر خواهم بود.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین