صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree24تشکر

موضوع: کمک برای پیدا کردن دوربین ضد آب

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

پیش فرض پاسخ: کمک برای پیدا کردن دوربین ضد آب

نقل قول نوشته اصلی توسط lsaman3al نمایش پست ها
    با توجه به محدود بودن حرکات ما و شنای ضعیف در زیر آب اولین اولویت برای عکس برداری و فیلمبرداری در زیر آب داشتن دوربینی با زوم بالا البته با کیفیته ((که من فکر میکنم باید دوربین دارای زوم اپتیکال بالا باشه چون دیجیتال زیاد جالب نیست)) تا بتونیم بدون اینکه حرکت کنیم سوژه مورد نظر رو دونبال کنیم...

البته من به نظر شما احترام میزارم ولی دوربینی که شما معرفی کردین دارای زوم اپتیکال 3X میباشه که به نظر من خیلی کمه چون من با زوم 10X هم به مشکل خوردم ،، البته کاوری که من خودم طراحی کرده بودم مشکلات زیادی داشت از جمله به تنظیمات دستی دوربین دسترسی نداشتم...

من متوجه نمی شم منظور شما چیه ؟آخه پروژه شما چیه که هر چه معرفی می کنیم می گید در اصطلاح خودتون ضعیفه؟؟؟!!!!!

شما سه راه دارید ، یا خرید یک دوربین پاورشات ، یا خرید دوربین های مخصوص زیر آبی که پیش تر معرفی کردم ، یا خرید دوربین های slr و جلد غواصی برای آنها که هزینه زیادی دارد.

دیگه نمی دونم این ضعیف و قوی که می گید یعنی چی؟
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط aphrodite نمایش پست ها
    من متوجه نمی شم منظور شما چیه ؟آخه پروژه شما چیه که هر چه معرفی می کنیم می گید در اصطلاح خودتون ضعیفه؟؟؟!!!!!

شما سه راه دارید ، یا خرید یک دوربین پاورشات ، یا خرید دوربین های مخصوص زیر آبی که پیش تر معرفی کردم ، یا خرید دوربین های slr و جلد غواصی برای آنها که هزینه زیادی دارد.

دیگه نمی دونم این ضعیف و قوی که می گید یعنی چی؟
    اولن : سلام

دومن : من دانشجوی دکترای شیلات هستم و تنها چیزی که از دوربین سرم میشه اینه که میشه باش عکس گرفت پس لطفا شرایط من رو درک کنید

سومن : پروژه تیم ما رفتار شناسی ج ن س ی ماهی Acipenser nudiventris (عکس زیر) در طبیعت هستش که برای اولین بار تو دنیا ما داریم انجام میدیم و اگر موفق بشیم حتما نوبل شیلات رو میگیریم که اونم ما اولین خواهیم بود.

البته این پروژه از اول سال 1389 به صورت ملی در می آید و تا الان حدود 800 میلیون تومن برامون خرج برداشته برای همین ناراحت نمی شیم یه خورده پول پایه یه دوربین خوب بدیم.

البته مشکل من از اول ضد آب بودنش نبود کیفیت عکسبرداریش بود شایدم منظورم رو بد بیان کردم چون پک های ضد آب رو از قبل میشناختم و برای یک دوربین فیلم برداری تهیه کرده بودیم
    من دونبال یه دوربین عکاسی برای زیر آب میگردم که کیفیت عکس اون زیر آب بالا باشه و بتونه عکس های خوبی بگیره حالا من نمی دونم از نظر نفی چی بهش میگن ولی ما سه تا دوربین رو زیر آب تست کردیم جالب نبودن
    Canon sx10is , Canon sx20is , Canon sx200is
    حالا اگر امکان داره با توجه به شرایط ما رو راهنمایی کنید

بازم متشکرم از همراهیتون
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط lsaman3al : Friday 8 January 2010 در ساعت 02:02 دلیل: عکس رو یادم رفته بود....
    farhad44 و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام

من به علت شرایط تحصیلی و کاریم دونبال یه دوربین ضد آب میگردم که کارایی خوبی داشته باشه البته قیمت برام مهم نیست فقط می خوام عکس های با کیفیت بالا و فیلم برداری متوسط داشته باشه ( کیفیت زیر آب رو میگم )

از دوستان این کاره خواهش میکنم یه راهنمایی به ما بکنن.....

متشکرم
    سلام.

با توضیحاتی که فرمودید و اینکه خیلی کیفیت کار براتون مهمه پیشنهاد من هم یک دوربین SLR هست به اضافه کاور ضد آب. البته دقت کنید که برای اینکه بتونید در حد قابل قبولی از کیفیت چنین دوربین هایی استفاده کنید لازمه که یه حد اقل هایی از عکاسی رو یاد بگیرید. کار چندان سختی هم نیست و از عهده اش هم بر میاید. اگه پشتکار خوبی داشته باشید زود راه می افتید.

کاور های ضد آب قیمتشون تقریبا زیاد هست. یه چیزی نزدیک قیمت خود دوربین. برای مثال این رو ببینید:
    کد:
    http://www.amazon.com/Ikelite-Underwater-Housing-Digital-Cameras/dp/B001J62PKC
    این کاور که لینکش رو براتون گذاشتم برای دوربین D90 نیکون هست. این دوربین دارای قابلیت فیلمبرداری هست. کیفیت تصویر بسیار خوبی داره و فکر می کنم اگر یاد بگیرید که از قابلیت هاش استفاده کنید از کیفیت عکسش کاملا راضی خواهید بود. قیمت این دوربین به همراه یک لنز براتون حدود 1200000 تموم میشه. می تونید لنز فیش ای به زاویه دید نزدیک به 180 درجه رو هم با قیمتی نزدیک به 800000 تومان تهیه کنید.

اگر نیاز به عکاسی در اعماق زیاد دارید و لازمه که دوربینتون با نور بسیار بسیار بسیار کم هم عکس خوب براتون بگیره. دوربین D3s رو پیشنهاد می کنم. قیمتی نزدیک به 5600000 داره و کیفیت فیلم برداری خیلی خوبی هم داره. در حال حاضر بهترین دوربین دنیا برای عکاسی در محیط های کم نوره. توجه داشته یاشید که اگر نیاز به عکاسی از موجودی رو دارید که در یک محیط کم نور در حال حرکت هم هست شما نیاز به دوربینی شبیه چیزی که گفتم خواهید داشت. البته اگر منبع نوری قوی هم همراه داشته باشید, همون مورد اول هم کارتون رو راه میندازه.

در صورتی که بخواید از D3s استفاده کنید لنز های دیگه ای باید تهیه کنید و برای داشتن 2-3 لنز خوب بودجه ای در حدود 3500 نیاز پیدا می کنید. (24-70 نیکون+16مم نیکون فیش آی+50مم نیکون)

باز هم تاکید می کنم اگر می خواید از امکانات این دوربین ها استفاده کنید لازم هست که کمی عکاسی و اصول اولیه رو یاد بگیرید. وگرنه همون دوربین های کامپکت بهتره براتون.

اینجا رو ببینید:
    کد:
    http://www.backscatter.com/HostedStore.LassoApp?-ResponseLassoApp=detail.lasso&ID=ee737c5d4b760b29cdaf836ec67b9744&s1op=cn&s1=d3&sop=AND

این لینک رو هم ببینید. فکر کنم براتون جالب باشه:
    کد:
    http://wetpixel.com/
    چند لینک دیگه:
    کد:
    http://www.underwaterphotography.com/
    کد:
    http://www.uwphotographyguide.com/
    کد:
    http://cameras.about.com/od/accessories/a/underwater_cam.htm
    موفق باشید.ایشالا نوبل گرفتید شیرینی ما هم فراموش نشه. :biggrin:
    farhad44، R.Asgari و M.Rahimizadeh تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

جناب jebrahim دست درد نکنه مطالب خوبی ارئه دادی فقط تفاوت دوربین های SLR رو با کامپکت زیاد متوجه نشدم ( البته از نظر کارایی که گفتیت سخته ) بعد هم اگر میشه در مورد اون لنز فیش ای یه راهنمایی جامع تر بدید ممنون میشم به نظر جالب اومد

و نکته اصلی درباره نور هستش که شما هم اشاره کردید جایی که ما کار میکنیم تا عمق 12 متری رنگ آب طوسی هستش و اونم به علت نوع بلوم اون منطقه هستش که به دلیل تابش نور خورشید آب به اون رنگ در میاد و حتی با داشتن منبع نوری مناسب هم دید بیشتر از 2 متر نیست و از 12 متری به بعد رنگ آب تقریبا آبی و به سبز میزنه و با داشتن منبع نور مناسب دید تا 10 متر هم میرسه ولی مشکل اینجاست که در عکس های گرفته شده رنگ قرمز حذف میشه به عکس های زیر توجه کنید.... علت چی میتونه باشه...!!!؟

عکس ها توسط این دوربین گرفته شدن : Canon SX20is

می بخشید که نمی تونم سایز اصلی عکس رو بذارم به دلیل مسائل کاریه...

بازم تشکر از توجهتون
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (102.8 کیلو بایت, 30 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (38.6 کیلو بایت, 23 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg‏ (37.7 کیلو بایت, 22 بازدید)
    ویرایش توسط lsaman3al : Saturday 9 January 2010 در ساعت 00:41

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

جناب jebrahim دست درد نکنه مطالب خوبی ارئه دادی فقط تفاوت دوربین های SLR رو با کامپکت زیاد متوجه نشدم ( البته از نظر کارایی که گفتیت سخته ) بعد هم اگر میشه در مورد اون لنز فیش ای یه راهنمایی جامع تر بدید ممنون میشم به نظر جالب اومد

و نکته اصلی درباره نور هستش که شما هم اشاره کردید جایی که ما کار میکنیم تا عمق 12 متری رنگ آب طوسی هستش و اونم به علت نوع بلوم اون منطقه هستش که به دلیل تابش نور خورشید آب به اون رنگ در میاد و حتی با داشتن منبع نوری مناسب هم دید بیشتر از 2 متر نیست و از 12 متری به بعد رنگ آب تقریبا آبی و به سبز میزنه و با داشتن منبع نور مناسب دید تا 10 متر هم میرسه ولی مشکل اینجاست که در عکس های گرفته شده رنگ قرمز حذف میشه .... علت چی میتونه باشه...!!!؟

عکس ها توسط این دوربین ها گرفته شدن : Canon SX20is و Canon sx200is

بازم تشکر از توجهتون
    سلام.

در مورد لنز های فیش آی میتونید اینجا مطالب خوبی پیدا کنید:

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3243&highlight=fisheye
    به طور خلاصه : لنز های فیش آی در ابتدا به منطور عکاسی در زیر آب ساخته شدند اما امروزه موارد استفادشون خیلی متنوع هست. این لنز ها زاویه دید بسیار بازی دارند (نزدیک 180 درجه و برخی لنز ها حتی بیشتر از 180 درجه)
    تصویز بعضی از لنز های فیش آی دایره ای هست. مثل این:

و یا مسطح. مثل این:

در این لنز ها اعوجاج شدید وجود داره (یعنی خط های صاف رو به شکل منحنی می بینید ) اما به کمک نرم افزار می تونید به سادگی این مساله رو برطرف کنید.

در مورد سوالتون پیرامون حذف رنگ قرمز در اعماق زیاد نمی تونم با قطعیت نظر بدم اما حدسم بر اینه که آب به شکل طبیعی به صورت یک فیلتر رنگ قرمز عمل می کنه و مانع عبور نور قرمز بشه. در نتیجه باید منبع نوریتون به گونه ای باشه که قدرت زیادی داشته باشه که تا مسافت بیشتری بتونه با خاصیت فیلتر بودن آب مقابله کنه. یا اینکه قید عکاسی از فاصله های دور رو بزنید. احتمالا یه جور دیگه هم بشه این مشکل رو تا حدودی رفع کرد که در پایین بهش می رسیم.

در مورد سوال اولتون و تفاوت SLR ها با کامپکت ها, اکثر کاربر های دوربین های کامپکت که اطلاعات زیادی ندارند و حد اکثر مد عکاسی رو با فشار دادن یک دکمه تعیین می کنند, در حقیقت تمام تصمیم گیری رو به خود دوربین سپردند. در SLR های ابتدایی هم این امکان هست که کاربر فقط مد عکاسی رو انتخاب کنه (مثلا مد اسپرت یا عکاسی در شب یا منظره یا ...) و بعد کلیک کنه و عکس بگیره اما در SLR های حرفه ای این عکاس هست که به دوربین میگه که چه عکسی می خواد بگیره. یعنی عکاس مشخص می کنه که فوکوس در چه نقطه ای باید باشه, عمق میدان چقدر باشه, سرعت شاتر چقدر باشه, ایزو (حساسیت در مقابل نور) چقدر باشه. نور سنجی عکس به چه شکلی باشه و و و....
    یک تفاوت بسیار مهم امکان عکاسی با فرمت خام هست که در دوربین های SLR وجود داره. فایل های خام اطلاعاتی بسیار ارزنده و حیاتی دارند که جز با کار کردن باهاشون نمی تونید به ارزششون پی ببرید.
    فقط واسه اینکه تا حدی متوجه منظورم بشید یک مثال می زنم. تفاوت عکس با فرمت خام و عکس با فرمت های رایج (مثل JPG) مثل تفاوت ماکت یک ماهی و خود ماهی میمونه. استفاده از این فرمت بهتون این امکان رو میده تا اون مشکل رنگ فرمز رو هم تا حدودی بتونید حل کنید. (این جمله رو با قطعیت نمی تونم بگم. اما به احتمال زیاد حرفم درست باشه).

البته این امکانات (عکاسی با فرمت خام و کنترل کامل بر تنظیمات دوربین) رو بعضی از دوربین های کامکت هم دارند . اما به هر حال اگر می خواید عکسی بگیرید که خودتون می خواید -و نه چیزی که دوربین براتون تصمیم میگیره- باید بتونید با این مفاهیم آشنا بشید و روی دوربین کنترلشون کنید. خوشبختانه این اصول در تمام دوربین ها یکسان هست .

از مهم ترین تفاوت های بین SLR های دیجیتال و دوربین های کامپکت در مرحله اول این هست که شما امکان اسفاده از لنز های متفاوت برای مقاصد مختلف را دارید. تفاوت دیگه در اندازه سایز سنسور دوربین های SLR هست که باعث میشه شما تصویری با جزئیات بیشتر, نویز کمتر و کیفیت بهتری داشته باشید.

باز هم بگردید. اینترنت منبع بسیار خوبی از هر نوع اطلاعات هست و این سایت هم تقریبا تمام این مطالبی که گفتم رو داره. فقط باید وقت بذارید و بگردید.

موفق باشید
    ارادتمند : جواد
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

اینجور که ملومه باید بریم دنباله کامپکت چون دیگه مخم جا نداره برم رشته عکاسی رو هم پاس کنم البته یا اینکه یه عکاس دوستار ماهیان باید استخدام کنیم با خودمون ببریمش ... البته برای عکس گرفتن از ماهیا زمان زیادی برای تنظیم کردن دوربین نداریم چون سری جابجا میشن و از کادر میرن بیرون مگر اینکه بشه تمام تنظیمات لازم رو حداکثر در 5 ثانیه انجام داد

به هر حال ممنون .. من نوشته قبلی رو ویرایش کردم و چندتا عکس که خودم گرفتم رو گذاشتم جواد جان شما که اوستای مایی به نگاه بنداز ببین چند چندیم ما

و البته یه چیزه دیگه که الان یادم رفت بدن میگم.....

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

اینجور که ملومه باید بریم دنباله کامپکت چون دیگه مخم جا نداره برم رشته عکاسی رو هم پاس کنم البته یا اینکه یه عکاس دوستار ماهیان باید استخدام کنیم با خودمون ببریمش ... البته برای عکس گرفتن از ماهیا زمان زیادی برای تنظیم کردن دوربین نداریم چون سری جابجا میشن و از کادر میرن بیرون مگر اینکه بشه تمام تنظیمات لازم رو حداکثر در 5 ثانیه انجام داد

به هر حال ممنون .. من نوشته قبلی رو ویرایش کردم و چندتا عکس که خودم گرفتم رو گذاشتم جواد جان شما که اوستای مایی به نگاه بنداز ببین چند چندیم ما

و البته یه چیزه دیگه که الان یادم رفت بدن میگم.....
    اینقدر که فکر می کنید هم سخت نیست. به هر حال یه محقق اگه لازم شد باید کارهای سخت تری هم برای هدفش انجام بده ;)
    بعدش هم اینکه لازم نیست که اول سوژه عکاسی روپیدا کنید بعد شروع کنید تکتک تنظیمات رو انجام بدید. می تونید تنظیمات رو که انجام دادید دنبال سوژه باشید و حتی کمتر از 1 ثانیه طول بکشه تا عکس هایی که می خواهید رو بگیرید.
    در هر صورت دوربین کامپکت هم که داشته باشید باید یه مقدماتی از عکاسی رو یاد بگیرید چون متاسفانه ماهی ها اصلا عادت ندارن که بیان جلو دوربین, ژست بگیرند و لبخند بزنن. شما باید بتونید ازشون عکس خوب بگیرید و بعید می دونم که با دوربین کامپکت و تنظیمات خود دوربین بتونید عکسی بگیرید که به کارتون بیاد.

خیلی سخت نگیرین. قرار هم نیست که عکاس بشید. خیلی از کسانی هم که اینجا هستند هم عکاسی کارشون نیست. اما به هر حال تصمیم رو شما می گیرید و امیدوارم که پروژه به سر انجام خوبی برسه.
    ...
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر جديد hamzy آواتار ها
    تشکر کرده
    67

سلام مجدد دوست عزيز چند نکته يادم اومد گفتم شايد از تجربيات کم اين حقير به کارت بياد اول اينکه انتخاب ساعت مناسب براي عکاسي از زير آب که نزديک ظهر بهترين وقته دوم اينکه حتما بايد براي عمق زياد از دوربين canon استفاده کني که در ايزوهاي بالا نويز کمتري داره سوم اينکه حتما لنز خوب با سرعت مناسب که دست کم بايد f2.8 باشه چهارم فکر زوم بالا تو يه آب را از سرت بيرون کن چون نور به هيچ وجه اجازه عکس خوب نميده چون لنزي که زوم خوب با کمترين حد افت نور را داشته باشه اونم تو زوم بالا بايد دهنه بزرگ و وزن سنگيني داشته باشه که عگس گرفتن باهاش سخت ميشه . بيشتر از 4x زوم به کارت نمياد مگر با استفاده از فلاش ها اهرمي مخصوص زير آب که ميتونه نور مناسبي داشته باشه البته گران است . فکر کنم ارزونترين slr براي اين کار کنون 500d و اگر قيمت مهم نيست صد البته 5d کنون قابش را هم ميتوني تو دبي تهيه کني فلاش را هم همينطور . در مورد تنظيمات هم قبل از گرفتن عکس ميتونيد زير آب چند تا شات يادگاري از خودتون بگيريد و تنظيمات را روي همون شرايط ميزان کنيد (البته تا اونجا که من يادمه روي f2.8 و سرعت 1/125 عکس هاي خوبي گرفته بودم ) از همه مهم تر وايت بالانس که بايد حتما سوال کنيد که زير آب بايد چند کلوين باشه تا عکساتون آبي يا سبز بيش از حد نشه .
    ویرایش توسط hamzy : Saturday 9 January 2010 در ساعت 14:07
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط hamzy نمایش پست ها
    دوم اينکه حتما بايد براي عمق زياد از دوربين canon استفاده کني که در ايزوهاي بالا نويز کمتري داره
    جناب حمزه ای!
    اینو که جدی نگفتید؟ کنن نویز کمتری داره؟ نسبت به کامپکت های نیکون منظورتون بود؟ ;)
    Afshin.Prt و shamim19 تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

به نظرم اگر این پروژه به این مهمی هست.شما چرا یک عکاس حرفه‌ای استخدام نمی‌کنید. که این کار را برایتان انجام دهد.

به نظرم هر کاری نیاز به تخصص و ابزار های خاص خودش را دارد. شما هم بهتر است که به مطالعات خودتان بپردازید و کار به این مهمی را به اهل فن واگذار کنید. نه اینکه عکاسی کار سختی باشد، ولی بالاخره تخصصی هست مثل بقیه تخصص های دیگر. حال چه برسد به عکاسی در زیر آب که خیلی تخصصی‌تر است. در ضمن عکاسی رشته‌ی گرانی هست. عکاسی زیر آب حتما خیلی گرانتر از عکاسی خارج از آب است. احتمالا یک ست عکاسی و نورپرداز کامل و حرفه‌ای در زیر آب ده ها ملیون تومان ارزش دارد. یک عکاس حرفه‌ای این وسایل را می خرد ولی فکر کنم حتی برای پروژه‌ای به بزرگی شما هم صرف این بودجه خیلی سخت خواهد بود.

شاید بهتر این باشه که از یک عکاس حرفه‌ای تقاضای کمک کنید که هم برایتان عکاسی کند و هم آموزش بدهد تا در پروژه‌های آینده به این مشکل بر نخورید.
    Kaveh Ghobadi، artara74، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین