صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
Like Tree27تشکر

موضوع: کانن SX210 یا سونی HX5 ؟

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

پیش فرض پاسخ: کانن SX210 یا سونی HX5 ؟

اندازه سنسور در دو دوربین که تعداد پیکسل یکسان دارند موجب ارتقای کیفیت عکس دوربین با سنسور بزرگتر میشود به این علت که میزان تراکم فتوسل ها کمتر شده و ثبت عکس با کیفیت بالاتری انجام میشود
    ضمنا به شما امکان ثبت عکس با عمق میدان کمتر داده شده و شما بهتر میتوانید سوژه را از پس زمینه جدا کنید
    ضمنا شما دوربینهای کوچک با سایز سنسور بزرگتر هم برای انتخاب دارید مثل s90 کنون .
    ولی این را بخاطر داشته باشید که میزان رنج زوم هرچقدر هم که باشد عکاس آرزوی رنجهای بیشتر را خواهد داشت و سوژه های جالبی ممکن است در فاصله زیاد از شما باشند که شما حسرت عکاسی از آنها را بخورید .
    M. Ali Farajian و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

تشکر کرده
    3783

شما دوربینهایی که نام بردید اندازه سنسور 2.3/1 دارند که حدودا کوچکترین سنسور روی دوربینها محسوب میشوند
    سنسور هر چه بزرگتر بشود مخرج این کسر کوچکتر میشود بطور مثال در دوربین g10 اندازه سنسور 1.7/1 میباشد که حدودا 1.5 برابر سنسور اول است .
    شما حتما دوربینی با سنسور بزرگتر را انتخاب کنید تا از کیفیت عکسها پشیمان نشوید .
    C@non و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر آشنا C@non آواتار ها
    تشکر کرده
    88

در حل حاضر دوربین کامپکتی که بزرگترین سایز سنسور + زوم بالا (بالای 12X) را داراست آیا وجود دارد یا خیر ؟ (البته تو بازار هم موجود باشد)

در ضمن در مورد LX3 مطلب زیاد خوندم اما متاسفانه زوم این دوربین خیلی کمه در غیر اینصورت حتما انتخابش میکردم

تشکر کرده
    3783

متاسفانه کارخانه های سازنده دوربین برای آنکه زوم یک دوربین را بالا ببرند بجای آنکه لنز را بلند تر بکنند از کوچک کردن سنسور استفاده میکنند (زمانیکه اندازه سنسور کوچک میشود با یک لنز ثابت میزان بزرگنمایی بیشتر میشود )و دوربینی با کیفیت بالا که بالای 12xزوم داشته و کامپکت باشد حتی امکان ساخته شدن هم ندارد چون نمیتوان لنز بزرگی را درون بدنه انها جای داد لذا شما یا بایستی سنسور بزرگ و کیفیت را انتخاب کنی و یا زوم زیاد و سنسور کوچک را .
    به همین علت بود که من گفتم اگر میخواهی دوربینی با سنسور کوچک انتخاب کنی لااقل بیشترین زوم را با این سنسور داشته باش تا حداقل یکی از این دو مزیت را بطور کامل داشته باشی (hx1 یا sx10)
    تنها دوربین slr like که هر دو این مزیت را داراست s100fs فوجی است که زوم 14.3x را به همراه سنسور بزرگ یکجا دارد ولی مقداری بزرگ است که شما شاید نپسندید
    راه دیگر هم این است که شما g11 را بگیرید و در آینده برای این دوربین تجهیزاتی مثل مبدل زوم می آید که میتواند زوم 5 این دوربین را تا حدود 9 افزایش دهد .
    در ضمن میزان زوم یک عدد نسبی است که از تقسیم عدد فاصله کانونی لنز در حالت زوم به این عدد در حالت واید لنز بدست می آید
    من به شما پیشنهاد میکنم برای بدست آوردن میزان زوم واقعی یک لنز ، عدد فاصله کانونی آن لنز در زومترین حالت را به 50 تقسیم کنید تا به یک عدد واقعی برسید . بطو رمثال دوربین sx10 میزان زوم 11.2 دارد نه 20 و دوربین فوجی s100fs زوم واقعی 8x دارد .
    C@non، M.Meghdari، M. Ali Farajian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    . بطو رمثال دوربین sx10 میزان زوم 11.2 دارد نه 20 و دوربین فوجی s100fs زوم واقعی 8x دارد .
    ممنون از توضیحات شما که خیلی عالی بود
    تصحیح میکنم چون واید سریsx دقیقا 28و تله 560 بنابراین زوم همون 20 صحیحه

تشکر کرده
    3783

عدد 50mm همان عدد دید انسان است و میزان زوم واقعی یک لنز بایستی با آن سنجیده شود تا میزان بزرگنمایی نسبت به دید انسان را بتوان برآورد کرد اگر از این روش استفاده شود در تشخیص میزان بزرگنمایی واقعی دوربینهای مختلف اشتباه نمیکنیم , مثلا ممکن است که کنون میزان واید بودن لنز دوربین sx10 را 24mm بکند و فاصله کانونی آن در حالت زوم همان 560 باقی بماند که در این حالت تغییری در بزرگنمایی دوربین انجام نشده ولی اصطلاحا میزان زوم این دوربین از 20 به 23.3 اضافه میشود
    میزان واید بودن لنز یک دوربین هم به کوچک بودن عدد فاصله کانونی در زمان واید ترین حالت دوربین بستگی دارد که این مورد در دوربینهای slr like معمولا از 28 کوچکتر نیست و در بیشتر این دوربینها بیشتر از این رقم است .
    ویرایش توسط shenasi : Friday 12 March 2010 در ساعت 23:46
    C@non، M. Ali Farajian، Madjidm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    D90

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

سلام به همة دوستان
    من پريروز يك دوربين HX5 خريدم از فروشگاه اسكار به 426000 تومان. يك رو 4Gig هم روش بود. بقيه نمايندگي‌ها ميداند 440000 تومان ولي اين چرا ارزونتر ميداد نمدونم.
    من اين چند روز خيلي سرم شلوغ بود و نتونستم خيلي باهاش ور برم ولي خوب دو سه ساعتي باهاش كار كردم.
    اولين مشكلي كه پيش اومد اين بود كه براش كيف نداشت. يعني من قبل از اينكه بخرم به فروشنده گفتم كيفش اومده گفت مال خودش كه نه ولي كيف ديگه‌اي دارم كه بهش بخوره. بعدشم كه جعبه دوربين رو باز كرد و يك جورايي ما رو تو عمل انجام شده قرار داد، هر چي كيف تو مغازش بود آورد ولي به دوربين نخورد :(
    بگذريم
    راجه به خود دوربين عرض كنم كه خيلي آماتوريه . اگرچه از قبل ميدونستم تنظيمات دستي نداره ولي نميدونستم تا اين حد آماتوريه. تو بسياري از موارد شما كنترل خاصي روي عكس نداريد. مثلا يك حالت داره كه براي نور كمه و ميار 6 تا عكس پشت سر هم ميگيره و باهم تركيب ميكنه كه يك چيزي از توش در بياد. ولي وقتي عكس رو ميگيره ميبيني با ISO3200 عكس رو گرفته يكي نيست بگه خسته نباشي. آخه با ISO3200 كه ميدونيد چه بلايي سر عكس مياد.
    Auto White balance اونهم كه مفتش گرونه. حالت اتوماتيكش هم تو اتاق و نور كم چنگي به دل نميزنه. تو اتاق عكسهاش در حالت اتوماتيك بنظر من Over exposure داره.
    از مزاياش بگم:
    حالت پاناروماش خيلي باحاله و استثنايي. من كه خيلي باهاش حال كردم.
    كيفيت فيلمبرداريش خيلي خوبه ولي فايل رو كه به كامپيوتر منتقل كردم نتونست درست پخش كنه انگار كه كيفيتش زيادي بالا باشه و كم بياره. حالا بايد دنبال يك برنامه بگردم كه بتونه فيلمهاي اونو درست پخش كنه.

ولي در كل بگم مثل ...... پشيمونم كه اينو خريدم. يكي از دوستان Canon G7 داره (فكر كن دوربين مال 3 سال پيشه) عكسهاش معركه است و يا اين دوربين 2010 قابل مقايسه نيست. كاش G11 ميخريدم واقعيتش رو بخوايد گول سنسو CMOS اونو خوردم. اگه ميشد مثل كشورهاي ديگه محصولي رو خوشت نيومد پس بدي حتما پس ميدادم.

دوستان اگه سوالي داشتند بفرمايند در خدمتم. البته اگه كمي دير جواب دادم بنده رو عفو كنم. چون هم يكمي دپرسم. هم اينكه سرم خيلي شلوغه.
    profit و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها

ولي در كل بگم مثل ...... پشيمونم كه اينو خريدم. يكي از دوستان Canon G7 داره (فكر كن دوربين مال 3 سال پيشه) عكسهاش معركه است و يا اين دوربين 2010 قابل مقايسه نيست. كاش G11 ميخريدم واقعيتش رو بخوايد گول سنسو CMOS اونو خوردم. اگه ميشد مثل كشورهاي ديگه محصولي رو خوشت نيومد پس بدي حتما پس ميدادم.
    سلام
    از قضا سايت dpreview چند روزيه كه رويوي مربوط به اين رده از دوربينها رو كه اسمشونو گذاشته Compact Travel Zoom ارائه كرده و دوازده دوربين از سازنده هاي مختلف در اين رده رو بررسي كرده :

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/Q210grouptravelzoom/

و جالبه كه HX5 در تمام زمينه ها جزو بهترينهاست ( Best of the Bunch ) و ايراد عمده اي كه بهش گرفته شده كمي كند بودن اونه...
    خروجي اين دوربينو تا iso 1600 قابل قبول دونسته و كيفيت فيلمبرداريش هم كه Full HD هست و خيلي چيزاي ديگه...خلاصه اينكه اونقدرها هم پشيمون نباشيد و زود قضاوت نكنيد.دوربين خوبي داريد... سعي كنيد از اين دوربين كه در رده خودش از بهترينهاست خروجي خوب بگيريد و با G7 مقايسه نكنيد چرا كه اين دو اصلا از يك قماش نيستند كه بخوان مقايسه بشن...

به نظر بنده لنز 25-250 ميليمتري HX5 به تنهايي يك برتري بزرگ نسبت به لنز غير وايد G7 محسوب ميشه ...
    nima_7878، Mehdi Rojaie و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

پیش فرض پاسخ : پاسخ: کانن SX210 یا سونی HX5 ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    و جالبه كه HX5 در تمام زمينه ها جزو بهترينهاست ( Best of the Bunch ) و ايراد عمده اي كه بهش گرفته شده كمي كند بودن اونه...
    خروجي اين دوربينو تا iso 1600 قابل قبول دونسته و كيفيت فيلمبرداريش هم كه Full HD هست و خيلي چيزاي ديگه...خلاصه اينكه اونقدرها هم پشيمون نباشيد و زود قضاوت نكنيد.دوربين خوبي داريد... سعي كنيد از اين دوربين كه در رده خودش از بهترينهاست خروجي خوب بگيريد و با G7 مقايسه نكنيد چرا كه اين دو اصلا از يك قماش نيستند كه بخوان مقايسه بشن...

به نظر بنده لنز 25-250 ميليمتري HX5 به تنهايي يك برتري بزرگ نسبت به لنز غير وايد G7 محسوب ميشه ...[/COLOR]
    سلام
    ممنون از اينكه به من روحيه داديد. اتفاقا من همون ريويو ها رو خوندم كه رفتم HX5 گرفتم. شايد ازش بيش از حد انتظار دارم كه اينجوري تو ذوقم خورده.

بازم ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ : پاسخ: کانن SX210 یا سونی HX5 ؟

دلم نیامد وقتی این چند پست آخری را دیدم چیزی نگویم...
    از برند سونی خوشم نمی آید وکلا به هیچ برندی تعلق خاطر ندارم ... ولی....
    این سونی HX5 بنظرم خیلی خوب از کار درآمده ،
    از پریروز تا حالا صد ها مگا بایت عکس و فیلم با آن گرفته ام ، و هر دفعه از اینکه چنین تکنولوژی عالی با قیمت مناسب در دسترس من است لذت برده ام...
    دوربین بسیار هوشمند و خاصی است :
    وایت بالانس عالی ، فیلمبرداری عالی در مود های مختلف ، تکنولوژی HDR که در کسری از ثانیه در اختیار است ، تکنولوژی twiling که با ترکیب چند عکس که در کسری از ثانیه می گیرد یک عکس عالی تحویل می دهد ، پانورامای عالی و فلاش هوشمند ، مد ماکرو اتوماتیک ، لنز با کیفیت و بازه خوب ، فوکاس سریع خصوصا در مد فیلمبرداری ، وزن و جثه کوچک و بسیاری موارد دیگر....
    ضمنا قابلیت استفاده از کارت های SD را هم دارد..
    البته با این جثه کوچک کاستی هایی هم دارد ، مثلا کیفیت ضبط صدای آن عالی نیست و فیلتر ضد باد ندارد ( در مورد صدا دوربین های اخیر پاناسونیک بهتر عمل کرده اند) ،نداشتن مد های اولویت شاتر و دیافراگم ( البته مد M دارد)

خلاصه دوربین کارآمدی خصوصا برای مسافرت است
    نمونه عکس های آنرا در Dpreview و نمونه فیلم های آنرا در vimeo ببینید
    nejatinezhad تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2