صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 47 , از مجموع 47
Like Tree55تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید 500دی یا 550دی

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

سلام
    من هر دو دوربين رو استفاده كردم
    واقعا 550D خيلي بهتره
    حتي به نظر من 500 تومان بيشتر هم اگه نياز داشته باشي به قابليت هاش (كه من دارم) مي ارزه
    نويز هم با وجود اينكه 3 مگا بيشتر شده كمتره
    550D بگيريد پشيمون شديد خو دم ازتون مي خرم
    Anoosh-Em و D_felfelak تشکر می‌کنند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

باسلام خدمت دوستان

دوستان عزیز این که X4 از X3 بهتر است کاملا واضح است
    ولی اگر نسبت قیمت به کارایی را بسنجیم کدام یک پیروز است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    با اندکی مطالعه و نگاهی منصفانه به نتایج ریویوهای معتبر میتوان این مطالب را نتیجه گرفت.
    نظر من نتیجه مطالعه رویوهای مختلف قبل از انتخاب دی550 بود.
    این که با توجه به ریویو ها تصمیم گیری می کنید انتخاب بسیار عاقلانه ایست ولی اگر لینک این ریویو هارا هم بگذارید بسیار کمک کننده خواهد بود چون هر عکاس باید با توجه به نوع کار خود دوربین هارا بررسی کند
    در پست 14 چند آدرس ذکر کردم وحال می خواهم آدرسی معرفی کنم که به نظر بنده راه گشای انتخاب هر عکاس آماتور تا حرفه ای می باشد
    در این سایت شما دوربین هایه دلخواهتان را انتخاب و عکس های از یک لوکشن با یک پوزیشن نشان می دهد
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
    همان طور که در پست 14 گفتم من در عکس های این سایت می بینم که X3 کمی نویز بیشتر و کمی سافت تر است ولی به قیمت این دو دوربین هم نگاه می کنم و همین طور به قیمت 50mm F1.8 و میبینم که X3 با این لنز هنوزم ارزانتر ار X4 است ولی F1.8 خود گویایه شارپ تر کردن فوق العاده عکس خواهد بود و نیاز به افزایش ایزو را کاهش می دهد (البته تونالیته رنگ که در X4 گرم تر هست شمارا به اشتباه نیندازد چون هم به وسیله تنظیمات دوربین هم به مدد فوتوشاپ می توان آن را بدست آورد)

بله امکان فکوس پیوسته وجود ندارد که اتفاقا نکته بدی هم نیست. صدایی که لنز در زمان فکوس ایجاد میکند، سرعت کم فکوس کنتراستی و تغییر دیافراگم در زمان فکوس تاثیر نامطلوبی بر فیلم ثبت شده دارد حالا تصور کنید این عمل به صورت پیوسته انجام شود. در این شرایط بهتر است در زمان نیاز با استفاده از کلید شاتر روی سوژه فکوس کرد و یا از فکوس دستی استفاده کرد که البته کار مشکلی است.
    در مورد تفاوتهای جزئی 550دی و 500دی با دوستان موافق نیستم. 500دی یه موجود ناقص الخلقه هست که نه رفتار نویزی مناسبی دارد و نه فیلم برداری مورد قبولی. افزایش زیاد نویز در مقایسه با مدل قبلی یا مدلهای مشابه مثل دی5000 در ازای فقط 3 مگاپیکسل بیشتر و فیلم برداری با مشخصاتی که مطلع هستید باعث شد که کنون خیلی زود مدل 550دی را معرفی کند.که هم مد فیلم برداری کاملتری با امکان استفاده از میکروفن خارجی را دارد هم سنسور جدیدتر با نویز کمتر.
    در Kiss x3 من که با دکمه شاتر در فیلم برداری فکوس نمی کند ولی اگر در مود کویک بگذارید با فشردن همان دکمه ستاره و با یک بالا پایین رفتن آینه فکوس می کند که همان طور که اشاره شد این صدا نامطلوب است
    من در همان پست 14 گفتم که اگر فیلم برداری مد نظر باشد ....
    درست می گویید شاید X3 واقعا یک محصول میان طیفی باشد ولی این را می گویم که معرکه هم هست (باز هم با توجه به نسبت کیفیت به قیمت)

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow1 نمایش پست ها
    این Kiss X4 با این اختلاف قیمت 200 تومانی نمی صرفه چون از همه این بهبود ها در حد جزی است ویک لنزه خوب مثلا 50mm F1.8 II حدود 100 تومن است و در این قیمت شاهکار است و کاملا تفاوت این دو دوربین را پوشش می دهد (به نظر من) واگر زمانی خواستید دوربین را عوض کنید این لنز خوب است که با شما می ماند (همراه خوب )

مگر کاربرد عالی یا فوق عالی از فیلم برداریی دوربین به خواهید که آن وقت حتما Kiss X4 برنده است
    به هر حال هر دو عالی هستند ولی Kiss X3 به نسبت قیمت بهتر است

موفق باشید
    siavash_f تشکر می‌کند.
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

در Kiss x3 من که با دکمه شاتر در فیلم برداری فکوس نمی کند ولی اگر در مود کویک بگذارید با فشردن همان دکمه ستاره و با یک بالا پایین رفتن آینه فکوس می کند که همان طور که اشاره شد این صدا نامطلوب است
    Auto focus during movie recording works in the same way that it does in normal live view mode, meaning that if it is activated in live view mode, it is available during movie recording (press the AF-ON button to focus). Since all sounds are recorded during movie recording, and any in-camera sound is magnified (including the aperture changing), using AF with the internal mic is not recommended, neither is using in-lens IS. You'll also pick up the clicks of the control dial if you change exposure compensation while recording. Unlike a conventional camcorder there's no continuous focus option, and to be honest the focus is so slow that you would never use it whilst filming.
    منبع: dpreview.com

اگر نوع فکوس لایو ویو را از کویک به لایومد تغییر دهید بالا رفتن آینه و صدای آن حذف خواهد شد اما شما هنوز صدای لنز و تغییر دیافراگم در فکوس بر روی سوژه‌های کم کنتراست را خواهید داشت.
    در دی550 در منوی فیلم برداری امکان تغییر کلید فکوس از ستاره به شاتر موجود است چک کنید شاید در دی500 هم همینطور بود اگرچه تفاوتی نمیکند.

تشکر کرده
    141

سلام به تمامی دوستان عزیز که به من لطف دارید

کار خوبی کردین که منبع مطلبتون رو فرمودید ولی اگر لینک رو ضمیمه می فرمودید دیگه نیازی به کپی کردن نبود در ضمن تویه اون مطلب شاید نکات مناسب دیگه ای هم پیدا بکنیم
    در هر حال ممنون
    منبع: dpreview.com

اگر نوع فکوس لایو ویو را از کویک به لایومد تغییر دهید بالا رفتن آینه و صدای آن حذف خواهد شد اما شما هنوز صدای لنز و تغییر دیافراگم در فکوس بر روی سوژه‌های کم کنتراست را خواهید داشت.
    در دی550 در منوی فیلم برداری امکان تغییر کلید فکوس از ستاره به شاتر موجود است چک کنید شاید در دی500 هم همینطور بود اگرچه تفاوتی نمیکند.
    در رابطه با انواع مدل های فکوس در لایو ویو من قبلا هم خدمت دوستان عرض کردم
    با نگه داشتن دکمه ستاره (بعضا تا 5 یا 10 ثانیه!!) می تواند روی سوژه مورد نظر شما فکوس کند البته در حالت کویک بسیار سریع تر ....
    البته ممکنه این زمان 1 ثانیه هم بشه ولی شاید هم همون 5 تا 10 ثانیه بشه ودر این زمان صدای خروس و کلاغ ضبط می شه !! ( صدای فکوس خیلی بد ضبط می شود ) به نظر من همون کویک برای کاربرد معمولی مناسب تره

در رابطه به فکوس اگه با دکمه ی شاتر بشود که خیلی بهتره اگر ممکنه دقیق تر بگید این تنظیمات در کجاست ممنون می شم

موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به همه ی دوستان محترم.
    من عضو جدید سایت عکاسی هستم.
    یه چند وقتی هست که میخوام یه دوربین dslr بخرم. تا اونجا که تونستم مطالب سایت و خوندم و خیلی کمکم کرد. یه جورایی به این نتیجه رسیدم که دوربین کانن مدل 550D و 500D با این بودجه ای که من دارم بهترین مدل ها هستن.
    مورد استفادمم برای کارای معمولیه. عکس های خانوارگی و مسافرت و.... البته دانشجوی معماری هستم و احتمالا برای عکس های معماری هم به دردم میخوره. به عکاسی هم علاقه دارم.
    قبل از این هم دو مدل از دوربین های کامپکت سونی و یک مدل نیکون داشتم. و یه کمی هم با SONY ALPHA A100 کار کردم. ولی خودم تا حالا دوربین slr نداشتم.
    دو تا سوال از دوستان با تجربه دارم.
    اولیش این که تفاوت های دیگه ی بین 550D و 500D به جز کیفیت فیلم برداری هاشون چیزهای مهمی هستن یا نه؟
    بعدم اینکه من وقتی دوربین بخرم برای استفاده های معمولی فعلا همون انز 18-55 کیت روش برام کافیه تا بعدا لنز 55-250 بخرم یا اینکه از همون اول باید سعی کنم لنز هم بخرم؟
    یعنی کارایی لنز 18-55 از لنز که دوربین کامپکت با زوم 4x یا 3x کمتره؟

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

پیش فرض بین این دو تا موندم

من اینجا یک تاپیک زدم چرا تاپیکم پاک شد؟>
    من بین این دوتا دوربین موندم
    بین 550d و 500d
    بودجه ای که من دارم حدود 700 تومنه میخوام ببینم اگه فرق خیلی زیادی بین این دو تا هست هر جور شده 200 دیگه جور کنم 550 بخرم
    کار من عکاسی مجالس و اتلیه است تو این منطقه ای که من هستم دیگه بیشتر از این نمیتونم هزینه کنم چون ارزش نداره
    منظورم اینه نمیتونم 2 تومن یا 3 تومن بدم برا دوربین
    از کدام گارانتی بخرم بهتره
    مموری چند گیگ و چه مارکی بخرم بهتره
    تو مشهد جای مناسبی کسی میشناسه بگه برم
    اینا تو مشهد با اسم kiss فروخته میشه فرقی با 500 یا 550 داره
    من بزرگترین سایزی هم که میخوام چاپ کنم 100*70 است
    ممنون میشم جواب بدین

تشکر کرده
    141

باسلام
    ببخشید که یکم دیر دارم جواب می دم
    ولی به هر حال ماجرای این دو دوربین از این قرار هستش که این دوتا به نسبت قیمتشون دوربین های بسیار خوبی هستند ولی دی500 یکم به نسبت قیمت بهتره ولی شما باید به مورد استفاده ی خودتون نگاه کنید مثلا اون دوستی که می خواهد از این دوربین برای معماری مسافرت یا کار های خانواده گی استفاده بکنه فکر نکنم اصلا متوجه تفاوت این دو دوربین بشه چون هر دو دوربین کارشو تقریبا به یک اندازه راه می اندازند
    ولی اون دوستی که برای کارای مجلسی و کلا برای استفاده ی تجاری از این استفاده می کنه باید 550 به خرید برای این که شاید بخواهد بخشی از عکس را در سایز بزرگ چاپ کند پس مگاپیکسل هر چه بالاتر به کار خواهد آمد اگه بخواهد فیلم برداری هم به کارش اضافه کنه که دیگه باید به 550 رو بیاره در کل یکم تنالیته یه رنگی 550 بهتر است ولی فقط یکم!
    در زمینه زوم بگم که اصلا نباید با دوربین های کامپک مقایسه کنید بهترین کار اینه که تو مغازه دوربین خاموش رو زوم کنید و می بینید که چه قدر رنجه کمتری در مقایسه با زوم های 20 برابر دارید
    لنز 18-55 IS برای شروع کار خوبه ولی جدایی از کیفیت لنز شما برای کار در بعضی از سبک های عکاسی (جدا از کیفیت لنز) به رنجه متفاوتی از این رنج نیاز دارید مثلا برای پرتره به رنج 50-85 در این دو دوربین نیاز دارید و برای طبیعت رنج 10-20 اگر کمتر هم شد بهتر و ....
    خودتون بعد یک مدت کار کردن دستتون میاد البته مطالعه هم لازمه و علاقه!
    ولی برای کار درامد زا حتما کیفیت هم پا به وسط این میدان می گذارد ورفیق جون جونیش رو هم با خودش میکشه بالا یعنی همون قیمت !
    و اگربرای کار درامد زا آدم پول به لنز خوب نده یک نامردی کرده

در هرکجا سعی کنید از نمایندگی خرید کنید چون خرده فروش ها هم از همین ها به قیمت همکاری می خرن به مردم میفروشن پس برو سر منبع
    در مشهد از فتو آرام - بازرگانی نجاتی(تابان) - و کنون مرکزی خراسان ( سناباد )
    کیس ایکس 3 و دی 500 تقریبا فرقی نداره و در مشهد هم فقط کیس یافت می شود (من این جور دیدم)
    هر گرانتی دادن با بیمه بگیر

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5