صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree66تشکر

موضوع: 500D/1000D/450D کدوم بهتره

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

پیش فرض پاسخ: 500D/1000D/450D کدوم بهتره

سلام دوستان

جناب سياوش فتحي به نظر ينده حقير بين اين 3 دوربين 500D انتخاب مناسب تري مي باشد.

بنده با همه اين دوربينها كه فرموديد و حتي 400D هم كار كردم.اين كه مي گن نويز 500D بالاست و .... بله هست اما نه اونقدر كه مثل آينه خاور از دور ديده بشه .

هم بدنه سبكه . هم iso تا 12800 هست كه در دوربينهاي مورد نظر شما تا 1600 هست .
    آيا اين iso نكته مهمي نيست.
    آيا نرم افزار ها و NR خود canon خوب نيست.

انتخاب بسيار ساده است اگر بحث قيمت در ميان نباشد .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط I Mis نمایش پست ها
    ببخشيدا ببخشيدا...
    مگه آدم كم داره يا حالش خرابه كه چندي هزينه كنه و يه آپگريد انجام بده... بعد توي همون ريزوليشن استفاده كنه تا شايد به كيفيت قبلي برسه....؟؟؟ من كه اين كار رو اصلا با عقل و درك همخوان نمي بينم
    آخه كدوم انسان فرهيخته اي مي ره اين همه هزينه بكنه كه بعد دوربين جديدش رو توي همون سايز دوربين قبلي استفاده كنه.....
    البته صراحت من رو ببخشيد...مطمئنا پست رو حذف مي كنين..اما...
    دوست عزيز ربطي به تاپيك نداره بنابر اين زياد توضيح نمي دم بهتره به تاپيك 50D مراجعه كنيد. منظور فقط در ايزوهاي خيلي بالا بود وگرنه در ايزوهاي معمول (تا 800 و حتا 1250) برتري كامل با 50D است.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

سلام
    سیاوش عزیز
    با توجه به بحث های اساتید و مقایسه های نه چندان علمی
    بنا بر نیاز شما که دوربین دوم می باشد ترجیها بهترین گزینه 450d می باشد
    اختلاف قیمت بین 450 و 500 به حدی می باشد که شما با این اختلاف امکان خرید فلاش یا حتی لنز رو خواهید داشد
    انشاالله هر خریدی که انجام میدهید برایتان مبارک باشه
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    سلام
    سیاوش عزیز
    با توجه به بحث های اساتید و مقایسه های نه چندان علمی
    بنا بر نیاز شما که دوربین دوم می باشد ترجیها بهترین گزینه 450d می باشد
    اختلاف قیمت بین 450 و 500 به حدی می باشد که شما با این اختلاف امکان خرید فلاش یا حتی لنز رو خواهید داشد
    انشاالله هر خریدی که انجام میدهید برایتان مبارک باشه
    با سلام
    اتیک جان چرا تهمت میزنی , عزیز دل برادر , کجای بحث دوستان غیر علمی هست ؟
    غیر علمی ؟ ... از کدام دید .... از دید خودمان ؟ ...... نباید دید علمی بالا رود تا نظرات علمی را بهتر بشناسیم ؟

می تونی با اختلاف بین 450 دی و 500 دی لنز یا فلاش خوبی معرفی کنی ؟ حتما 18-55

پ.ن : بیشتر اوقات در تاپیک های مقایسه ای دوستان یک دوربین مد نظرشون هست و گاها برای اطمینان از خرید با دوربین دیگری از لحاظ قیمت مقایسه ای می کنند , اما حتی اگر انتخاب زیاد صحیحی هم نداشته باشند باز انچه که ته دل خودشون هست خریداری می کنند , شاید بهتر باشد در این مثال تاپیک ها مهر تاییدی بر انتخاب خریدار بزنیم
    در پایان هم به عرض برسونم منظورم من سیاوش خان و یا فرد خاصی نیست به طور کلی و با توجه به مواردی که در چند ماه اخیر دیدم بیان کردم
    farhad44 و xman_a تشکر می‌کنند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Exclamation پاسخ: 500D/1000D/450D کدوم بهتره

با سلام
    این تجهیزات سیاوش عزیز canon 40D/28-135/55-250
    canon sx120 IS
    با توجه به اینکه ایشون قصد خرید بادی دارن و قیمت لنز و تفاوت قیمت دو بادی هر دو باهم این امکان رو به ایشون میدهد که یک فلاش بگیرین

برای اینکه حاشیه نشود
    اکثر نظرات تاپیک ها رو گاهن کسانی به چالش می کشن که خود از این دوربین یا برند مد نظر استفاده نکرده اند و این جایی بسی ........... دارد که چرا بجای خاندن نظریات دیگران به نظریات غیر علمی روی میاوریم

من 450 قبلی رو وقتی داشتم همزمان برای کی از دوستان 500 گرفتیم هر دو دوربین خوبی هستن ایزو 500 بیشتر از سنسور بهتری استفاده می کنه در این شکی نیست اما سیاوش قصد استفاده از دوربین دوم رو داره یعنی دوربینی که در نبود دوربین اول یا بنا به دلایلی که باز از نزدیک در جریان هستم قصد همراه اوردن دوربین دوم در اکثر مواقع که گاهن چند باری در روز باهم برخورد داریم را دارند پس نتیجتا دوربین 450 برای ایشان بهتر عمل خواهد کرد
    ویرایش توسط xman_a : Saturday 15 May 2010 در ساعت 18:42
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    سلام دوستان

جناب سياوش فتحي به نظر ينده حقير بين اين 3 دوربين 500D انتخاب مناسب تري مي باشد.

بنده با همه اين دوربينها كه فرموديد و حتي 400D هم كار كردم.اين كه مي گن نويز 500D بالاست و .... بله هست اما نه اونقدر كه مثل آينه خاور از دور ديده بشه .

هم بدنه سبكه . هم iso تا 12800 هست كه در دوربينهاي مورد نظر شما تا 1600 هست .
    آيا اين iso نكته مهمي نيست.
    آيا نرم افزار ها و NR خود canon خوب نيست.

انتخاب بسيار ساده است اگر بحث قيمت در ميان نباشد .
    محمد جان خیلی ممنون از نظری که دادید اما یک سوالی دارم شما با دوربینی که دارید تا چه مقدار از ISO بالا استفاده کردید من با دوربینم ( 40D) نتونستم بالاتر از 800 برم یعنی لازم نبود و اگر هم بود سعی کردم از 800 بالاتر نرم شاید هم کارم غیر حرفه ای بوده نمیدونم اما این رو تجربه کردم عکسی که نویز داره رو وقتی با بهترین نرم افزارها کاهش دادم نتونستم به کیفیت معقولی برسم
    موفق باشید/
    اما اون چیزی که برام سوال شده با توجه به توضیحات تمامی دوستان بزرگوارم این هست که آیا برتری 500D با 450D فقط تو بزرگ بودن عکس های 500D به خاطر 15MP بودنش و توانایی فیلم برداریش هست و بس ؟ ( حالا حساسیت بالا 12800 رو هم میشه بهش افزود)
    I Mis تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    محمد جان خیلی ممنون از نظری که دادید اما یک سوالی دارم شما با دوربینی که دارید تا چه مقدار از ISO بالا استفاده کردید من با دوربینم ( 40D) نتونستم بالاتر از 800 برم یعنی لازم نبود و اگر هم بود سعی کردم از 800 بالاتر نرم شاید هم کارم غیر حرفه ای بوده نمیدونم اما این رو تجربه کردم عکسی که نویز داره رو وقتی با بهترین نرم افزارها کاهش دادم نتونستم به کیفیت معقولی برسم
    موفق باشید/
    اما اون چیزی که برام سوال شده با توجه به توضیحات تمامی دوستان بزرگوارم این هست که آیا برتری 500D با 450D فقط تو بزرگ بودن عکس های 500D به خاطر 15MP بودنش و توانایی فیلم برداریش هست و بس ؟ ( حالا حساسیت بالا 12800 رو هم میشه بهش افزود)
    سلام
    برتري ايزو رو اصلا به حساب نياريد...
    به قول خودتون اصلا ايزو رو توي كاربري هاي عمومي اصلا از 800 يا حتي 1600 بالاتر نمي بريد.. پس يك فاكتور بسيار كم اهميت است....
    اصلا با 12800 چيكار مي خواهيم بكنيم....
    به قول جناب حسيني (آقا فرهاد) ما همچين ايزو يي رو برايه چي مي خواهيم ..كه چي بشه.. يه عكس متفاوت بگيريم ..يه عكس پر نويز ...براي گرفتن يك عكس متفاوت..يك عكس پر نويز و يا يك عكس بدون استفاده...
    پس ايزو رو از داريره ي گزينش حذف كن...
    اون مسائلي رو هم كه توي پي ام بهت گفتم در نظر بگير
    موفق باشي
    انشاأالله يه دوربين خوب بگيري و لذت شو ببري...
    زياد هم وسواس به خرج نده...
    siavash_f تشکر می‌کند.
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    آقا سياوش من تا ايزوي 3200 هم استفاده مي كنم و مشكلي ندارم. دوربينهاي فبلي رو هم كه گفتم تست كردم.
    به نظر دوستان كه فرمودند ايزو كشك است : هم احترام مي گزارم و هم رد مي كنم.چون طبق نظر ايشان به هيچ كاري نمي ياد.

و چون بنده گاگول هستم از ايزو بالا تو شرايط كم نور استفاده مي كنم و معمولا در هر شرايطي فلاش بازي نمي كنم.

مثلا چند عكس پرتره با 70-200 4 is با ايزو 3200 و سرعت 1/8 يا 1/10 انداختم روس دست و عالي بود.
    و تعدادي با لنز 50 1.8 و ايزوي 6400 در نور خيلي كم با سرعت 1/40 كه با دوربينهاي قبلي نمي توانستم.

در باره اينكه iso خوبه يا نه قبلا بحث شده و فكر نمي كنم بحث در مورد چيزي كه سازندگان دوربين به فكر ارتقاي آن
    هستند مناسب باشه و من هم اهل كل كل نيستم.
    يك نكته كه با edit گذاشتم. دوربين 40D شما ايزو استاندارش 1600 هست و 3200 رو با enhanced دازيد 500d استاندارد تا 6400 داريد , enhanced 12800 است.تفاوت سنسورها زياد است

با احترام
    ویرایش توسط Viper : Sunday 16 May 2010 در ساعت 08:39 دلیل: نكته edit
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط I Mis نمایش پست ها
    ........

اصلا با 12800 چيكار مي خواهيم بكنيم....
    به قول جناب حسيني (آقا فرهاد) ما همچين ايزو يي رو برايه چي مي خواهيم ..كه چي بشه.. يه عكس متفاوت بگيريم ..يه عكس پر نويز ...براي گرفتن يك عكس متفاوت..يك عكس پر نويز و يا يك عكس بدون استفاده...
    پس ايزو رو از داريره ي گزينش حذف كن...
    ........
    دوست عزيز نصف دعواهاي سياسي و اجتماعي سر همين نقل قول هاي غير مستقيم است. برداشت شما از حرفي كه بنده احتمالا در جايي زده ام كاملا اشتباه بوده است. بنده بارها عرض كرده ام به اميد روزي كه همه ي دوربين ها تا ايزوي n ميليون بتوانند عكس بدون نويز بگيرند. من خودم تا ايزوي 1250 روي 40D مشكلي با نويز نداشتم ولي هميشه آرزو داشتم بتوانم حداقل با ايزو 6400 در حد نويز 1250 عكس بگيرم (بارها به همين دليل از گرفتن عكسي گذشته ام) چيزي كه اكنون با برخي دوربين هاي امروزي از حد آرزو بيرون آمده است.
    BERLANO و siavash_f تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Viper نمایش پست ها
    سلام
    آقا سياوش من تا ايزوي 3200 هم استفاده مي كنم و مشكلي ندارم. دوربينهاي فبلي رو هم كه گفتم تست كردم.
    به نظر دوستان كه فرمودند ايزو كشك است : هم احترام مي گزارم و هم رد مي كنم.چون طبق نظر ايشان به هيچ كاري نمي ياد.

و چون بنده گاگول هستم از ايزو بالا تو شرايط كم نور استفاده مي كنم و معمولا در هر شرايطي فلاش بازي نمي كنم.

مثلا چند عكس پرتره با 70-200 4 is با ايزو 3200 و سرعت 1/8 يا 1/10 انداختم روس دست و عالي بود.
    و تعدادي با لنز 50 1.8 و ايزوي 6400 در نور خيلي كم با سرعت 1/40 كه با دوربينهاي قبلي نمي توانستم.

در باره اينكه iso خوبه يا نه قبلا بحث شده و فكر نمي كنم بحث در مورد چيزي كه سازندگان دوربين به فكر ارتقاي آن
    هستند مناسب باشه و من هم اهل كل كل نيستم.
    يك نكته كه با edit گذاشتم. دوربين 40D شما ايزو استاندارش 1600 هست و 3200 رو با enhanced دازيد 500d استاندارد تا 6400 داريد , enhanced 12800 است.تفاوت سنسورها زياد است

با احترام
    محمد جان من جسارت نکردم فقط سوال کردم( کل کل کردن!!! گاگول و ....!!!!!) من کاره خودم رو غیر حرفه ای بیان کردم نه کار شما رو به حرحال از توضیحاتتون بازم ممنونم
    موفق باشید/
    Viper تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین