صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
Like Tree50تشکر

موضوع: slr یا slr-like مساله این است!

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    من با دوربین کامپکت، SLR Like و SLR عکاسی کرده ام. اگر کیفیت عکس برایتان اهمیت زیادی دارد SLR قطعاً انتخاب بسیار بسیار بهتری است. برای ماکروگرافی هم به جز استفاده از لنز ماکرو راه های ارزانی مثل لنز معکوس، فیلتر ماکرو و اکستنشن تیوب هم هست.
    ایول! اکستنشن تیوب رو نمیشناختم. این عالیه! :) مرسی...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    علي يارقلي

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

اگر به دنبال بالا بودن كيفيت خروجي و همچنين به دنبال پردازش عكسهايتان هستيد؛ انتخاب شما بين SLR ها و دوربين هاي بدون آيينه و يا حتي دوربينهاي كامپكتي مثل G15- G16 خواهد بود. بايد دور slr-like هاي با سنسور كوچك! و لنز كم كيفيت! را خط بكشيد.
    به بيان ديگر:
    صورت سوال اشتباه است!
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

من با دوربین کامپکت، SLR Like و SLR عکاسی کرده ام. اگر کیفیت عکس برایتان اهمیت زیادی دارد SLR قطعاً انتخاب بسیار بسیار بهتری است. برای ماکروگرافی هم به جز استفاده از لنز ماکرو راه های ارزانی مثل لنز معکوس، فیلتر ماکرو و اکستنشن تیوب هم هست.
    نظر ایشون اصلی ترین نکته را اقلا برای من داراست "کیفیت عکس! مسئله این است"
    من هم هر سه نوع را تجربه کردم ولی وقتی عکس های نه سال گذشته را مرور می کنم حیفم می آید (یعنی افسوس برای کیفیت پائین و بخصوص نویز)برای عکس هائی که با کامپکت یا لایک (و حتی لنز های کم کیفیت)گرفتم.
    اگرچه به خاطر همان داستان دور کمر که فرمودند باز هم بیشتر اوقات لایک با خودم حمل و نقل می کنم.
    nautilus_214 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    آذري

تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    اگر به دنبال بالا بودن كيفيت خروجي و همچنين به دنبال پردازش عكسهايتان هستيد؛ انتخاب شما بين SLR ها و دوربين هاي بدون آيينه و يا حتي دوربينهاي كامپكتي مثل G15- G16 خواهد بود. بايد دور slr-like هاي با سنسور كوچك! و لنز كم كيفيت! را خط بكشيد.
    به بيان ديگر:
    صورت سوال اشتباه است!
    بی شک به دنبال کیفیت خروجی هستم. ولی مساله اینه که رنج بالای لنز like رو هم خیلی نیاز دارم و دوست دارم. سوال در واقع از این تضاد برام ایجاد شده.
    علي يارقلي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    بی شک به دنبال کیفیت خروجی هستم. ولی مساله اینه که رنج بالای لنز like رو هم خیلی نیاز دارم و دوست دارم. سوال در واقع از این تضاد برام ایجاد شده.
    بنا به تجربه شخصي خودم و تجربيات بعضي دوستان، به نظرم اگر به تله خيلي بلند احتياج زياد و مداوم داريد (بيشتر از 400 م م كه معمولاً براي عكاسي حيات وحش مورد نياز است) خريد SLR Like منطقي است (به دليل خيلي خيلي گران بودن لنزهاي تله بلند) براي ساير موارد، به نظرم SLR Like راضي كننده نيست و به نظرم براي ساير موارد حتي اگر DSLR هم نخواهيد، بهتر است دوربيني مثل G15 بخريد تا يك SLR Like.
    به نظرم با يك SLR با لنز كيت و يك لنز تله ارزان قيمت مثل 55-250 كانن (كه معادل 88-400 م م است) به نتيجه به مراتب بهتري از SLR Like مي رسيد.
    K_NMT، nautilus_214، m.a.i و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    نظر ایشون اصلی ترین نکته را اقلا برای من داراست "کیفیت عکس! مسئله این است"
    من هم هر سه نوع را تجربه کردم ولی وقتی عکس های نه سال گذشته را مرور می کنم حیفم می آید (یعنی افسوس برای کیفیت پائین و بخصوص نویز)برای عکس هائی که با کامپکت یا لایک (و حتی لنز های کم کیفیت)گرفتم.
    اگرچه به خاطر همان داستان دور کمر که فرمودند باز هم بیشتر اوقات لایک با خودم حمل و نقل می کنم.
    دقیقا نظر شما درسته. مثلا من بخاطر کیفیت پایین این عکسم خیلی ناراحتم چون به شخصه خیلی دوستش دارم:
    http://aks.akkasee.com/photos/107370...3BsortBy%253A&

ولی از طرفی این عکسم رو هم خیلی دوست دارم که اگه لنز تله ی همین Like رو نداشتم اصلا نمیتونستم این عکس رو بگیرم!!! :
    عکاسی |‌ گالری

و اینجاست که انتخاب برام سخت میشه! :)
    علي يارقلي

تشکر کرده
    644

بنا به تجربه شخصي خودم و تجربيات بعضي دوستان، به نظرم اگر به تله خيلي بلند احتياج زياد و مداوم داريد (بيشتر از 400 م م كه معمولاً براي عكاسي حيات وحش مورد نياز است) خريد SLR Like منطقي است (به دليل خيلي خيلي گران بودن لنزهاي تله بلند) براي ساير موارد، به نظرم SLR Like راضي كننده نيست و به نظرم براي ساير موارد حتي اگر DSLR هم نخواهيد، بهتر است دوربيني مثل G15 بخريد تا يك SLR Like.
    به نظرم با يك SLR با لنز كيت و يك لنز تله ارزان قيمت مثل 55-250 كانن (كه معادل 88-400 م م است) به نتيجه به مراتب بهتري از SLR Like مي رسيد.
    بی نهایت سپاسگزارم! نظرات شما واقعا افکار و تصمیماتمو جمع و جور میکنه. مرسی داریوش جان.
    علي يارقلي

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به هر حال کیفیت بریج ها نسبت به دوربین المپیوس شما این سالها بسیار پیشرفت کرده است ...
    و گاه علیرغم سنسور کوچک به دلیل تکنولوژی پیشرفته تر به کیفیت بهتری رسیده اند ...
    به نظر من با توجه به علاقه به عکاسی تله ، slr like تهیه کنید . چون تقریبا با دوربین slr به آن بازه زوم نخواهید رسید ... و البته طبیعی است که آن کیفیت را نخواهید داشت ... ولی با این حال کیفیت خیلی هم بد نخواهد بود ... ضمن اینکه خرید لنز تله فوتوی خوب که کیفیت خوبی هم برای شما به ارمغان بیاورد ، چند برابر قیمت کل دوربین شما خواهد شد ...
    با این حال با کمی کار با منوال دوربین و پروسس بعد از عکاسی می توانید با لایک ها هم عکس های خوبی بگیرید ...
    به شرطی که از رده High End لایک ها انتخاب کنید ...
    sx50 کانن
    یا فوجی x-s1
    یا پاناسونیک FZ 200
    nautilus_214، 8030m، m.a.i و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

درود
    دوربین های لایک واقعا اغوا گر هستند به خاطر منوال خوب ،رنج خوب لنز و حتی بعضی امکانات جانبی ..... والبته کیفیت عالی ندارند ولی خیلی هم ناامید کنندا نیز نیستند
    من 2سالی با hs20 عکاسی کردم عکسهای خوبی هم گرفتم اما نکته اصلی در عکاسی با سوپرزوم ها اینه که عکاس باید انتظهرشو در حدکیفیت اون پایین بیاره و نه به اندازه امکاناتش بالا ببره که اگه این کارو بکنه یک سوپر زوم برای خیلی ها به راحتی جوابگوست
    من خودم چون کیفیت بالاتری را می خواستم دوربینمو فروختم ...ولی چند شب پیش برای عکاسی از یک همایش دعوت شدم و دوربین هم که در اختیارم بود دی 700 با 18 55stm البته دوربین بسیار خوبی بود ولی واقعا لنز 18 55 برام عذاب اور بود و دستم رو بسته بود هرچند لکسها خوب شد ولی فکر می کردم اگر یک سوپر زوم داشتم خیلی بهتر بود می توانستم مراسم را پوشش دهم
    در مجموع اینها را گفتم که بدانید انتخاب شما رابطه مستقیم با هدفتان دارد اگر کیفیت اولویت دارد که قطعا slr و اگر با لنز های کیت و ارزان قیمت نمی توانید کنار بیاید یک سوپر زوم ولی از نوع خوب همانطور که کورش عزیز فرمودند دوربینی مثل xs1 و .....که کیفیت متوسط و قابل قبولی نیز در اختیار شما قرار می دهند
    nautilus_214، m.a.i، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

مهمترین مزیت یک دوربین بریج همونطور که برخی دوستان اشاره کردن به نظر من و بدون شک گستره زومی هسست که درکنار کیفیت نسبی عکس ارائه می ده. اگر برای هر عکاس یک دایره ای رو تصور کنید که عکاس مرکز اونه، وقتی دوربین بریجی همراهتون هست در دایره ی بزرگتری امکان ثبت تصاویر به اعتقاد من هیجان انگیزتری رو دارید (اگر تشبیه مناسب نیست عذر می خوام) . من دوربین canon sx50 دارم و از اینکه بتونم بدون سه پایه و با کمک دستیار لرزشگیر دوربینم عکسی مثل عکس زیر رو تهیه کنم حس خوبی بهم دست می ده (این عکس رو دیشب 92/6/4 گرفتم).من علاقه ای به آموزش همگانی هم دارم و جالبه با همچین عکس هایی می تونم کاربرهای بیشتری رو با دوبین ساده تری به نجوم علاقه مند کنم.
    درمورد کیفیت تصویر دوست بزرگوارمون جناب چگینی یکبار اشاره فرمودند در هر ابعادی که مقایسه کنیم دوربین بریج پایین تر از dslr قرار داره. این صحبت درستی هست اما تصور کنید با مبلغی به مراتب پایین تر از یک dslr به لحاظ کمیت امکانات بیشتری از یک dslr رو به خدمت می گیرید.
    فکر می کنم جدای از اینکه باید به هدفی که برای اون دوربین می خریم نگاه کنیم ترکیب این دو کنار هم قابل تامله.البته من دوربین slr ندارم ولی حداقل دغدغه لک های سنسورم رو ندارم(و این برای من یه مزیته هر چند دوستان حرفه ای تر باید اینو تایید یا رد کنن)
    my pictures moon 041.jpg
    nautilus_214 و 8030m تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین