نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By mmazhar_55

موضوع: Olympus PEN E-PL1 VS Fujifilm HS10 VS Olympus SP-800 UZ VS Panasonic FZ38

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض Olympus PEN E-PL1 VS Fujifilm HS10 VS Olympus SP-800 UZ VS Panasonic FZ38

سلام به همه دوستان. هدف از زدن این تاپیک همون جور که از اسمش پیداست مقایسه دوربین های یاد شده هست. تو تاپیک های سایت گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم. بیشتر مقایسه فوجی بود با کنن.

من قصد خرید دوربین دارم. از محیط های بسته تا فضا های باز. عکاسی از حیوانات. ماکرو و تله. نیاز به داشتن تنطیمات منوال چون به شخصه لذت میبرم از این کار. کمی تا قسمتی عکاسی میکردم برای دل خودم اما نه دیجیتال. میزان نوردهی که میتونن تحمل کنن. نویزی کدوم کمتر هست. { جدولی که دوستان قرار داده بودند حکایت از داشتن نویز کمتر در مدل پاناسونیک خبر میداد ولی گویا یکی یا دو تا از مدل ها تو اون مقایسه نبودند.}

گارانتی رو هم بیخیالش میشم. از امارات خرید میکنم. امروز که تصمیم به خرید FZ35 داشتم تو ایران 160 الی 170 تومن گرون تر هست. متاسفانه خودم به شخصه دید خوبی نسبت به گارانتی تو ایران ندارم. چون یا همش تقصیر خودم بوده یا مشمول گارانتی نمیشده. یا اینکه اینجا قابل تعمیر نیست باید فرستاده بشه امارات و جالب اینکه هزینش رو خودم باید بدم. به همین خاطر اگر میخوام برای دوربینی مثله FZ35 میخوام 450 تومن پول تو ایران بدم میرم یدونه مثلا Fz40 یا FZ100 میگیرم.

در کل دوستان نظرشون نسبت به این دوربین ها چیست. یکی از اون الیمپوس ها هم به عنوان دوربین برگزیده سال 2009 برای خبرنگاری برگزیده شده بوده گویا.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ : Olympus PEN E-PL1 VS Fujifilm HS10 VS Olympus SP-800 UZ VS Panasonic FZ38

سلام
    قبل از اینکه FZ100 می اومد طرفدار پروپا قرص HS10 بودم. اما حالا نمیشه از این FZ100 گذشت.مخصوصا که همون FZ35 هم حتی رقیب خوبی برای HS10 بود. اگه ایران بیاد پس از مدتی به احتمال قوی خواهم گرفت.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ : Olympus PEN E-PL1 VS Fujifilm HS10 VS Olympus SP-800 UZ VS Panasonic FZ38

خب برای شروع یه سری عکس میزارم از دو تا دوربین پاناسونیک. تا دوستان نظرشون رو بگن:

نظر دوستان چی هست؟

كاربر آشنا mmazhar_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    133

با سلام
    آن چیزی که در این تصاویر به وضوح دیده میشود شارپتر بودن تصاویر fz 100 نسبت fz 35 میباشد در حالی که نویز آن به مراتب در همه ایزو ها از fz 35 بیشتر است.
    Ramtin-Auto تشکر می‌کند.
    محمد مظهر آهنگری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

خوب دوستان شارپ بودن همراه با نویز بیشتر رو انتخاب میکنن یا نویز کمتر و عکس های سافت تر با حالت بلور رو؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نميدونم چرا اون المپوس E-PL1 بدبخت رو انداختيد وسط اين چندتا كه مقايسه كنيد !
    آخه مگه نميدونيد اون مسافري از سرزمين slr هاست با لنزهاي تعويض شونده كه آيينه شو برداشتند..

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اگر الیمپوس E-PL1 رو که تو کلاس بقیه نیست از جمع خارج کنیم (مثل اینکه بخواهیم بنز کلاس ای رو از جمع سمند و 206 و فولکس گل جدا کنیم) فکر کنم با توجه به اینکه از اونجا با قیمت مناسب خرید میکنید برنده پاناسونیک باشه . مخصوصا اگه FZ100 که تقریبا تو همه چی کامله گیر بیاری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

خب در مورد الیمپوس اشاره شده اشتباه من بود. اما این جا مورد مقایسه و هدف اصلی عکاسی است. و قابلیتی مثله فیلم برداری اچ دی در رتبه های بعدی قرار میگیره. سوالی که من هنوز با هاش مواجه ام این هست که کدوم یکی از نقیصه { شارپ بودن و نویز رو قبول کنم یا سافت بودن و نویز کمتر رو؟} خب این دوربین مطمئنا برای اتلیه نخواهد بود. اما اگر عکس پرتره انداخته بشه که بخواد تو ابعاد زیره 1متر مثلا 70 در 30 سانتی متر پاپ بشه ایا مشکلی وجود خواهد داشت؟ سافت بودن رو میشه ایجاد کرد با افکت ها پس من ایجا که مورد مقایسه FZ100 هست رو انتخاب کنم و بیخال بقیه بشم؟ فوجی چی؟ ایا در شب خوب عمل میکنه؟ الیمپوس چطور؟