صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
Like Tree145تشکر

موضوع: تبدیل سیستم از Nikon به Canon یا از Canon به Nikon - چرا؟

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ : تبدیل سیستم از Nikon به Canon یا از Canon به Nikon - چرا؟

با تشکر
    استاد نادری
    ;)
    ویرایش توسط translator : Saturday 11 September 2010 در ساعت 13:55
    amirmisagh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ : تبدیل سیستم از Nikon به Canon یا از Canon به Nikon - چرا؟

جناب جمسی نور خوب دقیقا یعنی چی؟
    Dante و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

من یک مطلبی دیدم عکاسی میگفت من همیشه لنز های نیکن رو میخرم اگر بخوام روی کنن هم استفاده کنم از مبدل نیکن به کنن استفاده میکنم ! الان با توجه به اینکه آخرین پست این تاپیک برای سال 2010 هستش میخواسم بپرسم کسی اطلاعات جدیدی از این مبدل ها داره ؟ مثلا اتوفکس کار میکنه ؟ در بازار ایران پیدا میشه ؟ اگر هست حدود قیمت ؟؟
    اگر تبدیل از میکن به کنن افت کیفیت نداشته باشه ( یا خیلی کم باشه ) به نظر چیز خیلی جالب و کاربردی میاد !

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    من یک مطلبی دیدم عکاسی میگفت من همیشه لنز های نیکن رو میخرم اگر بخوام روی کنن هم استفاده کنم از مبدل نیکن به کنن استفاده میکنم ! الان با توجه به اینکه آخرین پست این تاپیک برای سال 2010 هستش میخواسم بپرسم کسی اطلاعات جدیدی از این مبدل ها داره ؟ مثلا اتوفکس کار میکنه ؟ در بازار ایران پیدا میشه ؟ اگر هست حدود قیمت ؟؟
    اگر تبدیل از میکن به کنن افت کیفیت نداشته باشه ( یا خیلی کم باشه ) به نظر چیز خیلی جالب و کاربردی میاد !
    این مطلب به احتمال زیاد درمورد لنزهای آنالوگ بوده به عنوان مثال یکی از دوستان کننی چند وقت پیش میخواستن یه لنز ماکرو آنالوگ از خارج کشور تهیه کنن ترجیح دادن نسخه نیکونی بگیرن و روش تبدیل ببندن اینطوری اگه کسی خواست روی نیکون استفاده کنه خیلی راحت تبدیل رو باز میکنه و هم اینکه موقع فروش راحت تره. یه مدل تبدیل هم ساخته شده که میتونه دیافراگ لنزهای G به صورت مکانیکی تغییر بده اما تبدیلی که اتوفوکوس داشته باشه به هیچ عنوان ساخته نشده.
    کوروش، ahmad_sh و alireza1200 تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

جذاب ترين لنز نيکون 12-24 بود که زمان خودش رقيب کنونی يا سيگما و تامرون نداشت اون موقع بعضی ها از اين لنز استفاده ميکردن

الان ديگه حتی سونی هم اينقدر لنز جديد براش هست که ارزش دردسر تبديل و مشکلات فکوس و .... رو نداره
    حالا کدوم لنز نيکون به نظر شما جذاب مياد که بادی های نيکون رو ول کنی از بادی کنون با تبديل استفاده کنيد
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    جذاب ترين لنز نيکون 12-24 بود که زمان خودش رقيب کنونی يا سيگما و تامرون نداشت اون موقع بعضی ها از اين لنز استفاده ميکردن

الان ديگه حتی سونی هم اينقدر لنز جديد براش هست که ارزش دردسر تبديل و مشکلات فکوس و .... رو نداره
    حالا کدوم لنز نيکون به نظر شما جذاب مياد که بادی های نيکون رو ول کنی از بادی کنون با تبديل استفاده کنيد
    ممنون از توضیحتون
    من یه کنن دارم پول خرید یه بادی خوب نیکن هم الان ندارم اگر میتونستم از این تبدیل استفاده کنم مثلا یه 85mm sigma نیکن میگرفتم بعدا پول دستم میومد یه بادی خوب نیکن هم میخریدم ! الان نمیتونم بریم سیگما برای کنن بخرم وقتی در آینده نزدیک قرار باشه کوچ کنم برای من این مبدل خیلی به درد میخورد
    Majix تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3755

ممنون از توضیحتون
    من یه کنن دارم پول خرید یه بادی خوب نیکن هم الان ندارم اگر میتونستم از این تبدیل استفاده کنم مثلا یه 85mm sigma نیکن میگرفتم بعدا پول دستم میومد یه بادی خوب نیکن هم میخریدم ! الان نمیتونم بریم سیگما برای کنن بخرم وقتی در آینده نزدیک قرار باشه کوچ کنم برای من این مبدل خیلی به درد میخورد
    اگر مبدل ارزون بود و دقيق بود بله اما نه ارزونه نه دقيق

من لنز 85 سيگما رو دارم با 5 دی 4 بايد خيلی مراقب باشم که فکوس درست باشه ، روی لحظات حساس هميشه بعد از هر عکس فکوس رو ول ميکنم و دوباره فکوس ميکنم که اگر يکی از عکس ها ايراد داشت بقيه درست باشه

اگر تبديل های کنون به سونی رو ببينيد (که خيلی مشتری بيشتری داشت و کلی روش کار شده بود ) روی اتوفکوس هنوز دقت بالايی ندارند و فقط با بعضی از لنز ها سازگاری دارند
    مثلاً با 135 کنون کار ميکنن با 17-40 که اف 4 هم هست فکوس درستی ندارند و خطا زيادی هم دارند
    از نظر قيمت هم تقريباً هم اندازه يه لنز قيمت دارند (متابون 400 دلاره)
    فکر نميکنم کسی پيدا بشه دست 2 رو از شما بخره
    در کل با سنسور های جديد کنون اختلاف های بادی هم خيلی کم شده و کمتری کسی رو ميبينم که به نيکون کوچ کنه (سونی هنوز مشتری داره)
    kiavash و ahmad_sh تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    اگر مبدل ارزون بود و دقيق بود بله اما نه ارزونه نه دقيق

من لنز 85 سيگما رو دارم با 5 دی 4 بايد خيلی مراقب باشم که فکوس درست باشه ، روی لحظات حساس هميشه بعد از هر عکس فکوس رو ول ميکنم و دوباره فکوس ميکنم که اگر يکی از عکس ها ايراد داشت بقيه درست باشه

اگر تبديل های کنون به سونی رو ببينيد (که خيلی مشتری بيشتری داشت و کلی روش کار شده بود ) روی اتوفکوس هنوز دقت بالايی ندارند و فقط با بعضی از لنز ها سازگاری دارند
    مثلاً با 135 کنون کار ميکنن با 17-40 که اف 4 هم هست فکوس درستی ندارند و خطا زيادی هم دارند
    از نظر قيمت هم تقريباً هم اندازه يه لنز قيمت دارند (متابون 400 دلاره)
    فکر نميکنم کسی پيدا بشه دست 2 رو از شما بخره
    در کل با سنسور های جديد کنون اختلاف های بادی هم خيلی کم شده و کمتری کسی رو ميبينم که به نيکون کوچ کنه (سونی هنوز مشتری داره)
    با همه حرفهای شما موافق هستم البته به جز قسمت آخر .
    پس با توضیحات شما خرید این مبدل خیلی هم جالب و کاربردی نیست اونم با این قیمت فضایی ! من فکر میکردم خییلی کمتر از این حرفا باشه
    ممنونم از اینکه وقت گذاشتی برای راهنمایی
    Majix تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3755

با همه حرفهای شما موافق هستم البته به جز قسمت آخر .
    پس با توضیحات شما خرید این مبدل خیلی هم جالب و کاربردی نیست اونم با این قیمت فضایی ! من فکر میکردم خییلی کمتر از این حرفا باشه
    ممنونم از اینکه وقت گذاشتی برای راهنمایی

من که تا حالا تبديل کنون به نيکون نديدم فکر نميکنم مشتری زيادی داشته باشه چون تو چند سال گذشته نيکون هميشه سنسور های بهتری داشته و کنون لنز های بهتر واسه همين اين تبديل منطقی به نظر نمياد
    اما سونی در ابتدا که سری آ 7 رو زد لنز های زيادی نداشت و خيلی ها از لنز های کنون روی سونی استفاده کردن و مبدل ها پيشرفت بيشتری داشتند

اگر لنز های سری آرت بگيريت مونتشون قابل تعويضه من 35 1.4 تبديل شده از سونی به کنون ديدم بدون مشکل کار ميکرد
    در مورد کوچ کردن هم اون موقع که تازه 750 اومد خيلی ها به خاطر قيمت پايين و ديناميک رنج بالا تغيير سيستم دادند اما با اين مشکلات پيش اومده فقط 850 گزينه خوبيه که برای همه مناسب نيست
    الان اکثراً به سونی کوچ ميکنند
    ahmad_sh تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    Majid

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

ببینید اگر لنز منوال باشه بله مانت نیکون بگیرید میشه بروی کنون هم با تبدیل بست و شاید توجیه داشته باشه اما اگر لنز دیجیتال باشه خیر اصلا توجیه نخواهد داشت
    ahmad_sh تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین