نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree20تشکر
  • 1 Post By arax30th
  • 2 Post By shabab
  • 1 Post By Pooyan
  • 1 Post By Walkman
  • 2 Post By pooya_p
  • 2 Post By arax30th
  • 2 Post By MMehdikhani
  • 4 Post By amin_bmu
  • 1 Post By m.daneshpayeh
  • 4 Post By Walkman

موضوع: 40D یا 550D

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض 40D یا 550D

سلام ...

من یه 40D دارم با لنز 55-250. از دوربین کاملا راضیم به جز یه مشکل: برای من خیلی سنگینه. عکاسی نیمه حرفه ای می کنم و از روی علاقه نه به عنوان کار، و این وزن زیاد باعث میشه خیلی وقتها که میرم بیرون از بردن دوربین صرف نظر کنم. به ذهنم رسیده که با 550D عوضش کنم. میدونم 300 گرم وزن کمتر و کیفیت تصویر و نویز و ایزو و مونیتور بهتری بدست می آرم بعلاوه فیلمبرداری (که اونقدر هم مهم نیست!)، و بدنه غیر ارگونومیک تر و سرعت شاتر کمتر (و احتمالا فوکوس کندتر) خواهم داشت. به نظر شما آیا این اقدام معقوله؟ و آیا سرعت و دقت فوکوس (هم فوکوس ثابت و هم Ai Servo) توی 550D کمتر از 40D هست؟ و فکر می کنید این تعویض چقدر هزینه داشته باشه؟
    NetNegar تشکر می‌کند.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

40D دوربين خوبيه اما قديمي و 550D هم جديدتر هم برتريهاي غيرقابل انكاري بر 40D دارد .من اگر ميخواستم از 40D يك پله جلوتر بروم 7D ميگرفتم اما با توجه به مشكل وزن كه در هردو دوربين وجود دارد همون 550D يا 600D گزينه هاي خوبي هستند .300گرم وزن كمتر در پياده روي هاي طولاني به خوبي محسوس است .
    Walkman و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

آیا سرعت و دقت فوکوس (هم فوکوس ثابت و هم Ai Servo) توی 550D کمتر از 40D هست؟ و فکر می کنید این تعویض چقدر هزینه داشته باشه؟
    قطعا هم در سرعت فكوس (با لنزهاي يكسان) و هم در دقت فكوس مخصوصا در حالت Servo بدنه 40D برتري دارد. البته در مورد سرعت فكوس بايد لنزي كه روي دوربين بسته مي شود هم لحاظ گردد. مثلا بعيد مي دانم با همين لنز 55-250 تفاوت خيلي خاصي بين اين دو بدنه احساس كنيد.

پي نوشت:
    من تجربه Servo گرفتن با 55-250 را دارم-در عكاسي از پرندگان احتمال موفقيت آن پايين است.
    ویرایش توسط Pooyan : Saturday 23 April 2011 در ساعت 11:05
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    قطعا هم در سرعت فكوس (با لنزهاي يكسان) و هم در دقت فكوس مخصوصا در حالت Servo بدنه 40D برتري دارد. البته در مورد سرعت فكوس بايد لنزي كه روي دوربين بسته مي شود هم لحاظ گردد. مثلا بعيد مي دانم با همين لنز 55-250 تفاوت خيلي خاصي بين اين دو بدنه احساس كنيد.

پي نوشت:
    من تجربه Servo گرفتن با 55-250 را دارم-در عكاسي از پرندگان احتمال موفقيت آن پايين است.
    میتونید برای دیدن سرعت فوکوس، و چند چیزه دیگه به سایت زیر مراجعه کنید:
    www.imaging-resource.com

موفق باشید.....
    NetNegar تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

من چندین سال هست که 40D دارم. به نظر من هم وزن زیادی داره. ولی اصلا با دوربین 550D راحت نیستم و بنظرم اصلا به خوشدستی 40D نیست.

بنظرم قبل از تعویض 40D با 550D یک مدت با دوربین 550D (بصورت قرضی یا ...) کار کنید تا در آینده پشیمون نشید.
    پویا پریدل

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

مشکل اصلی من هم همینه! چون می دونم که با توجه به لنز های من و همینطور پیشرفتی که 550 داشته نسبت به سری ها پیشین خودش، فوکوس خیلی مشکلی نخواهد بود. ولی ارگونومی و خوشدستی 40D واقعا قابل مقایسه با 550D نیست. شاید اگه این مشکل نبود اصلا به شک نمی فتادم. راستی الان دوربین خودم (که به تمیزی دوربین نو هم هست) چقدر فروش میره؟
    amin_bmu و NetNegar تشکر می‌کنند.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه MMehdikhani آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط arax30th نمایش پست ها
    مشکل اصلی من هم همینه! چون می دونم که با توجه به لنز های من و همینطور پیشرفتی که 550 داشته نسبت به سری ها پیشین خودش، فوکوس خیلی مشکلی نخواهد بود. ولی ارگونومی و خوشدستی 40D واقعا قابل مقایسه با 550D نیست. شاید اگه این مشکل نبود اصلا به شک نمی فتادم. راستی الان دوربین خودم (که به تمیزی دوربین نو هم هست) چقدر فروش میره؟
    بدنه این دوربین قبل از عید بین 550 تا 600 قیمت داشت.
    در ضمن فکر میکنم با توجه به اطلاعات کاملی که خودتون در مورد این دو دوربین دارین بهترین تصمیم گیرنده خود شما هستید.
    اگر فکر میکنید که 300گرم وزن مانعی برای عکاسی شما در شرایط خاص هست حتماً این تعویض رو انجام بدید ، اما بنده به شخصه توصیه نمیکنم. 40D واقعا دوربین ارزشمندی هست.
    مهدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    134

با توجه به اینکه این دوربین با پیشرفت های کنونی دیگه تکنولوزی قدیمی داره تجربه یه دوربین بهتر با امکانات بیشتر می ارزه.
    آرمانی اینه که برید سراغ 7دی یا 5 دی اما اگه نمیتونید این هزینه رو پرداخت کنید همین 550 دی که به 7دی با قیمت متعادل و بهینه شده معروفه انتخاب خوبی به شمار میاد.
    در ضمن این دوست ما راست میگه من خودم یه مدت 40 دی داشتم .از لحاظ ارگونومی خوسپش دسته اما از لحاظ وزن زیاد مناسب پیاده روی نیست.اگر رو 3پایه باشه و یا اینکه در طبیعت در پیاده روی های کم زیاد مشکل ایجاد نمیکنه اما در پیاده روی های صولانی تر به ادم احساس درد دست و به خصوص کتف دست میده حتی با انداختن رو دوش هم درد گردن اضافه میشه.
    ارگونومی 550 دی زیاد هم بد نیست.
    نسبت به 450 دی 500 دی ارگونومی بهتری داره.
    در کل با توجه به وزن کمتر 550 دی این ارگونومی به ظاهر بدتر قابل گذشت است.
    شاد باشید...
    milad_iut، fazel graphic، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

وقتی دوستان صحبت از پیاده روی میکنند ناخوداگاه یاد عکاسی از طبیعت میوفتم. جایی که همین 1 استاپ دینامیک رنج بیشتر 40دی میتونه مهم باشه.
    ترجیح میدادم جای 550دی یه دربین سنگینتر با ریزولوشن حتی 6 مگاپیکسل داشتم اما با دینامیک رینج بیشتر.
    کسی از دوستان مقایسه عملی در مورد نتیجه همین یک استاپ رینج دینامیک بیشتر در عکس نهایی داره؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    وقتی دوستان صحبت از پیاده روی میکنند ناخوداگاه یاد عکاسی از طبیعت میوفتم. جایی که همین 1 استاپ دینامیک رنج بیشتر 40دی میتونه مهم باشه.
    ترجیح میدادم جای 550دی یه دربین سنگینتر با ریزولوشن حتی 6 مگاپیکسل داشتم اما با دینامیک رینج بیشتر.
    کسی از دوستان مقایسه عملی در مورد نتیجه همین یک استاپ رینج دینامیک بیشتر در عکس نهایی داره؟
    با سلام

دوست عزیز Dynamic range دوربین 550 0.2 استاپ بهتر از 40 است

به تصویر زیر نگاه کنید(برگفته از سایت Dxomark)

موفق باشید....
    m.daneshpayeh، milad_iut، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali