نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree44تشکر
  • 1 Post By hamid_rabbi
  • 8 Post By Anoosh-Em
  • 7 Post By Saeed Barikani
  • 2 Post By hamid_rabbi
  • 4 Post By Saeed Barikani
  • 6 Post By Rouzbeh Ehsani
  • 6 Post By Anoosh-Em
  • 3 Post By ramink2
  • 1 Post By hamid_rabbi
  • 6 Post By shenasi

موضوع: انتخاب d7000 و یا d90 با لنز بهتر

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

پیش فرض انتخاب d7000 و یا d90 با لنز بهتر

با سلام و عرض ادب

باور بفرمایید تمام تاپیک های مربوط به مقایسه و خرید رو مطالعه کردم ولی به نتیجه نرسیدم (یعنی مورد مشابهی ندیدم) این بود که تصمیم به ایجاد تاپیک گرفتم

مدتها بود که یه دوربین EOS 400D+18-55 داشتم و باهاش تجربه های خوبی کسب کردم ولی جدیدن یه جورایی دیگه لذت نمیبرم (البته میدونم لنزم بسیار معمولیه) ولی از اونجا که نیکون رو قلبا بیشتر دوست دارم تصمیم گرفتم تو پروسه ی ارتقا، برند خودم رو هم عوض کنم و از کنون به نیکون جیگر کوچ کنم...

بیشترین عکاسی من تو این مدت پرتره و اجتماعی بوده ولی از این پس میخوام بیشتر به کوه و دشت بزنم و از طبیعت در کنار دو موضوع قبلی عکس بگیرم (البته هنوزم تاکید بیشترم پرتره هستش)

من بعد از جمع بندی نهایی به دو تا گزینه زیر رسیدم (البته با بودجه فعلی خودم یعنی 1.7 که مطمئنا در آینده اضافه خواهد شد)

1- خرید بادی D90 با یه لنز خوب مانند 16-85 و سایر اقلام مثل فیلتر پلاریزه و غیره

2- خرید D7000 با لنز کیت خودش یعنی 18-105 و بدون هیچ اکسسوری ای

اونچه که مسلمه اینه که در آینده 50mm-f1.4 هم خریداری خواهد شد ولی در وحله اول به صورت بالا خواهد بود

سوالات زیر تو ذهنم هست:

1- سوای از مسائلی مثل سرعت پیاپی بیشتر d7000 (6 در مقابل 4.5( و یا مگاپیکسل بیشتر D7000 (16.2 در مقابل 12.3( که کمتر به کارم میان ولی سرعت شاتر یک استاپ بالاتری d7000 (1/8000 در مقایل 1/4000( و از همه مهمتر پردازشگر جدید و عالی Expeed2 و عملکرد بهترش در ایزوهای بالاتر (که برام مهمه) آیا ارزش این تفاوت قیمت رو داره؟؟؟؟ (چیزی در حدود 550 هزار تومان)

2- به هر حال هر بدنه ای روزی به آپدیت شدن نیاز داره و هیچ کدوم از این دو مدل از این قاعده مستثنی نیستن ولی هرچی باشه d7000 دو سال پس از d90 ارائه شده و قاعدتا دیرتر از گردونه رقابت خارج خواهد شد ولی بعید به نظر میاد به این زودی جایگزینی براش معرفی بشه ولی احتمالا d90 به آخرین سالهای تولید خودش رسیده ولی d7000 در ابتدای راه قرار داره و با پردازشگر جدیدش که هنوز همه گیر نشده

3- من هر دو مدل رو تست کردم و احساسی که d7000 بهم داد خیلی بالاتر از d90 بود

4- آیا تمام این پر حرفی های من ارزش 550 هزار تومان بهای بیشتر رو داره؟

با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

شما ماشاالله در بند 1 یک سوال کلی پرسیدین که جوابی طویل خواهد داشت اما خوشبخانه خودتون در بند 2 جواب خودتان را دادید.

در کل در D7000 امکاناتی اضافه شده است که خوشبختانه خودتان میتوانید آنها را بررسی کنید اما باید ببینید که کدام برای شما و جنس عکسیتان کاربرد دارد.

اما از نظر سنسور از نظر عمق رنگ ، دینامیک رنج ، وضعیت نویزی بهبود قابل توجهی انجام شده که از آن نمیتوان بسادگی صرف نظر کرد. اینها مستقیما میتوانند باعث خروجی بهتر شوند اما امکاناتی مثل جنس بدنه و فریم در ثانیه در عکاسی متوالی خیر .
    مگاپیکسل بیشتر از 12 هم که برای سایز چاپ بیشتر از 70 سانت کاربرد دارد در حالی که خیلی از ماها چاپ بالاتر از A4
    تا کنون نداشته ایم !
    با خوندن پست شما من متوجه شدم شما اطلاعات کافی برای اینکه انتخاب خوبی داشته باشید را دارید.
    فقط باید با خودتان کنار بیایید یا به عبارتی میخواهید شخصی دیگر هم همانی را که شما میدانید را تایید کند
    تا خاطر جمع باشید :)

دیدن نتیجه آزمایشات سنسور سایت DXO هم برای مشخص شدن فرق بین این دو بدنه خالی از لطف نیست:
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...amera-rankings

موفق باشید

انوش
    MehdiM، R.Asgari، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

سلام ماهان جان

نظر شخصی بنده بیشتر به سمت سوی داشتن لنز های باکیفیت و بهتر است تا آپدیت دوربین و در واقع کامل کردن کیت لنزم

البته آپدیت دوربین نیز میتونه معقوله ی مهمی باشه ولی در صورتی که دوربین مورد نظر نتونه نیاز های شما رو براورده کنه

در اینکه D7000 دوربین بهتر هست شکی نیست ولی آیا D90 نمی تونه نیاز های شما رو در عکاسی از طبیعت و پرتره و اجتماعی برطرف کنه ؟؟

من فکر نمیکنم داشتن سرعت شاتر بالاتر و هچنین بیشتر گرفتن عکس های پی در پی ( که بیشتر خودشونو در پرنده گرافی و عکس های ورزشی و .... نشون میدهند ) که

در دی 7000 بهتر از دی 90 است در نوع عکاسی شما تاثیر زیادی داشته باشه و همچنین

در مورد بالاتر بودن پیکسل دی 7000 ،

به نظر بنده اگر لنز های خود را تکمیل و بهتر نمایید و حتی تجهیزات دیگه ی خود را تکمیل کنید بهتر است

البته این تنها نظر و سلیقه ی شخصی بنده است

موفق باشید
    maziyarsh، R.Asgari، behzad_milad و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

فقط باید با خودتان کنار بیایید یا به عبارتی میخواهید شخصی دیگر هم همانی را که شما میدانید را تایید کند
    تا خاطر جمع باشید :)

انوش
    ممنون از پاسخ خوب و کاملت انوش جان

باید عرض کنم بله من نظرم روی d7000 هست ولی دلم میخواد شما دوستان گرامی (اساتید) راهنمایی بفرمایید که این برتری ها به قیمتش می ارزد یا خیر

سعید جان شما هم متین میفرمایید. ولی به نظرتون d90 تا چه مدت دیگه در بورس خواهد بود؟

آیا به نظر نمیاد دیگه زمان آپدیت این دوربین محبوب (خودم یه زمانی با صدای شاترش زندگی می کردم) از طرف نیکون با مشخصانی نظیر پردازشگر جدید تر رسیده باشه؟

دلم میخواد نظر شما بزرگوار رو هم بدونم
    R.Asgari و NetNegar تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط mahanlive نمایش پست ها
    ولی به نظرتون d90 تا چه مدت دیگه در بورس خواهد بود؟

آیا به نظر نمیاد دیگه زمان آپدیت این دوربین محبوب (خودم یه زمانی با صدای شاترش زندگی می کردم) از طرف نیکون با مشخصانی نظیر پردازشگر جدید تر رسیده باشه؟
    باز نظر بنده بر اینه که درسته 2 سال از تولید این دوربین میگذره ، ولی باز هم همین دوربین میتونه که نیاز های شما ( بستگی به نوع عکاسی ) برطرف میکنه

یقینا نیکون در حال آپدیت دوربین محبوب دی 90 هست و به زودی هم ممکنه نسخه ی جدیدش رو اعلام کنه ، ولی خواب مسلما قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود

به نظر من شما دارید قسمتی از پولتون رو به امکاناتی میدهید که شاید در دوران عکاسیتون به ندرت از آن بهره ببرید یا استفاده ای کنید در صورتی که با همان پول میتوانید لنز و

تجهیزاتی رو تهیه کنید که سهم بیشتری در عکاسی شما ، کیفیت عکس شما و از همه مهمتر لذتی که از عکاسی می برید داشته باشند.

من فکر میکنم شما ته دلتون با دی 7000 هست D: .... خواب دوربین بهتر رو .......آره دیگه . :)))))))))))

در هر صورت این نظر بنده بود
    Walkman، hamid_rabbi، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

ممنون از پاسخ خوب و کاملت انوش جان

باید عرض کنم بله من نظرم روی d7000 هست ولی دلم میخواد شما دوستان گرامی (اساتید) راهنمایی بفرمایید که این برتری ها به قیمتش می ارزد یا خیر

سعید جان شما هم متین میفرمایید. ولی به نظرتون d90 تا چه مدت دیگه در بورس خواهد بود؟

دلم میخواد نظر شما بزرگوار رو هم بدونم
    به نظر من بله...با توجه به مشخصاتش اختلاف قیمتش نسبت به D90 کاملا توجیه داره و می ارزه...در مورد d90 هم دیگه بستگی به نیازتون داره.مثلا برای شرایط من ( که بیشتر به پرتره و طبیعت علاقه دارم ) d90 انتخاب مناسبیه و مطمئنم تا حداقل 2 سال دیگه نیاز به آپدیتش ندارم. شما هم شرایط خودتون رو ببینید.
    D90 همچنان نسبت به قیمتش بی رقیبه و نگرانیتون نسبت به آپدیتش بی مورد هست...
    اگه نیازتون در D90 می گنجه بیخودی پولتونو حروم d7000 نکنید.ولی اگه موارد دیگه ای مثل عشق به d7000 و غیره وجود داره روانشناسی ثابت کرده :cool: که اگه نخریدش و برید سمت d90 بعدا اذیت میشید.
    Anoosh-Em، S.M.Noorbakhsh، Walkman و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

به نظرتون d90 تا چه مدت دیگه در بورس خواهد بود؟

D90 اصلا قرار بود تا پایان سال 2010 فقط تولید گردد ( اعلام رسمی خود نیکون ) اما در حالی که همه منتظر عرضه جانشینی برای آن بودیم،
    D7000 معرفی شد که بخاطر داشتن بدنه فلزی و داشتن سیلینگ ( عایق بودن در برابر گرد و غبار و رطوبت ) در کلاس بالاتری قرار میگرفت اما نه آنچنان که بگوییم جانشین D300 است. در واقع بین آنها قرار گرفت. بهر حال D90 که همچنان در حال تولید است. و معلوم نیست که اصلا جانشینی داشته باشد یا خیر.

اما در مورد توی بورس ماندن D90 و اینکه بهر حال چند سال دیگر آنرا خواهید فروخت باید گفت که قیمت بدنه خالیه D90 حدودا 880 هزار تومان است. اگر همین الان دست دوم آنرا داشته باشید بسته به تمیزی و تعداد شات های خورده آن میتواند بین 580 تا 680 از دست مصرف کننده خریده شود حالا چند سال دیگر نهایتا 100 هزار تومان ارزانتر بخواهید آنرا بفروشید ، هر دوربینی که بخواهید بخرید این را به مغازه دار میدهید. هر چند که سه سال دیگر D90 در این محبوبیتی که الان هست نخواهد بود اما برای شما نهایتا همین فرق را خواهد داشت. پس فقط و فقط به مصرف خودتان نگاه کنید.

موفق باشید
    Walkman، omid mohebbi، ramink2 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

سلام دوست عزیز:
    هر چند این جور که مشخصه شما گرفتار d7000 شده اید،ولی اگه نگاهی به عکسهایی که توسط d90 گرفته شده ( در گالری همین سایت هم موجود می باشد) می تونید پی ببرید که عملکرد نویز خوبی داره . از نظر گریپ بدنه هم بسیار مناسبه . به نظر من d90 + لنز باکیفیت می تونه انتخاب بهتری باشه علاوه بر اینکه شما تجهیزات جانبی تون رو هم میتونید تامین کنید.
    موفق باشید...
    hamid_rabbi، NetNegar و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط ramink2 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    هر چند این جور که مشخصه شما گرفتار d7000 شده اید،ولی اگه نگاهی به عکسهایی که توسط d90 گرفته شده ( در گالری همین سایت هم موجود می باشد) می تونید پی ببرید که عملکرد نویز خوبی داره . از نظر گریپ بدنه هم بسیار مناسبه . به نظر من d90 + لنز باکیفیت می تونه انتخاب بهتری باشه علاوه بر اینکه شما تجهیزات جانبی تون رو هم میتونید تامین کنید.
    موفق باشید...
    با تشکر

من منکر علاقه ام به d7000 نمیشم دوست من و اونچه که من رو بیشتر گرفتار کرده پردازشگر Expeed2 اون هست و احتمالا از این به بعد نیکون تو مدلهای جدید خودش از این پردازشگر استفاده خواهد کرد.

اونطور که من متوجه شدم داینامیک رنج بسیار خوبی هم داره

و اما در مورد d90: یکی از محصولاتی که به شدت مورد استقبال جامعه عکاسی قرار گرفت و جز بهترین ها در لول خودش هست

خوب من آخرین قیمتم از d90 با لنر کیت 18-105 به قیمت 1180 بوده

شما تجهیزات جانبی مورد نیاز مخصوصا فیلترها رو چی پیشنهاد میدی؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    دوست گرامی تجهیزات جانبی بسیار متنوع هستند و با توجه به نیازتون باید به مرور زمان و با شناخت نیازتان آنها را تهیه بفرمایید و اگر حتی بودجه لازم را هم داشته باشید و همه را یکجا همین الان بخرید ممکن است تعدادی اصلا مورد استفاده قرار نگرفته و خاک بخورند .
    به نظر بنده با یک مموری - کیف مناسب که در آینده جوابگوی لنزهای مورد نیازتان باشد و یک سه پایه خوب شروع کنید .
    در آینده خودتان برای خرید مثلا لنزهای مورد نیاز و یا فیلترها - اکستنشن تیوب و یا کانورتور و یا فلاش و یا ست فلاش و .... اولویت بندی خواهید کرد .
    موفق باشید
    Anoosh-Em، M.R.Mir، Saeed Barikani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90