صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
Like Tree51تشکر

موضوع: 600D یا 550D?

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

پیش فرض 600D یا 550D?

سلام علیکم
    کدوم از این 2 تا دوربین رو بگیرم؟
    یا با قیمت 600دی چه دوربین دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.

fazel graphic
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط balex_kg نمایش پست ها
    سلام علیکم
    کدوم از این 2 تا دوربین رو بگیرم؟
    یا با قیمت 600دی چه دوربین دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    باید بگم که هر دوی این دوربینها در رده خود جزء بهترینها هستند
    بنده 550D دارم و بسیار از این دوربین راضی هستم
    اگر امکانات اضافه شده در 600D برایتان مهم است خب 600D انتخاب بهتری میتونه باشه ولی اگه تفاوتهای جزئی بین این دو مدل براتون مهم نیست خب 550D انتخاب خیلی خوبیه.
    گفتنی است که هر دوی این دوربینها از نظر سایت TIPA بهترین دوربین entry level هستن. 550D در سال 2010 بهترین بود و 600D در سال 2011.
    NetNegar و balex_kg تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel graphic نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    باید بگم که هر دوی این دوربینها در رده خود جزء بهترینها هستند
    بنده 550D دارم و بسیار از این دوربین راضی هستم
    اگر امکانات اضافه شده در 600D برایتان مهم است خب 600D انتخاب بهتری میتونه باشه ولی اگه تفاوتهای جزئی بین این دو مدل براتون مهم نیست خب 550D انتخاب خیلی خوبیه.
    گفتنی است که هر دوی این دوربینها از نظر سایت TIPA بهترین دوربین entry level هستن. 550D در سال 2010 بهترین بود و 600D در سال 2011.
    اره در مورد تغییراتی که توی 600 هست خیلی چیزی خوندم
    ویدئوش رو بهتر کردن که به نظر شما ارزش 200 تومن رو داره؟ یه مثلا میشه بجای این پولی که میخوایم باسه 600 بدیم یه دوربین دیگه خرید؟
    90 دی نیکون هم دیدم خیلی چیزی نوشتن در موردش، با اینکه ماله 3 ساله پیشه ولی قیمتش با 600 تقریبا یکیه
    من کلا از کنان خوشم میاد، بنظر شما استادان برای اولین دوربینی DSLR که میگیرم 600 خوبه؟
    من از عکاسی خوشم میاد و بیشتر از طبیعت و مکان های شهری اوربانی دوست دارم عکس بگیرم و فیلم رو بیشتر توی خانواده
    نظرتون چیه؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    پیشنهاد می کنم پیش از هر کاری به این لینک توجه کنین : http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=14074
    600D به نوعی جانشین 550D محسوب میشه . به نظرم اگه مابه تفاوت رو برای خرید یه لنز بهتر اختصاص بدید بهتره . در مورد TIPA هم ، برای جایزه ای که با تمام نشدن سال 2011 جایزه های این سال رو اعطا می کنه ، نباید اعتبار زیادی قائل شد . در کل هر کسی نیازش رو بهتر بقیه میشناسه . مدلی که توسط یک گروه به عنوان "بهترین" معرفی میشه ، قطعا قشر عام رو هدف می گیره نه یک شخص خاص . لذا آدم با بررسی و مباحثه ی فنی میتونه به نتایج بسیار بهتری برسه تا اینکه به نتایج کلی و عام یک گروه دل ببنده .
    اره در مورد تغییراتی که توی 600 هست خیلی چیزی خوندم
    ویدئوش رو بهتر کردن که به نظر شما ارزش 200 تومن رو داره؟ یه مثلا میشه بجای این پولی که میخوایم باسه 600 بدیم یه دوربین دیگه خرید؟
    90 دی نیکون هم دیدم خیلی چیزی نوشتن در موردش، با اینکه ماله 3 ساله پیشه ولی قیمتش با 600 تقریبا یکیه
    من کلا از کنان خوشم میاد، بنظر شما استادان برای اولین دوربینی DSLR که میگیرم 600 خوبه؟
    من از عکاسی خوشم میاد و بیشتر از طبیعت و مکان های شهری اوربانی دوست دارم عکس بگیرم و فیلم رو بیشتر توی خانواده
    نظرتون چیه؟
    در مورد ویدئوی D90 خیلی تو فروم بحث شده . باید توجه داشته باشید که D90 نمیتونه FULL HD بگیره . ببینین که دقیقا چه توقعی در حیطه ی فیلم برداری از دوربین دارین . ضمنا این تذکر رو باید بدم که با یه DSLR نمی تونین زیاد فیلم بگیرین چون سنسور مستهلک میشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    hmirzaei، hamid_rabbi، NetNegar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها

در مورد ویدئوی D90 خیلی تو فروم بحث شده . باید توجه داشته باشید که D90 نمیتونه FULL HD بگیره . ببینین که دقیقا چه توقعی در حیطه ی فیلم برداری از دوربین دارین . ضمنا این تذکر رو باید بدم که با یه DSLR نمی تونین زیاد فیلم بگیرین چون سنسور مستهلک میشه .

با تشكر از توضيحاتتون، من هم با شما موفقم كه نبايد با DSLR زياد فيلمبرداري نكرد ولي دلم ميخواد بدونم براي قسمت مشخص شده از فرمايشاتتون سند يا مدركي هم داريد؟

چرا بايد مستهلك بشه؟
    persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

سنسور های cmos میانه خوبی با کارکرد زیاد ندارن! برای همین هم اگه زیاد تو live view بمونید یا فیلم برداری بکنید، چون سنسور دائما فعاله، داغ میشه و استهلاک‌ش بالا میره...
    lamagra، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    سنسور های cmos میانه خوبی با کارکرد زیاد ندارن! برای همین هم اگه زیاد تو live view بمونید یا فیلم برداری بکنید، چون سنسور دائما فعاله، داغ میشه و استهلاک‌ش بالا میره...
    دوست عزيزم كجاي صحبتاي شما علمي و با مستندات علمي بود؟

من بعيد ميدونم اينگونه بشه موضوعي رو به صورت علمي بيان كرد!
    NetNegar تشکر می‌کند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    پس یدفه بگید اصلا عکس هم نگیرید!
    موقعی که خواستی عکس بگیری اول از چشمی نگاه کن بعد تو 2 ثانیه روشن کن، عکس بگیر و دوربین رو خاموش کن!!!
    فکر نکنم اینطور که شما میگید جدی باشه! نمیگم داغ نمیکنه و به مرور کیفیتش رو از دست نمیده ولی کنان نیومده این ویژگی رو همینطوری علکی رو دوربین گذاشته و روش آزمایش ها و تست های زیادی کرده تا این دوربین رو ساخته و به خاطر 10 دقیقه فیلم برداری خراب نمیشه!
    این مشکل داغ کردن هم با CPU های AMD بود. میگفتن داغ میکنه و سریع میسوزه! من بیشتر از 7 ساله از CPU های AMD استفاده میکنم و اصلا هم از داغ شدن ککشون هم نگزیده
    با تشکر
    ویرایش توسط balex_kg : Monday 9 May 2011 در ساعت 22:13
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط mahanlive نمایش پست ها
    دوست عزيزم كجاي صحبتاي شما علمي و با مستندات علمي بود؟

من بعيد ميدونم اينگونه بشه موضوعي رو به صورت علمي بيان كرد!
    خیلی نیازی به اثبات علمی نیست! با دوربینتون شروع به فیلمبرداری بکنید بعد از 15 دقیقه ببنید چه اتفاقی میافته!...(البته اگر اس ال آر دارید)
    hmirzaei و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    359

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    خیلی نیازی به اثبات علمی نیست! با دوربینتون شروع به فیلمبرداری بکنید بعد از 15 دقیقه ببنید چه اتفاقی میافته!...(البته اگر اس ال آر دارید)
    با اجازه شما در هر دو مورد پاسخم مثبته، هم اس ال آر دارم هم فيلم گرفتم و متوجه موضوعي شما ميفرماييد شدم ولي اين دليل نميشه دنبال دلايل علمي نباشيم!

شما هم به اين سايت و سايتهاي مشابه مياي تا با دليل چيزي رو بدوني وگرنه تجربي به خيلي نتايج ميتوان رسيد.

من فكر نكنم تنها دليل سنسور Cmos باشه چون دوربينهاي كامپكتي هم كه به اين سنسور مجهز شدن خيلي راحت فيلم ميگيرن و از داغ شده هم خبري نيست

در ضمن الان خيلي از Camcorder هاي توليدي با سنسور CMOS توليد ميشن پس به نظر من بحث سنسور به تنهايي و ميانه نداشتن (هنوز معني اين جمله رو متوجه نشدم) منتفي است

پ ن: جهت مثال ميتونيد به سنسور Camcorder زير دقت كنيد:

http://www.sonystyle.com.hk/ss/produ...r_xr550e_e.jsp

اين هم يه نمونه حرفه اي از دوربين هاي فيلم برداري

http://www.digikala.com/?Products=Ca...-Sony-NEX-VG10
    ویرایش توسط hamid_rabbi : Monday 9 May 2011 در ساعت 22:24
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین