صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
Like Tree29تشکر

موضوع: کدامیک بهتر است

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    با توجه به این که در سطور اخیر ، مطالبی بیان شد که خلاف عرف حرفه ای گری و بیان علمیه ، لازم دیدم با اجازه از دوستان تصحیحاتی رو انجام بدم :

به نقل از sadra_h
    تو رده ی compact نیکون هیچ حرفی برای گفتن نداره
    ولی به نظر من در رده ی compact ، کنون حرف اول رو میزنه
    فوجی کمی عقب تر از سونی هست
    این حرف به شدت اشتباهه . صحبت شما مصداق بارز جبهه گیری "برندی" محسوب میشه .

به نقل از sadra_h
    پاناسونیک هم بیشتر بیشتر روی option تمرکز داره تا لنز و سنسور
    چه کسی چنین صحبتی کرده ؟ بسیاری از کامپکت های پاناسونیک از لنزهای لایکا بهره می برن و کیفیت فوق العاده ای دارن . اتفاقا عمده محبوبیت پاناسونیک به دلیل کامپکت هاشه .

به نقل از ahmad.abaee
    دوست من این دوربینها نیمه حرفه ای نیستن ، اصطلاحاً به این رده دوربینها کامپکت گفته میشه
    سه مورد نخستی که دوستمون سوال کردن ، به هیچ وجه کامپکت نیستن و در رده ی SLR LIKE می گنجن .

به نقل از ahmad.abaee
    نیکون از سازندگان با سابقه دوربین عکاسی بحساب میاد و تکنولوژیی رو در اختیار داره که حاصل چند ده سال تجربه ساخت دوربین و لنز هست ... نکته ای که مثلاً در مورد سونی خیلی خیلی کمتر از این حرفهاست. سونی یا پاناسونیک یا خیلی شرکتهای الکترونیکی،زمان شروع به ساخت دوربین کردند که علوم الکترونیک و شاخه دیجیتال حضورشون در این صنعت بسیار پررنگ شد و صفحات حساس به نور سی سی دی و بعدتر سیموس جایگزین نگاتیو شدن...بگذریم...
    به نقل از sadra_h
    سلام
    دوست گرامی صحبت شما صحیح هست، سابقه نیکون در عکاسی قابل مقایسه با سونی و پاناسونیک و حتی فوجی نیست ولی امروزه حرف اول رو تکنولوژی میزنه در هر زمینه ای و پیشرفت کنون و سونی در رده ی کامپکت بیشتر از نیکون بوده و هست.
    کنون و سونی نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم پرفروش تر و محبوب تر هستند.
    چی کسی اینو گفته ؟ چرا به تاریخچه سونی در زمینه ی عکاسی نگاهی نمی کنید ؟ تقاضا دارم حتما به این لینک نگاهی بندازید . خود سونی از سال 1981 پا به عرصه ی دوربین دیجیتال گذاشته (بدون در نظر گرفتن فعالیت سونی در زمینه ی دوربین های نگاتیو) . تازه با خریده شدن مینولتا توسط سونی ، تجربه ی صد ساله ی مینولتا رو هم باید به سونی اضافه کنید .

متاسفانه این تاپیک پر شده از اطلاعات اشتباه ، غیر حرفه ای و غیر مسئولانه که هر کدام توان بالقوه ای در به غلط انداختن ذهن مخاطب دارن . از تمام دوستان خواهشمندم پیش از ارسال هر کامنت ، یک بار هم که شده ، صحبت هاشون رو مرور کنند تا خدای ناکرده شائبه ای در میزان و سطح اطلاعات این عزیزان پیش نیاد . پیشاپش از بابت رعایت این اصل به عنوان یکی از کاربران کوچک فروم از شما سپاسگذارم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : شرمنده ... ظاهرا با انوش خان خط رو خط شدم .
    ویرایش توسط persian.boy : Sunday 29 May 2011 در ساعت 16:02
    Pelikan و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

واقعا همينطوره. تاپيك پر از اطلاعات غلط است. يكي تقاضاي راهنمايي كرده يه عده ديگه دعوا راه انداختند. هر چند كلا مهم نيست ولي اون جدول هم مال دوربين هاي با قابليت تعويض لنز بود نه كامپكت ها. فكر كنم بيشترين فروش كامپكت هنوز دست كانون باشه هرچند اصلا مهم هم نيست.
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط mo30 نمایش پست ها
    با سلام
    این اولین پست من هست می خواستم که اساتید راهنمای کنید
    من بین دوربین های نیمه حرفه ای تحقیق کردم و به موارد زیر رسیدم و می خواستم که دوستان که بررسی کردند با یه توضیح فنی کوچک بگن که از بین دوربین های زیر از نطر کیفیت عکس و فیلم برداری کاررایی و مرغوب بودن امکانات از جمله پارانوما تشخیص , ..... و یه چیزی دیدم اسمشو نمیدونم مثل اسلوموشن عکس بود کدام هست
    Fujifilm FinePix HS20
    Panasonic Lumix DMC-FZ100
    Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
    Nikon Coolpix P500
    Nikon Coolpix P100
    سلام دوست عزیز نکته اولی که من می خواستم بگم اینکه تو این رده نه اینکه دوربین های بدی باشند ولی تفاوت چندانی باهم ندارند پس سریعتر یکو انتخاب کن و لذتشو ببر
    2- اینکه من G12 رو با این قیمت حال حاضرش اصلا توصیه نمیکنم چون شما نسبت به HS20 باید چیزی بیش از 120 پول بدین که عمرا به این اندازه تفاوت ندارن و من با دوستان اصلا موافق نیستم که G12 با کیفیت ترین تو این رده است !! اخه باتوجه به چه چیزی با کیفیت ترین با کدوم معیار ؟ البته این نظر منه ؟ سونی هم تو بازار نیومده بیاد هم بالای 600 و چند تا عیب عمده داره مثلا RAW رو ساپورت نمیکنه و لنزش 28 MM اطلاعاتی راجع به پاناسونیک ندارم ولی p100 , p500 و پیشنهاد نمیکنم چون نسبت به بقیه من که عکساشونو دیدم نویزشون بیشتره الانم p100 سخت گیر میاد به نظر من شما به تاپیک hs20 , ,و سونی hx100v یه سر بزنید هم عکس هایی که بچه ها با وربین گرفتند هست در مورد فوجی و هم نقد و بررسی ولی به شخصه خودم تو این رده hs20 رو پیشنهاد میدم شما بابت پولی که میدید اصلا یه ذره شک هم نمی کنید و کاملا راضی خواهید بود با بودجه شما هم جور در میاد، من فکر کنم عکاسی پی در پی که hs20 در حالت 16mp میتونه 98 عکس بندازه که سونی 10 تاست و یا فیلمبرداریه اهسته هست که hs20 میتونه با 320fps فیلم برداری کنه و پانورمای hs20 تا 360 درجه هست ،تو اینا احتمالا پانورمای سونی از همه بهتره چون پانورمای هوشمند داره
    من هم خواهشمندم جبهه گیری برندی نشه همه این شرکت ها مشتریان خودشونو دارند و نسبت به هم یه مزیت هایی اگه یه شرکت عالی بود صرفا که همه از اون خرید می کردند و اصل رقابت و بازار یابی و فروش و پیشرفت معنی نداشت ببخشید ممنون از همه دوستان
    ویرایش توسط Moty : Sunday 29 May 2011 در ساعت 16:28
    persian.boy تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    هر چند كلا مهم نيست ولي اون جدول هم مال دوربين هاي با قابليت تعويض لنز بود نه كامپكت ها. فكر كنم ....
    درود

بله دقیقا

همین هم در بالای آن نوشته شده است ، و صرفا جهت روشن شدن دوستمان بود که نتیجه گیری های کلی کرده بودند که صحیح نبودند.
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

درود
    با تشکر از همه دوستان
    اقا من خواستم دوستان راهنماییی کنند که ار بین این مدل ها یا مدل دیگه ای اگر دوستان سراغ دارن بهترین slr like رو معرفی کنند
    من فکر کردم که همه انها slrlike هستند.
    اطفا با شرایطی که من گفتم به من از بین slr like ها دوربین معرفی کنید (در ضمن از بین حرفه ای ها پایین ترین قیمت در چه رده ای هست)

تشکر کرده
    4662

درود
    با تشکر از همه دوستان
    اقا من خواستم دوستان راهنماییی کنند که ار بین این مدل ها یا مدل دیگه ای اگر دوستان سراغ دارن بهترین slr like رو معرفی کنند
    من فکر کردم که همه انها slrlike هستند.
    لطفا با شرایطی که من گفتم به من از بین slr like ها دوربین معرفی کنید (در ضمن از بین حرفه ای ها پایین ترین قیمت در چه رده ای هست)
    درود
    در بین slr like ها ، اگه نگیم hs20 بهترینه ، باید بپذیریم که یکی از مدل های مطرح بازاره و خریدش همیشه توصیه میشه . در بین dslr ها هم 500d رو می تونین با حدود 850 تومن (فکر کنم) تهیه کنید . البته sony nex-3 هم هست که دوربینی هیبرید محسوب میشه و کیفیت بالایی داره . قیمتش هم حدود 750 تومنه (اگر اشتباه نکنم) .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Moty و mo30 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    البته sony nex-3 هم هست که دوربینی هیبرید محسوب میشه و کیفیت بالایی داره

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    این هیبرید یعنی جی؟؟؟

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

این هیبرید یعنی چی؟؟؟
    سلام

اول بهتر است رده بندی دوربین ها را با هم مرور کنیم
    تغییرات و پیشرفت ها در صنعت دوربین دیجیتال باعث شد تا در سال 1970 رده بندی زیر شکل بگیرد :
    - دوبینی که کوچکتر و ارزان تر است و برای مصارف عادی و گرفتن اسنپ شات تولید شده و توقعات یک عکس خوب برای تعطیلات آخر هفته و ... را بر آورده می کنه تو رده بندی Compact قرار گرفت.
    - SLR ها برادر بزرگتر کامپکت ها هستند - بزرگتر هستند لنز بزرگ و قابل تعویض دارند و ...

- در سال 2008 دو شرکت Olympus و Panasonic سیستم استاندارد micro four-thirds رو معرفی کردند سیستمی که شبیه SLR ها هستند و تفاوتشون توی اندازه سنسور هست.

- بعد از اون اتفاق دو شرکت Sony و Samsung با هم متفق شدند تا gap یا همون فاصله بین دو رده Compact و SLR رو پر کنند و سیستم Hybrid رو معرفی کردند . تلفیقی از کامپکت و اس ال آر بدین شکل که بدنه و ماهیت همان کامپکت است ولی قابلیت تعویض لنز رو از SLR قرض گرفتند البته لنز کوچکتر و خاص خود.
    فلسفه وجودی این سیستم ترکیبی ایجاد افزایش کیفیت در تصاویر است. سیستم Hybrid مناسب برای افرادی است که می خواهند کیفیتی فراتر از کامپکت داشته باشند و کوچ به SLR و کار کردن با آن برای آنها سخت است .

موفق باشید

تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط miri نمایش پست ها
    سلام
    بعد از اون اتفاق دو شرکت Sony و Samsung با هم متفق شدند تا gap یا همون فاصله بین دو رده Compact و SLR رو پر کنند و سیستم Hybrid رو معرفی کردند . تلفیقی از کامپکت و اس ال آر بدین شکل که بدنه و ماهیت همان کامپکت است ولی قابلیت تعویض لنز رو از SLR قرض گرفتند البته لنز کوچکتر و خاص خود.

موفق باشید
    جناب میری درود بر شما
    اگر حتی مقیاس طبقه بندی بدنه ها ، سایز باشه (که نیست) باز نمیشه به هیبرید گفت کامپکت چرا که دارای لنز بزرگی هستن و هرگز دارای سایز و حجم کامپکت نیستن ... در غیر این صورت هم (یعنی زمانی که طبقه بندی رو بر اساس سایز نگیریم) هیبریدی که 10 برابر بیش از یک کامپکت دارای تنظیمات دستیه و قابلیت تعویض لنز هم داره رو چگونه باید دارای ماهیتی شبیه کامپکت خطاب کنیم ؟ اگر بخوایم "ماهیت بندی" کنیم ، به نظر این حقیر ، سیستم های هیبرید به dslr ها شبیه تر هستن تا به کامپکت ها . برای مثال شاید اشاره به nex-5 خالی از لطف نباشه ؛ این دوربین قابلیت تعویض لنز به همراه تنظیمات دستی فراوانی داره که یقینا به کار "یک مبتدی" نمیاد چرا که این دسته از خریداران نه به تعویض لنز نیاز دارن و نه تنظیمات گسترده ی عکاسی . برای این گروه ، رنج کامپکت بیشتر توصیه میشه چرا که نه دردسر تعویض لنز وجود داره و نه سرگیچه ی درگیری با منوهای مختلف عکاسی .
    هیبرید برای افرادی نیست که "کوچ به SLR و کار کردن با آن برای آنها سخته" . هیبرید برای من و شماست که به خوبی بلدیم با یک dslr کار کنیم و همواره به تنظیمات گسترده و لنزهای متنوع نیاز داریم ولیکن نمی تونیم در هر زمان و هر جایی ، dslr رو حمل و استفاده کنیم . هیبرید ها مثل slr like ها در برزخ انتخاب بین کامپکت و dslr نیستن ؛ هیبرید ها سیستمی هستن که دقیقا با کیفیت و گستره ی تنظیمات dslr ، می خوان قالب کوچکی رو به ما ارایه بدن و الحق جفاست که به اون ها "ماهیتی کامپکت گونه" رو خطاب کنیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : جناب میری ، شما از دوستان و اساتید گل بنده هستید ... امیدوارم با اخلاق حرف ای تون ، تصحیحات بنده در باب طبقه بندی هیبرید ها رو جسارت تلقی نفرمایید .
    Moty، Miri و mo30 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

[QUOTE=persian.boy;214489]جناب میری درود بر شما
    اگر حتی مقیاس طبقه بندی بدنه ها ، سایز باشه (که نیست) باز نمیشه به هیبرید گفت کامپکت چرا که دارای لنز بزرگی هستن و هرگز دارای سایز و حجم کامپکت نیستن ... در غیر این صورت هم (یعنی زمانی که طبقه بندی رو بر اساس سایز نگیریم) هیبریدی که 10 برابر بیش از یک کامپکت دارای تنظیمات دستیه و قابلیت تعویض لنز هم داره رو چگونه باید دارای ماهیتی شبیه کامپکت خطاب کنیم ؟ اگر بخوایم "ماهیت بندی" کنیم ، به نظر این حقیر ، سیستم های هیبرید به dslr ها شبیه تر هستن تا به کامپکت ها . برای مثال شاید اشاره به nex-5 خالی از لطف نباشه ؛ این دوربین قابلیت تعویض لنز به همراه تنظیمات دستی فراوانی داره که یقینا به کار "یک مبتدی" نمیاد چرا که این دسته از خریداران نه به تعویض لنز نیاز دارن و نه تنظیمات گسترده ی عکاسی . برای این گروه ، رنج کامپکت بیشتر توصیه میشه چرا که نه دردسر تعویض لنز وجود داره و نه سرگیچه ی درگیری با منوهای مختلف عکاسی .
    هیبرید برای افرادی نیست که "کوچ به SLR و کار کردن با آن برای آنها سخته" . هیبرید برای من و شماست که به خوبی بلدیم با یک dslr کار کنیم و همواره به تنظیمات گسترده و لنزهای متنوع نیاز داریم ولیکن نمی تونیم در هر زمان و هر جایی ، dslr رو حمل و استفاده کنیم . هیبرید ها مثل slr like ها در برزخ انتخاب بین کامپکت و dslr نیستن ؛ هیبرید ها سیستمی هستن که دقیقا با کیفیت و گستره ی تنظیمات dslr ، می خوان قالب کوچکی رو به ما ارایه بدن و الحق جفاست که به اون ها "ماهیتی کامپکت گونه" رو خطاب کنیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

سلام بر پسر پر انرژی و چالش طلب پارسی

یکی از عناصر اصلی و موثر در طبقه بندی دوربین ها سایز سنسور است نه سایز دوربین و لنز و ...
    استاد عزیز مطالب درج شده در مورد سیستم Hybrid و طبقه بندی دوربین ها زاده ذهن خودم نیست بلکه نظراتی تخصصی است که برخی از منابع آن جهت تشحیذ ذهن جنابعالی در زیر عنوان می گردد :

http://www.computeractive.co.uk/ca/p...hybrid-cameras
    http://dpnow.com/6639.html
    http://www.digitalversus.com/hybrid-...icle-1052.html
    http://www.whatdigitalcamera.com/equ...explained.html
    http://www.letsgodigital.org/en/2163...hybrid-camera/
    http://www.digital-photos-online.com...d-cameras.html
    http://www.photoradar.com/news/story...ro-four-thirds

اصلا شاید بهتر بود در همان پست اول این منابع ذکر می شد تا شائبه ای به وجود نیاید.

از دوستان به خاطر آف تاپیک بودن طلب عفو دارم.
    ویرایش توسط Miri : Monday 30 May 2011 در ساعت 01:02
    M. Beyrami، persian.boy و mo30 تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین