صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
Like Tree29تشکر

موضوع: کدامیک بهتر است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

پیش فرض کدامیک بهتر است

با سلام
    این اولین پست من هست می خواستم که اساتید راهنمای کنید
    من بین دوربین های نیمه حرفه ای تحقیق کردم و به موارد زیر رسیدم و می خواستم که دوستان که بررسی کردند با یه توضیح فنی کوچک بگن که از بین دوربین های زیر از نطر کیفیت عکس و فیلم برداری کاررایی و مرغوب بودن امکانات از جمله پارانوما تشخیص , ..... و یه چیزی دیدم اسمشو نمیدونم مثل اسلوموشن عکس بود کدام هست
    Fujifilm FinePix HS20
    Panasonic Lumix DMC-FZ100
    Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
    Nikon Coolpix P500
    Nikon Coolpix P100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط mo30 نمایش پست ها
    با سلام
    من بین دوربین های نیمه حرفه ای تحقیق کردم و به موارد زیر رسیدم و می خواستم که دوستان که بررسی کردند با یه توضیح فنی کوچک بگن که از بین دوربین های زیر از نطر کیفیت عکس و فیلم برداری کاررایی و مرغوب بودن امکانات از جمله پارانوما تشخیص , ..... و یه چیزی دیدم اسمشو نمیدونم مثل اسلوموشن عکس بود کدام هست
    Fujifilm FinePix HS20
    Nikon Coolpix P500
    Nikon Coolpix P100
    با سلام
    تو رده ی compact نیکون هیچ حرفی برای گفتن نداره
    پاناسونیک هم بیشتر بیشتر روی option تمرکز داره تا لنز و سنسور
    در مورد سونی و فوجی باید بگم سونی سنسورهای پیشرفته و خوبی داره و لنزهاش هم خوب هست ولی فوجی کمی عقب تر از سونی هست
    اگر انتخابتون فقط و فقط دی بین این گزینه ها باید باشه، پیشنهاد من سونی هست
    ولی به نظر من در رده ی compact ، کنون حرف اول رو میزنه
    mo30 تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام
    Fujifilm FinePix HS20
    Nikon Coolpix P500
    Nikon Coolpix P100
    دوست من این دوربینها نیمه حرفه ای نیستن ، اصطلاحاً به این رده دوربینها کامپکت گفته میشه

قطعاً در این رده ، با وجود حضور گسترده تره سازندگان ، کنون حرفهای زیادی برای گفتن داره اما من قبول ندارم که نیکون هیچ حرفی برای گفتن نداره...درسته که در ایران بازار دست کانن هست اما دلیل بر این نمیشه که این از ضعفهای نیکون باشه...خیلی عوامل در این قضیه دخیل هستن...به هر حال نیکون از سازندگان با سابقه دوربین عکاسی بحساب میاد و تکنولوژیی رو در اختیار داره که حاصل چند ده سال تجربه ساخت دوربین و لنز هست ... نکته ای که مثلاً در مورد سونی خیلی خیلی کمتر از این حرفهاست...سونی یا پاناسونیک یا خیلی شرکتهای الکترونیکی،زمان شروع به ساخت دوربین کردند که علوم الکترونیک و شاخه دیجیتال حضورشون در این صنعت بسیار پررنگ شد و صفحات حساس به نور سی سی دی و بعدتر سیموس جایگزین نگاتیو شدن...بگذریم...
    Anoosh-Em، net2 و mo30 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دوست من این دوربینها نیمه حرفه ای نیستن ، اصطلاحاً به این رده دوربینها کامپکت گفته میشه

قطعاً در این رده ، با وجود حضور گسترده تره سازندگان ، کنون حرفهای زیادی برای گفتن داره اما من قبول ندارم که نیکون هیچ حرفی برای گفتن نداره...درسته که در ایران بازار دست کانن هست اما دلیل بر این نمیشه که این از ضعفهای نیکون باشه...خیلی عوامل در این قضیه دخیل هستن...به هر حال نیکون از سازندگان با سابقه دوربین عکاسی بحساب میاد و تکنولوژیی رو در اختیار داره که حاصل چند ده سال تجربه ساخت دوربین و لنز هست ... نکته ای که مثلاً در مورد سونی خیلی خیلی کمتر از این حرفهاست...سونی یا پاناسونیک یا خیلی شرکتهای الکترونیکی،زمان شروع به ساخت دوربین کردند که علوم الکترونیک و شاخه دیجیتال حضورشون در این صنعت بسیار پررنگ شد و صفحات حساس به نور سی سی دی و بعدتر سیموس جایگزین نگاتیو شدن...بگذریم...
    سلام
    دوست گرامی صحبت شما صحیح هست، سابقه نیکون در عکاسی قابل مقایسه با سونی و پاناسونیک و حتی فوجی نیست ولی امروزه حرف اول رو تکنولوژی میزنه در هر زمینه ای و پیشرفت کنون و سونی در رده ی کامپکت بیشتر از نیکون بوده و هست.
    کنون و سونی نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم پرفروش تر و محبوب تر هستند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

با سلام
    Fujifilm FinePix HS20
    Nikon Coolpix P500
    Nikon Coolpix P100
    سلام.
    بين دوربينهايي كه شما انتخاب كردهايد قطعا HS20 مناسبتر از بقيه است.
    بد نيست سري به تاپيك آن بزنيد.
    الان ديگه اسامي تعيين كننده نيستند.هر چند در زمان دوربينهاي آنالوگ Fuji يكي از بهترين برندها بود كه در آن زمان حرفي از سوني نبود.
    در مورد HX100V هم تاپيك زده شده ميتونيد به اون هم سري بزنيد
    Anoosh-Em، Moty، net2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra_h نمایش پست ها
    با سلام

اگر انتخابتون فقط و فقط دی بین این گزینه ها باید باشه، پیشنهاد من سونی هست
    ولی به نظر من در رده ی compact ، کنون حرف اول رو میزنه
    دوستان اگر غیرازاین مدل ها مدل دیگری در نظردارند که از این مدل ها بهتر هستند را پیشنهاد بدهند من دنبال یه مدل نیمه حر فه ای و حداکثر 600 تومان
    ویرایش توسط mo30 : Sunday 29 May 2011 در ساعت 13:56

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

دوستان اگر غیرازاین مدل ها مدل دیگری در نظردارند که از این مدل ها بهتر هستند را پیشنهاد بدید
    اگر به دنبال کیفیت هستید کنون G12 از حرفه ای ترین کامپکت های موجود در بازار است .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

دوستان اگر غیرازاین مدل ها مدل دیگری در نظردارند که از این مدل ها بهتر هستند را پیشنهاد بدهند من دنبال یه مدل نیمه حر فه ای و حداکثر 600 تومان
    تا اين رده قيمتي گزينه اي غير از HS20 مناسبتر نداري.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

کنون و سونی نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم پرفروش تر و محبوب تر هستند.

درود

مشکل وقتی بوجود می آید که با اطلاعات نا کافی نتیجه گیری کنیم ،
    خصوصا اینکه ممکن است بخشی از اطلاعات ما از نظرات شخصی دیگران بوده باشد
    که میتواند صحیح هم نباشد.

موضوع مورد نظر دوست سوال کننده و هدف شان از ایجاد تاپیک انتخاب دوربین است ، که مباحث فروش و تاریخچه و سیاست های کلی کمپانی ها ... آف تاپیک محسوب میشود

پاناسونیک هم بیشتر بیشتر روی option تمرکز داره تا لنز و سنسور

در مورد دوربین های کامپکت پاناسونیک که حرف L روی بدنه آنها حک شده که نشان از بکار گیری لنز های
    مرغوب لایکا روی این دوربین دارند:

و گذشته از این سری FZ دوربینهای پاناسونیک کامپکتهای خوبی بودند.
    در این دوربینها همه چیز در یک جا جمع شده و برای استفاده های خانگی همه چیز را دارید.

در مورد سونی و فوجی باید بگم سونی سنسورهای پیشرفته و خوبی داره و لنزهاش هم خوب هست ولی فوجی کمی عقب تر از سونی هست
    اتفاقا در بین کامپکتها یکی از بهترین انتخابها مدل S200EXR فوجی هست که سنسور آن در بین کامپکتها کم نویز ترین است از نظر لنز هم که سونی و سامسونگ دو کمپانی هستند که وارد صنعت دوربین دیجیتال شده اند اما از نظر تنوع لنز و تونایی ساخت آن با محدودیتهایی زیادی روبروی هستند. سامسونگ که دست به دامن پنتاکس است و سونی دست به دامن زایس.

اگر لنز های زایس را که روی دوربین های SLR سونی میتوان استفاده کرد با ارفاق جز لنز های سونی هم به بحساب بیاوریم باز لنز های نیکون یا کنون چندین برابر آن خواهند بود. سونی در صنعت اپتیک چه از نظر تولید چه از نظر قدمت با بزرگان این صنعت فرسنگها فاصله دارد.

سونی در زمینه ساخت سنسور در دوربین های SLR پیشرفت های بسیار خوبی داشته ، اما دوربین فقط سنسور نیست و برای عکاسی به لنز هم احتیاج هست!

از دوستمان که تاپیک را باز کرده بودند عذر خواهی میکنم
    بابت مطالبی که عرض کردم و نسب به موضوع تاپیک آفتاپیک به حساب میآمد

اگر با وزن و سایز دوربین مشکلی نیست گزینه S200EXR فوجی پیشنهاد من است
    اما اگر دوربین کوچک و سبک لازم دارید G12 کنون

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 29 May 2011 در ساعت 15:30
    M.Meghdari و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

درود

مشکل وقتی بوجود می آید که با اطلاعات نا کافی نتیجه گیری کنیم ،
    خصوصا اینکه ممکن است بخشی از اطلاعات ما از نظرات شخصی دیگران بوده باشد
    که میتواند صحیح هم نباشد.

موضوع مورد نظر دوست سوال کننده و هدف شان از ایجاد تاپیک انتخاب دوربین است ، که مباحث فروش و تاریخچه و سیاست های کلی کمپانی ها ... آف تاپیک محسوب میشود

در مورد دوربین های کامپکت پاناسونیک که حرف L روی بدنه آنها حک شده که نشان از بکار گیری لنز های
    مرغوب لایکا روی این دوربین دارند:

و گذشته از این سری FZ دوربینهای پاناسونیک کامپکتهای خوبی بودند.
    در این دوربینها همه چیز در یک جا جمع شده و برای استفاده های خانگی همه چیز را دارید.

اتفاقا در بین کامپکتها یکی از بهترین انتخابها مدل S200EXR فوجی هست که سنسور آن در بین کامپکتها کم نویز ترین است از نظر لنز هم که سونی و سامسونگ دو کمپانی هستند که وارد صنعت دوربین دیجیتال شده اند اما از نظر تنوع لنز و تونایی ساخت آن با محدودیتهایی زیادی روبروی هستند. سامسونگ که دست به دامن پنتاکس است و سونی دست به دامن زایس.

اگر لنز های زایس را که روی دوربین های SLR سونی میتوان استفاده کرد با ارفاق جز لنز های سونی هم به بحساب بیاوریم باز لنز های نیکون یا کنون چندین برابر آن خواهند بود. سونی در صنعت اپتیک چه از نظر تولید چه از نظر قدمت با بزرگان این صنعت فرسنگها فاصله دارد.

سونی در زمینه ساخت سنسور در دوربین های SLR پیشرفت های بسیار خوبی داشته ، اما دوربین فقط سنسور نیست و برای عکاسی به لنز هم احتیاج هست!

از دوستمان که تاپیک را باز کرده بودند عذر خواهی میکنم
    بابت مطالبی که عرض کردم و نسب به موضوع تاپیک آفتاپیک به حساب میآمد

اگر با وزن و سایز دوربین مشکلی نیست گزینه S200EXR فوجی پیشنهاد من است
    اما اگر دوربین کوچک و سبک لازم دارید G12 کنون

موفق باشید

انوش
    سلام خيلي دقيق و موشكافانه توضيح داديد.مخصوصا پيشنهاد S200 نشان از اطلاعات خوبتون بود ولي آخر كار عدم توجهتان به بودجه سوال كننده بود كه امكان خريد G12 را ندارد.
    در انتها بايد بگم بنده هم با S200 و هم با HS20 عكاسي كرده ام كه نظر اين دوست عزيز را در مورد نويز تاييد ميكنم ولي جلوه رنگ عكسهاي HS20 هم جالبه هر چند نويزش بيشتره.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین