صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 50
Like Tree108تشکر

موضوع: Nikon D3100 یا Canon EOS 1100D

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط hami707 نمایش پست ها
    عرض ادب خدمت دوست عزيز برادر اقبالي و ساير اساتيد معظم
    خب حالا شما پيشنهاد مي دين كه من 1100 رو تهيه كنم كه براكتينگ داره ؟؟؟؟
    من كه حسابي گيج شدم
    تا اساتید بیان جوابتونو بگن عرض کنم. براکتینگ شاید اخرین چیزی باشه باید بهش اهمیت بدین. شما خوذتون میتونید دستی با استفاده از دکمه Exposure compensation همینکارو انجام بدین. تازه برای عکسهای اچ دی ار گاهی لازمه 5 شات بگیرید. براکتینگ فقط سه شات در اختیارتون میزاره و باید در این جور مواقع دستی براکتینگ کنید.
    درضمن مگه چقدر عکس اچ دی ار میگیریم؟ نگران این مضوع نباشید.
    mrif100 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

چیزی که می‌خوام بگم در تایید یا رد اهمیت براکت اتوماتیک نیست، بلکه منظورم اینه که اول نیازتون رو بشناسید:
    یکی از عکاسان معروف آمریکایی تو یکی از کلاس‌هاش میگفت همیشه براکتینگ با یک استاپ بالا و یک استاپ پایین رو روشن میذاره... به عبارتی همیشه و از هر صحنه ای ۳ شات با نورسنجی متفاوت میگیره!
    موضوع این بود که سبک کارش عکاسی خیابانی بود و میگفت همینکه بخوام نوردهی درست رو پیدا کنم ممکنه سوژه رفته باشه... پس کار رو به دوربین میسپارم و یه استاپ بالا و پایین رو هم میگیرم که اگه دوربین اشتباه نورسنجی کرده بود از اونا استفاده کنم.
    Lost Soul و data تشکر می‌کنند.

كاربر جديد roozbehsf آواتار ها
    تشکر کرده
    24

سلام
    اینها رو تو سایت dpreview از معایب نیکون دی3100 نوشته بود (البته غیر از عیوبی مثل محدودیت لنز و براکتینگ که قبلا در باره ائنها صحبت شده) که کنون 1100دی اصلا معایبی از این دست براش ذکر نشده:

Slight tendency to overexpose in contrasty conditions
    White balance often excessively orange under artificial light

از دوستان و اساتید عزیز میخواستم نظرشون رو اعلام کنن. فکر میکنم که در نطر گرفتن چنین مسائلی هم تو مقایسه دو دوربین مهم باشه

ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

سلام دانش پايه عزيز
    اولا در اين سايت تا آنجا كه ميشود نبايد تعصبي و صرفا بر اساس علاقه شخصي نظر داد
    ثانيا شما كه هنوز توي انتخاب مرددي و هنوز تجربه عملي با هيچكدام از مدلهاي مورد بحث نداشته اي ، چطور اينقدر قاطعانه نظر ميديد.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbehsf نمایش پست ها
    سلام
    اینها رو تو سایت dpreview از معایب نیکون دی3100 نوشته بود (البته غیر از عیوبی مثل محدودیت لنز و براکتینگ که قبلا در باره ائنها صحبت شده) که کنون 1100دی اصلا معایبی از این دست براش ذکر نشده:

از دوستان و اساتید عزیز میخواستم نظرشون رو اعلام کنن. فکر میکنم که در نطر گرفتن چنین مسائلی هم تو مقایسه دو دوربین مهم باشه

ممنون
    درود

اول اینکه D3100 همه لنزهایی که نیکون طی 10 سال اخیر ساخته و از این به بعد خواهد ساخت را پشتیبانی میکند

. و برای مصرف کننده دوربینی در کلاس D3100 هیچ کمبودی هم برای تهیه لنز وجود ندارد.

اما در مورد براکتینگ عرض کنم ، دوربین ها در کلاسهای مختلف تولید میشوند از رده مقدماتی گرفته تا متوسط تا حرفه ای قرار نیست اگر امکاناتی که در رده حرفه ای یا متوسط هست در رده مقدماتی نیست ( برای ارزانتر شدن حذف شده اند ) این موضوع عیب به حساب بیاید
    حال اینکه چیزی مثل براکتینگ را نیکون از D3100 حذف کرده ، بجای آن موارد دیگری را داراست که شما در دوربین دیگری در این رده نمی بیند. پس این هم مشخصه طبیعی این دوربین شده است.

در دوربین فاکتور هایی بسیار مهمی است که باید به آنها توجه داشت ، کم داشت در آنهاست که فقدان و عیب به حساب می آید مثل کیفیت خروجی سنسور دوربین ، امکانات اصلی که کم داشت در انها روند اصلی عکاسی را عوض میکند مثل سیستم فوکاس ،و خیلی موارد دیگر

دوربین قبلی من D300 بود که متوانستم تعیین کنم در حالت براکتینگ از 3 تا 9 عکس بگیرد و تعیین کنم این عکسها با چند استاپ با هم فاصله داشته باشند ، اما همیشه هر موقع لازم داشتم بیشتر از یک شات با نورسنجی متفاوتی از همان صحنه داشته باشم چه برای اطمینان و یا HDR نو سنجی عکسها را خودم انجام میدادم. با وجود داشتن براکتینگی کامل ،اولویت برای شخص من چنین بود.

موفق باشید

انوش
    M. Beyrami، roozbehsf، behrooz radin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    24

ممنون انوش عزیز بابت جوابت
    ولی در باره موارد زیر چی؟
    (همونطور که قبلا در پست شماره 34 نوشتم دو مورد بالا رو سایت dpreview از معایب نیکون دی3100 نوشته بود که کنون 1100دی اصلا معایبی از این دست براش ذکر نشده)

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbehsf نمایش پست ها
    ممنون انوش عزیز بابت جوابت
    ولی در باره موارد زیر چی؟
    (همونطور که قبلا در پست شماره 34 نوشتم دو مورد بالا رو سایت dpreview از معایب نیکون دی3100 نوشته بود که کنون 1100دی اصلا معایبی از این دست براش ذکر نشده)
    درود

ببخشید اصلا به عبارت انگلیسی که نوشته بودید دقت نکردم فکر کردم باید در همان راستا باشد
    دی پریویو سایت معتبری هست هرچند تست های مشابه آن به دلیل نرمافزاری بودن دقت تستهای آزمایشگاهی DXO رو ندارد اما وقتی به مطلبی اشاره کند حتما چنین هست

اما معنی عبارت شما میشه : تمایل ناچیزی به overexpose ، فقط در شرایطی که تضاد بین نقاط تیره و روشن در سوژه زیاد هست ( پرا کنتراست )

اتفاقا مورد جالبی هست ، یادم هست در ورکشاپ شماره سه سایت عکاسی که مدرس آن جناب دکتر روشن بودند ، توصیه داشتند همیشه مقداری عکس را روشن تر از آن چیزی که اکسپوز عادیمحسوب میشود بگیرید چرا که عکس روشن تر را میتوانیم از اکسپوژر آن بکاهیم و به کیفیت بهتری هم برسیم اما عکس تیره تره را نباید روشن کنیم ، دلیل آن را هم با مثالی جالب بیان کردند :
    پیکسلها را به سطلی تشبه کردند که نقاط روشن تر سطل های بزرگتری هستند و میتوانند دیتیل بیشتری از اطلاعات عکس را در خود جای دهند و بر عکس پیکسل های تیره سطلهای کوچکتری هستند و دیتیل کمتری از اطلاعات عکس در آنها قرار می گیرید و در امر کار روی فایل خام Raw یا پست پروسسینگ اگر قرار باشد نقاط تیره را بعدا روشن کنیم با افت کیفیتی مواجه خواهیم شد اما اگر قرار باشد نقاط روشن را تیره کنیم نه تنها افت کیفیت وجود نخواهد داشت بلکه به دینامیک رنج بیشتری هم دست پیدا میکنیم. منتها تا جایی که هیستوگرام از سمت راست قطع نشود ، البته چیزی که دیپریویو در مورد D3100 گفته اصلا در آن حد نیست که محسوس باشد و برای اعمال آن روش ذکر شده باید عکس را با اکسپوژر روشنتر هم ثبت کنیم

من هم هر موقع به منظره ای خاص میرسیدم و می خواستم عکسی با دینامیک رنج بیشتری داشته باشم یک عکس با اکسپوز عادی میگرفتم و وقتی تنظیات مشخص میشد یک شات دیگر که نور بیشتری داشته باشد میگرفتم که ظاهرا اور اکسپوز بود ، منتها بسیار ایده ال برای کار روی فایل خام Raw

مورد بعدی در متن انگلیسی شما : وایت بالانس در حالت اتو منظورش هست در زیر نور مصنوعی ( لامپ زرد ) اغلب مواقع به نارنجی تمایل دارد. من تاکنون با هر چی نیکون کار کردم همینطور بودن نیکون کلا رنگهای گرمی داره و اصلا بحث وایت بالانس اگر قرار باشه تنظیم نشه در شرایط خاص که مثلا نور ما بجای اینکه سفید باشه تمایل به رنگ خاصی داره باید دستی تنظیم بشه و مطمئنا تنظیم هوشمندانه وایت بلانس نتیجه خیلی بهتری رو نسبت به حالا اتو میده ، منتها باخاطر وجود موهبت عکاسی با فرمت Raw که تحولی بزرگ در عکاسی بوجود آورد دیگر کسی با وایت بالانس دوربینش کاری ندارد و همیشه روی حالات Auto قرار دارد و بعد ار عکاسی هر تنظیمی و هر تنی که لازم داشتیم در کمترین زمان ممکنه قابل تنظیم خواهد بود.

من شخصا دمای رنگی که در 450d و 7d که دیدم غالبا سرد و ته رنگ آبی داشتند منتها در فایل خام ، خروجی نهایی که فایل خام نیست و براحتی هر نوع دمای رنگی را که بخواهیم میتوانم داشته باشیم . امروز رسیدن به دمای رنگی دلخواه یکی از ابتدایی ترین کارهاست.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 3 August 2011 در ساعت 14:36
    roozbehsf، nicebluesky، behrooz radin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

اول اینکه D3100 همه لنزهایی که نیکون طی 10 سال اخیر ساخته و از این به بعد خواهد ساخت را پشتیبانی میکند

. و برای مصرف کننده دوربینی در کلاس D3100 هیچ کمبودی هم برای تهیه لنز وجود ندارد.

اما در مورد براکتینگ عرض کنم ، دوربین ها در کلاسهای مختلف تولید میشوند از رده مقدماتی گرفته تا متوسط تا حرفه ای قرار نیست اگر امکاناتی که در رده حرفه ای یا متوسط هست در رده مقدماتی نیست ( برای ارزانتر شدن حذف شده اند ) این موضوع عیب به حساب بیاید
    حال اینکه چیزی مثل براکتینگ را نیکون از D3100 حذف کرده ، بجای آن موارد دیگری را داراست که شما در دوربین دیگری در این رده نمی بیند. پس این هم مشخصه طبیعی این دوربین شده است.

در دوربین فاکتور هایی بسیار مهمی است که باید به آنها توجه داشت ، کم داشت در آنهاست که فقدان و عیب به حساب می آید مثل کیفیت خروجی سنسور دوربین ، امکانات اصلی که کم داشت در انها روند اصلی عکاسی را عوض میکند مثل سیستم فوکاس ،و خیلی موارد دیگر

دوربین قبلی من D300 بود که متوانستم تعیین کنم در حالت براکتینگ از 3 تا 9 عکس بگیرد و تعیین کنم این عکسها با چند استاپ با هم فاصله داشته باشند ، اما همیشه هر موقع لازم داشتم بیشتر از یک شات با نورسنجی متفاوتی از همان صحنه داشته باشم چه برای اطمینان و یا HDR نو سنجی عکسها را خودم انجام میدادم. با وجود داشتن براکتینگی کامل ،اولویت برای شخص من چنین بود.

موفق باشید

انوش

سلام

قسمت بولد شده خیلی برای من مفهوم نیست اما استنباط من از جمله شما این است که سعی شده نبود Bracketing دلیلی بر ارزان سازی قلمداد شود. که از نظر من اشتباه است.

Bracketing چیست؟ عملکرد آن چگونه است؟ من بعید میدانم چیزی به غیر از اصلاح نرم افزاری این ویژگی را به دوربین بدهد. این موضوع هیچ هزینه ای برای شرکت نیکون نخواهد داشت.

مدتی پیش دوربین 5DII بیت ریت فیلمبرداری آن با استاندارد های موجود همخوانی نداشت پس از کلی پیگیری استفاده کنندگان و و و و.. شرکت تن به خواسته آنان داد با اصلاح نرم افزاری موضوع استاندارد های مربوطه حل شد. و البته دوربین هم گران نشد.

من فکر میکنم نبود Bracketing روی این دوربین اگر به خواست شرکت نیکون و مهندسان و کارشناسان آن واگذار گردد دلیل منطقی تری باشد ( حتی با ابهام و بدون جواب ) تا صرفا حذف آن برای ارزان سازی.

به هر شکل اگر فردی به Bracketing نیاز داشته باشد و در نوع عکاسی برای شخص مورد نظر وجود Bracketing الزام آور باشد احتمالا هیچ چیزی جای آنرا نخواهد گرفت. به جز دوربینی که این ویژگی را داشته باشد حالا با هر دوربین جایگزینی

این نظر من بود و لزوماً درست نیست میباید نظر شما و دیگر دوستان فروم را جویا شد

موفق باشید:)
    Amir Mohebi، Anoosh-Em، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نظر افشين عزيز كاملاً درست است و براكتينگ يا صحيح‌تر بگويم اتوبراكتينگ (چون براكتينگ را تقريباً با هر دوربيني يا حتي جعبه نوري ميتوان انجام داد) بسيار مهم است و چيز ديگري جايگزين آن نميشود و با اتوبراكتينگ ميتوان حتي روي دست عكس‌هايي گرفت كه براي HDR يا مصرف ديگري نيازمند تنظيم (Alignment) بسيار كمي‌باشند.

اما وجود اپتيك ارزشمندي مثل 105-18 باعث ميشود در entry-level هنوز نيكون هوس‌انگيز باشد.
    QashQai، data و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    24

پس از صحبتهای دوستان میشه اینطور استنباط کرد که اگر اوتوبراکتینگ برای شخصی در عکاسی الزامی باشه باید بین این دو دوربین بیخیال نیکون دی3100 بشه؟! ولی خوب اینجوری که انوش عزیز گفتند دستی هم میشه این کار رو انجام داد(هرچند با دردسر بیشتر)

اما یه سوال دیگه:

یک عکاس آماتور که تازه داره به دنیای DSLR وارد میشه و یک دوربین Entry Level میخره مطمئنا آنقدرها تجربه نداره که تشخیص بدهد آیا اوتوبرکتینگ براش مهم هست یا نه و اگر هست چقدر؟ آیا مثلا برای گرفتن عکسهای HDR اگر بزاریم دوربین برامون نورسنجی های متفاوت بکنه و چند تا عکس پی در پی بگیره و بهمون تحویل بده بهتره (منظورم از جهت پیشرف در عکاسی و تکنیکهای اون هست) یا اینکه خود عکاس تازه کار نورسنجی دستی بکنه؟
    ویرایش توسط roozbehsf : Wednesday 3 August 2011 در ساعت 15:27

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین