نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree4تشکر
  • 2 Post By ramink2
  • 2 Post By ramink2

موضوع: PL150 يا PL170

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض PL150 يا PL170

با عرض سلام و خسته نباشيد، اين جانب حدود 10 روز قبل يك دوربين سايبرشات سوني مدل WX10 با قيمت 400000 تومان گرفتم، ولي بدترين انتخابي بود كه ميشد انجام داد! بر عكس همه امكانات خاص نرم افزاري كه داشت، عكسهايي كه ميگرفت داراي اعجوبات و نويز بيسار زياد و همچنين روتوش بيش از حد بود، به شكلي كه عكس گرفته شده واقعاً افتضاح و بي كيفيت بود، همچنين جزيات ريز رو حذف ميكرد!!

خوب حالا با توجه به ضرر سنگيني كه كردم، اين دفعه ميخوام با مشورت و هماهنگي شما يكي از اين دو مدلي كه انتخاب كردم، رو بخرم. ولي مواردي كه برام ملاك هستند:

1- نميخوام تصوير رو به طور اتوماتيك روتوش كنه، يعني امكان مديريت كامل گزينه روتوش توسط كاربر وجود داشته باشه!
    2- تصوير داراي اعجوبات، كشيدگي و تاري فواصل دور و نزديك نباشه، همچنين فاقد نويزهاي بي مورد باشه!
    3- جزيات رو كمرنگ و حذف نكنه و رنگها به همون شكلي كه هستند باشه!
    4- شكل صورت رو واقعي نشون بده و با زيباسازي هاي نرم افزاري تصوير رو مصنوعي و غيرواقعي نكنه!
    5- جزيات فواصل دور رو بدون زوم كردن بتونه خوب ثبت كنه و تار نكنه!

قبلاً از مدل PL90 استفاده كردم و اين موارد رو در حد قابل قبولي داشته، ولي خوب اون دوربين ديگه قديمي شده و ميخوام از دو مدل معرفي شده هر كدوم كه تصويري بهتر، با كيفيتتر و شفافتر و بدون نويز و روتوش ميگيره رو بخرم.
    فكر كنم از روي شناسه اي كه روي زه لنز نوشته شده بشه قدرت دوربين در ثبت يك تصوير زنده و واقعي رو فهميد، ولي متاسفانه من در اين زمينه تخصصي ندارم، پس خواهشمند است كه بنده رو در انتخاب دوربين مورد نظر با اين شرايط از بين دو مدل ذكر شده راهنمايي كنيد تا دوباره دچار ضرر مالي ديگه نشم. (قيمتشون برام مهم نيست، لطفاً هر كدام كه بهتر هستند معرفي كنيد.)

البته اين تصوير كه مربوط به شناسه قدرت لنز دوربين هست رو براي اطمينان بيشتردر قالب يه تصوير براتون ارسال كردم، ولي من نميدونم اين واحدها چه تاثيري در كيفيت تصوير به وجود ميارن!

مشخصات كاملتر PL150

مشخصات كاملتر PL170

بي صبرانه منتظر پاسخ شما دوستان عزيز ميباشم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اينم از مشخصات و شكل دوربين كه روي زه لنز حك شده!، از كدام ميشه انتظار عكسهايي با كيفيت بيشتر رو داشت؟ البته نرم افزارهاي داخليشون با هم هيچ تفاوتي نداره و فقط قدرت لنزشون هست كه متفاوته! پس با توجه به اين ارقام كدوم يكي جزئيات باكيفيتتر و بدون نويزتري رو ثبت ميكنه؟

PL150.jpg
    PL150

PL170.jpg
    PL170

كاربر جديد
    تشکر کرده
    62

از روي مشخصات PL170 بهتره.
    نمونه عكس هاش رو توي سايت ها ببين:
    Samsung PL170 Review - Sample Images | PhotographyBLOG
    ولي اگه قيمتش 300 تومن يا بيشتر هست(قيمت ندارم!) روي گزينه هاي ديگه از كانن يا ... فكر كن و نمونه هاش رو ببين بعد انتخاب كن.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.T نمایش پست ها
    ولي اگه قيمتش 300 تومن يا بيشتر هست(قيمت ندارم!) روي گزينه هاي ديگه از كانن يا ... فكر كن و نمونه هاش رو ببين بعد انتخاب كن.
    سلام:

اگر PL170 از 150 بهتر باشد و اگر مرجع انتخاب سایت مذکور باشد، بر اساس امتیازی که به این مدل داده کلا از خیر خریدش بگذرید. ( در مقایسه امتیاز داده شده در مقابل دیگر کامپکت ها)

چرا سامسونگ ؟
    ahmadmobin و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.T نمایش پست ها
    درسته ولي پس اصطلاحات مهم سرعت شاتر و فاصله كانوني چي ميشه؟! اونا براي يه عكاسي خوب و بدون نقص خيلي ملاك هستند!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ramink2 نمایش پست ها
    سلام:

اگر PL170 از 150 بهتر باشد و اگر مرجع انتخاب سایت مذکور باشد، بر اساس امتیازی که به این مدل داده کلا از خیر خریدش بگذرید. ( در مقایسه امتیاز داده شده در مقابل دیگر کامپکت ها)

چرا سامسونگ ؟
    چون 10 روز قبل Sony WX10 با مبلغ 400 تومان گرفتم ولي كيفيت عكسش واقعاً افتظاح بود و ضرر سنگيني كردم! قبلش يه Samsung PL90 داشتم كه كيفيتش از اون سوني خيلي بهتر بود، حالا براي همين ميخوام يه PL بهتر و باكيفيتتر بگيرم، حد اقل كيفيتشو ديدم و راضي بودم ولي كدوم يكي رو بگيرم نميدونم!! كيفيت رو ميشه از روي فاصله كانوني و سرعت شاتر تشخيص داد، ولي من از اين اصطلاحات سر در نميارم

راستي امتياز رو كجا ديديد؟ ميشه لينك بديد

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar2000 نمایش پست ها
    چون 10 روز قبل Sony WX10 با مبلغ 400 تومان گرفتم ولي كيفيت عكسش واقعاً افتظاح بود و ضرر سنگيني كردم! قبلش يه Samsung PL90 داشتم كه كيفيتش از اون سوني خيلي بهتر بود، حالا براي همين ميخوام يه PL بهتر و باكيفيتتر بگيرم، حد اقل كيفيتشو ديدم و راضي بودم ولي كدوم يكي رو بگيرم نميدونم!! كيفيت رو ميشه از روي فاصله كانوني و سرعت شاتر تشخيص داد، ولي من از اين اصطلاحات سر در نميارم

راستي امتياز رو كجا ديديد؟ ميشه لينك بديد
    نگفتید چرا سامسونگ؟ چرا کانن رو انتخاب نکردید؟
    در مورد wx10 به خاط رزولویشن بسیار بالاش کاملا کیفیت پایین تصاویر و نویز دار بودنش قابل درک هست، اگر برای شما سامسونگ ارجحیت خاصی نداشته باشه میتونید به sx 230hs یا ixus 310 کانن نگاهی بیاندازید و مطمعن باشید از خریدش پشیمون نخواهید شد.

موفق باشید...
    ahmadmobin و korosh1 تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ramink2 نمایش پست ها
    نگفتید چرا سامسونگ؟ چرا کانن رو انتخاب نکردید؟
    در مورد wx10 به خاط رزولویشن بسیار بالاش کاملا کیفیت پایین تصاویر و نویز دار بودنش قابل درک هست، اگر برای شما سامسونگ ارجحیت خاصی نداشته باشه میتونید به sx 230hs یا ixus 310 کانن نگاهی بیاندازید و مطمعن باشید از خریدش پشیمون نخواهید شد.

موفق باشید...
    چون قبلاً يه سامسونگ PL90 داشتم و از كيفيتش راضي بودم، قيمت هم ميخوام بين 250 تا 300 باشه كه بيشتر از اين ضرر نكنم چون اون 400 قبليه كه دود شد!!
    با اين مبلغ فكر كنم همون سامسونگ PL رو بتونم بگيرم، ولي موندم كدوم يكي رو! چون اختلاف قيمتشون زياد نيست!! ميشه از روي شكلي كه پايين گذاشتم و همچنين مشخصات زه دور لنز دوربين كه در دو عكس دوربين كه گذاشتم ببينيد كدوم يكي داراي كيفيت واقعيتر و بهتري هستند؟! ببخشيد دوست خوبم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar2000 نمایش پست ها
    درسته ولي پس اصطلاحات مهم سرعت شاتر و فاصله كانوني چي ميشه؟! اونا براي يه عكاسي خوب و بدون نقص خيلي ملاك هستند!
    من هم بر همين اساس گفتم 170 وايد 26 داره در مقابل 27 مدل 150 و يه چند تا مورد جزئي كه باز هم 170 بهتره.
    اما گفتم چون خواستيد از بين اين دو تا انتخاب كنيد. وگرنه با اين مشخصاتي كه توي سايت سامسونگ زده (به ويژه ترجمه فارسي!) بيشتر شبيه اسباب بازي هست تا دوربين!
    من اون لينك رو دادم تا نمونه هاش رو ببينيد به نظر من كه اصلا جالب نيست فقط يه دوربين براي مقاصد تجاري هست كه دو تا lcd داشته باشه و 16 مگاپيكسل باشه!!
    با جناب ramink2 در انتخاب از بين كانن ها موافقم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از همه دوستان به خاطر راهنماييهاشون سپاسگذارم