صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree66تشکر

موضوع: Fujifilm X-E1 یا Olympus E-M5

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

سلام به دوستان و پوزش برای از زیر خاک در آوردن این تاپیک.
    دوستان با توجه به کاهش قیمت EM-5 به زیر 4میلیون (اگه درست بگم) و همینطور ورود E2 فوجی الآن کفه ترازو به کدوم سمت میره؟!
    e2 هنوز مشکل کندی فکوس داره؟

برای اینکه یه تاپیک دیگه باز نکنم.
    اگر این مقایسه بین T1 فوجی و OMD EM1 باشه کدوم طرف سنگینی میکنه؟

هدف از تهیه هم استفاده به عنوان دوربین دوم در کنار MKII ، عکاسی خیابانی،عکاسی پرتره در آتلیه، استفاده روزمره و نیم نگاهی به فیلم برداری.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

E-m5 بنابر بسياري از ريويوها ، بهترين دوربين در اين رده شناخته شده است.
    kindlinessangel و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    سلام به دوستان و پوزش برای از زیر خاک در آوردن این تاپیک.
    دوستان با توجه به کاهش قیمت EM-5 به زیر 4میلیون (اگه درست بگم) و همینطور ورود E2 فوجی الآن کفه ترازو به کدوم سمت میره؟!
    e2 هنوز مشکل کندی فکوس داره؟

برای اینکه یه تاپیک دیگه باز نکنم.
    اگر این مقایسه بین T1 فوجی و OMD EM1 باشه کدوم طرف سنگینی میکنه؟

هدف از تهیه هم استفاده به عنوان دوربین دوم در کنار MKII ، عکاسی خیابانی،عکاسی پرتره در آتلیه، استفاده روزمره و نیم نگاهی به فیلم برداری.
    سلام
    من با e2 کار نکردم اما با توجه به استفاده خودم از e-m5 احتمال میدم در زمینه فکوس تو بدون آینه ها از هم رده های خودش سریع تر باشه حتی من با d700 نیکون هم مقایسه کردم (لنز 70-200) به نظرم e-m5 سریع تر بود. اما در زمینه فیلم برداری e-m5 هر چند فکوس سریع و جزئیات بالایی داره اما تو حرکات سریع دست اصلا جالب نیست ضمنا اگه فیلمبرداری طولانی بشه صدا و تصویر با هم نمیخونه. البته من چون هدفم فیلمبرداری نبود مشکلی ندارم اما اگه بخواین فیلمبرداری کنید بهتره یکی از بدون آینه های پاناسونیک یا سونی رو بخرید.
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    من با e2 کار نکردم اما با توجه به استفاده خودم از e-m5 احتمال میدم در زمینه فکوس تو بدون آینه ها از هم رده های خودش سریع تر باشه حتی من با d700 نیکون هم مقایسه کردم (لنز 70-200) به نظرم e-m5 سریع تر بود. اما در مینه فیلم برداری e-m5 هر چند فکوس سریع و جزئیات بالایی داره اما تو حرکات سریع دست اصلا جالب نیست ضمنا اگه فیلمبرداری طولانی بشه صدا و تصویر با هم نمیخونه. البته من چون هدفم فیلمبرداری نبود مشکلی ندارم اما اگه بخواین فیلمبرداری کنید بهتره یکی از بدون آینه های پاناسونیک یا سونی رو بخرید.
    ضمنا e-m1 هم از لحاظ سرعت عمل، رفتار نویزی و توان استفاده از لنز های قدیمی (4/3) به خاطر فکوس هیبریدی بهتره.
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    نظر شخصی من هم مثل تمام review هایی که مطالعه میکنید نسبی هست و ممکن هست که برای شما %100 صادق نباشد (چون نظر من خیلی مهم و تاثیر گذار هست باید این disclaimer رو میدادم !)

1-بزرگترین مشکل من با این دوربین, بزرگترین حسن اون از نظر بقیه بررسی ها هست ! (خودتون ببینید چقدر نظرات متفاوت هست!) اون چیزی که به عنوان Artifact سنسور X-Trans شناخته میشه شامل 2 موضوع هست : 1- نشتی رنگ (که در حال حاضر از بین رفته) و 2-حالت آبرنگی شدن جزئیات(که کمی بهبود داشته ولی همچنان وجود دارد)
    در ابتدا بحث بر روی فایل های خام این دوربین بود (در حال حاضر در ACR7.4 beta این موضوع تا حدی بهبود داشته) ولی با تست هایی که من گرفتم برای من این مشکل حتی در خروج jpeg دوربین هم هست و بنظرم بر میگرده به محدودیت خود سنسور X-Trans و مسئله ای نیست که با بروزکردن firmware یا بهبود Raw Convertor ها حل بشه (یا مثل خیلی ها میتونید باهاش کنار بیاید و ازش لذت میبرید یا مثل من براتون غیر قابل تحمل میشه!)
    2-به هیچ وجه انتظار گرفتن عکس بدون هماهنگی قبلی با سوژه ی مورد نظرتون رو نداشته باشید !
    غیر ممکن نیست که شما بتونید از سوژه ای در حال حرکت عکس بگیرید ولی فوکوس این دوربین به هیچوجه reliable نیست و مطمئن باشید شات های ارزشمند بسیاری رو از دست خواهید داد
    3-منوال فوکوس و ویدئو رو فراموش کنید
    4-lag مربوط به EVF که بی تعارف خیلی وقتها چشم رو خسته میکنه
    5-یکی از مشکلات عجیب X-E1 این هست که در Manual mode هیستوگرام دوربین زیاد قابل استفاده نیست! (میتونید ببینیدش و با عوض شدن وضعیت نوری تغییر هم میکنه ولی قابل اطمینان نیست) تنها ابزار دقیق شما در این حالت استفاده از Spot metering و صفر کردن و یا تغییر آگاهانه نشانگر Exposure Comp هست (یعنی بازگشت به سیستم Zone جناب Ansel Adams ) البته مشکلی برای عکاس نیمه حرفه ای نداره ولی از نظر تکنیکی برای دوربینی که در سال 2013 داریم تهیه میکنیم عقبگرد عجیبی هست (در مورد غیر قابل اطمینان بودن histogram در manual mode میتونید به کتاب Mastering the Fujifilm X-Pro 1 by Rico Pfirstinger رجوع کنید)
    6-دکمه های دوربین response لازم رو نداره (این مورد رو در DPR هم بهش اشاره شد)
    7-نداشتن امکان تعیین حداقل سرعت شاتر برای Auto ISO
    8-مشکلات و کمبود های دیگری هم هست (مثل crash کردن دوربین که برای من یکبار پیش آمد اما گویا برای تیم DPR بیشتر اتفاق افتاده ) ولی خب برای من این موضوعاتی که عرض کردم فاکتور های مهم و کلیدی بود.

موفق باشید
    ----------------
    الان که پست کردم پست جهانگیر عزیز رو هم دیدم و باید عرص کنم من لنز XF 35 F1.4 رو هم تهیه کردم . از نظر شارپنس بهتر بود ولی در کل خروجی دوربین نتیحه کار اون سنسور کذا هست !
    با تشکر از شما
    راستش قبل از اینکه 70D رو بگیرم خیلی روی فوجی زوم کرده بودم ولی بدلیل همین ضعف در نشان دادن بافت عکس بیخیالش شدم۔ فکر کنم در آینده این مشکلات با مدل های بالاتر حل بشه۔ بعید میدونم فوجی بیکار بشینه۔ البته با کیفیتی که این دوربین تو ایزو بالا داره کمتر کسی به این اشکالات توجه میکنه!

یا حق

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3