صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree73تشکر

موضوع: ارتقا به D600 آیا ؟؟!

كاربر آشنا pedram3000 آواتار ها
    تشکر کرده
    38

پیش فرض ارتقا به D600 آیا ؟؟!

سلام درود خدمت همه دوستان خوبم و مدیران عزیز
    خسته نباشید
    میخواستم نظراستادان عزیز را بدانم
    بنده بدنه دی 90 نیکون را دارم با لنز 18-105 الان به فکر ارتقا بدنه ام افتادم که عمر کوتاهی نیز دارد و همینطور شات های کمی هم خرده است شاید زیر 2000 تا از آنجایی که در حفظ و نگهداری خیلی وسواس به خرج می دهم می خواهم این بدنه را با لنز کیتش رد کنم به سراغ فول فریم ها بروم
    از آنجای که بیشتر عکس های landscape و پرتره میشوند با توجه به بودجه ام دوربین دی 600 نیکون و لنز 24-85 را انتخاب کردم که با فروش دی 90 و بودجه خد این خرید را انجام دهم آیا به نظرتن کاره درستیست و یا دی 90 را نگه دارم و به لنز توکینا 11-16 و لنز دیگر فکر کنم ؟

ممنن میشم راهنمایی کنید

پیروز باشید
    D90 + 18-105 + 50 mm 1.8

My PHOTO BLOG : click here

تشکر کرده
    38

همینطور حرف هایی از خرابی سنسور دی 600 شنیدم ممنن میشم راهنمایی کنید و اطلاعاتی بهم بدید آیا همه دی 600 ها مشکل دارند ؟ به چه چیزی باید دقت کنم
    آیا اصلا قید دی 600 را بزنم به دی 800 فکر کنم اما بدنه دی 800 خیلی گرانقیمت است قدرتی برای خرید لنز نمی ماند

لطفا مرا یاری دهید
    با تشکر
    D90 + 18-105 + 50 mm 1.8

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram3000 نمایش پست ها
    همینطور حرف هایی از خرابی سنسور دی 600 شنیدم ممنن میشم راهنمایی کنید و اطلاعاتی بهم بدید آیا همه دی 600 ها مشکل دارند ؟ به چه چیزی باید دقت کنم
    آیا اصلا قید دی 600 را بزنم به دی 800 فکر کنم اما بدنه دی 800 خیلی گرانقیمت است قدرتی برای خرید لنز نمی ماند

لطفا مرا یاری دهید
    با تشکر
    اگراتلیه یا هرکار حرفه ای دیگری داریدکه خودتان دقیقا میدانید عکسهایتان در چه حدواندازه وکیفیتی بایدباشدوهیچکس بهترازخودشمانمیتواند کمک کند،اگرهم کسی پیشنهادی دهد، از سرناآگاهی خواهد بود و کمک به حساب نمی اید.
    اگر موضوع علاقه هست که این هم برمی گردد به بودجه تان. شما هم که dslr داشته اید، قیمت ها هم که میدانیددر چه حدی هستند: هم لنزها و هم بدنه ها. پس اینکه d800 بخرید یانه واینکه برای خرید لنز به مشکل برمیخورید یا نه به بودجه تان بستگی دارد. d600 هم بنده قصدخرید داشتم ولی تا انجا که من پرسیدم تقریبا همه انها مشکل پیدا میکنند ولی این مشکل برای شما دردسرایجادنمیکنداگر درتهران باشید. چون اولا در اپرچرهای کوچک این مشکل مشهود هست فک میکنم و در ثانی اگر در تهران باشیدمیتوانید با مراجعه به نمایندگی مشکلتان را حل نمایید. برای من که دورازمرکزم خریدd600 مشکل افرین میشدو۳ میلیون بیشتر را دادم. ولی برای شما اگر نزدیک به نمایندگی باشید، پرداخت ۳ میلیون بیشترفکر نمیکنم کار درستی باشد چون d600 بسیار دوربین خوبیست.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ولی این مشکل برای شما دردسرایجادنمیکنداگر درتهران باشید. چون اولا در اپرچرهای کوچک این مشکل مشهود هست فک میکنم و در ثانی اگر در تهران باشیدمیتوانید با مراجعه به نمایندگی مشکلتان را حل نمایید. برای من که دورازمرکزم خریدd600 مشکل افرین میشدو۳ میلیون بیشتر را دادم. ولی برای شما اگر نزدیک به نمایندگی باشید، پرداخت ۳ میلیون بیشترفکر نمیکنم کار درستی باشد چون d600 بسیار دوربین خوبیست.
    درود

پس با این اوصاف بنده باید در بد مخمصه ای گیر کرده باشم چون تهران نیستم
    یعنی صرفا به همین دلیل D800 تهیه کردید ؟

به این دو سوال پاسخ دهید:

- مگاپیکسل بیشتر موجود در D800 برای چاپهای بسیار بزرگ بکارتان نمیآید؟

- D800 رو برای بکار گیری در آتلیه یا غالبا برای عکاسی روی سه پایه ( منظره ) تهیه نکردید؟

اگر پاسختان دو سوال فوق منفی است پس خودتان نیز در خرید اشتباه کردید
    calligrapher، radioheadz، alie و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram3000 نمایش پست ها
    همینطور حرف هایی از خرابی سنسور دی 600 شنیدم ممنن میشم راهنمایی کنید و اطلاعاتی بهم بدید
    درود

برای آگاهی از پاسخ سوالات خود به اینجا مراجعه کنید،
    ضمنا سنسور هیچ دی ششصدی تاکنون خراب نشده
    alie، pedram3000، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

پس با این اوصاف بنده باید در بد مخمصه ای گیر کرده باشم چون تهران نیستم
    یعنی صرفا به همین دلیل D800 تهیه کردید ؟

به این دو سوال پاسخ دهید:

- مگاپیکسل بیشتر موجود در D800 برای چاپهای بسیار بزرگ بکارتان نمیآید؟

- D800 رو برای بکار گیری در آتلیه یا غالبا برای عکاسی روی سه پایه ( منظره ) تهیه نکردید؟

اگر پاسختان دو سوال فوق منفی است پس خودتان نیز در خرید اشتباه کردید
    درود بر انوش عزیز
    یعنی به نظر شما تنها کسانی بایدd800 رو تهیه کنند که برای یکی از موارد بالا در نظرداشته باشند دوربین رو؟
    در اینکه امکانات این دوربین بسیار از خواسته های من ازعکاسی بیشترهست شما کاملا درست میگیدومن هیج شکی ندارم. ولیکن اصلا دوست هم ندارم بعدازهزینه کردن کمتراز هفت میلیون تومان ، ۳-۴ماه بعد گذارم به تعمیرگاههای مجازبخوره : اونهم تعمیرگاههای بسیار کاردرست و خوش مشرب وطنی!!! و اونهم ۱۳۰۰ کیلومتر دورتراز محل زندگی من. حاضرم همون۲-۳ میلیون بیشترروبدم و خیالم اسوده باشه.در اینکه چاپ بزرگ ندارم، اتلیه هم ندارم هم شما درست میگید ، ولی اینکه این دوربین برای دیگرمصارف توصیه نشود هم به نظر من جای اشکال دارد.البته ببخشیدمن از حرفهای شما این برداشت رو کردم اگه اشتباه برداشت کردم بگین لطفا
    ممنون

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

طبق اعلامیه نیکون ، این مشکل در تولید های سری جدید برطرف شده است .
    اما فکر کنم با یک تحقیقی بشود فهمید که کدام سری به بعد ( بر مبنای شماره سریال ) تولیدهای جدیدتر هستند که فاقد این مشکل هستند .
    اگر دوستان در این زمینه اطلاعاتی دارند ، لطفا به اشتراک بگذارند .
    calligrapher، alie و kiavash تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اگراتلیه یا هرکار حرفه ای دیگری داریدکه خودتان دقیقا میدانید عکسهایتان در چه حدواندازه وکیفیتی بایدباشدوهیچکس بهترازخودشمانمیتواند کمک کند،اگرهم کسی پیشنهادی دهد، از سرناآگاهی خواهد بود و کمک به حساب نمی اید.
    اگر موضوع علاقه هست که این هم برمی گردد به بودجه تان. شما هم که dslr داشته اید، قیمت ها هم که میدانیددر چه حدی هستند: هم لنزها و هم بدنه ها. پس اینکه d800 بخرید یانه واینکه برای خرید لنز به مشکل برمیخورید یا نه به بودجه تان بستگی دارد. d600 هم بنده قصدخرید داشتم ولی تا انجا که من پرسیدم تقریبا همه انها مشکل پیدا میکنند ولی این مشکل برای شما دردسرایجادنمیکنداگر درتهران باشید. چون اولا در اپرچرهای کوچک این مشکل مشهود هست فک میکنم و در ثانی اگر در تهران باشیدمیتوانید با مراجعه به نمایندگی مشکلتان را حل نمایید. برای من که دورازمرکزم خریدd600 مشکل افرین میشدو۳ میلیون بیشتر را دادم. ولی برای شما اگر نزدیک به نمایندگی باشید، پرداخت ۳ میلیون بیشترفکر نمیکنم کار درستی باشد چون d600 بسیار دوربین خوبیست.
    ممنون از انوش عزیز همیشه یار و یاور بنده بده است و کمک و یاری دادین ممنونم و دیگر دوستانی که بهم راهنمایی می دهند ممنونم دوستان

خیر اتلیه ندارم هر چند به گرفتن عکس های پرتره خیلی علاقه مند هستم من راستش اکثرا سه پایه را همیشه حمل کردم و بیشتر عکسهایم روی سه پایه بوده و البته باید بگویم بیشتر مناظر طبیعت و همیطور عکاسی در شب مورد علاقه ام بوده است که متاسفانه دی 90 رفتار نویزی خوبی بهم نشون نداده هر چند واقعا ازش راضی هستم و به عنوان دی 90 آن را قبول دارم اما راستش را بخواهید رزولیشنی که هم در اختیارم میگذارد کم است و موارد دیگری که کم کاستی دیدم و به فکر فول فریم رفتم
    خیر در تهران نیستم اما برایم مشکلی هم نداره که به تهران بیایم اما خوب در مورد تعمیر کارها نمی دانم خوب کسی از آنها خوشش نمی آیند که دوربین نو را بفرستد پیش تعمیر کار ..
    و همانطور که خودتون گفتید و انوش عزیز 3 ملیون تومان فاصله است به هر روی پول یک لنز متوسط رو به خوب و یا حتی خوب خواهد بود !

انوش عزیز باز هم از شما ممننم شما همیشه به بنده لطف و راهنمایی کردید الان در امضایتان دیدم 600 دی را هم دارید چطور است تجربه اتان چیست آیا 600 دی را بگیریم و یا 800 دی را بگیرم ؟
    راستی دست مریزا لنز های خوبی دارید درود امیدارم همیشه رینگشان برایتان بگردند
    D90 + 18-105 + 50 mm 1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

سلام
    دوست عزیز، من قبلا D90 داشتم . با لنز 18-105 و توکینا 11-16 که واقعا عالی بود. به دلایلی تصمیم به ارتقاء گرفتم و D600 خریدم. دوربین خیلی خوبیه. یکی از با کیفیت ترین سنسورها خصوصا در نور کم (ایزو بالا ) رو داره و برای من که از d90 یه این دوربین رسیدم جالب بود. جدا از کاربردهای خاص ، استفاده از دوربین با مگاپیکسل بالاتر نیاز به دقت و رعایت مسائل بیشتری برای تهیه عکسهای شارپ دارد ! فایلهای خام این دوربین هریک حدود 30 مگابایت است که این عدد در d800 خیلی بیشتر است و برای ویرایش چنین عکسهایی نیاز به کامپیوتر خیلی قوی خواهید داشت. در مورد بحث لکه های روی سنسور هم ، قبلا مفصل بحث شده و بعد از مدتی با یکبار تمییز کردن مشکل برطرف میشود (البته اگر متوجه آن بشوید ) ضمنا پیشنهاد میکنم در صورتی که قصد خرید D600 دارید ، لنز 24-85 رو بیخیال بشید و از لنزهای دیگر استفاده کنید.
    موفق باشید
    pedram3000 و kiavash تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

تشکر کرده
    8926

درود
    اقا خارج از همه این حرف وحدیث ها، واینکه سنسورd600 بایکبارتمیز میشودیانه و... ، اقاجان من یکی که اصلا دلم نمیخوادبه شرکتی که چهارچشی داره میبینه دوربینش مشکل داره ولی همینجور بدون اینکه کاری کنه باز داره دوربین مشکل دار میفروشه ، باز پول بدم وپولدارترش کنم. خدایی اگه میشداصلا قید نیکون رو هم میزدم وکنون میخریدم دیگه، بااینکه اینقدر علاقه داشتم به این برند. عجب... والا بخدا...
    Bijan.DSLR تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین