صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
Like Tree73تشکر

موضوع: ارتقا به D600 آیا ؟؟!

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    اقا خارج از همه این حرف وحدیث ها، واینکه سنسورd600 بایکبارتمیز میشودیانه و... ، اقاجان من یکی که اصلا دلم نمیخوادبه شرکتی که چهارچشی داره میبینه دوربینش مشکل داره ولی همینجور بدون اینکه کاری کنه باز داره دوربین مشکل دار میفروشه ، باز پول بدم وپولدارترش کنم. خدایی اگه میشداصلا قید نیکون رو هم میزدم وکنون میخریدم دیگه، بااینکه اینقدر علاقه داشتم به این برند. عجب... والا بخدا...
    سلام:

دوست گرامی این تاپیک جهت راهنمایی خواستن از افرادی که اطلاعات کاملا تخصصی و ارزشمند در مورد D600 دارند توسط جناب پدرام باز شده و هدفشان برسی نظرات و انتخاب نهایی در مورد تغییر بدنه و لنز می باشد.

امیدوارم نظرات شخصی خودتان که تاثیر مثبتی در این انتخاب ندارند را در تاپیکهای مربوطه یا پیام خصوصی ارسال کنید تا این تاپیک بعلت کشیده شدن به سمت بحث های غیر تخصصی از نتیجه اصلی خودش باز نماند.

باتشکر،موفق باشید...

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

دوست عزیز، اگر برای ارتقاء بین D600 و D800 شک دارید، پیشنهاد میکنم این مطلب رو هم بخونید ، که در آخر D600 رو پیشنهاد داده.
    The Nikon D800 vs the D600: Which One is the Right One For You? | Scott Kelby's Photoshop Insider
    pedram3000 تشکر می‌کند.
    Nikon D750

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram3000 نمایش پست ها
    سلام درود خدمت همه دوستان خوبم و مدیران عزیز
    خسته نباشید
    میخواستم نظراستادان عزیز را بدانم
    بنده بدنه دی 90 نیکون را دارم با لنز 18-105 الان به فکر ارتقا بدنه ام افتادم که عمر کوتاهی نیز دارد و همینطور شات های کمی هم خرده است شاید زیر 2000 تا از آنجایی که در حفظ و نگهداری خیلی وسواس به خرج می دهم می خواهم این بدنه را با لنز کیتش رد کنم به سراغ فول فریم ها بروم
    از آنجای که بیشتر عکس های landscape و پرتره میشوند با توجه به بودجه ام دوربین دی 600 نیکون و لنز 24-85 را انتخاب کردم که با فروش دی 90 و بودجه خد این خرید را انجام دهم آیا به نظرتن کاره درستیست و یا دی 90 را نگه دارم و به لنز توکینا 11-16 و لنز دیگر فکر کنم ؟

ممنن میشم راهنمایی کنید

پیروز باشید
    سلام خدمت شما دوست عزیز ، بین این دو دوربین انتخاب خیلی ساده تر از اونی هست که بخوایید فکرش رو بکنید !!!

اگر بیشتر مواقع روی دست عکاسی میکنید و شارپنس تصویر برای شما اهمیت زیادی داره و به قدرت لنز در خروجی تصویر
    آگاه هستید حتماً D600 رو بگیرید !!!

اگر بیشتر مواقع سه پایه همراه دارید و برای عکاسی ژانر مورد علاقه شما نیاز به سرعت عمل نداره و میتوانید برای رسیدن
    به شارپنس خوب و عالی وقت صرف کنید و مواردی که جناب انوش خان در مورد قانون هایی برای رسیدن به شارپنس در دروبین
    مگاپیکسل بالا رو میتوانید کامل رعایت کنید D800 بگیرید !!!

اما اگر جای شما بودم بدنه ای میخریدم که نیاز به فروش بدنه قبلیم رو نداشته باشم و اگه توان خرید کافی بدون فروش دوربین
    فعلی رو نداشتم صبر میکردم که بودجه کافی دستم برسه بعد تا حداقل یک بدنه یدکی داشته باشم !!!

البته این تنها نظر شخصیه و برداشت من از مطالب استاید در این دانشگاه بزرگ بوده !!! امید وارم دست فهمیده باشم !!!
    faridz، Anoosh-Em، alie و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود بر انوش عزیز
    یعنی به نظر شما تنها کسانی بایدd800 رو تهیه کنند که برای یکی از موارد بالا در نظرداشته باشند دوربین رو؟
    در اینکه امکانات این دوربین بسیار از خواسته های من ازعکاسی بیشترهست شما کاملا درست میگیدومن هیج شکی ندارم. ولیکن اصلا دوست هم ندارم بعدازهزینه کردن کمتراز هفت میلیون تومان ، ۳-۴ماه بعد گذارم به تعمیرگاههای مجازبخوره : اونهم تعمیرگاههای بسیار کاردرست و خوش مشرب وطنی!!! و اونهم ۱۳۰۰ کیلومتر دورتراز محل زندگی من. حاضرم همون۲-۳ میلیون بیشترروبدم و خیالم اسوده باشه.در اینکه چاپ بزرگ ندارم، اتلیه هم ندارم هم شما درست میگید ، ولی اینکه این دوربین برای دیگرمصارف توصیه نشود هم به نظر من جای اشکال دارد.البته ببخشیدمن از حرفهای شما این برداشت رو کردم اگه اشتباه برداشت کردم بگین لطفا
    ممنون

درود

خوب من یکی یکی به دوستان پاسخ بدم اول جناب کیاوش عزیز ، اول این رو تاکیید کنم که بنده حقی ندارم که بگوییم چرا فلان چیز رو خریدید تنها از جنبه بهترین انتخاب بودن و زاویه فنی ماجراست که این رو عرض کردم . شاید بنده دوست داشته باشم برم یک D4 تهیه کنم و صرفا برای یادگاری فیلمبرداری کنم ، دوست دارم میخرم کسی هم نیمتواند بگوید چرا

از این بابت اون موارد کاربرد ( آتلیه - عکاسی منظره و .. روی سه پایه ) رو مطرح کردم چون اینها ژانرهایی هستند که D800 برای آنها بهترین است ( در بین فول فریم های موجود ) اما اگر بنا باشد در محیطی با نور معمولی و یا کم ، روی دست عکاسی کنیم ، هیچگاه ( قویا تاکید میکنم ) اون دیتیل و ثبت جزئیاتی رو که D800 را زبانزد کرده رو نخواهیم داشت ( که عیب دوربین هم نیست ویژگی طبیعی چنین چگالی پیکسلی هست )

خدای ناکرده ممکنه مثل یکی از دوستان به این فکر بافتید که ترکیب یک بدنه 10 میلیون تومانی به همراه لنز هایی زوم ( نه فکیس ) که دست کمی از قیمت دوربین هم ندارند چرا نمیتواند دیتیل و شارپنسی حتی در حد دوربین قبلی ام داشته باشد. دلیلش هم در این مقاله توسط خود نیکون توضیح داده شده.

تصور کنید برای یک عکاس مستند اجتماعی که از بین چندین هزار عکسش حتی یک عکس رو هم محض نمونه نه با فلاش گرفته و نه روی سه پایه
    و صد البته میداند هم دوربینش عالیست اما این دوربین عالی برای نوع مصرف او متوسط ظاهر میشود.

صرفا از این بابت عرض کردم اگرنه که تنها کافی است کسی بخواهد آنرا در آتلیه زیر نور خوب بکار گیرد تا شاهد معجزه D800 باشد ، کراپ 100% اش از فول سایز خیلی از دوربینها شارپ تر میشود ( بدون اغراق ) یا در عکاسی منظره روی سه پایه ، با فعال کردن قفل آینه و تایمر روشن واقعا آن 36 مگاپیکسل خودش را نشان میدهد. اما روی دست آن ثبت جزئیات فرصت شکوفایی پیدا نخواهد کرد مگر در سرعتهای خیلی بالا .

من راستش اکثرا سه پایه را همیشه حمل کردم و بیشتر عکسهایم روی سه پایه بوده و البته باید بگویم بیشتر مناظر طبیعت و همیطور عکاسی در شب مورد علاقه ام بوده است

پس با بکار گیری سه پایه و توصیه های لازم میتوانید آن خروجی
    که باید رو داشته باشید. اما برای عکاسی روی دست شخصا
    D90 رو به D7000 ترجیح میدم ( چگالی پیکسلی 16 مگاپیکسل کراپدار ، معادل 36 مگاپیکسل روی فول فریم هست )
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 19 April 2013 در ساعت 15:46
    MAHDINK، pedram3000، Alireza_Lv و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

درود

کوتاه شرح مختصری هم در مورد لکهای روی سنسور D600 عرض کنم ، هرچند که بخوبی و مفصلا در تاپیک خود D600 مطرح و صحبت شده

در D600 گریس شاتر از حوالی شاتهای 300 به بعد احتمال دارد روی سنسور بپاشد ، البته سنسور که نه ! ( چون روی سنسور فیلتر هایی هست از جمله anti aliasing filter
    پس وقتی میگوییم سنسور را تمیز کنیم منظور تمیز کردن سطح بیرونی آخرین فیلتری هست که روی سنور قرار دارد نه واقعا خود سنسور ، از آنجایی که این فیلتر براحتی میتواند خط بیفتد پس یا باید با کیت های توصیه شده معتبر اقدام به تمیز کردن آن کرد یا برای تمیز کردن سنسور به مراکز معتبر مراجعه کرد) که ظرف 2 دقیقه بدون احتیاج به باز کردن دوربین
    انجام میشود ، بعضا هم رایگان صورت میگیرد

این لکها در دیافراگم های بسته تنها قابل دیدن هستند از f16 و بسته تر
    ( گاهی در عکسهای کراپ 100% در f11 ممکن است هاله خفیف از آن دیده شود.)

خوب حال سوال اینجاست که این محدوده دیافراگم چقدر کاربرد دارد ، در پرتره ابدا خیر ، در ماکرو گاهی برای دستیابی به عمق میدان بیشتر دیافراگم میبنیدیم
    اما به همان نسبت شارپنس از دست میدهیم حتی لنز سوپر شارپی مثل 105VR هم در دیافهای بسته کیفیت F2.8 تاf11 خود را ندارد :

در عکاسی منظره لنز مشهوری مثل 14-24 هم حتی از f11 به بعد افت شارپنس دارد ( اساسا همه لنز ها در باز ترین و بسته ترین دیافراگم خود نمیتوانند بهترین شارپنس خود را داشته باشند )

البته ابدا منظور این نیست که دوربینی که تهیه کنیم با آن از F11 بسته تر را نداشته باشیم ، در واقع موقتا تا رفع کامل این مورد ، این کار را میکنیم.

و خصوصا آنطوری که در سایت های خارجی عنوان شده بود این لکهای در شاتهای اولیه زیاد بوده اما با بکار گیری و استفاده این لکها کم و کمتر شده ، شخصا که لکهای فعلی روی سنسورم (که به دلیل عدم استفاده از دیاف بسته اون ها رو نمیبینم) همان چند تا لک روز های نخست هست بدون تغییری. من کاری با آنها ندارم و عکاسی ام را میکنم و کنتور دوربینم 3000 رو که رد کرد آنرا تمیز میکنم ( خودم ) حتی اگر کلا نبرم تا این مورد دوربین رو برطرف کنند ، دیگر مثل روز های نخست لک ها پدیدار نمیشوند.

نکته دیگر ، وجود لک حالا با هر منشاء ، روی همه دوربینها اجتناب ناپذیر هست ، درصدی بالایی از دوستان روی سنورشان دست کم گرد و غبار رو دارند تنها کافی است که از f16 و بسته تر استفاده کنند و ببینید در ثبت عکسی در قسمت آسمان چه میشود ! اما این مورد خللی در عکاسی آنها پدید نیاورده و وقتی که لازم شد گذاشته اند سنسورشان رو تمیز کنند. حالا چه خودشان ، چه در تعمیرگاه مرکزی ، و دیگه اینکه تمیز کردن سنسور ، تعمیر کردن نیست ، کاری است که چندوقت یکبار در دوربینهای SLR دیجیتال لزوم پیدا میکند. و باید آنرا فراگرفت.

از دیگر دوربین هایی که لکی با منشاء روغن ، روی سنسور آنها دیده شده در نیکون D7000 بوده و در کنون 1D و یا موارد دیگر

البته قبلا شاید کامل تر این مطالب در جای جای مختلف عنوان شده بود تنها آنرا جمع کردم

موفق باشید
    Mehrdad-PL، calligrapher، Rouzbeh Ehsani و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا pedram3000 آواتار ها
    تشکر کرده
    38

ابتدا تشکر و سپاس از همه دوستان من اجازه می خوام که نقل قول نکنم چرا که تعداد بالاست و یکی به یک سوالاتی که برایم بوجود آمد را بگویم

بله همونطر که آقای انوش عزیز فرمودند و دیگر دوستان دی 800 بدلیل رزولیشن بالای آن در سایز عکس کامپیوتر قوی و فضای بیشتر لینکی آقای shetab2 دادند که نوشته بود ممری های را با ولع می خورد و همیطور هارد شما رو ... هر چند از از نظر مشکلی وجود ندارد اما سوالی که اینجا وجود دارد اینست که عکس ها از پشت مانیتور بیرون می آیند یا خیر ؟ راستش من کمتر عکسی را برای چاپ دادم نه آنکه نداده باشم چرا منظره از ساحل با دی 90 ثبت کردم که این تصویر ماه ها پشت صفحات الکتریکی بعد ترجیح دادم قابش کنم و به دیوار ...
    ویا عکسی پرتره از یک نفر ویا دو نفر داده و آنها چاپش کردند ! اما به ندرت !
    از طرفی من ترجیح می دهم روی سه پایه عکاسی کنم و با سلف تایمر و در نور دهی بالاتر ترجیحا ریموت ! اما با سوالی که اینجا برایم مطرح میشه من سه پایه Benro A1570T
    که نوشته 6 کیلو گرم تحمل می کنه و البته یک بال هد هم رویش بود که اگر همین سه پایه را سرچ کنید متوجه بال خد آن نیز می شوید

اما اینطری که من فهمیم به دلیل چگالی بالای مگاپیکسل در دی 800 باید بهترین و یا لالقل عوامل مزاحم نباشند تا بتوان عکسی در خور دی 800 گرفت حال اگر دوربین روی سه پاییه با نسیم باد لرزش کند دیگر هیچ ...
    به نظرتون دی 800 با یه لنز ثابت و سبک مثل 85 مم 1.8 G آیا با این سه پایه خوب است ؟!
    ویا طبق ریویو ها برویم سراغ بدنه سبکتر و کم چگالی تر دی 600 و لنز بهتری بگیریم ؟

همانطور که انوش عزیز فرمودند تمیز کردن سنسور تعمیر نیست بلکه کاریست رایج که با نشستن گرد و غبار ممکن است این اتقاق براحتی بیفتد که یا خودمون (در صورت تجربه داشتن ) و یا تعمیرگاه مرکزی (نمی دانم کجاست) اما مطمئن باشیم که درست این کار انجام میشه ...

دیگر دوستی نوشته بودند که اگر دی 800 را انتخاب کردم فکر لنز nikon 24-85 f 2.8-4 را نکنم بله خودم هم با کمی جستوجو دیدم که این لنز را کمتر کسی بسته است و از آنجا که لنز های پرایم وضعیت بهتری به ما می دهند صد در صد عملکرد بهتری روی چنین بدنه هایی خواهند داشت حال برای لنز چه چیزی پیشنهاد می کنید هم دی 600 و هم دی 800 لنز 16-35 مشهور ؟ یا 85 جی 1.8 ؟ یا هر دو روی دی 600 ؟
    درست است می دانم 16-35 لنز واید و نرمال به حساب می آید و 85 وضعیت بهتری نسبت به آن در پرتره دارد اما به هر حال میتوان یکی را با قیمتی که دارند و یا لنزی دیگر از مارک برند دیگر معرفی کرد من الان زیاد می بینم که دی 800 را با لنز سامیانگ 14 مم برای واید ست کرده اند از طرفی لنز تامرون 24-70 که در نمونه نیکونیس قیمتی حدود 7 میلیون را داراست متاسفانه ...
    شما چه پیشنهاد می دهید ؟

دیگر دوستی فرمودند که گویا این عیب در دی 600 های جدید رفع شده و دیگری دوستی گفتند که هنوز مشکل پابرجاست آیا اینگونه است من بعید می دانم که شرکتی چون نیکون در سری های جدید این عیب را برطرف نکرده باشد اما اگر برطرف کرده است چگونه متوجه شویم این دربین در چه تاریخی تولید شده است (برای مثال ایفون شماره ای دارد که با سرچ آن تاریخ تولید و حتی اکتیو شدن گوشی را می گوید امیدوارم این مورد در اینجا نیز باشد )
    هر چند آخر به قول انوش عزیز اون لکه روغن در دیاف بسته تر از 11 نشان داده میشه و می توان بالاتر از آن دیاف نرفت و اگر لکه پدیدار شد تا شات 3000 ام صبر کرد و بعد آن را تمیز توسط فردی ماهر ویا تعمیرگاه مرکزی انجام داد

در پایان نظر شما چیست دی 800 با یک لنز سبک و ترجیجا پرایم 85 مم جی 1.8 ؟ (آیا سه پایه بنرو جوابش را میدهد در دی 90 که عالی بود)
    ویا دی 600 و دو لنز و یا یک لنر خوب ...
    نظر شما چیست ؟

شاد باشید و سپاس فراوان از همه دوستان
    darkness_land و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    D90 + 18-105 + 50 mm 1.8

My PHOTO BLOG : click here

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

انوش جان اگر در f8 یا f11 عکس منظره بگیریم (50% بالای کادر آسمان باشد) و در acr اسلایدر highlight را تا 100- پایین بیاوریم چطور ؟ لکه دیده نمیشود؟
    یا اگر 3 شات براکت شده با همین مشخصات را HDR کنیم
    ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    951

ابتدا تشکر و سپاس از همه دوستان من اجازه می خوام که نقل قول نکنم چرا که تعداد بالاست و یکی به یک سوالاتی که برایم بوجود آمد را بگویم

بله همونطر که آقای انوش عزیز فرمودند و دیگر دوستان دی 800 بدلیل رزولیشن بالای آن در سایز عکس کامپیوتر قوی و فضای بیشتر لینکی آقای shetab2 دادند که نوشته بود ممری های را با ولع می خورد و همیطور هارد شما رو ... هر چند از از نظر مشکلی وجود ندارد اما سوالی که اینجا وجود دارد اینست که عکس ها از پشت مانیتور بیرون می آیند یا خیر ؟ راستش من کمتر عکسی را برای چاپ دادم نه آنکه نداده باشم چرا منظره از ساحل با دی 90 ثبت کردم که این تصویر ماه ها پشت صفحات الکتریکی بعد ترجیح دادم قابش کنم و به دیوار ...
    ویا عکسی پرتره از یک نفر ویا دو نفر داده و آنها چاپش کردند ! اما به ندرت !
    از طرفی من ترجیح می دهم روی سه پایه عکاسی کنم و با سلف تایمر و در نور دهی بالاتر ترجیحا ریموت ! اما با سوالی که اینجا برایم مطرح میشه من سه پایه Benro A1570T
    که نوشته 6 کیلو گرم تحمل می کنه و البته یک بال هد هم رویش بود که اگر همین سه پایه را سرچ کنید متوجه بال خد آن نیز می شوید

اما اینطری که من فهمیم به دلیل چگالی بالای مگاپیکسل در دی 800 باید بهترین و یا لالقل عوامل مزاحم نباشند تا بتوان عکسی در خور دی 800 گرفت حال اگر دوربین روی سه پاییه با نسیم باد لرزش کند دیگر هیچ ...
    به نظرتون دی 800 با یه لنز ثابت و سبک مثل 85 مم 1.8 G آیا با این سه پایه خوب است ؟!
    ویا طبق ریویو ها برویم سراغ بدنه سبکتر و کم چگالی تر دی 600 و لنز بهتری بگیریم ؟

همانطور که انوش عزیز فرمودند تمیز کردن سنسور تعمیر نیست بلکه کاریست رایج که با نشستن گرد و غبار ممکن است این اتقاق براحتی بیفتد که یا خودمون (در صورت تجربه داشتن ) و یا تعمیرگاه مرکزی (نمی دانم کجاست) اما مطمئن باشیم که درست این کار انجام میشه ...

دیگر دوستی نوشته بودند که اگر دی 800 را انتخاب کردم فکر لنز nikon 24-85 f 2.8-4 را نکنم بله خودم هم با کمی جستوجو دیدم که این لنز را کمتر کسی بسته است و از آنجا که لنز های پرایم وضعیت بهتری به ما می دهند صد در صد عملکرد بهتری روی چنین بدنه هایی خواهند داشت حال برای لنز چه چیزی پیشنهاد می کنید هم دی 600 و هم دی 800 لنز 16-35 مشهور ؟ یا 85 جی 1.8 ؟ یا هر دو روی دی 600 ؟
    درست است می دانم 16-35 لنز واید و نرمال به حساب می آید و 85 وضعیت بهتری نسبت به آن در پرتره دارد اما به هر حال میتوان یکی را با قیمتی که دارند و یا لنزی دیگر از مارک برند دیگر معرفی کرد من الان زیاد می بینم که دی 800 را با لنز سامیانگ 14 مم برای واید ست کرده اند از طرفی لنز تامرون 24-70 که در نمونه نیکونیس قیمتی حدود 7 میلیون را داراست متاسفانه ...
    شما چه پیشنهاد می دهید ؟

دیگر دوستی فرمودند که گویا این عیب در دی 600 های جدید رفع شده و دیگری دوستی گفتند که هنوز مشکل پابرجاست آیا اینگونه است من بعید می دانم که شرکتی چون نیکون در سری های جدید این عیب را برطرف نکرده باشد اما اگر برطرف کرده است چگونه متوجه شویم این دربین در چه تاریخی تولید شده است (برای مثال ایفون شماره ای دارد که با سرچ آن تاریخ تولید و حتی اکتیو شدن گوشی را می گوید امیدوارم این مورد در اینجا نیز باشد )
    هر چند آخر به قول انوش عزیز اون لکه روغن در دیاف بسته تر از 11 نشان داده میشه و می توان بالاتر از آن دیاف نرفت و اگر لکه پدیدار شد تا شات 3000 ام صبر کرد و بعد آن را تمیز توسط فردی ماهر ویا تعمیرگاه مرکزی انجام داد

در پایان نظر شما چیست دی 800 با یک لنز سبک و ترجیجا پرایم 85 مم جی 1.8 ؟ (آیا سه پایه بنرو جوابش را میدهد در دی 90 که عالی بود)
    ویا دی 600 و دو لنز و یا یک لنر خوب ...
    نظر شما چیست ؟

شاد باشید و سپاس فراوان از همه دوستان
    پیرو نظر دوستان عزیز، من هنگامی که ریویو های دوربین D600 رو میخوندم تازه متوجه شدم که دوربین D90 من هم کلی لکه روی سنسور و عکسهاش هست که تا اونروز متوجه نشده بودم. در خصوص لنز، 85mm f1.8G محشره محشر ! در همه سایتها هم امتیاز بسیار بالای کسب کرده و با توجه به قیمتش از 85mmf1.4G به صرفه تر است. انتخاب لنز بستگی به استفاده شما داره، اما فعلا میتونید عکسهای قبلیتون رو چک کنید و ببینید بیشتر در چه فاصله کانونی تهیه شده. با توجه به اینکه لنز قبلیتون 18-105 بوده، در فول فریم تقریبا معادل 24-120 میشه که البته لنز متوسطیه ! لنز 24-70 هم لنز گرون قیمت و خوبیه اما در ریویو ها، در فاصله 50mm کیفیتش از لنز پرایم 50mm f1.4g کمتره ! به همین دلیل من خودم لنز پرایم رو ترجیح دادم که علوه بر قیمت، وزن خیلی کمتری هم داره. برای لنز واید هم تصمیم با خودتان. سامیانگ 14 کیفیت عالی دارد ولی فوکوس دستی که با توجه به مورد استفاده آن جهت لنداسکیپ به نظر من گزینه مناسبی است. لنز 14-24 که یکی از شاهکارهای نیکونه که قیمتش بالاست . من ترجیح دادم 16-35 رو تهیه کنم که در فاصله کانونی حدود 20 و دیافراگم مناسب کیفیتش در حد 14-24 خواهد بود.
    (خلاصه اینکه مسائلی که شما امروز درگیرش هستید قبلا ذهن منو مشغول کرده بود و من اینگونه تصمیم گرفتم و راضی هستم)
    موفق باشید.
    calligrapher، pedram3000، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D750

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    انوش جان اگر در f8 یا f11 عکس منظره بگیریم (50% بالای کادر آسمان باشد) و در acr اسلایدر highlight را تا 100- پایین بیاوریم چطور ؟ لکه دیده نمیشود؟
    یا اگر 3 شات براکت شده با همین مشخصات را HDR کنیم
    ممنون
    درود

حالا چرا highlight ؟! آنرا -100 کردم اتفاقی نیافتاد ،

تنها وقتی Contrast رو +100 میکنم در کراپ 100% در F11 قدری مشخص تر میشوند ، اما واقعا چرا باید کنتراست رو +100 کنم؟!

کلا در F16 به بعد بخوبی قابل رویت هستند
    در یک منظره برفی با f7.1 داشتم عکس میگرفتم بعداز دیدن عکس تصمیم گرفتم روی نقطه دیگری focus کنم و مجددا بگیرم ، وقتی اینکار رو کردم دیدم عکس اون عمق میدانی رو که باید نداره! تعجب کردم ، چون برای شات قبل داشت ! یکی دیگه اما با F11 گرفتم بازم نتیجه مطلوب نشد در نهایت یکی دیگه با F22 که دیدم نه چرا اوضاع اینقدر خرابه بعد فهمیدم
    درحین اینکه من چشمم توی Viewfinder بود مه اومد پایین و دید کم شده و ربطی به عمق میدان نداره!
    تو اون سرما دستم قفل شده بود... بهرحال از یک منظره من با سه دیافراگم مختلف عکس گرفتم که فکر کنم پاسخ شما باشه
    عکسهایی که متن سفید دارن چون همه جا برف بوده اینم سایز کوچک انها ، بدون ادیت فقط ریسایز کردم:

F7.1

DSC_0275.jpg

F11

DSC_0277.jpg

f22

DSC_0279.jpg

و کراپی از بالای کادر همان عکس F11 :

F11.jpg

و توضیح اینکه چیزی که باعث محوی عکسهاست مه موجود در هواست که تدریجا سر رسیده
    و چیزی جلو اینکه لکها دیده بشن یا نه رو نگرفته

امیدوارم این کارتان رو راه بیندازد ضمنا لکهای فعلی روی سنسور دوربین من تقیربا همین هایی است که هم اکنون هست
    شاید یکی دو تا دیگه هم در میانه های کادر اضافه شده باشه اما مدتهاست که دیگه فرقی نکرده

پی نوشت : در مورد رفع شدن مورد لکهای روغنی ، وقتی میتوانیم مطمئن شویم که کسی را بشاسیم که دوربین او به هزار شات اول برسد و لکی نداشته باشد. فکر میکنم تنها گفته شده که نیکون باید اینو رفع کرده باشه اما خبری که نیکون داده بود تنها در مورد قبول کردن اون مشکل بود نه چیزی دیگری. فکر کنم احتمالا در تکرار این خبر اینطور تغییر کرده.
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 19 April 2013 در ساعت 19:34
    pedram3000، Alireza_Lv، Bijan.DSLR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2