صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree54تشکر

موضوع: انتخاب میرورلس EOS M یا X100s

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

پیش فرض انتخاب میرورلس EOS M یا X100s

سلام

مدتی هست که بعلت اینکه عکاسی حرفه ای انجام نمیدم نگه داشتن دوربین دی800 بجز افزایش زحمت ادیت و دست و پا گیری حمل و نقل و وزن زیاد (تا جایی که توی یکی از سفرهام حمل و نقلش با لنزها و پایه و... تقریبا تمام لذت ارامش و راحتیه سفر رو گرفت) توجیهی نداره...

مورد عکاسی هام محدود شدن به عکسهای خانوادگی و یادگاری و خیلی کم شاید عکاسی در سفر (بصورت مستند اجتماعی)

بین دو دوربین کنون EOS M (بهمراه 18-55 و تبدیل و لنز 50 1.4) و X100s فوجی مردد مانده ام. و واقعا هیچ کدام رو نمیتونم در جایگاه بالاتری قرار بدم. با توجه به معایب و مزایا هرکدوم برای من از دوستانی که تجربه کار احتمالی رو دارند راهنمایی میخواهم.

EOS M
    مزایا برای من : وزن کم / قابلیت نصب لنز بخصوص لنز 50 اف 1.4 (بسیار مهم) / تاچ اسکرین و راتی کار / ال سی دی بزرگتر و با کیفیت بیشتر/ قیمت کمتر
    معایب برای من: کیفیت سنسور در مقایسه ها ظاهرا زیاد چشمگیر نبوده است. (سرعت فوکوس اصلا برام اهمیتی نداره) / کیفیت پایینتر لنز کیت

Fuji X100s
    مزایا برای من : وزن کمتر / جمع و جورتر بودن / ظاهر جذاب تز و غیر شک برانگیز (زمانی که ایکس صد معمولی رو داشتم، حتی موقع عکاسی در خیابان کمتر کسی اصلا متوجه دوربین میشد) کیفیت تصویر ظاهرا بالاتر !؟ / لنز شارپتر / سنسور بسیار بهتر
    معایب برای من: عدم تعویض لنز / حالت مات بودن و ابرنگی بودن رنگها که از خصوصیات سنسورهای ایکس ترنس هست
    aidin594 تشکر می‌کند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

من اگر بر سر اين دوراهي بودم حتما فوجي رو بر ميداشتم. كاربردهايي كه شمرده ايد با فوجي به راحتي رفع و رجوع ميشوند.

در ضمن جمع و جور بودن امتيازي نيست بشه ازش گذشت.

تشکر کرده
    1953

به مزایا اینها رو هم اضافه کنم:

EOS M : در زمانی که توی دست گرفتم احساس بهتری از ایکس صد قبلی خودم داشتم و بیشتر به دلم نشست کلا احساس بهتری بهم میده با وجود همه کاستی ها.

Fuji X100s : دیگر نیازی به فروش فلش و تریگرندارم
    aidin594 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Sh نمایش پست ها

EOS M : در زمانی که توی دست گرفتم احساس بهتری از ایکس صد قبلی خودم داشتم و بیشتر به دلم نشست کلا احساس بهتری بهم میده با وجود همه کاستی ها.

به نظر مياد انتخاب كرده ايد...

تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    من اگر بر سر اين دوراهي بودم حتما فوجي رو بر ميداشتم. كاربردهايي كه شمرده ايد با فوجي به راحتي رفع و رجوع ميشوند.

در ضمن جمع و جور بودن امتيازي نيست بشه ازش گذشت.

تشکر ایدین جان. چند تا نکته دیگه هم هست: فعلا دوروزه دارم دنبال فوجی ایکس صد اس میگردم و تنها راهی که رسیدم اینه که از دبی یا جای دیگه تهیه کنم. چون شرکتهای ایران نه وارد میکنند نه جوابگوی زمان ورودش هستند!!! به علاوه جزو شایعات کنون یه لنز 35 یا 50 برای ماه های اینده برای ای او اس ام هست که کمی وسوسه کننده یه :)

به نظر مياد انتخاب كرده ايد...
    هنوز خیر... ولی قلقلک ظاهرا بیشتر طرف کنون هست

تشکر کرده
    2638

اگر يك 35 خيلي جمع و جور براي M بياد قضيه كمي فرق خواهد كرد. چون 55-18 ي كه روشه شبيه لوله پوليكاست و كمي دوربين رو بد قواره ميكنه؛ البته اين عيب نيست ولي با هدف شما كمي مغايره.

M.JPG

تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    اگر يك 35 خيلي جمع و جور براي M بياد قضيه كمي فرق خواهد كرد. چون 55-18 ي كه روشه شبيه لوله پوليكاست و كمي دوربين رو بد قواره ميكنه؛ البته اين عيب نيست ولي با هدف شما كمي مغايره.

M.JPG
    سپاس ولی این اندازه ای هم نیستش ها. اتفاقا وقتی توی دست گرفتم لنز خوش ساخت و با کیفیتی بنظرم اومد... بعلاوه کنون با همین لنزش 298 گرم و فوجی حدود 455 گرم و ابعاد بزرگتر در تمام جهات میباشد!!!

این مقایسه رو از یاد برده بودم (صرفا جهت وزن و امکانات نه کیفیت) :
    http://snapsort.com/compare/Canon-EO...ix-X100s/specs

با توجه به همه موارد باز هم هرچی فکر میکنم کنون بنظرم دلنشین تر بود... فکر میکنم انتخاب نهایی هم همون باشه. باز هم تشکر از شما آیدین جان.
    aidin594 تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فقط یک نکته: دوربین های بدون آینه‌ با لنز ثابت مانند X100s ، ابزاری در موازات بدون آینه‌های با قابلیت تعویض لنز هستند و نه جانشین آنها. بخصوص برای کسی که سیستم اصلی‌اش، بدون آینه باشد.

به زبان ساده‌تر، برای شما خرید یک دوربین بدون آینه با قابلیت نعویض لنز در اولویت اول است ( مثل همین سری M کنن یا الیمپوس یا ...). بعد از خرید آن و لنزهای مورد نیاز‌تان، یک X100s هم بخرید هم برای شادمانی‌تان و هم برای اینکه دوربینهای بدون آینه با لنز ثابت، دنیای جذاب و خاص خود را دارند که چیزی جای آن را نمی‌گیرد.
    farsad، rainman1061، faridz و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    2638

يعني اگر قرار باشه هر دو رو تهيه كنيم شما اولويت رو با Mirrorless ميدونيد؟

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

اگر به دنبال کوچکی هستید به نگاهی هم به SL1 کنون بیاندازید شاید مطلوب باشه به خصوص که تمام مشخصات یک SLR رو هم داره
    usef و Arash Sh تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین