صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree15تشکر

موضوع: Sony Nex7 یا Fujifilm X-E1

كاربر آشنا romeo_1593 آواتار ها
    تشکر کرده
    44

پیش فرض Sony Nex7 یا Fujifilm X-E1

سلام

یه سوال دارم از بزرگان بسیار گیر کردم :
    قصد خرید دوربین دارم (از بلاد کفر) و بین این دو تا موندم : Sony Nex7 یا Fujifilm X-E1 البته Xe1 هم میتونه توی گزینه ها باشه :

موارد مهم برام : HDR ، مگاپیکسل (به علت چاپ در ابعاد بالا) ، بدنه کوچک و سبک (تجهیزات قبلیم 5 تا 6 کیلو میشد) ، لنز تله خوب خصوصا دیاف
    مشکلاتی که دارم :
    برای سونی : نبود لنز خوب (مگه از کانورتر استفاده کنم که سنگین میشه پکیجم)، فلش گرون ، نویز بالا
    برای فوجی : مگاپیکسل کم، لنز تله ضعیف و گرون

دیزاین فوجی : عالی
    دسترس بودن دکمه های سونی : عالی
    کلا منوال عکس می گیرم
    سرعت اتو فوکوس برام مهمه خیلی

موارد استفاده :
    1.پرتره
    2.منظره

بودجه کل تجهیزات جدید شامل : کیف + مموری + UV Filter + Polarized Filter + لنز + باطری اضافه + کوله جدید = 1500 دلار
    تجهزیات پیشینم همش پنتکس بودن

ممنون از همه
    47amir تشکر می‌کند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

تا دوستان حرفه ای تر بیان

HDR که میشه با هر دوربینی گرفت فقط باید یه نرم افزار مناسب روی کامپیوترتون داشته باشین

در مورد وزن اطلاعات دقیقی ندارم ولی تا جایی که من دیدم فوجی فیلم چندان سعی نمی کنه لنزهای میرورلسش کوچیک و سبک باشن !

درمورد لنزهای این دوربین ها تا جایی که اطلاعات من قد میده برای هر دوی این دوربین ها لنز های خوبی هست،مثلا برای استفاده پرتره که گفتین فوجی یک لنز 56 F1.2 داره که خیلی خوبه و برای سونی هم یک لنز 55 F1.8 Zeiss موجود هست که عالیه برای عکاسی منظره هم برای هردوی این دوربین ها لنزهای زیادی هست مثلا Zeiss 12mm f2.8 که برای هر دوی این دوربین ها موجودِ یا Sony 10-18 یا Fuji 10-24 یا Fuji 14 F2.8

ولی لنز های هر دوی این دوربین ها قیمتای بالایی دارن مخصوصا نسبت به لنزهای مشابه برای ماونت های DX و EF-S و EF-M(برای بدون آینه های کنون)

به نظر من به Sony a6000 هم یک نگاهی بندازین(البته هنوز نیومده !)
    romeo_1593 تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

تشکر کرده
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    تا دوستان حرفه ای تر بیان

HDR که میشه با هر دوربینی گرفت فقط باید یه نرم افزار مناسب روی کامپیوترتون داشته باشین

در مورد وزن اطلاعات دقیقی ندارم ولی تا جایی که من دیدم فوجی فیلم چندان سعی نمی کنه لنزهای میرورلسش کوچیک و سبک باشن !

درمورد لنزهای این دوربین ها تا جایی که اطلاعات من قد میده برای هر دوی این دوربین ها لنز های خوبی هست،مثلا برای استفاده پرتره که گفتین فوجی یک لنز 56 F1.2 داره که خیلی خوبه و برای سونی هم یک لنز 55 F1.8 Zeiss موجود هست که عالیه برای عکاسی منظره هم برای هردوی این دوربین ها لنزهای زیادی هست مثلا Zeiss 12mm f2.8 که برای هر دوی این دوربین ها موجودِ یا Sony 10-18 یا Fuji 10-24 یا Fuji 14 F2.8

ولی لنز های هر دوی این دوربین ها قیمتای بالایی دارن مخصوصا نسبت به لنزهای مشابه برای ماونت های DX و EF-S و EF-M(برای بدون آینه های کنون)

به نظر من به Sony a6000 هم یک نگاهی بندازین(البته هنوز نیومده !)
    ممنون از راهنماييتون.
    منظور من از HDR بصورت داخلي در خود دوربين بود.
    در مورد لنزهايي كه مثال زديد هم مشكل در هزينه پيش مياد.
    الان پكيجي كه توي سوني دارم اينه : نكس ٧ و ١٨٥٥ و ٥٠٢١٠ و مموري ٦٤ و سه تا باطري يدك و يه فلش مزخرف و فيلترها مورد نظر با كوله و كمي خرت و پرت : ١٥٠٠ دلار
    در مورد فوجي هم پكيج مثل سونيه با اين تفاوت كه فقط ١٨٥٥ رو داره و مموري ٣٢

كاربر آشنا Iphone1387 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

داداش a6000 سونی روبگیر
    با پولی که مدنظرته به راحتی با کیت لنز میتونی بخریش
    از کدوم کشور میخوای خرید کنی؟
    منم سونی 6000 خریدم البته فکر کنم فردا به دستم برسه اگه خدا بخواد
    در خدمتیم
    romeo_1593 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    44

من از امريكا ميگيرم : در مورد نكس ٦٠٠٠ هم فكر كنم بجز phase detection تو بقيه موارد نكس ٧ از اون بهتره. مخصوصا كه توي نكس ٧ سه تا دايل براي تنظيمات داره كه براي منكه كلا منوال عكس ميگيرم خيلي مفيده. تفاوت ديگه اي وجود دارد ؟
    آيا سنسوراشون دقيقا يكيه يا فقط مگاپيكسلشون مساويه ؟

كاربر آشنا Iphone1387 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

راستش تو مقایسه سایتها جایی ندیدم که 7 برتر باشه
    6000 نسخه ارتقاع یافته 7 هست و یه موارد ی برتری داره
    ضمن اینکه 6000 خیلی جدیدتر از 7 میباشه
    در هر صورت خودمختارید
    نظر منو میخوای از ebay بخر
    مناسبترین قیمتها رو نسبت به امازون داره
    romeo_1593 تشکر می‌کند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo_1593 نمایش پست ها
    من از امريكا ميگيرم : در مورد نكس ٦٠٠٠ هم فكر كنم بجز phase detection تو بقيه موارد نكس ٧ از اون بهتره. مخصوصا كه توي نكس ٧ سه تا دايل براي تنظيمات داره كه براي منكه كلا منوال عكس ميگيرم خيلي مفيده. تفاوت ديگه اي وجود دارد ؟
    آيا سنسوراشون دقيقا يكيه يا فقط مگاپيكسلشون مساويه ؟
    سنسور و پرازنده آلفا6000 جدیدتر هست می تونید مقایسه سنسورشون رو توی DXO ببینید

و از لحاظ سرعت فوکوس و یک سری چیزا نسبت به nex 7 برتری داره

و nex 7 هم از لحاظ جنس بدنه و رزولیشن چشمی و یک سری امکانات دیگه از a6000 بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Iphone1387 نمایش پست ها
    راستش تو مقایسه سایتها جایی ندیدم که 7 برتر باشه
    6000 نسخه ارتقاع یافته 7 هست و یه موارد ی برتری داره
    ضمن اینکه 6000 خیلی جدیدتر از 7 میباشه
    در هر صورت خودمختارید
    نظر منو میخوای از ebay بخر
    مناسبترین قیمتها رو نسبت به امازون داره
    a6000 نسخه ارتقا یافته nex6 هست
    romeo_1593 تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام

یه سوال دارم از بزرگان بسیار گیر کردم :
    قصد خرید دوربین دارم (از بلاد کفر) و بین این دو تا موندم : Sony Nex7 یا Fujifilm X-E1 البته Xe1 هم میتونه توی گزینه ها باشه :

موارد مهم برام : HDR ، مگاپیکسل (به علت چاپ در ابعاد بالا) ، بدنه کوچک و سبک (تجهیزات قبلیم 5 تا 6 کیلو میشد) ، لنز تله خوب خصوصا دیاف
    مشکلاتی که دارم :
    برای سونی : نبود لنز خوب (مگه از کانورتر استفاده کنم که سنگین میشه پکیجم)، فلش گرون ، نویز بالا
    برای فوجی : مگاپیکسل کم، لنز تله ضعیف و گرون

دیزاین فوجی : عالی
    دسترس بودن دکمه های سونی : عالی
    کلا منوال عکس می گیرم
    سرعت اتو فوکوس برام مهمه خیلی

موارد استفاده :
    1.پرتره
    2.منظره

بودجه کل تجهیزات جدید شامل : کیف + مموری + UV Filter + Polarized Filter + لنز + باطری اضافه + کوله جدید = 1500 دلار
    تجهزیات پیشینم همش پنتکس بودن

ممنون از همه
    فوجی دینامیک رنج بسیار بالایی دارد و عملا در بسیاری از موارد نیازی به عکاسی اچ در ار ندارید و یک شات کفایت میکند، یعنی شما بسیاری از مشکلات عکاسی اچ دی ار را نخواهید داشت. منتها عکاسی با مد 400% دینامیک رنج در آن یعنی استفاده از ایزوی 800 که کمی کیفیت را پایین میاورد. ولی این را هم در نظر بگیرید که کیفیت عکسهای فوجی بسیار بالا است و ایزوی 800 قابل قبول خواهد بود.
    فوجی براکتینگ ندارد! یعنی شما عملا نه در دوربین و نه در کامپیوتر اچ دی ار نخواهید داشت! مگر اینکه دستی اکسپوژر را تغییر دهید!
    لنزهای فوجی کیفیت بسیار خوبی دارند. و قابل مقایسه با لنزهای کیت سونی نیست. البته گران هستند.
    فوجی فکوس سریع و دقیقی ندارد که گویا در نسخه جدید این دوربین X-E2 این مشکل حل شده است. البته متوجه نشدم برای عکاسی منظره و پرتره چرا سرعت فکوس بالا لازم دارید.
    در مورد ریزولوشن فقط ریزولوشن سنسور را در نظر نگیرید ریزولوشن عکس تابعی از ریزولوشن سنسور و لنز است. با توجه به برتری لنزهای فوجی این اختلاف کم میشود.
    در فوجی برای پرتره شما لنزی با اف 1/2 دارید که عمق میدان یک فول فریم با لنز 85 اف 1/8 را بشما میدهد.
    انتخاب بین این دو دوربین کار ساده ای نیست چون دو دوربین کاملا متفاوتی هستند و به نیاز و انتظار شما بستگی دارد. اگر عملکرد دوربین برایتان مهمتر است سونی ولی اگر کیفیت مهمتر است فوجی!
    yaghoobi و romeo_1593 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    44

ممنون جناب مهدی دانش‌پایه از توضیح شفافتون

در مورد اتو فوکوس نیازی به فوکوس سریع در حد عکاسی ورزشی ندارم . در حدی که برای عکاسی در مهمانی باشه کافیه.
    ممنون میشم در اینخصوص بیشتر توضیح بدین : در مورد ریزولوشن فقط ریزولوشن سنسور را در نظر نگیرید ریزولوشن عکس تابعی از ریزولوشن سنسور و لنز است. با توجه به برتری لنزهای فوجی این اختلاف کم میشود.

ممنون

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

ممنون جناب مهدی دانش‌پایه از توضیح شفافتون

در مورد اتو فوکوس نیازی به فوکوس سریع در حد عکاسی ورزشی ندارم . در حدی که برای عکاسی در مهمانی باشه کافیه.
    ممنون میشم در اینخصوص بیشتر توضیح بدین : در مورد ریزولوشن فقط ریزولوشن سنسور را در نظر نگیرید ریزولوشن عکس تابعی از ریزولوشن سنسور و لنز است. با توجه به برتری لنزهای فوجی این اختلاف کم میشود.

ممنون
    من همیشه با فکوس این دوربین مشکل داشتم. برای فکوس روی سوژه کوچک مشکل دارد. حتی تغییر محل فکوس هم به راحتی دوربینهای دیگر با استفاده از کلیدهای جهتی ممکن نیست و باید با یکی از منوها اینکار را بکنید. من این بدنه را برای مواردی که نقطه فکوس مشخص و نسبتا ثابتی ندارید توصیه نمیکنم. شاید x-e2 این مشکل را نداشته باشد.

در مورد ریزولوشن، اگر لنز شما تصویر 24 مگاپیکلسی روی سنسور نسازد قطعا جزئیات تصویر شما هم 24 مگاپیکلسی نخواهد بود. با توجه به اینکه لنزهای کیت سونی ریزولوشن بالایی ندارند پس انتظار خروجی با جزئیات 24 مگاپیکلسی هم نداشته باشید.
    ریزولوشن به موارد زیادی بستگی دارد و بررسی آن به راحتی ممکن نیست. برای مثال همین دو بدنه را در نظر بگیرید. شما همیشه شرایط نوری خوبی ندارید که از ایزوی پایین استفاده کنید. استفاده از آیزوی بالا هم به معنی نویز بیشتر، نویز ریداکشن بیشتر و از دست دادن جزئیات بیشتر است. در عوض فوجی نویز کمتری دارد و لنزش روزنه بازتر! پس همیشه در عمل انتظار ریزولوشن بالاتری از سونی نداشته باشید. مخصوصا در عکاسی داخلی!
    romeo_1593 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین