صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: Sony H1 يا Canon A620

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

پیش فرض پاسخ: Sony H1 يا Canon A620

کلا بعضی ها یا تقریبا در کل همه علاقه خاصی به یک برند بخصوص دارند. این رو راحت میشه از حرفهاشون فهمید.

اشکالی هم نداره. این میتونه کمک کنه به فرد که بیشتر به دوربینهای اون مارک وارد شه و اطلاع کسب کنه تا اینکه هر روز یه بند بخره و مشکل با کارکرد داشته باشه. بحث اصلا سر خرید دوربینهای بعدی نیست اما به نظره کسی که به مارک خاصی علاقه داره همونو بگیره بهتره.
    زیرا با هزار دلیل و مدرک نمیشه حرف دل رو قانع کرد.
    دل میگه فقط کنون. یا دل میگه فقط نیکون. فقط سونی. خیلی طول میکشه تا این فقط رو از بین برد.
    منظورم اصلا david نیست و اصلا قصدم این نیست که بگم اینجا کسی تعصب الکی داره.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با عرض سلام
    حدود 4 ماه است به دنبال دوربین دیجیتال با ماکرو نزدیک صفر وزوم اپتیکال بالا هستم .اطلاعات زیادی در باره دیجیتال نداشتم و فقط گاهی با دوربین مرکوری 2 مگا عکس می گرفتم.
    ابتدا دنبال مارک نیکون کولپیکس 4800 بودم که درایران کم وگران است.
    بعد دنبال کانن ا620 که صحبتهای ضد ونقیص زیاد والان بسیار جذب سونی اچ وان شدم و ماندهام بین اس2 ای اس وسونی و620 ئلی قیمت سونی بنظرم فوقالعاده شده

متشکرم لطفا راهنمایی کنید....
    دکتر علی

تشکر کرده
    1796

در 2 صفحه قبل هم درباره این موضوع بحث شد. کلا کلاس دوربینها را با هم قاتی نکنید.
    زیرا کارهای متفاوت انجام میدهند. حالا دیگه اون کارا دیگه بر میگرده به خود شما که چه انتظاری رو از دوربین بیشتر دارید.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

اگر عجله ندارید پاناسونیک fz7 با امکانات بسیار جذابی در راه است (6مگا پیکسل)
    قیمت 400 دلار...

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    کلا بعضی ها یا تقریبا در کل همه علاقه خاصی به یک برند بخصوص دارند. این رو راحت میشه از حرفهاشون فهمید.

اشکالی هم نداره. این میتونه کمک کنه به فرد که بیشتر به دوربینهای اون مارک وارد شه و اطلاع کسب کنه تا اینکه هر روز یه بند بخره و مشکل با کارکرد داشته باشه. بحث اصلا سر خرید دوربینهای بعدی نیست اما به نظره کسی که به مارک خاصی علاقه داره همونو بگیره بهتره.
    زیرا با هزار دلیل و مدرک نمیشه حرف دل رو قانع کرد.
    دل میگه فقط کنون. یا دل میگه فقط نیکون. فقط سونی. خیلی طول میکشه تا این فقط رو از بین برد.
    منظورم اصلا david نیست و اصلا قصدم این نیست که بگم اینجا کسی تعصب الکی داره.

سلام ...

البته اینکه آدم محصولات یه برند رو دنبال کنه عیبی نداره، ولی اگه این حرف دل تبدیل به تعصب بشه زیاد خوب نیست. من دوستانی دارم که رو یه مارک خاص طوری تعصب دارن که چه تلویزیون بسازه چه دوربین چه جوراب در جا بدون هیچ تحقیقی میخرن و ازش دفاع هم میکنن بدون اینکه حتی بدونن رقبای این محصولات چی هستن! یه جاهائی این حرف دل میتونه کمکهای خیلی خوبی بکنه، ولی طوری که جلوی منطق رو نگیره.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

تشکر کرده
    1796

حرف من هم همین بود. گفتم تعصب الکی درست نیست ولی علاقه به یک برند خاص اشکال نداره. به همون دلیلی که گفتم.
    اصولا هر مارکی تو یه چیزی از بقیه چیزهاش بهتر میسازه.این را باید پذیرفت و نباید گفت که فلان شرکت چون معتبر است در تمام چیزها برتر است. ممکن است کنون دوربین خوب بسازه. و یا سونی لوازم صوتی تصویری.
    به قول arax دلیل نمیشه چون هر چی ساخت بگیم اعتبارش باعث میشه که اون جنسش هم مثل جنسی از همه بهتر میساخت بهتر باشه.
    سعی کنید این را رعایت کنید. از هر برند یا مارک بهترینش رو بردارید تا در جمع از هر چیز یه محصول فوق العاده داشته باشید.
    البته همیشه بودجه آدم این امکان رو نمیده. ولی این رو در مواقعی گفتم که قیمتها نزدیک به هم باشه.
    فقط میتونم بگم که تو دوربین عکاسی : کنون یا نیکون از همه معتبر ترند. چه تو دیجیتال چه فیلمی.
    حالا دیگه کاری ندارم تو موبایل یا توی ماشین و... چی بهتره چون اصلا تو کار ما نیست و اصلا ربطی به ما نداره.چون مورد بحث ما هم دوربین است و خواهد بود.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    1796

ما هیچ وقت نگفتیم کسی تو این فروم علاقه بی دلیل یا تعصب داره.
    در موارد شماره 1و 2 باید بگویم همان بحث قبلی خودمان است. که داشتن بهترین تو یه زمینه نمیتونه دلیل خوبی برای برتری تو همه چیز باشه.
    در موارد 3و4 باید بگم کسی نگفت که سونی دوربین بد میسازه. به قول دوستمون در حال حاضر هیچ مارک معتبری دوربین بد نمیسازه.( حتی سامسونگم Dslr ساخته )
    ولی وقتی بحث سر مقایسه میاد باید تمام عوامل را سنجید و بحث را محدود و اختصاص به مثلا یک دوربین خاص داد.
    تا بتوان مقایسه درستی انجام داد. نه این که بگوییم چون من سالها از هندی کم و تلویزیون و .. بقیه چیزهای سونی بدی ندیدم اعتماد پیدا میکنم. من خودم از برند سونی خوشم میاد و نشون داده چیزهای خوبی میسازه.
    در مورد دوربین هم قرار نیست چیزه بدی بسازه.
    اما گفتم کل بحث ما سر مقایسه بهترین ها است. و نه هر بهترینی چون
    در این فروم مقایسه بهترین های عکاسی است نه چیزهای دیگه. پس باید دید بهترینهای عکاسی چه مارکهایی هستند. چون فقط عکس موضوع مورد بحث ما در این فروم است.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Monday 6 February 2006 در ساعت 16:20
    آریو مینوسپهر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2