صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: Sony H1 يا Canon A620

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Sony H1 يا Canon A620

حسابی تو گل موندم. لطفا" راهنمايی کنيد. بين اين دو شما کدام را ترجيح می دهيد؟ (برای مصارف خانگی و نيمه حرفه ای)

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: Sony H1 يا Canon A620

منظورتون از مصارف نيمه حرفه اي دقيقا چيه؟
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    منظورتون از مصارف نيمه حرفه اي دقيقا چيه؟
    يعنی اگر به عکاسی علاقه پيدا کردم بتونم با آن حال کنم. البته در حال حاضر حس می کنم که می خواهم به عنوان تفنن به عکاسی بپردازم نه اينکه پول در بياورم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran_A
    اگه بین این دوتا قرار باشه انتخاب بشه - با فرض این که تمام مشخصاتشون رو شما خوندی و مقایسه کردی و دوریین های هم رده هر کدوم رو هم مرور کردی و در نهایت در بین سوپر زوم هم H1 رو و در بین کامپک ها A620 رو پسندیدی - من A620 رو پیشنهاد می کنم.
    ميشه چند تا دليل بياوری. در ابتدا من هم A620 را انتخاب کرده بودم ولی با مشاهده عکس های H1 يک کم نظرم به سمت آن برگشته است.

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط David200
    يعنی اگر به عکاسی علاقه پيدا کردم بتونم با آن حال کنم. البته در حال حاضر حس می کنم که می خواهم به عنوان تفنن به عکاسی بپردازم نه اينکه پول در بياورم.

سلام ...

این دو تا دوربین تو یه کلاس نیستن که بشه گفت کدوم بهتره و کاملا بستگی به کاربردتون داره. چیزی که واضحه اینه که سایز عکسهای A620 کمی بزرگتره، البته خیلی کم. اما H1 زوم خیلی بیشتری داره که قابل مقایسه با A620 نیست. تفاوت 5 و 7 مگاپیکسل خیلی کمتر اهمیت داره تا تفاوت زوم 4 و 12 برابر. ضمن اینکه H1 لرزشگیر هم داره. در نهایت من فکر میکنم H1 خیلی بیشتر به دردتون بخوره چون برای خرید چنین دوربینهائی، زوم یکی از مهمترین پارامترها هست.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام .به نظرمن که خودم h1 دارم .دوربینه خوبیه ومخصوصا زومش .وعکسای کم نویزش ولی کانون هم مدلی نیست که بشه ازش بسادگی گذشت.ولی یکی از معایبش زومشه .. اگر زوم همتراز با اچ وان میخوای به نظرم پولاتو بیشتر کن کانون s2is بگیری خیلی بهتره ..موفق باشی
    مهدی اعظمی
    ـــــــــــــــــــــــ
    sony dsc H1

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

منم با اراز موافقم ... این دوتا واسه مقایسه مناسب نیستن ... ولی در کل با توجه به استفاده زیادی که از اچ وان کردم خیلی ازش راضی بودم ... اگه دقت کرده باشین این چند وقت یکی از طرفین انتخاب برای مقایسه های خرید همیشه اچ وان بوده ! این خودش نشون میده که این دوربین حرف زیاد واسه گفتن داره ....
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran_A
    ;)
    منظورت عکس خود دوربینه یا عکس هایی که با دوربین گرفته شده؟! (;
    اگر عکس های گرفته شده با دوربين H1 را با FZ5 و S2IS مقايسه کنيد متوجه خواهيد شد که H1 بهتر است. به نظر نويز آن کمتر می باشد.

http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/page7.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/page8.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/page9.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/page10.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/page11.asp

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

ما در بحث از چهار دوربين مختلف صحبت کرديم:

1- Sony H1 با قيمت حدود 405 هزار تومان
    2- Canon A620 با قيمت حدود 350 هزار تومان
    3- Canon S2IS با قيمت حدود 450 هزار تومان
    4- Panasonic FZ5 با قيمت حدود 365 هزار تومان

الف - من هنوز با هيچ دوربين ديجيتال و آنالوگ عکس نگرفته ام. به عبارت ديگر اصلا" تجربه عکاسی ندارم. بنابراين وقتی يک عکس را می بينم کيفيت آن برای من مهم است. بنابراين ديدن عکس هايی که در سايت ها برای مقايسه دوربين ها گذاشته می شود ملاک انتخاب من می باشد. البته عکس هايی که در شرايط يکسان گرفته شده باشند.

ب- به نظر من اختلاف قيمت های بالا به معنی بهتر بودن دوربين گرانتر نيست.
    ج- به نظر من کيفيت عکس های يک دوربين بايد ملاک انتخاب باشد. چون وظيفه اول يک دوربين گرفتن عکس است. (البته دوربين هايی که در يک رده قرار دارند. مثل موارد بالا.)
    د- از نظر من هر دوربينی را می توان با هم مقايسه کرد. البته عکسها يی که در شرايط یکسان گرفته شده باشند. در مرحله بعد بحث قيمت است که البته بسيار مهم است. قاعدتا" بايد بپذيريم که با پول بيشتر بايد جنس بهتر داشته باشيم. (بنظر من دوربين هايی با اختلاف قيمت حدود 50 و حتی 100 تومان در یک کلاس هستند)
    و- کيفيت عکس های S2IS اصلا" جالب نيست. نمی دانم چرا از اين دوربين اينقدر تعريف می شود. نويز زياد دارد.

نتيجه های من از بررسی ها تا اين لحظه:

1- H1 از S2IS و FZ5 بهتر است. در اينجا ملاک من کيفيت عکس است.
    2- هنوز در رابطه با Canon A620 به نتيجه ايی نرسيده ام.
    3- بايد پذيرفت که Zoom بالا خود مزيتی است.

در انتخاب دوربين هایی که در يک رده هستند من دوربينی که کنترل بيشتری روی آن داشته باشم می خواهم مثل کنترل ديافراگم, شاتر و ...

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط David200
    ج- به نظر من کيفيت عکس های يک دوربين بايد ملاک انتخاب باشد. چون وظيفه اول يک دوربين گرفتن عکس است. (البته دوربين هايی که در يک رده قرار دارند. مثل موارد بالا.)

د- از نظر من هر دوربينی را می توان با هم مقايسه کرد. البته عکسها يی که در شرايط یکسان گرفته شده باشند. در مرحله بعد بحث قيمت است که البته بسيار مهم است. قاعدتا" بايد بپذيريم که با پول بيشتر بايد جنس بهتر داشته باشيم. (بنظر من دوربين هايی با اختلاف قيمت حدود 50 و حتی 100 تومان در یک کلاس هستند)

و- کيفيت عکس های S2IS اصلا" جالب نيست. نمی دانم چرا از اين دوربين اينقدر تعريف می شود. نويز زياد دارد.

در انتخاب دوربين هایی که در يک رده هستند من دوربينی که کنترل بيشتری روی آن داشته باشم می خواهم مثل کنترل ديافراگم, شاتر و ...
    سلام ...

منظور از تو یه کلاس بودن دو دوربین قیمتشون نیست. دوبینهای FZ5 و H1 و S2 IS دوربینهای 5 مگاپیکسلی SLR-Like سوپر زوم هستند، و A 620 یک دوربین کامپکت 7 مگاپیکسلی. قیمت FZ5 به A620 نزدیکتره تا S2 IS، ولی با A620 تو یه کلاس قرار نمیگیره.

وظیفه دوربین هم گرفتن عکس هست، ولی کیفیت تنها ملاک مقایسه نیست. کیفیت فقط صافی و شافیت و کم نویز بودن عکسه. اگه عکس شما مثلا کادر بندی بهتری داشته باشه (که زوم بیشتر یکی از عوامل مهمشه) عکسی که میگیرین بهتر و با کیفیت تر هست. کیفیت عکس به معنی صافی و شفافیت تصویر معیار ارزش عکسی که می گیرید نیست. ممکنه یه عکی 1 مگاپیکسلی با نویز زیاد و نوردهی نامناسب از یه عکس شفاف 16 مگاپیکسلی بهتر باشه.

و هر دو دوربینی رو میشه با هم مقایسه کرد، ولی نمیشه گفت کدوم بهتره، مگر اینکه کاربرد دقیقا مشخص باشه. الان S2 IS بهتره یا D70 نیکون؟ برای من S2 IS!

مسلما S2 IS بهترین دوربین تو بازار نیست، ولی نمیشه به همین راحتی گفت که کیفیت عکسهاش "اصلا جالب نیست"! دقت کنید که S2 IS از نظر خیلی از محافل معتبر بین المللی به عنوان بهترین دوربین تو کلاس خودش شناخته شده، و تو این انتخاب قطعا مواردی مثل نویز و کیفیت عکس در نظر گرفته شده.

و از نظر امکانات، کنترلهای دستی، انعطاف پذیریها، مشخصات فنی و ... S2 IS قابل مقایسه با A620 نیست.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین