صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
Like Tree59تشکر

موضوع: نیکون df یا fuji x-e2

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. مدتی هست که دنبال دوربینی هستم با ظاهر کلاسیک. و به این دو مدل رسیدم البته این دو در یک رده نیستند و یکیشون فول فریمه..
    کارم عکاسی لند اسکیپ هست و نویز تصویر هم برام مهمه..بنظر شما فوجی با لنز 18-55کارم رو راه میندازه یا برم سراغ نیکون با لنز 50؟
    نخست اینکه ، مقایسه باید هم‌وزن باشد . نیکون Df از رده‌ی High End فول فریم محسوب می‌شود ولی Xe2 از میان‌رده کراپدار فوجی .
    برای اینکه این مقایسه تا حدی متناسب‌تر شود ، شما باید رده‌ی High End فوجی را دستکم مقایسه کنید که در این مورد می‌شود دوربین X-T2 . که هم از ظاهر کلاسیک مد نظر شما برخوردار است و هم در زمره‌ی بالاترین رده‌ی خود محسوب می‌شود .
    توصیه‌ی من بین این دو بدنه‌ای که شما گفتید( بدون احتساب قیمت بسیار بیشتر نیکون، و لنزی که مجبور به خریدن آن هستید ، یعنی در صورت داشتن هزینه کافی برای خرید بدنه و لنز ) نیکون Df است .
    اما توصیه‌ی دیگر من این‌است که شما فوجی X-T2 را هم در نظر بگیرید . در این صورت من نمونه‌ی فوجی را توصیه می‌کنم . به دلایل زیر :

اندازه‌‌ و وزن فوجی برای حمل طولانی‌مدت یا دوربین همراه، مناسب‌تر است :

1.png

2.jpg

دوم اینکه همانطور که جناب مهدی گفتن، لنز پنجاه برای کار شما کافی‌نیست . در صورت انتخاب Df باید دستکم بیشتر از دو میلیون تومان برای خرید یک لنز واید یا اولتراواید کنار بگذارید .
    (هر چند خروجی Df و داینامیک رنج این دوربین بهتر است . )
    اما فوجی هم برای رنگ‌های منظره ، کلاس و خروجی خاص خود را دارد .
    yaghoobi، MahBaz، peacekeeper و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سپاسگذارم..اما سوالی که پیش میاد این هست که تعداد بیشتر پیکسل سنسور در کاهش نویز تاثیر بزرگتری داره و یا ابعاد بزرگتر سنسور؟

تشکر کرده
    12880

شما برای منظره می‌خواهید یا برای عکاسی شب ؟ که نیاز به ایزوی بالا دارید ؟
    اگر برای عکاسی شب می‌خواهید به سمت Df بروید . با این تفاوت که قبلن هم گفتم لنز 50 نه برای عکاسی شب مناسب است و نه برای عکاسی منظره .
    بی‌شک باید به فکر یک لنز واید یا اولترا واید باشید .
    yaghoobi و behnamb تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    .
    توصیه‌ی من بین این دو بدنه‌ای که شما گفتید( بدون احتساب قیمت بسیار بیشتر نیکون، و لنزی که مجبور به خریدن آن هستید ، یعنی در صورت داشتن هزینه کافی برای خرید بدنه و لنز ) نیکون Df است .
    اما توصیه‌ی دیگر من این‌است که شما فوجی X-T2 را هم در نظر بگیرید

بادی x-t2 گویا حدود 6 تومن باید باشه..بادی df چند هست؟

تشکر کرده
    12880

با یک سرچ در نت، قیمت این دوربین موجود‌است ، پیدا خواهید کرد...
    و فروشگاه‌هایی که موجود دارند ...
    ویرایش توسط کوروش : Saturday 3 December 2016 در ساعت 22:38
    behnamb تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

جالبه که هیچ فروشگاهی df رو موجود نداره....قیمتی هم که با لنز 50 زدن 7 تومنه...یعنی کمتر از x-t2 ؟؟؟
    ویرایش توسط behnamb : Saturday 3 December 2016 در ساعت 23:39

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    جالبه که هیچ فروشگاهی df رو موجود نداره....قیمتی هم که با لنز 50 زدن 7 تومنه...یعنی کمتر از x-t2 ؟؟؟
    داخل یکی از فروشگاه های معروف اینترنتی، بدنه df موجوده به قیمت 6800. با لنز م م 50 هم قیمت 7050.
    در همین فروشگاه، فیمت بدنه x-t2 رو زدن 6050.
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    داخل یکی از فروشگاه های معروف اینترنتی، بدنه df موجوده به قیمت 6800. با لنز م م 50 هم قیمت 7050.
    در همین فروشگاه، فیمت بدنه x-t2 رو زدن 6050.
    خب با توجه به این قیمتها و همچنین قیمت لنزای فوجی خرید df به صرفه تره که...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

والا من اگه باشم نیکون DF رو از نظر فانکشن و کلاسیک بودن با فوجی X-Pro2 ( که خودم دارم) مقایسه میکنم و X-T2 رو از نظر فانکشن در رده بالاتری قرار میدم X-T2 رو باید فارغ از داستان سایز سنسور با دوربینهای واقعا پروفشنال روز مقایسه کرد : فیلمبرداری 4K Raw , تعداد فریم در ثانیه ، نقاط فوکوس ..... خیلی خیلی بالاتر میشه از Df

در مورد لنز هم باید بگم به نسبت کیفیت و مشخصات لنزهای فوجی از سایر مارکها ارزونتر هستن مشکل اینه که فوجی لنز آشغالی نداره و کانن و نیکن دارن! کسی هم که به DF فکر میکنه نباید به فکر لنزهای رده پایین باشه.
    saber.pix، کوروش، behnamb و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    والا من اگه باشم نیکون DF رو از نظر فانکشن و کلاسیک بودن با فوجی X-Pro2 ( که خودم دارم) مقایسه میکنم و X-T2 رو از نظر فانکشن در رده بالاتری قرار میدم X-T2 رو باید فارغ از داستان سایز سنسور با دوربینهای واقعا پروفشنال روز مقایسه کرد : فیلمبرداری 4K Raw , تعداد فریم در ثانیه ، نقاط فوکوس ..... خیلی خیلی بالاتر میشه از Df

در مورد لنز هم باید بگم به نسبت کیفیت و مشخصات لنزهای فوجی از سایر مارکها ارزونتر هستن مشکل اینه که فوجی لنز آشغالی نداره و کانن و نیکن دارن! کسی هم که به DF فکر میکنه نباید به فکر لنزهای رده پایین باشه.
    سلام دوستاي عزيز
    راستش منم با شما موافقم
    فوجي ايكس پرو و ايكس تي ٢ با نيكون دي اف بيشتر قابل مقايسه هست بنده شخصا فوجي رو ترجيح ميدم اما فوجي براتون گرونتر درمياد يا حد اقل به يك قيمت ( با اين تفاوت شما كلي فلاش و لنز و اكسسوري توققيمت هاي خوب براي نيكون ميتوني پيدا كني)
    اين بحث كاملا شخصيه مثلا من خودم بعد از تجربه كار با ايكس پرو ٢ شخصا روانيش شدم . الان هم ميترسم كه ايكس تي ٢ رو تست كنم و سر به بيابون بزارم :)) تنها دوربيني كه منو شگفت زده كرده غير از فوجي دي ٧٥٠ هست كه واقعا دوربين عاليه اما تجربه كار با فوجي كلا توي يك ليگ ديگه هست
    کوروش، behnamb و Ahmad.R.Sanati تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین