صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: راهنمائي A100 Or 400D?

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

پیش فرض راهنمائي A100 Or 400D?

سلام... ميدونم خيلي راجع به اين دو دوربين بحث شده و همه جا هم پر از ريويو هست اما مي خواستم بگم كه تنها چيزي كه باعث ميشه وسوسه بشم سوني رو بگيرم سيستم Anti Shake كه تو خود بدنه هست.. مي خوام ببينم آيا همين يه چيز ارزششو داره كه مجبور نشم كه لنزهاي كنون IS رو بگيرم.. چون ميدونين كه خيلي گرونن.. مثلا اگه بخوام لنز 70-300 سيگما بگيرم..اگه رو سوني بذارم همون نتيجه رو ميده كه رو كنون ميده؟ چون من لرزش دست زياد دارم و از اين موضوع مي ترسم... اين لرزش گير داخل بدنه واقعل چند استپ كارايي داره.. آيا اصلا اين چند استپ خيلي مهمه؟... اگه اساتيد راهنمائي كنن ممنونم.در ضمن مي دونم نويز سوني در ايزو 1600 خيلي بالاست...
    محمد منتظری

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: راهنمائي A100 Or 400D?

سلام........

اول اینکه خندم میگیره حرف بزنم چون بعد میگن طرف داری کرد.

ولی...........

دوست عزیز این دو دوربین و نیکون دی 80 از بهترین ها هستند.بعد بگم که اون دوربین رو هم در نظر داشته باشید.ولی چون انتخاب خودتوت بین این دو هست راجع به اینا حرف میزنیم.

بعداینکه همون طور که میدونین این اولین اس ال ار سونی هست و شاید هزارمین اس ال ار(اغراق ها) کنون

سونی از تجربه ی کونیکا مینولتا استفاده کرده به همراه تکنولوژی منحصر به فرد خودش در سنسور سازی.
    کنون این دوربین رو با تجربه ی شاید 60 سال دوربین سازی ارائه کرده

تبلیغات هر دو بسیار گسترده هستند. الان در بسیاری از شبکه های ماهواره از بی بی سی ، وکس ، ارتی ال ،رای و بسیاری دیگه دارن دائم تبلیغ کنون 400 دی رو میکنن.

و سونی هم در بسیار از مجلات معتبر مثل پی سی ورد و ..... حتی نشنال جئوگرافی و شبکه های ماهواره ای داره تبلیغ میکنه.

این ها رو گفتم که بدونین هر دو غول هستند هردو با تجربه هر دو صاحب تکنولوژی و خیلی های دیگه

حالا تخصصی تر......

شما هیچ وقت نمیتونی از تنوع منحصر به فرد لنز ها کنون ساده بگذری ، چون وقتی میریم سراغ اس ال ار یکی از مهمترین گزینه ها و شاید هم مهمترینش همینه.در کنار اون هم از لنز های بسیار بسیار معرکه ی زایس که برای سونی در نظر گرفته شده.بخصوص اون 16-80 عالی و لنز های دیگه ی سونی و مینولتا نمیشه راحت گذشت.

حالا این که در ایزو بالا سونی نویز دازه حرفی نیست ولی نه اون قدر که دیگه آدم بیخیالش بشه.

درباره ی آنتی شاک سونی اکثرا به این نتیجه رسیدن که بله واقعا کار میکنه و باید روش حساب کرد.در حدود 3 استپ تاثیر داره یعنی عملی و واقعی .این دوربین به نظر من هنوز حرفاشو خوب نزده.چون پشتوانه ی اس ال ار سازی سونی چیزه خاصی نیست و هنوز خودشو ثابت نکرده و قابلیت هاش رو نشون نداده.ولی واقها حرف هایی داره برای زدن.

الان بعضی از بچه ها 400 دی رو گرفتن که باید بیان و دربارش حرف بزنن ولی دوربینی که من دیدم واقعا با 350 دی فرق داشت و اشتباه (به نظر بنده) کنون در 30 دی رو جبران کرده بودو چرا که 30 دی و 20 دی زیاد با هم فرق زیادی ندارن (البته به نظر من) ولی 400 دی یه پله از 350 دی جلو تره.میدونین که 350دی شاید بشه گفت بهترین اس ال ار در ردیف خودشه و واقعا شاهکاره.که دیگه مثل انو شاید چند وقتی نبینیم.

هر دو آنتی داست بسیار کارامدی دارن که باید بهش توجه کنیم.

درباره ی مگاپیکسل هم که اینقدر بحث شده که نیازی نیست حرف بزنم و به نظر من (البته شخصی) این 10 مگا نه تنها کم نیست که واقعا هم زیاده

ارگونومی هر دو هم بسیار خوبه

خدمات هر دو تو ایران خوبه

لوازم جانبی کنون بیشتره و متنوع تر و گرون تر وسونی هم لوازم خوبی داره و کیفیت همیشگی سونی و برند اون

و چیز های دیگه که الان تو ذهنم نیست

اگر دوست داشتین بازم بیشتر بحث میکنیم
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    325

مرسي از اين كه اين ساعت شب جواب منو دادين....
    دوست دارم بقيه دوستان هم كه 400D دارن نظر بدن...
    در اينكه اين دوربين سوني خيلي جذابه حفي نيست و همين جذابيتش و خوب بودنشه كه باعث ميشه آدم راجع بهش انقدر فكر كنه...
    حالا شما كه داري نظرت راجع به لنز كيتش چيه؟
    اگه با دو تا لنز سيگما بگيرم نظرت چيه؟
    Sigma 17-70 f/2.8-4.5 DC MACRO
    Sigma 70-300 f /4.5-6 Apo DG MACRO
    نظرت چيه؟
    يا بدنه كنون با اين دو تا لنز؟
    يا خود لنز كيت سوني؟
    يا خود لنز كيت كنون؟
    دارم ديوونه ميشم ها.......
    محمد منتظری

تشکر کرده
    14101

سلام....

اولا دیونه نشین.............................

بعد اینکه 400 دی سوار ها بیان و حرف بزنن(جفتشون رفتن سفر گروهی)

بعد اینکه لنز های کیت لنز ها متوسطی هستند.که حداقل 6 ماهی شما رو مشغول میکنن.

لنز 18-70 دارای اف 3.5 هست و این بد نیست ولی به 2.8 نمیشه.اون لنز سیگنا که همه میگن شاهکاره من هم میگم ولی برای مدتی همین لنز براتون خوبه.

Body تنها هم تو بازار موجود نیست.ماکرو لنز ها در حد متوسط هست

لنز تله زوم بدی نداره ولی اگر خواستین کیت تک لنز رو بگیرین و به جاش یه تله سیگما بخرین.هرچند من خودم همین کارمو راه میندازه.ولی 70-300 سیگما نگیرین 70-200 بهتزه اینو تو تاپیک اون میتونین ببینین.

حالا که من چند وقتی هست دوربین رو دارم قصد خرید این لنز ها رو دارم به تربیب اولویت : اول 10-20 سیگما ، بعد 105 ماکرو سیگما ، 16-80 زایس ، 8 فیش آی مینولتا ، 400 فیکس و 50 فیکس مینولتا

درباره ی کنون بزار دوستان بگن.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    325

آقاي قبادي عزيز
    ميشه بگيد دوربين رو شما از كجا خريدين و به چه قيمتي و با چه گارانتي؟
    ممنون ميشم.. امروز فروشگاه سوني پايتخت با دو تا لنز كيتش ميداد 1,153,000 ... عكسبارانم كه قربونش برم با يه دونه لنز اين قيمت ميداد و با دو تا لنز ميداد 1,350,000 .. مي پرسم چرا ميگه قيمتش همينه...
    ممنون مي شم..
    محمد منتظری

تشکر کرده
    14101

سلام....

والله من از آشنا خریدم . گارانتی بازرگانی ایران که گارانتی اصلی سونی تو ایران هست.

ولی مثل اینکه من ارزون خریدم با دو لنز و مموری مجانی که روی پک هست برام دراومد حدود 1100

توی جمهوری با همین قیمت گیر میاد.تازه راه تخفیف هم هست.خواستی خبرم کن این دوربین رو از نزدیک ببین.اگر پسندیدی قرار بزار با هم میریم می گیریم.

حداقل سونی دارا بیشتر بشن بابا.کل این نیکونی ها و کنونی ها رو بخوابونیم
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Saturday 18 November 2006 در ساعت 22:36
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    325

سلام آقاي قبادي
    اين عكسا رو يه نفر با آلفا100 تو ISO 1600 انداخته براي اينكه بگه اونجوري هم كه مي گن نيست..
    البته يه pp مختصر هم روش انجام داده.لينك عكثا رو ميذارم..
    http://static.flickr.com/113/288423410_6686d567aa_b.jpg
    http://static.flickr.com/122/287188428_0a300b4633_b.jpg
    http://static.flickr.com/114/288013988_1f6a9149cf_b.jpg
    http://static.flickr.com/101/294343099_39273d0836_b.jpg
    http://static.flickr.com/103/287188582_b6db459c22_b.jpg
    محمد منتظری

amirsooki
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    دوست دارم بقيه دوستان هم كه 400D دارن نظر بدن...
    در اينكه اين دوربين سوني خيلي جذابه حفي نيست و همين جذابيتش و خوب بودنشه كه باعث ميشه آدم راجع بهش انقدر فكر كنه...
    يا بدنه كنون با اين دو تا لنز؟
    يا خود لنز كيت سوني؟
    يا خود لنز كيت كنون؟
    دارم ديوونه ميشم ها.......
    سلام.
    آقای Doncorleone
    فکر نکنم هیچکس به اندازه من راجع به دوربین خریدن فکر کرده باشه ، دیگه سوژه شده بودم ، ولی باور کن با اولین شاتی که موقع خرید زدم ، تمام دوربینهای رقیب از فکرم خارج شد ، اینو کاملا جدی میگم ، و گفتم که دیوونه نشی ها.... ;)
    و اما ، چند توصیه :
    اول ببین دوست داری مارک دوربینت چی باشه ؟
    و مهمترین نکته ای که برات مهمه رو ( از قبیل نویز، dust reduction ، خوشدستی و ... ) در نظر بگیر.
    ببین از عکسای کدوم بیشتر خوشت میاد ؟
    ببین دلت با کدومه ، هر دو دوربینهای خوبی هستند ، یعنی عالی .
    اگه بخوام بگم از 400d :
    خب ، لرزش گیر نداره ، سونی داره ، یعنی که کمتر گذرت به iso بالاتر میفته و تو عکاسی تله به دردت میخوره .
    dust reduction : مسعود تو این سفر دوربین منو تست کرد ، تو دیاف 36 کلی گرد رو سنسور بود ، dust reduction رو که من تو حالت عادی غیر فعال میکنم ، فعالش کردم ، هیچ تغییری تو گرد و خاک ایجاد نشد !!! خب ، این سیستم تو گرد و خاکای چسبنده کار نمیکنه ! ولی باور کن باعث میشه که من با اعتماد به نفس بیشتری لنزهامو عوض کنم، سونی هم اینو داره که خوبه . با همه این حرفا ، بازم اگه بخوام دوربین بخرم ، حتما 400d رو میخرم ، یا D70s !
    از نظر لنز کیت : من مشکلی که با این لنز دارم ca زیادشه ، وگرنه هیچ مشکلی ندارم . باور کنید فکوسش هم سریعه ، کیفیتش هم بد نیست ، اگرم خواستی عکس براتون میذارم . مشکلات ساختش هم از نظر لق زدن و ... هم حل شده . سرعت فکوسش هم بد نیست . فقط رنج بدی داره . 55 خیلی کمه ، حتی 70 هم به نظرم کمه .
    از نظر کیفیت عکس ، تنظیمات داخلی دوربین ( شارپ ، کنتراست ، سچورشن و ... ) ، picture style که همیشه دم دستته و قابل تنظیم ، هم خیلی خوبه .
    سرتو درد آوردم ، ولی بازم میگم ، ببین مارک دوربینت میخوای چی باشه .
    موفق باشی ...

تشکر کرده
    14101

سلام....

من هم با حرف های امیر کاملا موافقم . بهتره هر دو رو ببینی چون خیلی مهمه .آدم تا هر دو رو دست نگیره متوجه نمیشه.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    325

آقاي امير سوكي عزيز...
    شما دوربين رو از كجا گرفتين و به چه قيمت؟
    در ضمن مي خواستم بدونم كه قصد خريد چه لنزي رو دارين؟
    فكر كنم Sigma 17-70 Macro لنز بدي نباشه...
    محمد منتظری

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین