صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54
Like Tree41تشکر

موضوع: EOS 400D or EOS 30D

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: EOS 400D or EOS 30D

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadkhan نمایش پست ها
    .............

من یک یا دو ماه دیگه عازم سیسیل ایتالیا و آتشفشان اتنا هستم
    پس از اون یک گردشی هم در ججند کشور اروپایی خواهم کرد از آلپ و مناطق دیدنی هم دیدن خواهم کرد
    .......

یک دوربین خوب میخام
    و یک لنز واید خوب براش میخام
    و اجالتا یک لنز زوم
    موندم چیکار کنم
    از نظر بودجه هم زیاد مشکلی ندارم
    منتظر راهنمایی شما و همه دوستان هستم
    خوب ببينيد فرهاد خان عزيز. تازه داريد اطلاعات بيرون مي ديد. به نظرم براي حمل دوربين ها و تجهيزات سنگين در اين نقاطي كه فرموديد دچار مشكل خواهيد شد.

به نظرم 5D رو بايد فراموش كنيد. ( بدنه 110 گرم سنگين تر از 30D است ولي لنزهاي كانديد اين دوربين هم سنگين تر هستند) دنبال يك دوربين سبكتر و يكي دو تا لنز با رنج وسيع و خوب بگرديد.
    farhadkhan تشکر می‌کند.

كاربر جديد farhadkhan آواتار ها
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    خوب ببينيد فرهاد خان عزيز. تازه داريد اطلاعات بيرون مي ديد. به نظرم براي حمل دوربين ها و تجهيزات سنگين در اين نقاطي كه فرموديد دچار مشكل خواهيد شد.

به نظرم 5D رو بايد فراموش كنيد. ( بدنه 110 گرم سنگين تر از 30D است ولي لنزهاي كانديد اين دوربين هم سنگين تر هستند) دنبال يك دوربين سبكتر و يكي دو تا لنز با رنج وسيع و خوب بگرديد.

خوب بابا راهنمایی کن دیگه
    تو هم که فرهادی
    درد این فرهاد رو هم خوب میدونی
    به نظرت کدوم دوربین هست که از نظر نویس تصویر در ایزوی بالا بهترین باشه و به قول خودت سبک هم باشه
    یکمی هم مدل جدید باشه که پس فردا به فکر خرید دوربین جدید نباشیم؟
    اون رنج وسیع تر کو
    من باید از شما کمک بگیرم دیگه
    معرفی کن
    منتظرم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ولله جرات نمي كنم :biggrin:

علتش اينه كه وسوسه ي پيشنهاد لنز Nikon 18-200 VR به شما منو راحت نمي ذاره . از طرفي يك بدنه ي محكم و منيزيومي مثل Nikon D200 براي كوهنوردي ايده آله هر چند كه 25 گرم هم از 5D سنگين تره.

من اگه خودم بودم ( چون آدم محتاطي هستم و اموالمو به در و ديوار نمي زنم ) يه بدنه ي Nikon D80 با اون لنز براي اين منظور مي خريدم.

اينقدر هم فكر نويز نباشيد. در نور روز زياد مشكلي پيدا نمي كنيد براي كاهش نويز عكس هاي شب هم ( اگه نويزي بود) راه هاي نرم افزاري پيدا مي شه.

خدا منو ببخشه ! تقصير كننه كه يه لنز وسيع رنج بيرون نمي ده. تصورشو بكنين كه مثلن كنن يه لنز EF 16-300 L IS مي داد بيرون، ديگه كي به نيكن نگاه مي كرد :biggrin:
    farhadkhan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ولله جرات نمي كنم :biggrin:

علتش اينه كه وسوسه ي پيشنهاد لنز Nikon 18-200 VR به شما منو راحت نمي ذاره . از طرفي يك بدنه ي محكم و منيزيومي مثل Nikon D200 براي كوهنوردي ايده آله هر چند كه 25 گرم هم از 5D سنگين تره.

من اگه خودم بودم ( چون آدم محتاطي هستم و اموالمو به در و ديوار نمي زنم ) يه بدنه ي Nikon D80 با اون لنز براي اين منظور مي خريدم.

اينقدر هم فكر نويز نباشيد. در نور روز زياد مشكلي پيدا نمي كنيد براي كاهش نويز عكس هاي شب هم ( اگه نويزي بود) راه هاي نرم افزاري پيدا مي شه.

خدا منو ببخشه ! تقصير كننه كه يه لنز وسيع رنج بيرون نمي ده. تصورشو بكنين كه مثلن كنن يه لنز EF 16-300 L IS مي داد بيرون، ديگه كي به نيكن نگاه مي كرد :biggrin:
    حیف
    حیف
    حیف
    من از نیکون دل خوشی ندارم(بگذریم که چرا دل خوشی ندارم)
    تازه گفته بودم اگه نویس برگردی میمیرم:) من از نویس بیذارم خیلی متنفرم دست خودم نیست تا جایی پیش رفت که داشتم دوربین فوجی رو میکوبیدم زمین اگه یک روزی شرکتی بگه دوربینی ساخته که اصلا نویس نداره هرچی باشه با کلمه میرم بخرمش
    اصلا نمیتونم فک کنم که یک دوربین نیکون دستمه:(
    بازم راهنمایی کنین
    در ضمن من ورزشکارم به وزن دوربین فکر نکنین
    بابا من همیشه ده کیلو هم چکش و بیا و کلنگ علاوه بر کوله پیشتی دارم (3 ساله بدنسازی کار میکنم - و از بچگی کوهنوردم - 180 قدمه دور بازو رو هم نمیگم :) بابا نمیخام این همه رو کنم:biggrin:

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    ميتوان گفت دوربيني كه از 5D سبك*تر باشد و نسبت به بقيه نويز كمتري داشته باشد همين 30D است.
    البته سبك*تر هم ميتوان 350 و 400 را نام برد...نويز اين دو دوربين هم كم است...(البته من فقط 350 و 30D را ديده*ام و نظري روي 400 ندارم!!!!)

اما يك نكته: باور كنيد امكانات DSLR ها انقدر زياد و جذاب است كه شما را چندين سال راضي نگه مي*دارد و احساس تعويض دوربين نداريد!...اما با خريد كامپكت و ...... چرا...

علتش اينه كه وسوسه ي پيشنهاد لنز Nikon 18-200 VR به شما منو راحت نمي ذاره
    كاملا" تاييد ميشود...
    farhadkhan: نميدونم نويز D80 را ديده*ايد يا خير...ولي واقعا نسبت به بقيه مدل*هاي نيكون مثل D70 حتي D200 هم نويز كمتر تري دارد...
    فرهاد عزيز خيلي شجاع است بنده هم از اين شجاعت استفاده كردم و قسمت آخر پست را نوشتم.:biggrin:
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    علی محمدی

تشکر کرده
    40

خیلی منتظر موندم الان ساعت سه و نیم نصفه شبه ولی کسی دیگه نظر نمیده
    بهتره برم بخابم
    شاید توی خاب به یه نتایجی رسیدم:(

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

خب جناب فرهاد خان با سلام دوباره ...
    من چون حریف تایپ سریع و ارسال های برق آسای شما و آن فرهاد خان دیگر نشدم، منتظر ماندم شما به خواب روید تا سر فرصت نظر خود را باز گویم!

تصور می کنم اگر هدف شما به طور غالب عکاسی زمین شناسی باشد، بایستی دو مقوله را از هم تفکیک نمود: 1- در برنامه های زمین شناسی صحرایی که هدف اصلی آن پیمایش و برداشت های کلاسیک زمین شناسی است، هر چقدر هم توانمند باشید، با به همراه داشتن وسایلی مانند چکش، متر، کمپاس، اسید (!) و یک کوله پشتی پر از نمونه های سنگ، کانی یا فسیل، حمل و نقل و استفاده از دوربین های DSLR سنگین و پیشرفته همراه با چند عدد لنز کار نامعقول و طاقت فرسایی خواهد بود. در این شرایط، دوربین هایی مانند 5D و امثال آن جز درد سر چیزی عاید زمین شناس عکاس نمی کنند. همچنین در آب و هوای نامطلوب، در ارتفاعات و همراه با خستگی کار، داشتن لنزهای متعدد و تعویض مداوم آن ها به ویژه در مواقع گرد وغبار و با دست های آلوده به خاک همزمان با نمونه برداری و متراژ، به خصوص در دراز مدت واقعا" عذاب آور است. در این گونه مواقع، یک DSLR کوچک و سبک همراه با یک لنز خوب همه کاره ( مانند 200-18 !!) اکیدا" توصیه می شود. به نظرم پیشنهاد فرهاد عزیز مبنی بر انتخاب D80 و لنز اخیر واقعا" عاقلانه است؛ مگر آن که خوشتان نیاید. در مورد استحکام بدنه دوربین هم اگر قصد استفاده از دوربین به جای چکش را نداشته باشید مشکل خاصی پیش نمی آید.

در خصوص نویز به گمانم نگرانی بی حد و حصر شما بی مورد است. مدل های نیکون از جمله D40x، D80 و D200 رفتار نویزی خوبی دارند و چنانچه اصرار بر عکاسی از آسمان شب نداشته باشید، برای کار شما کاملا" مناسبند.

2- در برنامه های بازدید زمین شناسی مثل سفرهای علمی که کار عملی سنگین ندارید، با توجه به سبکبار بودن و خیال راحت، می توان به تجهیزات عکاسی کمی سنگین تر و حرفه ای تر فکر کرد. مانند بدنه های 5D و 30D و یا D200 نیکون. اگر انتخابتان کنون باشد به احتمال زیاد مشکل تعویض لنز خواهید داشت ( که با ذات کار زمین شناسی چندان جور در نمی آید). با انتخاب کنون می توانید به لنزهای EF-S 85-17 و EF 200-70 فکر کنید. این محدوده فاصله کانونی به نظرم برای تقریبا" تمام کارهای زمین شناسی کفایت می کند. با انتخاب نیکون لنز ایده آل شما 200-18 خواهد بود. اولویت های پیشنهادی من احتمالا" بدین قرار است:

1- D80 + 18-200 سبک، راحت، کارآمد، بی دغدغه با کیفیت تصویر بسیار خوب
    2- D200 + 18-200 کمی سنگین تر و محکم تر با احساس عکاسی حرفه ای تر با کیفیت تصویر بسیار خوب
    3- 30D + 17-85 + 70-200 سنگین ولی محکم با معضل تعویض لنز و کیفیت تصویر بسیار خوب تا عالی
    4- 5D + 16-35 + 24-105 + 70-200 بسیار سنگین ولی حرفه ای همراه با مصیبت تعویض لنز و ترس از صدمات و خطرات، اما احتمالا" با عالی ترین کیفیت تصویر.

البته برای ترکیب لنزها انتخاب های دیگری نیز وجود دارد که شاید مناسب تر باشند و دوستان دیگر می توانند بهتر راهنمایی کنند. به گمان من گزینه شماره 4 به لحاظ فول فریم بودن و جنس متفاوت تصویر، کمی با بقیه متفاوت است. تفاوتی که من نتوانستم از آن به راحتی بگذرم.

خیلی طولانی شد. ببخشید. خوابم می آید. باید بروم. تا بعد ...
    Kaveh Ghobadi، farhad44 و farhadkhan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزيز
    ضمن احترام و قبول نظرات دوستان .
    در مورد سوال اول كه آيا 8 مگاپيكسل كم نيست . خير اصلا كم نيست . مگر بخواهيد عكس هاي بزرگتر از 1.5 متر در دو متر چاپ كنيد . يا مثلا بخواهيد عكس كوه آتشفان را بيلبورد ميدان آزادي كنيد .
    در خصوص سوال دوم . آقاي كهنسال تقريبا پاسخ دادند . ظاهرا اگر بخواهيد اينگونه پيش برويد . آخر تاپيك ميرسيد به مارك eos1ds or mkIII .
    نتيجه گيري شما تا اينجا اين شده كه 400دي را فراموش كرديد. در خصوص نيكون هم كه نظر مثبتي نداريد .

اگر ميخواهيد سبك تر باشد . ميتوانيد 350دي را انتخاب كنيد . ( اين دوربين با توجه به قيمت انتخاب فوق العادهاي است . در خصوص نويز هم از 400 دي رفتار بهتري دارد . ) با همان لنز . و هر وقت لازم شد از لنز هاي بهتر و مناسب تر هم استفاده كنيد .
    در مورد لنز اگر دوربين كراپ دار مي گيريد 18-200 sigma os انتخاب خوبي كه به همراه 30 دي ميشود يك دوربين قابل تحمل ( از لحاظ حمل ) .
    و اما اگر ميتوانيد . پول بيشتر بدهيد و عضلات مناسبي هم براي راهپيمائي داريد. ميتوانم يك لنز معركه به شما پيشنهاد كنم (*به قول آقاي عاشوري بازوكا ) به نام 28-300 كانن L IS .كه اگه با 5D همراه بشه ميشه يك تركيب معركه و عالي .

و نهايتا :
    دوست عزيز SLR ميخري كه بتوني لنز عوض كني .پس خيلي در مورد تعويض لنز سخت نگير .
    و گرنه خوب بهترين پيشنهاد براي چنين سفري يه كامپكت مثل S3IS or S5IS or E510 كه الترا زوم هستند.
    ویرایش توسط amir33000 : Monday 18 June 2007 در ساعت 11:30 دلیل: تصحيح املائي
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

من اگر جاي دوستمون بودم و محدوديت پولي نداشتم 30d رو به همراه يك لنز
    Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 USM L IS براي تقريبا محيط مورد نظر شما و در صورت نياز به لنزهاي ultra wide يك لنز 10-20 سيگما هم تهيه ميكردم و مشكلم رو حل ميكردم . البته اين گفته ها بر اساس اينه كه شما محدوديت مالي نداريد . اما خوب اگر محدوديت مالي داريد و روي كنون اصرار داريد ميتونيد به 350d به همراه همون لنزهايي كه ذكر كردم فكر كنيد . اما اينها لااقل 3 ميليوني براي شما هزينه در بر داره .
    ویرایش توسط Hwt : Monday 18 June 2007 در ساعت 14:03 دلیل: يه صفر زيادي داشت
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    .....

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوستان عزیز تاحالا با ۳۰۰-۲۸ کانن چند فریم عکس گرفتین؟ با خودتون و دیگران این کارو نکنین!

ایشون میتونن از این لنز و دوربین در منزل به عنوان دمبل استفاده کنن!
    دور بازوی عکاس ۹۰ سانت هم باشه... وقتی دوربین و 300-28 مدت زمانی نه چندان طولانی از گردن آویزان باشه ... عکاس رو از زندگی سیر میکنه...
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین