صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54
Like Tree41تشکر

موضوع: EOS 400D or EOS 30D

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

پیش فرض پاسخ: EOS 400D or EOS 30D

سلام
    من یک جمع بندی بکنم : به نظر من با توجه به استفاده شما و محدودیت در حمل وسایل بهترین پیشنهاد
    خرید 5D + 24-105 L باشه فکر کنم ...
    ولی من پیشنهاد میکنم دل پر دردتون رو از NIKON خالی کنید و به D200 + 18-200 vr فکر کنید مطمئن باش همیشه ما رو و nikon رو دعا خواهید کرد اما چگونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    درد دلتون از nikon رو مطرح کنید شاید سو ء تفاهمی باعث این دل پر درد شده باشه شایدم کسی چیزی گفته( روش خاله زنکانه )
    ولی جدای از شوخی در صورتی که این ترکیب بعد از خرید باب میلتون نبود من خریدارش خواهم بود پس تا قبل از سفر خوب این ترکیب رو امتحان کن حتی بعد از سفر هم من خریدار خواهم بود ...
    دیگه چی ازین بهتر ...
    اینارو هم یک canon دار میگه نه یه nikon باز پس خوب روش فکر کن ...
    farhadkhan تشکر می‌کند.

كاربر جديد farhadkhan آواتار ها
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    دوستان عزیز تاحالا با ۳۰۰-۲۸ کانن چند فریم عکس گرفتین؟ با خودتون و دیگران این کارو نکنین!

ایشون میتونن از این لنز و دوربین در منزل به عنوان دمبل استفاده کنن!
    دور بازوی عکاس ۹۰ سانت هم باشه... وقتی دوربین و 300-28 مدت زمانی نه چندان طولانی از گردن آویزان باشه ... عکاس رو از زندگی سیر میکنه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nader Kohansal نمایش پست ها
    خب جناب فرهاد خان با سلام دوباره ...
    من چون حریف تایپ سریع و ارسال های برق آسای شما و آن فرهاد خان دیگر نشدم، منتظر ماندم شما به خواب روید تا سر فرصت نظر خود را باز گویم!

تصور می کنم اگر هدف شما به طور غالب عکاسی زمین شناسی باشد، بایستی دو مقوله را از هم تفکیک نمود: 1- در برنامه های زمین شناسی صحرایی که هدف اصلی آن پیمایش و برداشت های کلاسیک زمین شناسی است، هر چقدر هم توانمند باشید، با به همراه داشتن وسایلی مانند چکش، متر، کمپاس، اسید (!) و یک کوله پشتی پر از نمونه های سنگ، کانی یا فسیل، حمل و نقل و استفاده از دوربین های DSLR سنگین و پیشرفته همراه با چند عدد لنز کار نامعقول و طاقت فرسایی خواهد بود. در این شرایط، دوربین هایی مانند 5D و امثال آن جز درد سر چیزی عاید زمین شناس عکاس نمی کنند. همچنین در آب و هوای نامطلوب، در ارتفاعات و همراه با خستگی کار، داشتن لنزهای متعدد و تعویض مداوم آن ها به ویژه در مواقع گرد وغبار و با دست های آلوده به خاک همزمان با نمونه برداری و متراژ، به خصوص در دراز مدت واقعا" عذاب آور است. در این گونه مواقع، یک DSLR کوچک و سبک همراه با یک لنز خوب همه کاره ( مانند 200-18 !!) اکیدا" توصیه می شود. به نظرم پیشنهاد فرهاد عزیز مبنی بر انتخاب D80 و لنز اخیر واقعا" عاقلانه است؛ مگر آن که خوشتان نیاید. در مورد استحکام بدنه دوربین هم اگر قصد استفاده از دوربین به جای چکش را نداشته باشید مشکل خاصی پیش نمی آید.

در خصوص نویز به گمانم نگرانی بی حد و حصر شما بی مورد است. مدل های نیکون از جمله D40x، D80 و D200 رفتار نویزی خوبی دارند و چنانچه اصرار بر عکاسی از آسمان شب نداشته باشید، برای کار شما کاملا" مناسبند.

2- در برنامه های بازدید زمین شناسی مثل سفرهای علمی که کار عملی سنگین ندارید، با توجه به سبکبار بودن و خیال راحت، می توان به تجهیزات عکاسی کمی سنگین تر و حرفه ای تر فکر کرد. مانند بدنه های 5D و 30D و یا D200 نیکون. اگر انتخابتان کنون باشد به احتمال زیاد مشکل تعویض لنز خواهید داشت ( که با ذات کار زمین شناسی چندان جور در نمی آید). با انتخاب کنون می توانید به لنزهای EF-S 85-17 و EF 200-70 فکر کنید. این محدوده فاصله کانونی به نظرم برای تقریبا" تمام کارهای زمین شناسی کفایت می کند. با انتخاب نیکون لنز ایده آل شما 200-18 خواهد بود. اولویت های پیشنهادی من احتمالا" بدین قرار است:

1- D80 + 18-200 سبک، راحت، کارآمد، بی دغدغه با کیفیت تصویر بسیار خوب
    2- D200 + 18-200 کمی سنگین تر و محکم تر با احساس عکاسی حرفه ای تر با کیفیت تصویر بسیار خوب
    3- 30D + 17-85 + 70-200 سنگین ولی محکم با معضل تعویض لنز و کیفیت تصویر بسیار خوب تا عالی
    4- 5D + 16-35 + 24-105 + 70-200 بسیار سنگین ولی حرفه ای همراه با مصیبت تعویض لنز و ترس از صدمات و خطرات، اما احتمالا" با عالی ترین کیفیت تصویر.

البته برای ترکیب لنزها انتخاب های دیگری نیز وجود دارد که شاید مناسب تر باشند و دوستان دیگر می توانند بهتر راهنمایی کنند. به گمان من گزینه شماره 4 به لحاظ فول فریم بودن و جنس متفاوت تصویر، کمی با بقیه متفاوت است. تفاوتی که من نتوانستم از آن به راحتی بگذرم.

خیلی طولانی شد. ببخشید. خوابم می آید. باید بروم. تا بعد ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    ضمن احترام و قبول نظرات دوستان .
    در مورد سوال اول كه آيا 8 مگاپيكسل كم نيست . خير اصلا كم نيست . مگر بخواهيد عكس هاي بزرگتر از 1.5 متر در دو متر چاپ كنيد . يا مثلا بخواهيد عكس كوه آتشفان را بيلبورد ميدان آزادي كنيد .
    در خصوص سوال دوم . آقاي كهنسال تقريبا پاسخ دادند . ظاهرا اگر بخواهيد اينگونه پيش برويد . آخر تاپيك ميرسيد به مارك eos1ds or mkIII .
    نتيجه گيري شما تا اينجا اين شده كه 400دي را فراموش كرديد. در خصوص نيكون هم كه نظر مثبتي نداريد .

اگر ميخواهيد سبك تر باشد . ميتوانيد 350دي را انتخاب كنيد . ( اين دوربين با توجه به قيمت انتخاب فوق العادهاي است . در خصوص نويز هم از 400 دي رفتار بهتري دارد . ) با همان لنز . و هر وقت لازم شد از لنز هاي بهتر و مناسب تر هم استفاده كنيد .
    در مورد لنز اگر دوربين كراپ دار مي گيريد 18-200 sigma os انتخاب خوبي كه به همراه 30 دي ميشود يك دوربين قابل تحمل ( از لحاظ حمل ) .
    و اما اگر ميتوانيد . پول بيشتر بدهيد و عضلات مناسبي هم براي راهپيمائي داريد. ميتوانم يك لنز معركه به شما پيشنهاد كنم (*به قول آقاي عاشوري بازوكا ) به نام 28-300 كانن L IS .كه اگه با 5D همراه بشه ميشه يك تركيب معركه و عالي .

و نهايتا :
    دوست عزيز SLR ميخري كه بتوني لنز عوض كني .پس خيلي در مورد تعويض لنز سخت نگير .
    و گرنه خوب بهترين پيشنهاد براي چنين سفري يه كامپكت مثل S3IS or S5IS or E510 كه الترا زوم هستند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    تو حمل من فکر میکنم یه لنز 1.7 کیلو گرمی راحت تر باشه تا 3 تا لنز که وزنشون از 2 کیلو تجاوز میکنه اما این مسئله که همچین وزنی رو چند ساعت دست بگیرن کار سختیه
    فرهاد عزیز حساب این رو بکن که بعد از 2 ساعت پیاده روی این کیف 3 کیلویی برای تو 5 کیلو وزن داره و بعد از 3/ 4 ساعت ده کیلو
    مسئله وزن خیلی مهمه برای کسی که کل کارش تو دشت و بیابونه
    نقل قول نوشته اصلی توسط masih-s نمایش پست ها
    سلام
    من یک جمع بندی بکنم : به نظر من با توجه به استفاده شما و محدودیت در حمل وسایل بهترین پیشنهاد
    خرید 5D + 24-105 L باشه فکر کنم ...
    ولی من پیشنهاد میکنم دل پر دردتون رو از NIKON خالی کنید و به D200 + 18-200 vr فکر کنید مطمئن باش همیشه ما رو و nikon رو دعا خواهید کرد اما چگونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    درد دلتون از nikon رو مطرح کنید شاید سو ء تفاهمی باعث این دل پر درد شده باشه شایدم کسی چیزی گفته( روش خاله زنکانه )
    ولی جدای از شوخی در صورتی که این ترکیب بعد از خرید باب میلتون نبود من خریدارش خواهم بود پس تا قبل از سفر خوب این ترکیب رو امتحان کن حتی بعد از سفر هم من خریدار خواهم بود ...
    دیگه چی ازین بهتر ...
    اینارو هم یک canon دار میگه نه یه nikon باز پس خوب روش فکر کن ...
    مرسی عزیزم به خدا گفتی خاله زنکانه خیلی خندیدم:)
    خوب بذارید بگم چرا از نیکون متنفرم
    از شما چه پنهون دو ماه پیش یک نیکون هدیه گرفتم - d70- روز اول که داشتم باهاش عکاسی میکردم بند دوربین بنا به دلایلی که نمیدونم چرا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پاره شد و دوربین متلاشی شد از کوه افتاد
    اونم دوربینی که بابام از اینگلیس برام آورده بود
    خیلی از نیکون متنفر شدم
    بابام دو چه روز دلداری میداد ولی حال واقعا مزخرفی داشتم

همه دوستان واقعا نظراتی خوبی و بجایی داشتند
    از آقای کهنسال واقعا متشکرم
    آرش خان مدری محترم هم که واقعا خوب میگن یک دوربین با اون وزن واقعا گردن آدمو پایین میاره
    نمیدونم چرا ولی به این نیکون d200 علاقه مند شدم با اون لنزی که معرفی کردین واقعا به دردم میخوه
    درضمن اینکه یکمی هم بهتره
    چی بگم دارم فکر میکنم آیا دارم درست انتخاب میکنم یا شاید این انتخاب نحس خواهد بود
    ولی مسیح خان خوب گفتن این دوربین با این لنز واقعا خوبه
    باید کمی تامل کرد
    آقای مدیر نظر شما چیه؟؟؟؟؟
    و آقای کهنسال و همه دوستان اگه میشه منت بر سر ما بنهید و کمی هم در مورد این نیکون برای ما سخن بگویید
    ممنونم از همه دوستان

كاربر جديد farhadkhan آواتار ها
    تشکر کرده
    40

http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page26.asp

یه نگاهی به این تصویر بنداید:(
    وقتی دیدم واقعا از نیکون مایوس شدم
    نمیدونم چرا ولی احساس بدی نسبت به نیکن دارم

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    چرا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پاره شد و دوربین متلاشی شد از کوه افتاد
    پاره شد یا از جاش در اومد. تا اونجا که من میدونم اگر ادم هم از بند دی 70 اویزون بشه پاره نمیشه.
    شاید نحوه جا زدن و چرخش بند توی سگک مشکل داشته.
    شاید هم کیفیت بند پایین بوده.
    البته مهم هم نیست و قصد تازه کردن داغ شما را ندارم. امیدوارم هر دوربینی میخرید ازش لذت ببرید و عکسهای زیبا بگیرید.
    موفق باشید
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    یه نگاهی به این تصویر بنداید
    مطنئن باشید اگر این عکسها با یک دوربین کامپکت یا لایک گرفته میشد از هر دو دوربین خوشگل تر به نظر میرسید
    چون in camera sharpness بالاتری از هردو داشت.
    فرق اس ال ار با دیگر دوربین ها این است که دست عکاس برای تنظیم های دلخواه بازتر است.
    شما اگر از خروجی 20 دی خوشتان می اید کافیست دگمه شارپنس را بچرخانید.
    ادامه صفحه ای که لینک داده ید را خوانده اید؟

Turning up the in-camera sharpening to a level which better matches the EOS 20D brings the D200 very slightly out in front, while not a giant leap in resolution there are some areas of the image which exhibit finer detail. It's clear however that there's not a huge resolution advantage in moving from eight to ten megapixels.
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

ببخشید که بین بحث عزیزان DSLR دار میپرم!!!
    ولی فرهاد خان: واقعا" این دو دوربین شما(سونی H1 و فوجی 9500) جواب کار شما رو نمیده یا به خاطر اینکه میخوای از آتشفشان اتنا و مناظر دیگه ای که ممکنه دیگه نبینی, عکسهای به یاد موندنی بگیری, به فکر چنین هزینه ای افتادی؟؟؟ (ای کلک!!!! شاید هم پول دوربین رو سازمان زمین شناسی میده!!!! :biggrin::biggrin: ).
    .
    .
    .
    ولی گذشته از شوخی, دوربینهای فوجی که به نویز کم معروفند و دوستان, دایما" 9600 و 6500 را توصیه میکنند, اگر شما یک Panasonic-FZ5 داشتی که حتما" سر به بیابون میذاشتی!!!!! :confused: )
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام.....

دوست عزیز این مسئله ی وزن بسیار مهم است....

دیروز با دوستان بودیم ، دوستانی لنز های Canon 70-200 F4 داشتند و دوستانی Canon 70-200 F2.8 جدای از تفاوت های اپتیکی و برتری های عملکرد ، اما ابعاد F2.8 تقریبا 2 برار آن یکی است.....

شاید کسی نیاز زیادی به F2.8 داشته باشد ، در آن صورت مجبور به تحمل آن وزن و ابعاد است ، اما کسی که نیاز ویژه ای به آن ندارد بهتر است کمی از خواسته های خود کم کند و چیزی را تهیه کند که در استفاده ی بلند مدت باعث آزار او نشود.....

شاید چون قدری تنبل هستم ، این نظر را دارم....اما کوله کشی لنز و لوازم عکاسی زیاد ساده نیست ، هم خطرات خرابی لوازم در اثر صدمات و هم کم شدن تحرک و فعالیت....
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

جالب اینه که بحث از 400D و 30D شروع شد و به 5D و D200 رسید حالا یک دفعه پیشنهاد کامپکت و لایک...
    نه من بعید میدونم همچین دوربین هایی جواب این کارو بده با توجه به این که بحث لنز برای فرهاد خان مهمه.
    من با nikon D200 کاملاً موافقم دوربین خیلی عالی هست
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3808
    این هم مقایسه D200 با 30D هست یه سر بزن اطلاعات خوبی به دست میاری
    farhadkhan تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر همراه masih-s آواتار ها
    تشکر کرده
    17

جناب فرهاد خان
    این اتفاق بد واسه یکی از دوستای من با دوربین canon 10D افتاد ولی اون 3سالی میشد که اون دوربین رو داشت و همون روز هم بند نو خریده بود و خودش عوض کرده بود که احتمالا" درست وصل نکرده بود بعدش هم رفت یه 5D خرید ولی دیگه دست به بندش نمیزنه . ماجرای شما هم 99٪ به علت درست جانیوفتادن سگک بند بوده . من اون موقع موضوع رو سرچ کردم و دو سه مورد این مشکل با دوربینهای مختلف وجود داشت که همه خودشون یا مغازه دار تازه بند رو عوض کرده بودند...
    در مورد D200 هم شک نکن خروجی اون از بسیاری از دوربینها به واقعیت نزدیکتره ولی همونطور که علیرضا گفت حسن SLR اینه که خروجی اونقدر قابل تغییره که هر سلیقه ای رو راضی کنه فقط فرق ماجرا اینجاست که برخی برندها تنظیمات اولیه کارخونه ایشون شارپتره و این باعث دلپسندتر شدن تصویر اون دوربینها توی دید اول البته واسه تازه واردهایی مثل من میشه ...
    از نظر کیفیت تصویر . ارگونومی یا خوشدستی و راحتی کارکرد و ... بی نظیره در مورد نویز هم مطمئن باش مشکلی نخواهی داشت ولی برد اصلی اون لنز همه کاره اونه که دل میبره و کارو خیلی واست راحت میکنه ...
    قبلا" هم خیلی در مورد مقایسه d200 با 30d و 5d بحث شده خواهشا" بحث به اون طرف نره قطعا" کیفیت همه این دوربینها عالیست و جوابگوی همه نیازهای ما و فرهاد خان تا چندسال اینده...
    کاش canon هم یه لنز همه کاره تولید میکرد به همین سبکی و قیمت و ...
    farhadkhan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ز شما چه پنهون دو ماه پیش یک نیکون هدیه گرفتم - d70- روز اول که داشتم باهاش عکاسی میکردم بند دوربین بنا به دلایلی که نمیدونم چرا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پاره شد و دوربین متلاشی شد از کوه افتاد
    واقعا بند پاره شده؟ و یا بند رو درست وصل نکردین؟

حدود یک ماه پیش یه دی۸۰ و ۱۸-۲۰۰ از مسعود خان قدیری برای یکی از دوستام خریدم(خودشم شخصا رفتم تا canon رنگ نکنه جای نیکون بده! :biggrin: )

خلاصه... دوربین رو گرفتیم و این بنده خدا رفت..... چند روز بعد اومده بود خونه ما... دوربین هم گردنش.... که توضیحات مختصری در مورد دوربین و عکاسی بهش بدم... دوربین روی تخت بود..... از بند برداشتم! دوربین افتاد! در آخرین لحظات بین زمین و آسمان بصورت روپایی! دوربین رو گرفتم!
    دوست عزیز بنده بند رو از اون حلقه رد کرده بود و برگردانده بود توی اون پلاستیک مستطیل شکل....
    اون دو سه روز هم احتمالا توسط فرشته*های چپ و راست شانه دوربین سالم مانده بود!

این روایت فقط بخاطر اطلاع بود... نه چیز دیگه......... بند دوربین رو دقیق از روی کاتالوگ دوربین بیندازید.
    Kaveh Ghobadi و farhadkhan تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین