صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
Like Tree14تشکر

موضوع: مقایسه Nikon D40 و Fuji S6500

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: مقایسه Nikon D40 و Fuji S6500

البته حرف کاوه بیراه هم نیست یعنی چی ؟ یعنی اینکه اقا عضویت ازاد هرکه امد خوش امد اما باز کردن تاپیک جدید منوط به بررسی یکی از مدیران یا اعضا باسابقه باشد و میتوان دوستان را برای یافتن جوابشان به تاپیکهای قبلی فرستاد و اگر حال خواندنش را ندارند مشکل خودشان است.
    یک سوال میپرسم شما میخواهید این سایت از نظر علمی و حرفه ای رشد کند؟ ایا دوست دارید سطح ان هم بالاتر برود یا اینکه تا ابد جواب با هزار تومن چی با دوهزار تومن چی را بدهد؟ یا منابع قبلی که با زحمات و پاسخهای دوستانی مثل کاوه حاصل شده نمیتواند پاسخ سوالهای زیادی را بدهد؟ اگر کسی علاقه مند به دانستن باشد میتواند با تاپیکهای قبلی مراجعه کند اما اینکه اقا من حال ندارم برم دنبال تعریف دیستورشن بگردم همینجا بگو هم داستانی است....
    اما در مورد تفاوت دوربینها و یا امدن دوربینهای جدید به بازار چرا باید بنده ناراحت باشم که شرکت سازنده بعد از دوربین من که که برای مثال 6 ماه پیش خریدم 4تا دوربین داده بیرون؟ اگر من از دوربینم راضیم چرا باید دوربین ساختن کارخانه برای من مایه عذاب باشد؟
    برای اینکه خیلی جاده خاکی هم نروم در مقایسه دی40 و 6500 فوجی باید بگم باور کنید با همین فوجی کارهای بینظیری میشود گرفت. مطمئنم تا چند سال جوابگوی نیازهای هر کسی است که وارد دنیای عکاسی میشود. امیدوارم مرض چشم هم چشمی که در جامعه میبینیم گریبان ما را برای اس ال ار خریدن نگیرد البته در صورتی که به اس ال ار نیاز نداریم.
    Amir Mohebi، somayyeh، Kaveh Ghobadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پلاگین آب طلا نویسی برای فروم ما واجب است....

لطفا نصب شود.........:::big grin:::

بنده هم با علیرضا ی عزیز کاملا موافقم...

به خدا هر محیطی بعد از مدتی باید اصلاحاتی در جهت پیشبرد بهتر را شاهد باشد تا همیشه بروز و آماده باشد.

بنده میدانم که حداقل یک نفر از مدیران عزیز با این پیشنهاد که فرو از حالت آزاد خارج شود موافق است ( اسم آن یک نفر هم جز اسرار دولتی است :::big grin::: )

اما اگر فروم از حالت کاملا آزاد بیرون بیاید و این سوالات ( که نمیگویم سطحی است و یا اینکه بی ارزش ) پرسیده نشود و یا اینکه به مراجع قبلی استناد شود بهتر است ، یک زمانی روح این فروم ایجاب میکرد که سوالات بسیار ابتدایی هم پاسخ داده شود ، چرا که به تعداد انگشتان یک دست هم آدم باسواد و آگاه نداشتیم....اما الان به برکت همان افراد حداقل 20 نفر انسان کاملا اگاه و وارد در فروم وجود دارد که میتواند به مواردی که سوالات ساده و سطحی و ابتدایی پرسیده میشود آنها را جواب دهند.و هم ترافیک موضوعی فروم پایین میاید و هم اینکه اینهمه هرز سوال پرسیده نمیشود....

الان مشاهده کنید چند نفر از این افراد قدیمی در فروم فعال هستند ؟ یا اینکه اولین پاسخ برای پرسش های ساده توسط چه کسانی داده میشود ، مثلا در تاپیک های با چقدر چه دوربینی بخریم کمتر مدیران یا اعضا قدیمی پاسخ میدهند و اعضا تازه کار ( مثل بنده ) بیشتر پاسخگوی این سوالات هستند...

پس به جز ترافیک چیز خاصی دستگیر عزیزان نمیشود به غیر اینکه کل فروم و اعضا درگیر سوال یک نفر شده اند و کل اعضا تمام وقت و دانش خود را صرف پاسخ دادن به یک نفر کرده اند، به نظرم اینطور پتانسیل فروم هدر میرود و راه به بیراه تبدیل میشود....

نمیگویم پاسخ دوستان را ندهیم ، نه اصلا......!

اما زیاد هم هر تاپیک کش نیاید و هی جواب های کوتاه ندهیم...

باور بفرمایید دوستانی که مدت ها پیگیر تاپیک خود بودند ( اعضا با سوالات سطحی ) الان دیگر آنها را در فروم نمیبینیم.یعنی اینکه با یافتن جواب قید فروم و آموزش و دیگر موارد را زده اند ، تا اینکه دوباره سوالی برایشان پیش بیاید و از این فروم به عنوان یک دایره المعارف استفاده میکنند و بعد از یافتن سوال ان را به گوشه ی کتابخانه پرت میکنند.اما این فروم از دایره المعارف فراتر است...اینجا یک دانشگاه است و باید همیشه بدنبال موضوعات جدید باشم.در دنیایی که علم نمی ایستد تا ما به آن برسیم.در عجبم چطور افرادی سالی یک بار به این دانشگاه سر میزنند..

بنده نظرات دیگر هم دارم تا دوستان نظر دهند و باز هم نظر میدهم ....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

به ،دست شما درد نکنه دیگه
    آقا کاوه از شما دیگه انتظار نداشتم
    البتع شاید تقصیر منه که سوالو بد پرسیدم ولی تورو خدا شما یه سر به بازار بزنید
    اگه بخواید مارک تو بگیرید مجابتون می کنن که اس تری بهتره
    بعدش هم،من دیدم که نیاز من طوریه که با هر دو بر آورده میشه، ضمنا من مثل آدمی ام که تازه گواهینامه گرفته و احتمالش زیاده که ماشینشو داغون کنه، حالا به نظر شما صلاحه که من برم بجا پیکان جی ال ایکس بخرم؟(اگه فرق 6500 و دی 40 اینقدر باشه
    در ضمن ا قا کاوه،همونقدر که حرفه تی ترین اعضای این سایت سر از دوربین در میارن، منم از کامپیوتر میدونم(مثل اینکه صلاح نیست بعضی جاها ادم شکسته نفسی کنه)،ولی هر کی هر موقع،هر چقدر هم سوال اماتوری کنه من با جون و دل جوابشو میدم
    در ضمن ،شما فکر نمی کنید اگه زاویه دید محدودتون رو گسترش بدید،می فهمید که ارزش بالا بردن سواد جامعه،از منافع مالی و یک محیط مجازی بیشتره؟
    من که خیلی ناراحت شدم.
    با عرض پوزش از دوست بسیار عزیزم آقای هژیر آذر

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط dell نمایش پست ها
    به ،دست شما درد نکنه دیگه
    آقا کاوه از شما دیگه انتظار نداشتم
    البتع شاید تقصیر منه که سوالو بد پرسیدم ولی تورو خدا شما یه سر به بازار بزنید
    اگه بخواید مارک تو بگیرید مجابتون می کنن که اس تری بهتره
    بعدش هم،من دیدم که نیاز من طوریه که با هر دو بر آورده میشه، ضمنا من مثل آدمی ام که تازه گواهینامه گرفته و احتمالش زیاده که ماشینشو داغون کنه، حالا به نظر شما صلاحه که من برم بجا پیکان جی ال ایکس بخرم؟(اگه فرق 6500 و دی 40 اینقدر باشه
    در ضمن ا قا کاوه،همونقدر که حرفه تی ترین اعضای این سایت سر از دوربین در میارن، منم از کامپیوتر میدونم(مثل اینکه صلاح نیست بعضی جاها ادم شکسته نفسی کنه)،ولی هر کی هر موقع،هر چقدر هم سوال اماتوری کنه من با جون و دل جوابشو میدم
    در ضمن ،شما فکر نمی کنید اگه زاویه دید محدودتون رو گسترش بدید،می فهمید که ارزش بالا بردن سواد جامعه،از منافع مالی و یک محیط مجازی بیشتره؟
    من که خیلی ناراحت شدم.
    با عرض پوزش از دوست بسیار عزیزم آقای هژیر آذر
    دوست عزیز...

بنده که عرض کردم ، عرایض بنده کلی است.....

اصلا قصدم فرد و یا شخص خاصی نبود و نیست..

معلوم است هر کسی در رشته ی خودش تبحر دارد ، یکی مثل شما کامپیوتر ، یکی مثل بنده در کشاورزی ( شغل بنده کشاورزی است ) عکاسی علاقه ی بنده است.....

بنده از شما پوزش میخواهم اگر جسارت شده است ، اما بارو بفرمایید بنده موضوعی را کلی عرض کردم ، و اصلا منظور بنده با سوال شما نبود.....

شما همین فروم را مرور کنید به سوالات زیادی بر میخورید که واقعا شگفت انگیز است.

بنده باز هم عرض میکنم که به هیچ وجه قصد بنده شما نبودید و اگر امکان دارد بحث را کش ندهیم....

اما در کل بنده اعتقاد دارم که اگر فروم از حالت آزاد در بیاید به هدفمان نزدیک تر میشویم ، بارها به مدیریت این پیشنهاد را داده ام....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بنده همان به كه ز تقصير خويش
    عذر به درگاه خداي آورد

:biggrin:

كاوه جان 11 تا

من با كاوه خيلي عزيز در مورد كش ندادن اين تاپيك موافقم .
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

بگذریم،شما که هر چی خواستید به ما گفتید.:(
    حالا بی زحمت اگه 4 تا دیگه بار ما نمیکنید،سوال دومو جواب بدید.
    بعدش هم ما بی معرفت نیستیم که تا دوربین گرفتیم،یا علی خدا حافظ.
    ما حالا حالا ها باید از دوستان یاد بگیریم.(اگه دوباره اقا کاوه اینطوری بی وفایی نکنه)(شوخی)
    بازم از اقای هژیر اذر معذرت می خوام

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

باشه
    من به احترام همه دوستان بی خیال شدم ولی سوال دومو دیگه جواب بدین خواهشا

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    باشه
    من به احترام همه دوستان بی خیال شدم ولی سوال دومو دیگه جواب بدین خواهشا
    سوال دوم شما چی بود؟بفرمایید...تا پاسخ دهیم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

اینکه کسانی مثل شما یا اصلا ولش کن،کاوه جان خودت کارت عکاسیه؟ دانشجویی؟
    یا چی
    راستی یه چیزی یادم اومد
    آقا در مورد این چیزی که بیخیال شدم یه توضیح بدم
    من منظورم این بود که رو کاغذ،خیلی از مشخصات این دو تا برابری میکنه یا حتی ایزو که فوجی بالاتره
    پس چه عاملی سبب میشه عکساش بهتر شه؟دی 40 رو میگم
    در ضمن این اینه ای که هست رو میشه توضیح بدید
    چرا تو slr هست تو کامپکت نیست؟
    مرسی
    ویرایش توسط DELL : Thursday 19 July 2007 در ساعت 22:04

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    اینکه کسانی مثل شما یا اصلا ولش کن،کاوه جان خودت کارت عکاسیه؟ دانشجویی؟
    یا چی
    راستی یه چیزی یادم اومد
    آقا در مورد این چیزی که بیخیال شدم یه توضیح بدم
    من منظورم این بود که رو کاغذ،خیلی از مشخصات این دو تا برابری میکنه یا حتی ایزو که فوجی بالاتره
    پس چه عاملی سبب میشه عکساش بهتر شه؟دی 40 رو میگم
    در ضمن این اینه ای که هست رو میشه توضیح بدید
    چرا تو slr هست تو کامپکت نیست؟
    مرسی
    بنده نه دانشجوی عکاسی هستم و نه شغلم عکاسی است...یک علاقمند عکاسی....

سایز سنسور دوربین های D-slr بزرگ تر از دوربین های کامپک و SLR like ست...

در دوربین ها کامپک و SLR like سنسور دایما نور را دریافت میکند و به مانتیور و یا ویزور انتقال میدهد...

در دوربین های کامپک و SLR like ویزور اپتیکال نیست ، بلکه یک مانتیور کوچک است با کیفیت بالا ( مثل دوربین های فیلمبرداری )

در دوربین های D-Slr & SLR ) Singe Lens Reflex ) همان طور که از اسم معلوم است یعنی تک عدسی انعکاسی...

آن اینه وظیفه ی انتقال تصویر دریافت شده از لنز را به یک آینه و یا منشور دارد ، از آینه و یا منشور تصویر به ویزور و یا چشمی انتقال پیدا میکند....

به همین خاطر وقتی شاتر را میزنیم آینه کنار میرود و تصویر مسقیم بر روی سنسور تابیده میشود...

در این بین اکثر دوربین های D-Slr & SLR در هنگام زدن شاتر امکان نمایش تصویر در ویزور را ندارند.

در دوربین های D-Slr & SLR امکان مشاهده ی تصایور بر روی مانیتور وجود ندارد ( بتازگی در چند بدنه ی معدود این امکان فراهم شده اما هنوز فراگیر نشده است )

در دوربین های D-Slr & SLR لنز ها قابل تعویض هستند.و این بزرگترین برتری بر دوربین های کامپک و SLR like است.

سایز سنسور بزرگ تر هم یعنی نویز کمتر...

کافی بود ؟
    DELL تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین